Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Mart 2020 19:23

İl dışı atama hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Eşim ve ben aynı ilde(İstanbul) görevli ve öğretmeniz.

Benim zorunlu hizmet durumum yok ancak onun hala 1 yılı var ancak bu okulda 3 yıl çalıştı(Geldiği okulun 6 yıl zorunlu hizmeti olması sebebiyle)

Bu yıl bir sorun çıkmazsa yine başka bir ile tayin düşünüyoruz.

İlçedeki personel işlerindeki bir memur arkadaş ''eşlerin ikisinin birlikte haziran il dışı tayine başvurmalarının zorunlu olduğunu ve bunun İstanbul'a özgü olduğunu''söyledi.

Bu durumda eşimle haziranda birlikte mi tayin istemek gerekir yoksa onun zorunlu hizmetinden dolayı ağustos özür atamalarını mı beklemek gerekir.

Bu konuda bilgi almak isteriz.Teşekkür ederim.İyi günler.

29 Mart 2020 21:31

Bildiğim kadarı ile böyle bir uygulama yok hocam eşlerden yalnız biri il dışı tayin ister diğeri istemez bekler ağustos ayında yapılacak es durumunda tayin ister.Bu söylenti her zaman soylenir şehir efsanesi gibi o memur arkadaş bu bilgide ısrarcı ise size zahmet o yönetmelik maddesini size göstersin siz de burada bize bilgilendirisiniz biz de aydinlanmis ve yanlistan donmus oluruz.Ama böyle birşey yok.

sportif44
Genel Müdür
29 Mart 2020 21:48

İl dışının iptal olacağı bu konu ile belli oldu

berken47
Şef
29 Mart 2020 21:56

Nasıl bir alaka kurdun bu konu ile il dışı atamanın iptal olacağı hususunda cidden merak ettim:)

sportif44
Genel Müdür
29 Mart 2020 22:16

Devlette bunun farkında, Büyükşehirlerden tüm memurlar kaçmak isteyecek, sadece öğretmenlerde değil, sağlık çalışanları kolluk kuvvetleri vs imkanı olan herkes atama talep edecek, ve devlet tüm atama ve nakil işlemlerini durdurabilir ya da belli kısıtlamalar getirebilir(sağlık vs.) bu gidişle atamalar iptal olacak eğer virüse çare bulunmaz ise. Mesela devlette çalışan bir çok sağlık çalışanı istifa dilekçesi verdi bu dönemde ama sağlık bakanlığı hiçbirini kabul etmediği gibi 3 ay içinde hiçbir istifanın kabul edilmeyeceğini dair de yönetmelik çıkardı

hugo.almeida
Kapalı
29 Mart 2020 22:39

Atama istemek için memur olma şartınız var ama atanmak için başka şartlara da ihtiyaç var arkadaşlar. Büyük şehirlerde insanlar atama isteyecek kaçacak da nereye kaçacak. Aynı mantıkla büyükşehirde olmayanların da büyükşehir istemeyeceğini ve bu durumda yer değiştirmenin mümkün olmayacağını kestiremiyor musunuz? Öğretmenlerde puan üstünlüğü, sağlık personelinde kadro açığı, emniyette inha ya da amir Oluru gibi onlarca durum mevcut. Kafanızda kurup kurup yazmayın buraya. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos. Neler yaşıyorsunuz siz?

Konuyu açan arkadaşım. İstanbul'a özgü bir şey yoktur. Mazaret atamaları, il dışı atamaları ve ilk atamalar merkezi atamalardır şehirlere bağlı değişiklik gösteremez.

erkan yıldız44
Aday Memur
30 Mart 2020 19:00

Hocam insanlar nerede olursa olsun bu salgının atamayla ne alakası var ?Küçük yerde bulaşmıyor mu veya oralara gidemiyormu?Tayin durumları online olarak yapılabiliyor dolayısıyla kurduğunuz bağı anlayamadım?Üstelik büyükşehirlerin sağlık konusunda daha avantajlı olduğunu düşünürsek ve küçük yerlerde daha az kadro olduğunu düşünürsek kimsenin sizin gibi düşüneceğini düşünmüyorum

sportif44, 4 yıl önce

Devlette bunun farkında, Büyükşehirlerden tüm memurlar kaçmak isteyecek, sadece öğretmenlerde değil, sağlık çalışanları kolluk kuvvetleri vs imkanı olan herkes atama talep edecek, ve devlet tüm atama ve nakil işlemlerini durdurabilir ya da belli kısıtlamalar getirebilir(sağlık vs.) bu gidişle atamalar iptal olacak eğer virüse çare bulunmaz ise. Mesela devlette çalışan bir çok sağlık çalışanı istifa dilekçesi verdi bu dönemde ama sağlık bakanlığı hiçbirini kabul etmediği gibi 3 ay içinde hiçbir istifanın kabul edilmeyeceğini dair de yönetmelik çıkardı

sportif44
Genel Müdür
30 Mart 2020 21:14

Başvurulatın onlıne yapılması ile ilgili bir durum değil, iptal edilmesi, öğretmenlerin salgın bulaştırmasından ya da başka ile gidip hastalık bulaştırmasından dolayı değil, tüm memurların kaçmak istemesi, bakın sağlık bakanlığı bugün genelge çıkardı, memurlar net anasayfada okuyabilirsiniz, hiçbir şekilde istifa geri çekilme kabul edilmeyecek, şu an için 3 aylık sürede de eş durumu, sağlık özrü öğrenim özrü vs hiçbir şekilde atamalar yapılmayacaktır. Küçük yere gittim salgın yok muhabbeti zaten saçma onu ben söylemedim siz yazmışsınız, ama bir büyükşehir ile bir Kırşehir Niğde bayburt Gümüşhane aynı değildir, herkes bunu bilir, ve etrafımda birçok öğretmen arkadaşım var atama akıllarında yokken, büyükşehirden memleketlerine atama isteyecekler, hepsi il dışını bekliyor, ölümler artarsa, ki bugün 37 ölüm haberi daha geldi, bu şekilde devlet atamaları durduracaktır.

erkan yıldız44, 4 yıl önce

Hocam insanlar nerede olursa olsun bu salgının atamayla ne alakası var ?Küçük yerde bulaşmıyor mu veya oralara gidemiyormu?Tayin durumları online olarak yapılabiliyor dolayısıyla kurduğunuz bağı anlayamadım?Üstelik büyükşehirlerin sağlık konusunda daha avantajlı olduğunu düşünürsek ve küçük yerlerde daha az kadro olduğunu düşünürsek kimsenin sizin gibi düşüneceğini düşünmüyorum

sportif44
Genel Müdür
30 Mart 2020 21:15

Herkes can derdinde artık, kimse salgının daha çok olduğu yerde durmaz

ashil13
Genel Müdür
30 Mart 2020 23:20

Hocam ilde 3 yıl dolmuşsa ikiniz de istersiniz.. sen istediğin yeri yazarsın; eşinde zorunlu hizmet yerlerini... hanginizin ki çıkarsa diğeri yanına özür başvurusu yapar

sportif44
Genel Müdür
01 Nisan 2020 20:23

Bakın bugün veriler açıklandı, ve dediğim gibi büyükşehirlerde vaka sayısı şöyle:

İstanbul: 8.852

İzmir: 853

Ankara:712

Konya:584

Kocaeli:410

Isparta:268

Sakarya:207

Adana :197

Bursa:135

Samsun:112

Görüldüğü gibi sağlık bakanlığının açıkladığı sayılar bunlar, burda öğretmenler arasında ve diğer tüm memurlar arasında bir panik oluşacak, ve ataması gelen herkes atama isteyecek, devlet tüm atamaları 1 yıl boyunca durduracaktır. Maalesef iş oraya gidiyor, aksi halde büyükşehirlerden anadolu ya büyük bir kaçış olacak

kadıkoymoda
Aday Memur
02 Nisan 2020 15:17

Hocam merhaba. Geçen sene ben de İstanbul'da görev yapıyordum. Eşimle beraber il dışı tercih yaparken ben de böyle bir duyum aldım.Ağustos ayında eş durumu başvurusu yapabilmen için haziran ayındaki il dışına başvurmuş olman gerekiyor dediler. Gerçeklikle ilgisi var mı yok mu bilmiyorum,açıkçası araştırmadım da.İl dışı tercihimizi yaptık ve ikimiz de atandık. O yüzden sonrasındaki durumu bilmiyoruz.

hugo.almeida
Kapalı
02 Nisan 2020 21:19

Asılsız efendim.

kadıkoymoda, 4 yıl önce

Hocam merhaba. Geçen sene ben de İstanbul'da görev yapıyordum. Eşimle beraber il dışı tercih yaparken ben de böyle bir duyum aldım.Ağustos ayında eş durumu başvurusu yapabilmen için haziran ayındaki il dışına başvurmuş olman gerekiyor dediler. Gerçeklikle ilgisi var mı yok mu bilmiyorum,açıkçası araştırmadım da.İl dışı tercihimizi yaptık ve ikimiz de atandık. O yüzden sonrasındaki durumu bilmiyoruz.

erkan yıldız44
Aday Memur
06 Nisan 2020 13:11

Hocam benim zorunlu hizmetim kalkalı yıllar oldu ancak eşimin hala 1 yıl daha(2021)zorunlu hizmeti var malum eş durumundan köyden şehre geldik :)Bu sene izmir veya antalya düşünüyoruz ve oralarda zorunlu hizmet okulları yok galiba en azından izmir açısından.Bu durumda eşim ağustosta eş durumundan yanıma gelirse zorunlu hizmeti bitmiş mi oluyor?

enceyhan
Memur
07 Nisan 2020 11:25

arkadas sanki her isteyenin atamasini hemen yapiyolarmisda herkes tayin isteyecekmis gibi sacma sapan konusuyosun. kac kadro acilirsa okadar tercih yapabilir puanin yeterse atanirsin.sunlari soyleyen milliegitimle ilgisi olmayan biri olsa bilmiyoda konusuyo dicem eger ogretmensen ve soyluyosan gercekten yazik sacma sapan teoriler kurup milleti tedirgin etme
sportif44, 4 yıl önce

Bakın bugün veriler açıklandı, ve dediğim gibi büyükşehirlerde vaka sayısı şöyle:

İstanbul: 8.852

İzmir: 853

Ankara:712

Konya:584

Kocaeli:410

Isparta:268

Sakarya:207

Adana :197

Bursa:135

Samsun:112

Görüldüğü gibi sağlık bakanlığının açıkladığı sayılar bunlar, burda öğretmenler arasında ve diğer tüm memurlar arasında bir panik oluşacak, ve ataması gelen herkes atama isteyecek, devlet tüm atamaları 1 yıl boyunca durduracaktır. Maalesef iş oraya gidiyor, aksi halde büyükşehirlerden anadolu ya büyük bir kaçış olacak

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi