Editörler : Pangaea
«26272829303132333435363738

rasimmm
Aday Memur
10 Nisan 2020 14:24

subat 2020'de uzman yardımcılığı mülakatına giren arkadaşlardan kimse var mı? :)

dasist10
Aday Memur
25 Mayıs 2020 00:48

ben Şubat 2020'de metroloji enstitüsünde uzman yardımcılığı mülakatına girdim. Sizin mülakata girdiğiniz birim neresi?

muraty41
Aday Memur
17 Haziran 2020 15:23

Merhaba, Bu yılda başvuru yaptınız mı. Ben 2 temmuzda teknisyenlik mülakatına giricem. Muhtemelen senin anlattığın mülakatın aynısı olacak. Çok teşekkürler mülakat anını paylaştığın için çok makbule geçti.

Senin girdiğin hangi pozisyondu ve o pozisyonla ilgili ne tür bilgi soruları sordular yazabilir misin?

sumer.gul, 5 yıl önce

Merhaba mülakata girenlere yardımcı olacağım. bende geçen tübitak elektrik teknisyenliği kısmına başvuru yaptım mülakata davet edildim Kendim kocaeli Darıcadan ikamet ediyorum başvuru yaptığım yer gebzeydi. Evimden 15 dk mesafe :) Mülakat sürecini anlatayım.

ilk olarak mesaj atıyorlar katılıyorsanız evet katılmıyorsanız hayır diye evet deyip maile cevap yazdığınız taktirde size mülakat için saat ve tarih olarak mail gönderiyorlar.Sonra tarih geldigi zaman sinek kaydı olmuştum takım elbise giymistim 15:30 da randevuydu ben 15:00 da oradaydım bizi konferans salonuna aldılar sirayla alacaklardı beklemek çok sıkıcı biri sürü kişi bekliyor ve heyecan falan.Toplamda 2 adet mülakat yaptılar insan kaynakları ile ilgilenen kadin var sirasi gelince cagiriyor ilki assagi katta indim merdivenlerden iceriye girdim 6 kisi falandi masanin basina geçtim otur demeden oturmadım buyrun dedi oturdum ceketin düğmelerini açarak. bize kendinizden bahsedermisiniz kısaca anlattım kısa tutun sizde hemen mesleki olarak hangi alanda çalıştığınızı soruyorlar kısa net ve öz bir şekilde ifade ettikten sonra başvuru yaptığınız alanla alakalı bilgili olup olmadığınızı soruyorlar cevap veriyorsunuz biliyorsanız.daha sonra teşekkür edip tekrar konferans salonuna gönderiyorlar.5 dk bekledikten sonra üst kattaki sağlam ve bayağı olgun insanların karşısına çıkıyorsunuz yaklaşık olarak 5 kişi kadar bu insanlar aynı şekilde soru soruyor bir iki başvuru yaptığınız alanla alakalı işte şu programı biliyormusun evetse elindeki kağıda tik atıyor vs.Daha sonra hayallerini soruyor burda yani tubitak da ne yapmak istiyorsun demişti bana mesela neden bize başvuru yapıyorsun diye birde neden çalıştığın iş yerinden ayrılmak istiyorsun diye sormuştu kisa net parıltılı bir heyecanla cevap vermiştim işte sizin projelerinizi takip etmiştim de falan filan daha sonra teşekkür edip gönderdikten sonra çok mutluydum mesleki bilgisi olarak ve tertip düzen olarak herşey yerindeydi düşünseniz de hayyalleriniz evinize 15 dk mesafede ama mağlesef 4 ayın sonucunda mülakatı KAZANAMADINIZ diye aynen boyle buyuk yazarak mail geldi 😀 sizlere basarilar diliyorum iseteyene cevap verebilirim cunku bende cok sordum kimse yardim etmedi bana tamamen tahmin üzerine gitmiştim umarım sizin için birazcıkta olsa faydalı olmuşumdur

uengineer
Aday Memur
17 Haziran 2020 16:19

2020 YILI İÇİN TÜBİTAK UZMAN YAR. MAAŞI NE KADAR BİLEN VAR MI ??

citipitihanim
Aday Memur
20 Haziran 2020 19:23

Merhaba, ben de son basvuru tarihi 2 haziran olan bilgem başvuru sonuçlarını bekliyorum muhtemelen bu hafta aciklanr merak ettigim korona nedeni ile gorusmeler online mi, yuzyuze mi? Eskiye göre surec biraz daha hizli gibi tahminim ve takibim 3 ay ort

muraty41
Aday Memur
22 Haziran 2020 14:42

bende 2 temmuzda mülakata giricem. geçen hafta hrpeak üzerinden online kişilik testi yaptılar bide gireceğin pozisyonlar ilgili teknik sorulara video kayıtla cevaplar verdim. 10 gün sonrada yüzyüze mülakat var ama corona birşeyi değiştirecek mi bilmiyorum o konuda bir bilgi ya da mail gelmedi.

citipitihanim, 4 yıl önce

Merhaba, ben de son basvuru tarihi 2 haziran olan bilgem başvuru sonuçlarını bekliyorum muhtemelen bu hafta aciklanr merak ettigim korona nedeni ile gorusmeler online mi, yuzyuze mi? Eskiye göre surec biraz daha hizli gibi tahminim ve takibim 3 ay ort

citipitihanim
Aday Memur
23 Haziran 2020 12:20

@Muraty41 bu teknik mulakat kisminda karsinda online kisiler mi vardi yoksa online sorulara mi cevap verdin. Bence daha rahat oraya gidip odada cevap vermekten. Sence nasıldı?

muraty41
Aday Memur
29 Haziran 2020 14:27

Soruları yazılı olarak ekranda gösteriyorlar sonra video-ses kaydı açılıyor sen konuşarak cevaplıyorsun. Soruyu ekranda 5 dk gösteriyorlar. Hemen cevaplamalısın yani bence farkeden çok birşey yok. Ama yüzyüze mülakata giderken o sorulara hazırlanma şansın olması açısından güzel.

citipitihanim, 4 yıl önce

@Muraty41 bu teknik mulakat kisminda karsinda online kisiler mi vardi yoksa online sorulara mi cevap verdin. Bence daha rahat oraya gidip odada cevap vermekten. Sence nasıldı?

JeanDmr
Aday Memur
28 Temmuz 2020 00:19

Merhabalar,

07.07.2020 tarihinde başvuru tarihi sonlanan bir ilana başvurdum. Ancak bugüne kadar ne olumlu ne de olumsuz cevap verildi. Acaba bu durum normal midir?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

28 Temmuz 2020 15:41

Ben ank da 18 temmuzda ardeb icin mulakata girmistim, evraklar icin donulmedi. Red mi edildim sizce

28 Temmuz 2020 18:52

Pardon 18 haziran

JeanDmr
Aday Memur
08 Ağustos 2020 14:31

Hala herhangi bir bilgilendirme yapılmadı 1 ay geçti başvurumun üzerinden :\

engineer-engineer
Aday Memur
23 Ağustos 2020 15:16

Pandemi sonrası süreçte online mülakat ve kişilik testine tabi tutulduktan sonra yüzyüze mülakata gidenler varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Online mülakatın etkisi nedir? Yüzyüze mülakatta da yine teknik sorular soruluyor mu?

end.müh5
Aday Memur
02 Eylül 2020 10:21

Benim mülakatımda genel olarak CV üzerinden gittiler ancak teknik sorular da soruluyor

engineer-engineer
Aday Memur
15 Eylül 2020 13:58

Benim mülakatımda bu yönde oldu. CV üzerinden genel sorular soruldu. Arada teknik birkaç soru sordular.

end.müh5, 4 yıl önce

Benim mülakatımda genel olarak CV üzerinden gittiler ancak teknik sorular da soruluyor

kalemdir
Memur
15 Eylül 2020 14:03

Tübitak 1-1.5 ay sonra mülakata çağırır, 3-4 ay sonra da sonuçları açıklar. Yüz yüze de 2 mülakat yapılır, biri genel mülakat, kimsin nesin, neler yaptın tarzı geçer. Hemen ardından mühendislerle teknik mülakat yaparsınız, pek bir şey bilmiyorsanız çok zorlamazlar, zaten bilmediğiniz belli neyini zorlayacaklar. Az buçuk bilginiz varsa konuya dair o zaman 3-5 soru sorarlar.

engineer-engineer
Aday Memur
15 Eylül 2020 14:07

Evet. Bahsettiğiniz yönde oldu. 2020 yılı itibariyle uzman maaşları hakkında bilginiz varmı?

kalemdir, 4 yıl önce

Tübitak 1-1.5 ay sonra mülakata çağırır, 3-4 ay sonra da sonuçları açıklar. Yüz yüze de 2 mülakat yapılır, biri genel mülakat, kimsin nesin, neler yaptın tarzı geçer. Hemen ardından mühendislerle teknik mülakat yaparsınız, pek bir şey bilmiyorsanız çok zorlamazlar, zaten bilmediğiniz belli neyini zorlayacaklar. Az buçuk bilginiz varsa konuya dair o zaman 3-5 soru sorarlar.

kalemdir
Memur
15 Eylül 2020 14:12

Net olarak bilmiyorum ama 7-8 binden aşağı olduğunu sanmıyorum. Ama dediğim gibi net bilgim yok.

engineer-engineer, 4 yıl önce

Evet. Bahsettiğiniz yönde oldu. 2020 yılı itibariyle uzman maaşları hakkında bilginiz varmı?

engineer-engineer
Aday Memur
15 Eylül 2020 14:15

Teşekkür ederim.

kalemdir, 4 yıl önce

Net olarak bilmiyorum ama 7-8 binden aşağı olduğunu sanmıyorum. Ama dediğim gibi net bilgim yok.

Toplam 759 mesaj
«26272829303132333435363738

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi