Editörler : Pangaea

Maskelimesafee
Aday Memur
25 Eylül 2020 09:27

Siz üniversitede bölüm seçerken eğitim fakültesi tercih etme hakkınızın elinizden alındı herhalde. Buraya gelip böyle ağladığınıza göre. Devletin 5 tane mühendise ihtiyacı varsa 100 tane öğretmene ihtiyacı var. Öğretmen atamalarında en çok kadro verilen sınıf öğretmenleri; bu öğretmenler sizin umurunuzda bile olmayan, varlığından bile habersiz olduğunuz köylere gidip eğitim vermeye çalışıyorlar. Merkezlerde her yıl binlerce öğrenci ücretli öğretmenlerin mağduriyetini yaşayıp alıştığı öğretmenin sene ortasında gittiğinde yerine gelen öğretmenin sistemine alışmaya çalışıyor. Bu öğrenciler için kadrolu öğretmen gelmediği sürece bu çocukların temeli yerleşmemiş matematiğinin türkçesinin ilerdeki telafisini kim yapacak, nasıl yapacak? Etrafınızdaki 3-5 kötü öğretmeni baz alıp burda herkese sallıyorsunuz. Biz buna psikolojide yadsıma diyoruz( o beğenmediğiniz eğitim fakültelerinde öğreniyoruz bunları). Kendinizden yetersizlikleri-doğru tercih yapamama gibi- başkalarına yansıtarak kendi egonuzu rahatlatmaya çalışmayın lütfen. Durup biraz kendinizi sorgulamanızı öneririm.

immune12
Şube Müdürü
25 Eylül 2020 09:59

Başkalarını bilmem ama ben öğretmenlere atama yapılmasın veya mühendislere çok alım olsun diye bi şey söylemiyorum. Devlet ne kadar ihtiyaç varsa o kadar alsın. Hatta öğretmen alımını bir süreliğine azaltıp sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçirsinler. Sözleşmeli öğretmenlere çok büyük haksızlık yapılıyor. Ama kadrolu öğretmenlerin özellikle genç olanları büyük bir şımarıklık içersinde. Tüm bunları görmeyip işine gelen kısma eleştiri yapmanız da sizin nasıl bir insan olduğunuza dair bana fikir verdi.

Maskelimesafee, 4 yıl önce
Siz üniversitede bölüm seçerken eğitim fakültesi tercih etme hakkınızın elinizden alındı herhalde. Buraya gelip böyle ağladığınıza göre. Devletin 5 tane mühendise ihtiyacı varsa 100 tane öğretmene ihtiyacı var. Öğretmen atamalarında en çok kadro verilen sınıf öğretmenleri; bu öğretmenler sizin umurunuzda bile olmayan, varlığından bile habersiz olduğunuz köylere gidip eğitim vermeye çalışıyorlar. Merkezlerde her yıl binlerce öğrenci ücretli öğretmenlerin mağduriyetini yaşayıp alıştığı öğretmenin sene ortasında gittiğinde yerine gelen öğretmenin sistemine alışmaya çalışıyor. Bu öğrenciler için kadrolu öğretmen gelmediği sürece bu çocukların temeli yerleşmemiş matematiğinin türkçesinin ilerdeki telafisini kim yapacak, nasıl yapacak? Etrafınızdaki 3-5 kötü öğretmeni baz alıp burda herkese sallıyorsunuz. Biz buna psikolojide yadsıma diyoruz( o beğenmediğiniz eğitim fakültelerinde öğreniyoruz bunları). Kendinizden yetersizlikleri-doğru tercih yapamama gibi- başkalarına yansıtarak kendi egonuzu rahatlatmaya çalışmayın lütfen. Durup biraz kendinizi sorgulamanızı öneririm.

immune12
Şube Müdürü
25 Eylül 2020 10:01

Pardon ücretli olacak sözleşmeli değil.

immune12, 4 yıl önce

Başkalarını bilmem ama ben öğretmenlere atama yapılmasın veya mühendislere çok alım olsun diye bi şey söylemiyorum. Devlet ne kadar ihtiyaç varsa o kadar alsın. Hatta öğretmen alımını bir süreliğine azaltıp sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçirsinler. Sözleşmeli öğretmenlere çok büyük haksızlık yapılıyor. Ama kadrolu öğretmenlerin özellikle genç olanları büyük bir şımarıklık içersinde. Tüm bunları görmeyip işine gelen kısma eleştiri yapmanız da sizin nasıl bir insan olduğunuza dair bana fikir verdi.

xpresshero
Genel Müdür
25 Eylül 2020 10:37

Herkes sadece eğitim fakültesi okusun diyorsun. Yani sana göre çok normal öğretmenden başkasına atama olmaması. Madem normali buysa kapansın diğer fakülteler diyorum bende. Anlama kavrama konusunda sıkıntıların mi var?

hanzel, 4 yıl önce

Peki sen niye öğretmen olmadın kardeş? Sen üniversite ve bölüm tercihlerini yaparken de öğretmen alımları bu civardaydı ve diğer mesleklerin alımları da yine bu civardaydı kamuda. Bunları bilerek seçtin noldu şimdi? Şunu hiç öğrenemediniz veya aslında biliyorsunuz ama işinize gelmiyor. Devlet hiç kimseye kadro vermek zorunda değil çünkü devletin böyle bir zorunluluğu yok! İsterse önümüzdeki yıl bütün mühendislik alımlarını durdurur kamuda bir tane bile almaz, bu tamamen kendi inisiyatifi. Siz okul okuyup bölüm bitirdiniz diye kamuda size mutlaka bir pozisyon açılacak gibi bir dünya yok! Resmen herkes devletin okulu bitirince kamuya atamasını bi şart gibi görmeye başladı şaka gibi

xpresshero
Genel Müdür
25 Eylül 2020 10:40

Çevirin kardeşim bütün fakülteleri eğitim fakültesine, gençlerin atanma umudu olsun hiç değilse. Bir hata yaptık başka fakülte okuduk diye reva mı işsizlik bize?

xpresshero
Genel Müdür
25 Eylül 2020 10:42

82 milyon hepimiz öğretmen olalım

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
25 Eylül 2020 10:44

Öğretmenlerin de saltanatı sona erecek yakında merak etmeyin. Bakan açıkladı kadroların %93'ü doldu diye. Birkaç sene sonra öğretmen atamaları 10 sene öncesine döner öğretmenler o dönemlerde 90 üstü puanlarla atanabiliyordu

Maskelimesafee
Aday Memur
25 Eylül 2020 20:42

Herkes eğitim fakültesi okusun demiyoruz. Öğretmenlik konusunda öğretmenlerden çok şey bilen öğretmenlere sallayanlar buyursun okusun diyoruz. Ayrıca doluluk oranından vuran arkadaş eğitim fakültelerinin doluluk oranı yıllardır %90ların üstünde.

Flower3
Şef
25 Ekim 2020 19:06

++

Kamilc1
Yasaklı
25 Ekim 2020 19:10

Öğretmen ihtiyacı farklidir mühendis ihtiyacı farklidir ihtiyaç kadar alım yapılır .sizde öğretmen olsaydınız tutan mi oldu

Kamilc1
Yasaklı
25 Ekim 2020 19:11

Hanzel sen ne onudun ve kpss kaç aldin kuyruk acısı var galiba
hanzel, 4 yıl önce

Öğretmenlerin de saltanatı sona erecek yakında merak etmeyin. Bakan açıkladı kadroların %93'ü doldu diye. Birkaç sene sonra öğretmen atamaları 10 sene öncesine döner öğretmenler o dönemlerde 90 üstü puanlarla atanabiliyordu

ccc6420.
Kapalı
25 Ekim 2020 19:15

#enaz100binogretmenatansın

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
25 Ekim 2020 19:17

Beni çok özlemişsiniz çok girmiyorum artık foruma KPSS puanım 96.07 geldi, beklediğimden düşük ve ilk 100'de bile değilim moralim bozuktu o yüzden bu toksik ortama girmiyorum fazla artık. Moralim düzelmeye başladı biraz arkadaşlarımla ve ailemle vakit geçirince. Ben sizlere ne dedim 2018 ile bun yılki sonuçlar arasında hiçbir fark olmayacak demiştim beni trollukle sucladiniz alın işte görün. Benim dediklerim çıkar!
Kamilc1, 3 yıl önce
Hanzel sen ne onudun ve kpss kaç aldin kuyruk acısı var galiba

Kamilc1
Yasaklı
25 Ekim 2020 19:17

Ne okudunuz ki????????
xpresshero, 4 yıl önce

Çevirin kardeşim bütün fakülteleri eğitim fakültesine, gençlerin atanma umudu olsun hiç değilse. Bir hata yaptık başka fakülte okuduk diye reva mı işsizlik bize?

Kamilc1
Yasaklı
25 Ekim 2020 19:18

Demek ki ogretmenleri kiskaniyon
hanzel, 3 yıl önce
Beni çok özlemişsiniz çok girmiyorum artık foruma KPSS puanım 96.07 geldi, beklediğimden düşük ve ilk 100'de bile değilim moralim bozuktu o yüzden bu toksik ortama girmiyorum fazla artık. Moralim düzelmeye başladı biraz arkadaşlarımla ve ailemle vakit geçirince. Ben sizlere ne dedim 2018 ile bun yılki sonuçlar arasında hiçbir fark olmayacak demiştim beni trollukle sucladiniz alın işte görün. Benim dediklerim çıkar!

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
25 Ekim 2020 19:21

Neyini kiskanicam öğretmenlerin benim kardeşim de ingilizce öğretmeni ve atanamadı bu sene düşük puan aldı. Ama bakan açıklama yapmıştı kadroların yüzde 93'ü doldu diye
Kamilc1, 3 yıl önce
Demek ki ogretmenleri kiskaniyon

furkangs
Yasaklı
25 Ekim 2020 19:25

Olm sen troll olduğunu itiraf etmemiş miydin ? Şimdi eski moduna dönmüşsün
hanzel, 3 yıl önce

ihdiyar
Memur
25 Ekim 2020 23:16

hiç güleceğim yoktu :D

furkangs, 3 yıl önce
Olm sen troll olduğunu itiraf etmemiş miydin ? Şimdi eski moduna dönmüşsün
25 Ekim 2020 23:32

bir laf edince de vay efendim öğretmen düşmanlığından bıktık, bu ülkede bir tek öğretmenlerin nazı çekiliyor bir tek onlar okudu fakülte bir onlar zeki bir onların mesleği kutsal hangi birini yazacan ki haklıyken haksız duruma düşersin !!!!

Flower3
Şef
26 Ekim 2020 02:41

++

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi