Editörler : Pangaea
27 Şubat 2021 21:32

Rehberlik Kontenjan

Rehberlikten kaç kişi alırlar?

roodvan19
Aday Memur
27 Şubat 2021 21:41

Tahminim 1400

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 22:03

İnşallah ya. Teşekkürler hocam.

roodvan19, 3 yıl önce

Tahminim 1400

Memuuurrr
Kapalı
27 Şubat 2021 23:24

1500 bence

roodvan19
Aday Memur
28 Şubat 2021 00:26

Rica ederim hocam. Pdr lehine son açıklamalar bunu gösteriyor :)

Pskghakan, 3 yıl önce

İnşallah ya. Teşekkürler hocam.

Pskghakan
Şef
28 Şubat 2021 00:31

Allahım ağzınızdan bal damlıyor hocam :)) inşallah hocam teşekkürler :)

Memuuurrr, 3 yıl önce
1500 bence

PsikoCenter
Aday Memur
28 Şubat 2021 12:39

Bu salgınla beraber psikolojik danışmanların önemi iyice anlaşıldı. Velilere ve öğrencilere yapilacak rehberlik etkinlikleri arttı. Mecburen istese de istemesede pdr kontenjanı artacak nacizane görüşüm....

Pskghakan
Şef
28 Şubat 2021 13:17

İnşallah inşallah yani bence de önemi arttı ama bunu görürler mi bilmem. Yıllardır görmüyorlar:( değerimizi

PsikoCenter, 3 yıl önce

Bu salgınla beraber psikolojik danışmanların önemi iyice anlaşıldı. Velilere ve öğrencilere yapilacak rehberlik etkinlikleri arttı. Mecburen istese de istemesede pdr kontenjanı artacak nacizane görüşüm....

Boş Adam
Memur
28 Şubat 2021 13:30

Okullarda pandemi nedeniyle beden, müzik, pdr, resim vs branşlar ense yaptı bir yıldır. Bakanlık her şeyin farkında muhtemelen sınıfların bölünmesi nedeniyle temel ders öğretmenlerine artan ihtiyaçtan dolayı bunlara yoğunluk verecek. Çünkü almayacağı her bir matematik, fen, türkçe öğretmeni için evde yatan branşa maaş verdiği gibi ekstra ücretli öğretmen ihtiyacı olup buna maaş verecek. Finansal olarak mantıklı değil

Memuuurrr
Kapalı
28 Şubat 2021 16:10

Bence sizin dediğiniz yanlıs
Boş Adam, 3 yıl önce

Okullarda pandemi nedeniyle beden, müzik, pdr, resim vs branşlar ense yaptı bir yıldır. Bakanlık her şeyin farkında muhtemelen sınıfların bölünmesi nedeniyle temel ders öğretmenlerine artan ihtiyaçtan dolayı bunlara yoğunluk verecek. Çünkü almayacağı her bir matematik, fen, türkçe öğretmeni için evde yatan branşa maaş verdiği gibi ekstra ücretli öğretmen ihtiyacı olup buna maaş verecek. Finansal olarak mantıklı değil

Boş Adam
Memur
28 Şubat 2021 16:41

Yanlış olan ne?

Memuuurrr, 3 yıl önce
Bence sizin dediğiniz yanlıs

PsikoCenter
Aday Memur
28 Şubat 2021 17:16

Hayır hocam salgın dönemiyle beraber dünde ziya hocanın da dediği gibi zaman bizi egitimle teknolojinin daha da iç içe olmasına itiyor. Ayrıca uzaktan eğitimin bitmeyeceği devam edeceğini belirtti kaynastirilmis bir model yani. Bunun sebebi salgın bu yüzden Meb dediginizin aksine daha çok edebi sanatlara spora ve dolayısıyla öğrenci ve veli rehberlik hizmetlerine yatırımı arttıracaktır...

Boş Adam, 3 yıl önce

Pskghakan
Şef
28 Şubat 2021 17:22

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam ya inşallah

PsikoCenter, 3 yıl önce

Hayır hocam salgın dönemiyle beraber dünde ziya hocanın da dediği gibi zaman bizi egitimle teknolojinin daha da iç içe olmasına itiyor. Ayrıca uzaktan eğitimin bitmeyeceği devam edeceğini belirtti kaynastirilmis bir model yani. Bunun sebebi salgın bu yüzden Meb dediginizin aksine daha çok edebi sanatlara spora ve dolayısıyla öğrenci ve veli rehberlik hizmetlerine yatırımı arttıracaktır...

Pskghakan
Şef
28 Şubat 2021 17:24

Dün programı ben de izledim ama her dediğini yapar mı bilemedim :/

Boş Adam
Memur
28 Şubat 2021 18:19

Yeni programda 8. sınıflar için temel dersler dışında hiçbir ders yok. Türkçe ve matematik 5'er saat olmak üzere sosyal, İngilizce, fen gibi dersler var. Okul dönüşümü tüm kademelerde açılırsa bu branşlarda çok ciddi ihtiyaç doğuyor. Diğer uzaktan devam eden branşlarda sınıf birleştirme vs yapılabiliyor ama Örgün de çare yok

PsikoCenter, 3 yıl önce

PsikoCenter
Aday Memur
28 Şubat 2021 18:47

Yeni programa nerden ulaşabiliriz hocam

Boş Adam, 3 yıl önce

Yeni programda 8. sınıflar için temel dersler dışında hiçbir ders yok. Türkçe ve matematik 5'er saat olmak üzere sosyal, İngilizce, fen gibi dersler var. Okul dönüşümü tüm kademelerde açılırsa bu branşlarda çok ciddi ihtiyaç doğuyor. Diğer uzaktan devam eden branşlarda sınıf birleştirme vs yapılabiliyor ama Örgün de çare yok

PsikoCenter
Aday Memur
28 Şubat 2021 18:50

Ayrıca rehberlik hizmetleri bir ders olarak verilmiyor Galiba programı izlemediniz ve son donemlerde yaşananları iyice analoz etmelisiniz. Afet ve salgın dönemlerinde psikolojik danışmanlar görev başındaydı özellikle salgında. Böyle bir dönem de tabiki de rehberlik hizmetleri en önemli ihtiyaçtır bunu nasıl göremiyorsunuz hicam neye itiraz ediyorsunuz anlayamadım

Boş Adam, 3 yıl önce

PsikoCenter
Aday Memur
28 Şubat 2021 18:51

Daha dün mEB bakani pisikolojik danışmanlar kilit rolde dedi bunu Kurumun basindaki kişi söylüyor. Sizi pek anlayamiyorum bu yuzden

Boş Adam, 3 yıl önce

braveheart1234
Daire Başkanı
28 Şubat 2021 22:36

Nicknin hakkını veriyorsun gerçekten, 1000 üzerinde öğrencinin olduğu bir okulda görev yapıyorum. Telefonum haftasonu bile susmuyor. Sunumlar, projeler bir ton etkinlik. Velilerle, öğrencilerle koordinasyon halindeyiz sürekli. Yetmiyor daha nitelikli olalım saçma sapan laflarla uğraşmayalım diye YL yapıyoruz. Bir de senin gibi tanımlamakta güçlük çektiğim kişiler böyle abuk subuk yorumlar yapınca çileden çıkıyorum. Herkes yorum yapmak serbestisine sahip elbette ama yaptığınız şey yorum değil itham. Hiçbir meslek grubunu yatmakla itham edemezsin.

Boş Adam, 3 yıl önce

Pskghakan
Şef
28 Şubat 2021 22:45

Hocam sizce ne kadar kontenjan gelir?

braveheart1234, 3 yıl önce

Nicknin hakkını veriyorsun gerçekten, 1000 üzerinde öğrencinin olduğu bir okulda görev yapıyorum. Telefonum haftasonu bile susmuyor. Sunumlar, projeler bir ton etkinlik. Velilerle, öğrencilerle koordinasyon halindeyiz sürekli. Yetmiyor daha nitelikli olalım saçma sapan laflarla uğraşmayalım diye YL yapıyoruz. Bir de senin gibi tanımlamakta güçlük çektiğim kişiler böyle abuk subuk yorumlar yapınca çileden çıkıyorum. Herkes yorum yapmak serbestisine sahip elbette ama yaptığınız şey yorum değil itham. Hiçbir meslek grubunu yatmakla itham edemezsin.

Boş Adam
Memur
28 Şubat 2021 22:48

Ok

braveheart1234, 3 yıl önce

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi