Editörler : Pangaea
21 Temmuz 2019 11:00

Düz memur olarak atanan kişi daha sonra mühendis olarak atanabilir mi ?

1-Sözleşmeli olarak düz memurluğa atanan kişi, daha sonra sözleşmeli alımda mühendis olarak atanabilir mi?

2-Sözleşmeli olarak düz memurluğa atanan kişi, daha sonra kadrolu mühendis olarak atanabilir mi ?

3-Kadrolu olarak düz memurluğa atanan kişi, daha sonra sözleşmeli alımda mühendis olarak atanabilir mi?

4-Kadrolu olarak düz memurluğa atanan kişi, daha sonra kadrolu mühendis olarak atanabilir mi ?

Bütün varyasyonları yazdım.Şimdi gelelim ''hak yemeyin kardeşim, ABV ' gibi yorum yazacaklara.

Arkadaşlar mühendisim ve temmuz merkezi alımın halini gördünüz. Kendi bölümümden merkezi ve sözleşmeli alım ile 1 yıl geçmesine rağmen sadece 80 kişi atandı. Yaşım geçiyor kendi mesleğime atanma ihtimalim iyice azaldı. önümde daha 170 kişi var. Kimse artık alımları ön göremiyor. Puanımın yanmasına sadece 12 ay kaldı. Hak yiyen benim gibi düşünen insanlar değil, bu alım miktarlarına karar veren kişilerdir. Türkiye genelinde İlk 10.000'e giriyorsak bari düz memurlukta olsa atanalım.

Geleceğimizi şekillendirmeye başlayalım değil mi ?

Hemşire,bekçi,polis, değiliz diye aç kalmaya mahkum değiliz diye düşünüyorum.

Olası ilk alımda düz memur olmayı kafaya koydum. Benim merakım (ki olacağına ihtimal de vermiyorum da) devletin bir anda yüzlerce kendi bölümümden insanı istihdam edesi gelirse, düz memurken başvuru kısmında bir engelle karşılaşıp karşılaşmayacağım .

21 Temmuz 2019 11:46

Sözleşmeli düz memurluktan, sözleşmeli mühendisliğe ve kadrolu mühendisliğe geçiş yapabilirsin, puanın yanmaz.

Kadrolu olarak atanırsan puanın yanar, yeni bir memurluk için tekrar sınava hazırlanman gerekir ve bir de önceki kurumundan muvafakatname alman gerekir, sıkıntılı bir süreç gibi duruyor bence.

Bence sözleşmeli memurlukları kovala, ben öyle yapıyorum.

muhemre
Kapalı
21 Temmuz 2019 11:55

Düz memurluğa atanmak mühendisliğe atanmaktan daha zor.

Şevket3509
Yasaklı
21 Temmuz 2019 11:59

Atandığın kurumda kurum içi unvan değişikliği sınavları belli dönemlerde yapılır, 2-3 yılda bir

Şevket3509
Yasaklı
21 Temmuz 2019 12:01

Memurken mühendis olarak atanabilrisin, kuruma göre değişiklik gösterebilir

castillo
Şube Müdürü
21 Temmuz 2019 13:35

Osym uzerinden kadrolu bi yere yerlesirsen puanin yanar o puan bi da kullanilmaz. Gelelim aciktan kadrolu duz memurluktan sozlesmeli yada kadrolu muhendislige gecise usulune uygun olsa bile istifan 6 ay beklme sarti var fakat muvaffakatname almirsan gecersin beklemezsin ama onun bi garantisi yok kurum seni birakmiyorum derse bi yere gidemezsin ki birakmaz cok zor

teodolitman
Aday Memur
21 Temmuz 2019 13:48

''Sözleşmeli düz memurluktan, sözleşmeli mühendisliğe ve kadrolu mühendisliğe geçiş yapabilirsin, puanın yanmaz.'' demişsiniz. Peki istifa ederken kurumun izin vermesi gerekiyor mu, kurumun insiyatifine bağlı mıyız ?Yoksa biz istifayı direkt verebiliyor muyuz ? Muvafakatname gerekiyor mu ?

işsiz-biyomedikalci, 5 yıl önce

Sözleşmeli düz memurluktan, sözleşmeli mühendisliğe ve kadrolu mühendisliğe geçiş yapabilirsin, puanın yanmaz.

Kadrolu olarak atanırsan puanın yanar, yeni bir memurluk için tekrar sınava hazırlanman gerekir ve bir de önceki kurumundan muvafakatname alman gerekir, sıkıntılı bir süreç gibi duruyor bence.

Bence sözleşmeli memurlukları kovala, ben öyle yapıyorum.

teodolitman
Aday Memur
21 Temmuz 2019 13:50

sizin ve işsiz-biyomedikalci 'in söyledikleri arısında bir tutarsızlık var. Kafam karıştı desem yalan olmaz.

castillo, 5 yıl önce

Osym uzerinden kadrolu bi yere yerlesirsen puanin yanar o puan bi da kullanilmaz. Gelelim aciktan kadrolu duz memurluktan sozlesmeli yada kadrolu muhendislige gecise usulune uygun olsa bile istifan 6 ay beklme sarti var fakat muvaffakatname almirsan gecersin beklemezsin ama onun bi garantisi yok kurum seni birakmiyorum derse bi yere gidemezsin ki birakmaz cok zor

21 Temmuz 2019 17:17

Hayır gerekmez, kuruma bağlı deği.

teodolitman, 5 yıl önce

''Sözleşmeli düz memurluktan, sözleşmeli mühendisliğe ve kadrolu mühendisliğe geçiş yapabilirsin, puanın yanmaz.'' demişsiniz. Peki istifa ederken kurumun izin vermesi gerekiyor mu, kurumun insiyatifine bağlı mıyız ?Yoksa biz istifayı direkt verebiliyor muyuz ? Muvafakatname gerekiyor mu ?

issiz.101
Memur
21 Temmuz 2019 19:34

Sözleşmeliyken istifa ediyorum diyip dilekçenizi verip 1 ay sonra istediğiniz kadrolu alıma gidersiniz. Zaten güvenlik soruşturması 1 ay sürüyor sanırım. Yerleştikten sonra istifanızı verirseniz bir sorun olmadan geçersiniz sanırım. 1 ay süreden kurtulma var mı o konudan pek emin değilim.

Gıdaci099
Kapalı
21 Temmuz 2019 22:36

şuan polis memuruyum.sözleşmeli memur olarak atansam sonra sözleşmeli mühendis olarak atanabiliyor muyum ?

eyeoftiger
Daire Başkanı
21 Temmuz 2019 23:25

evet yaparsın

Gıdaci099, 5 yıl önce
şuan polis memuruyum.sözleşmeli memur olarak atansam sonra sözleşmeli mühendis olarak atanabiliyor muyum ?
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi