Editörler : cihan27E.Kayı Han
21 Eylül 2020 13:55

İcra Kesintisi Hakkında

Arkadaşlar merhaba internette sonuç bulamadım fikri yada bilgisi olan cevaplarsa sevinirim şuan aktif çalışıyorum ve maaşımdan icra kesiliyor sıradakiler bekliyor :) olaki emekli olursam bu kesilen iptal olup sgk daki ilk sıradakinemi geçiyor emekli ikramiyesi haciz hakkı yoksa devam eden bu dosyanın borcu ödenip kalanı diğerinemi ödeniyor.

sorun şu şuan 2 . sırada olan icra takibindeki alacaklı avukatı beni aradı emekli olmam durumunda emekli sandığında ilk sırada biz varız bize ödenir para dedi ikramiyeden bahsediyor

yani emekli olunca aktif olan icra kesintisi pasif olup emekli sandığındaki uyap üzerinden ikramiye haczi yazısı gönderenmi alıyor ilk sırayı

yoksa emekli olurken mevcut icra dosyaları maliyeye gidip aynı sıradan ikramiyeden ödememi yapılıyor.

Cevdet kaya
Kapalı
21 Eylül 2020 15:12

benim bildiğim yanlış değil ise emekli olduğunda verilen ikramiyeden icrada sırasıyla bütün alacaklılar, alacaklarını tahsil ediyorlar. sildiğin aynı sıra üzerinde icra ödemeleri yapılıyor hepsine

Cevdet kaya
Kapalı
21 Eylül 2020 15:16

sildiğin demişim *bildiğin demek istedim sırasıyla hepsi tahsil ediyor

22 Eylül 2020 00:16

diyelim 120 bin ikramiye alacan 9 tane de icra dosyan var toplam 40000 tl 40 binini alacaklılara verirler sana 80 bin kalır

murat_326
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 22:01

Kesintiyi biri bitmeden diğerine geçemezler,icra

Kesintisini net maaş üzerinden dört de 1 oranında keserler

İkramiyene dokunamazlar rahat ol...

devrimbesni, 4 yıl önce

diyelim 120 bin ikramiye alacan 9 tane de icra dosyan var toplam 40000 tl 40 binini alacaklılara verirler sana 80 bin kalır

saraylı18
Aday Memur
25 Eylül 2020 23:04

bana söylenen maaşımda olan icra kesintisi durdurulur emekli sandığına doğmamış ikramiye üzerine konulan sıralamadan kesinti yapılır denildi ama ne kadar doğru bilmiyorum.

benim merak ettiğim şuan maaşımdan kesilen 4/1 kesinti olan emekli olmam durumunda aktif kesilen dosyaya olan borç kesilip kalanı diger dosyalaramı kesilir yoksa emekli olmam durumunda sgk ya kesinti yazısı gönderen dosya yamı geçer sıralama

murat_326 arkadaşım bildiğim kadarıyla emekli ikramiyesi haciz edilebiliyor bu konuda çok mahkeme kararı var.

benim istediğim şuanki ödenen icra borcumun bitip ikramiyeden kalanını diger dosyalara ödenmesi

vonali48
Aday Memur
08 Şubat 2022 03:00

hali hazırda maaşında icrası ve sırada bekleyen dosyası olan devlet memurunun ,emekli olması halinde, emekli maaşı ve ikramiyesinde yapılacak kesintiler ile ilgili net malumat olan ve.çözüm sunabilecek varmı dır...

emissario
Genel Müdür
08 Şubat 2022 04:42

Emekli maaşınızdan kesinti yapılamaz fakat emekli ikramiyenizin tamamına el koyma hakları mevcut.

vonali48, 2 yıl önce

hali hazırda maaşında icrası ve sırada bekleyen dosyası olan devlet memurunun ,emekli olması halinde, emekli maaşı ve ikramiyesinde yapılacak kesintiler ile ilgili net malumat olan ve.çözüm sunabilecek varmı dır...

xrainmannnx
Yasaklı
25 Şubat 2022 17:14

emekli olduğunda icaralar biter bankalar üstüne soğuk su içerler emekli maaşına icra kanunen mümkün değildir. ikramiyede ilk sıradaki alacaklı malı götürür.. sırada duran alacakjlı varsa kramiyeden kalan parayı alır..

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Şubat 2022 01:29

Emekli olmadan önce başka bir bankadan hesap açtırın. Emekli ikramiyesi o bankaya yatsın. Sonrasında zaten kesinti yapamazlar.

vonali48, 2 yıl önce

27 Şubat 2022 13:01

anladık parayı ödemek istemiyorsun da alacaklının durumu ne olacak. Bu dünya da ordan burdan derken yırtar ödemezsin de ,öteki dünyada misliyle alır. Kanunlarda koruyamaz seni cehennemden.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
27 Şubat 2022 19:45

uyapta sgk nın bi ekranı var direk emekli ikramiyesine haciz koyuyorlar istediği kadar yeni banka hesabı açsın bankaya ödemez icra dosyasına gönderirler

Kayıhan2020, 2 yıl önce

Emekli olmadan önce başka bir bankadan hesap açtırın. Emekli ikramiyesi o bankaya yatsın. Sonrasında zaten kesinti yapamazlar.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
27 Şubat 2022 21:03

En son geçen ay bir personelimiz ve ondan bir kaç ay önce başka bir personelimiz bu şekilde yaptılar. Halk bankasından hesap açtırmışlar her ikisi de. Emekli ikramiyesi oraya yatmış. İkisi de tam olarak almışlar.

cevherdudayev1, 2 yıl önce

uyapta sgk nın bi ekranı var direk emekli ikramiyesine haciz koyuyorlar istediği kadar yeni banka hesabı açsın bankaya ödemez icra dosyasına gönderirler

cevherdudayev1
Daire Başkanı
28 Şubat 2022 14:09

doğrudur bu ekranı çoğu avukat bilmiyor onun içinde talep etmiyor 5 senedir bir veya iki kişinin emekli olması halinde emekli ikramiyesine bu dediğim ekrandan haciz koyduk

Kayıhan2020, 2 yıl önce

En son geçen ay bir personelimiz ve ondan bir kaç ay önce başka bir personelimiz bu şekilde yaptılar. Halk bankasından hesap açtırmışlar her ikisi de. Emekli ikramiyesi oraya yatmış. İkisi de tam olarak almışlar.

delünün_biri
Aday Memur
09 Mart 2022 12:12

Alacaklı avukatlarının durumuna göre değişiyor. Bazıları tüm bankalara ve sgk ya da borcunun olduğunu ve hesaplarına bloke konulmasını bildiriyorlar. Bazıları ise sgk yı atlıyor. ikramiyen elinden gider ama maaşına haciz konulmaz.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
10 Mart 2022 21:00

89/1 veya 78 bunlar farklı şeyler sgknın direk ekranı var uyapta emekli olması halinde ikramiyesine haciz koy diye aynı araç haczi koyar gibi bi tuşla yapılıyor senin dediğin şekil müzekkere ile

delünün_biri, 2 yıl önce

Alacaklı avukatlarının durumuna göre değişiyor. Bazıları tüm bankalara ve sgk ya da borcunun olduğunu ve hesaplarına bloke konulmasını bildiriyorlar. Bazıları ise sgk yı atlıyor. ikramiyen elinden gider ama maaşına haciz konulmaz.

ahmetorhan34
Aday Memur
11 Haziran 2022 01:28

malesef ikramiye ödemesini SGK yaptığı için maaştaki haciz sırasına hiç bakmıyor kendi siste-mindeki haciz sırasına bakıyor yani emekli olmanız durumunda maaştaki haciz sırasındaki kalan parayı ödemiyor kendi sgk sistemindeki 1.sırada kim varsa ona ödeme yapıyor

14 Haziran 2022 05:27

millet kalkmış birde bu adama akıl veriyor.

sınırtabakateorisi, 2 yıl önce

anladık parayı ödemek istemiyorsun da alacaklının durumu ne olacak. Bu dünya da ordan burdan derken yırtar ödemezsin de ,öteki dünyada misliyle alır. Kanunlarda koruyamaz seni cehennemden.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi