Editörler : Pangaea
25 Şubat 2021 08:55

Adalet bakanlığı ilanında aklıma takılan en önemli şey ve kimseden cevap alamamam bilen bakıversin
Arkadaslar adalet bakanligi aliminda soyle bir ibare var; adaylar Ek1/ABCDEF listelerde yeri ve sayısı unvanı ve niteliği belirtilen sözleşmeli pozisyonlardan sadece bir unvan için bir adalet komisyonuna başvuru yapabilecektir... gibi devam eden ben şimdi cte alımlarına yani bu ilandan farklı olarak çıkan cte alımlarına başvuru yapabiliyor muyum bilen arkadaşlar yardımcı olsa ne kadar mutlu oluruz

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 09:37

Hocam soru anlaşılır olmamış. Anladığım kadarıyla şöyle söyleyeyim. Bu cte ilanına başvursan kazanıp sözleşme imzalamadigin sürece isterse 1 ay sonra yeni ilan çıksın. Ona da başvurabilirsim

burak3437
Aday Memur
25 Şubat 2021 10:23

Hocam şimdi adalet bakanlığı personel genel müdürlüğü (sözleşmeli zabıt katibi,mübaşir,koruma görevlisi...) bu tarz bi ilana çıktı ayrıca cezaevi ve tevkifevleri genel müdürlüğü(ikm,cezaevi katibi...) gibi başka bir alıma çıktı bu uyarı her bir ilan için kendi grubunu mu kapsıyor yoksa her ikisi içinde geçerli mi bunu anlamadım arıyorum ulaşamıyorum da
tatilde, 3 yıl önce
Hocam soru anlaşılır olmamış. Anladığım kadarıyla şöyle söyleyeyim. Bu cte ilanına başvursan kazanıp sözleşme imzalamadigin sürece isterse 1 ay sonra yeni ilan çıksın. Ona da başvurabilirsim

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 10:26

Hocam uyarılar kendi grubunu kapsıyor. Yani örnek veriyorum hem ikm, hem de zabıt katipliğine başvurabilirsin. Hatta yanına bir de icra katipliği ekleyebilirsin
burak3437, 3 yıl önce
Hocam şimdi adalet bakanlığı personel genel müdürlüğü (sözleşmeli zabıt katibi,mübaşir,koruma görevlisi...) bu tarz bi ilana çıktı ayrıca cezaevi ve tevkifevleri genel müdürlüğü(ikm,cezaevi katibi...) gibi başka bir alıma çıktı bu uyarı her bir ilan için kendi grubunu mu kapsıyor yoksa her ikisi içinde geçerli mi bunu anlamadım arıyorum ulaşamıyorum da

burak3437
Aday Memur
25 Şubat 2021 11:07

Çok çok saolun teşekkür ederim
tatilde, 3 yıl önce
Hocam uyarılar kendi grubunu kapsıyor. Yani örnek veriyorum hem ikm, hem de zabıt katipliğine başvurabilirsin. Hatta yanına bir de icra katipliği ekleyebilirsin

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 11:24

Rica ederim
burak3437, 3 yıl önce
Çok çok saolun teşekkür ederim

smyorhn
Aday Memur
25 Şubat 2021 12:46

Peki icra ve zabıt için ayrı illere başvuru yapabiliyor muyuz
tatilde, 3 yıl önce
Rica ederim

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 12:59

Yapabilirsiniz sıkıntı yok. Uygulama sınavları aynı güne denk gelebilir. Onu da dilekçe ile hallediyorsunuz
smyorhn, 3 yıl önce
Peki icra ve zabıt için ayrı illere başvuru yapabiliyor muyuz

lee chandler
Kapalı
25 Şubat 2021 13:11

hocam merhaba, örneğin bursada gemlik adliyesinin mübaşir alımına başvurmak istiyorum ama tercihlerde direkt sadece bursaya başvurabiliyorum. ilçeleri mahalleri nasıl seçebiliriz? atandıktan sonra mı seçim yapıyoruz?

tatilde, 3 yıl önce
Yapabilirsiniz sıkıntı yok. Uygulama sınavları aynı güne denk gelebilir. Onu da dilekçe ile hallediyorsunuz

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 13:43

Hocam, direkt Bursa'ya başvuruyorsun. Komisyon aramanı yapıyor ilçelere seçme hakkin yok. Ama mazeret formu var kazandıktan sonra. Bu sebeple burayı istiyorum diye. Ne kadar dikkate alınır bilmiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Bursa'da sadece inegole özellikle başvurabiliyorsun. Sadece onu komisyon olarak ayirmislar
lee chandler, 3 yıl önce

hocam merhaba, örneğin bursada gemlik adliyesinin mübaşir alımına başvurmak istiyorum ama tercihlerde direkt sadece bursaya başvurabiliyorum. ilçeleri mahalleri nasıl seçebiliriz? atandıktan sonra mı seçim yapıyoruz?

lee chandler
Kapalı
25 Şubat 2021 13:45

bursa farazi bi örnekti hocam çok teşekkürler

tatilde, 3 yıl önce
Hocam, direkt Bursa'ya başvuruyorsun. Komisyon aramanı yapıyor ilçelere seçme hakkin yok. Ama mazeret formu var kazandıktan sonra. Bu sebeple burayı istiyorum diye. Ne kadar dikkate alınır bilmiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Bursa'da sadece inegole özellikle başvurabiliyorsun. Sadece onu komisyon olarak ayirmislar

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 13:46

Rica ederim hocam
lee chandler, 3 yıl önce

bursa farazi bi örnekti hocam çok teşekkürler

kimyaamühh123
Aday Memur
25 Şubat 2021 18:35

Peki aynı şehirde icra karipliği ve mübaşirliğe birde farklı şehirde ikm başvurusu yapabiliyor muyum?
tatilde, 3 yıl önce
Rica ederim hocam

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 19:03

Yaparsın hocam hiç bir sıkıntı yok. Hatta 3ünü de ayrı ayrı şehirler yapabilirsin
kimyaamühh123, 3 yıl önce
Peki aynı şehirde icra karipliği ve mübaşirliğe birde farklı şehirde ikm başvurusu yapabiliyor muyum?

kimyaamühh123
Aday Memur
25 Şubat 2021 19:04

Teşekkürler galiba zabıt katipliği, mübaşirlik, şoförlük unvanlarından tek bir unvan seçiliyor mesele budur değil mi
tatilde, 3 yıl önce
Yaparsın hocam hiç bir sıkıntı yok. Hatta 3ünü de ayrı ayrı şehirler yapabilirsin

tatilde
Şef
25 Şubat 2021 19:13

Aynen hocam öyle. Adliye-icra-cte düşün hepsinden birer tane ünvan seçebiliyorsun
kimyaamühh123, 3 yıl önce
Teşekkürler galiba zabıt katipliği, mübaşirlik, şoförlük unvanlarından tek bir unvan seçiliyor mesele budur değil mi

kimyaamühh123
Aday Memur
25 Şubat 2021 19:13

Teşekkür ederim
tatilde, 3 yıl önce
Aynen hocam öyle. Adliye-icra-cte düşün hepsinden birer tane ünvan seçebiliyorsun

jarnana
Aday Memur
25 Şubat 2021 20:21

adliyede mübaşirim sorusu olan yazsın arkadaşlar

ibrahim9206
Memur
26 Şubat 2021 00:43

Hoccam merhabalar, görevinizde kolaylıklar diliyorum öncelikle. Mübaşirliğin genel görevleri nelerdir biraz detaylı bir bilgi verebilir misiniz ? Birde maaş durumu vs. bir sakıncası yoksa söylerseniz çok sevinirim.

jarnana, 3 yıl önce

adliyede mübaşirim sorusu olan yazsın arkadaşlar

reyhansahin033
Aday Memur
26 Şubat 2021 09:35

merhaba arkadaşlar adalet bakanlığğının istenen belgeler e devlete yüklerken nasıl pdf formatına çevrilecek bilen var ise yardımcı olabilir mi

tatilde
Şef
26 Şubat 2021 09:44

Belgelerin düzgün bir şekilde fotoğrafını çekin. Google a jpg to PDF yazin. Bunu gerçekleştirecek siteler çıkacak karşınıza herhangi birinden dönüştürün
reyhansahin033, 3 yıl önce

merhaba arkadaşlar adalet bakanlığğının istenen belgeler e devlete yüklerken nasıl pdf formatına çevrilecek bilen var ise yardımcı olabilir mi

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi