Editörler : swat3410E.Kayı Han
20 Eylül 2019 10:46

Bedelli ve ocak 2020

Başvuru kılavuzunda ocak 2020'ye kadar askerlikle ilişiği bulunmamak şartı var.

Bedelli tarihleri bu tarihten önce olanlar (benimkisi 21 aralık) bu yüzden askerlik şubesiyle görüştüm ve Ankara asker alma dairesinin "bedelli tarihini erteletmek için sevk tarihinden 25 gün önce başvuru kabul ettiğini o tarihten önce başvuru almadığını belirtti."

Bu bilgileri PA'yı aradığımda ilettim kendilerine "Ocak 2020ye kadar tecilli bir askerlik durum belgesi gösteremeyeceğimizi, bu yüzden sınavlara girme konusunda sıkıntı yaşar mıyım diye sordum -HAYIR sınavlara girersiniz - dediler. Ama genel olarak bu tarihin başvuru kılavuzuna uymadığı için sınavları başarıyla tamamlarsanız. "İntibak eğitimi tarihinde askerde olursanız okul hakkınız yanar." dediler.

Geçen sene PAEM4'e girdiğimde de aynı sorun olmuştu o zaman bize bir dilekçe imzalatmışlardı. Askerde olursam okul hakkımın yanacağını kabul ediyorum diye. Bakalım bu sefer neler olacak.

Farklı bir bilgi alan olursa burada paylaşalım.

hsn şhn
Aday Memur
20 Eylül 2019 11:55

Hocam evrak tesliminde askerlik belgesini teslim ederken sıkıntı olmaz mı dediler anladığım kadarıyla önemli olan kazanırsak eğitimin başladığı esnada askerde olmamak şartı istiyorlar doğru mu

kasabadaki yabanci
Aday Memur
20 Eylül 2019 12:04

hocam bnm de 21 aralık bedelli gidiş. bana olumlu cevap vermemişlerdi ama.

peki diyelim kazandık. bedelli askerliği iptal edebilir miyiz? iptal edersek de polis eğitiminde olduğumuzdan askerlik şubesi bizi tecilli sayar mı?

dolas
Memur
20 Eylül 2019 13:13

Geçen sene de benim aynı durum oluştu ama tarih belli değildi o zaman bedelliye yeni başvuru yapmıştım ve tarihler açıklanmadığı için dilekçe doldurduk. Bu sene için PA'yı aradığımda bunun için yoğun başvuru olursa akademi bir girişimde bulunabilir dedi. Açıklama yayınlar veyaönsağlık ve fyt için gittiğimizde yine dilekçe doldurmamızı isteyebilirler. Galiba biraz bizim gibi durumda olanların akademiye bunu sorması ve çok fazla soru geliyor etkisi yapması lazım.

hsn şhn, 5 yıl önce

Hocam evrak tesliminde askerlik belgesini teslim ederken sıkıntı olmaz mı dediler anladığım kadarıyla önemli olan kazanırsak eğitimin başladığı esnada askerde olmamak şartı istiyorlar doğru mu

dolas
Memur
20 Eylül 2019 13:15

Siz konuştuğunuzda ne dediler?

Ben önce şehrimdeki askerlik şubesi ile konuştum ona göre akademiyi aradım durumumu bildirdim ona binaen cevaplar aldım hocam. İsterseniz siz de görüşün önce askerlik şube sonra akademi ile size ne diyecekler merak ediyorum.

Asker alma merkezinin Ankara şubesi telefonları açmıyor yoksa onlarla da iletişime geçmek istiyordum. İstisna yapabilirler mi diye. Çünkü bedelli sevk tarihinden 25 gün önce erteleme başvurusu yapabiliyormuşuz.

kasabadaki yabanci, 5 yıl önce

hocam bnm de 21 aralık bedelli gidiş. bana olumlu cevap vermemişlerdi ama.

peki diyelim kazandık. bedelli askerliği iptal edebilir miyiz? iptal edersek de polis eğitiminde olduğumuzdan askerlik şubesi bizi tecilli sayar mı?

kasabadaki yabanci
Aday Memur
20 Eylül 2019 14:15

hocam ben gun içinde telefon açacağım..

sevkten 25 gün önce tecil için başvurma olanağımız varsa ii. ancak ekimde bizi polislik sınavına çağırdıklarında alıcaklar mı asıl mesele o bence.

dolas, 5 yıl önce

Siz konuştuğunuzda ne dediler?

Ben önce şehrimdeki askerlik şubesi ile konuştum ona göre akademiyi aradım durumumu bildirdim ona binaen cevaplar aldım hocam. İsterseniz siz de görüşün önce askerlik şube sonra akademi ile size ne diyecekler merak ediyorum.

Asker alma merkezinin Ankara şubesi telefonları açmıyor yoksa onlarla da iletişime geçmek istiyordum. İstisna yapabilirler mi diye. Çünkü bedelli sevk tarihinden 25 gün önce erteleme başvurusu yapabiliyormuşuz.

dolas
Memur
20 Eylül 2019 18:19

İşte bu yüzden akademide konuştuğumuz kişi çok fazla talep gelirse harekete geçerler dedi. Bunun çok fazla sorulması lazım ki akademiye bizim için yine dilekçe usulünü uygulasın.

kasabadaki yabanci, 5 yıl önce

hocam ben gun içinde telefon açacağım..

sevkten 25 gün önce tecil için başvurma olanağımız varsa ii. ancak ekimde bizi polislik sınavına çağırdıklarında alıcaklar mı asıl mesele o bence.

kasabadaki yabanci
Aday Memur
20 Eylül 2019 18:52

hocam facebook da biri yorum yaptı, 2019 da bedelli gidecekleri bu sene almicaklar dedi.

akademi size saçma bir şey söylemiş. belki adam taa vandan gelicek, hakkariden belki de yurtdışından.. sınav gunu belki kabul ederler mantığıyla başvuru yapmak, yol gitmek çok mantıksız duruyor.

ben şu anda bir şey bilmiyorum inanın. hep söylentiler var. santraldeki adam el mahkum bir şey diyemiyor...bence mantıken almayacaklar gibi. içeriden bir uzman ya bu bedellileri eli boş göndermeyelim derlerse anca belki bir şey çıkar. türkiye nin saçma sapan işleri işte. şimdiden soğudum valla.

dolas, 5 yıl önce

İşte bu yüzden akademide konuştuğumuz kişi çok fazla talep gelirse harekete geçerler dedi. Bunun çok fazla sorulması lazım ki akademiye bizim için yine dilekçe usulünü uygulasın.

dolas
Memur
21 Eylül 2019 10:36

Facebookta biri derken, kim?

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi