Editörler : ayşegül bgm
09 Nisan 2013 11:45

Sağlık Mazereti Tayini Bekleyenler...

Arkadaşlar mazeret tayini haberlerini burada paylaşalım. Bilgisi olanlar lütfen yazsın...

Osmannuriatt
Memur
19 Nisan 2013 15:52

Arkadaşlar aday memur kendi sağlık durumundan tayin isteyebilirmi ?

Kendi başına işlerini zor görüyor ve hastalığından dolayı işe bile zor gidip geliyor.%50 özürlü raporu var kas hastası. Bunun için ailesiyle yaşaması gerekir gibi bir rapor alabilse tayin yaptırabilir mi veya nasıl bir yol izlemesi gerekli.

metinby
Aday Memur
22 Nisan 2013 11:33

Benim de %69 raporum var. Dediğiniz gibi aynen tayin istedim.

Osmannuriatt, 11 yıl önce

Arkadaşlar aday memur kendi sağlık durumundan tayin isteyebilirmi ?

Kendi başına işlerini zor görüyor ve hastalığından dolayı işe bile zor gidip geliyor.%50 özürlü raporu var kas hastası. Bunun için ailesiyle yaşaması gerekir gibi bir rapor alabilse tayin yaptırabilir mi veya nasıl bir yol izlemesi gerekli.

Osmannuriatt
Memur
22 Nisan 2013 14:54

Aday memurmusunuz ? Yeni bir rapor aldınızmı ve ya nasıl bir yol izlediniz bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var. Gitmek istediğiniz yeri belirttiniz mi kabul ediyorlarmı.

metinby, 11 yıl önce

Benim de %69 raporum var. Dediğiniz gibi aynen tayin istedim.

tedas_1980
Kapalı
23 Nisan 2013 11:21

bende 28 şubat tarihinde bakanlığa kurum aracılığıyla resmi başvurumu yapmıştım. sonuç hala gelmedi. daha doğrusu heyet hala toplanmadı sanırım mayıs ayında sonuçlanacak.

tedas_1980
Kapalı
23 Nisan 2013 11:22

izlemen gereken yol. öncelikle eğitim araştırma hastanelerinden durum bildirir raporu alacaksın. sonrasında dilekçenle bulunduğun kuruma başvuruda bulunacaksın onlarda üst yazıyla bakanlığa bildirecekler. sende neticeyi bekleyeceksin.

Osmannuriatt, 11 yıl önce

Aday memurmusunuz ? Yeni bir rapor aldınızmı ve ya nasıl bir yol izlediniz bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var. Gitmek istediğiniz yeri belirttiniz mi kabul ediyorlarmı.

metinby
Aday Memur
23 Nisan 2013 23:02

Dediğiniz gibi bende aynı yolu izledim. Ancak dilekçeyi kendim yazıp elden gönderdim.

Osmannuriatt; sizde Mayıs ayına kadar yetiştiriniz bir an önce...

tedas_1980, 11 yıl önce

izlemen gereken yol. öncelikle eğitim araştırma hastanelerinden durum bildirir raporu alacaksın. sonrasında dilekçenle bulunduğun kuruma başvuruda bulunacaksın onlarda üst yazıyla bakanlığa bildirecekler. sende neticeyi bekleyeceksin.

sosyolog*
Şef
24 Nisan 2013 00:22

neden mayıs ayı? istediğimiz zaman sağlık özrü tayini isteyemezmiyiz?

birde özürlü raporu yeterli mi yani ne yazdırmamız lazım?

benim raporum üniversite hastanesinden alındı sadece yüzde belirtiyor başka bir ayrıntı yok.

metinby, 11 yıl önce

Dediğiniz gibi bende aynı yolu izledim. Ancak dilekçeyi kendim yazıp elden gönderdim.

Osmannuriatt; sizde Mayıs ayına kadar yetiştiriniz bir an önce...

tedas_1980
Kapalı
24 Nisan 2013 07:32

ünv hastanesi raporları kabul edilmiyor. kesinlikle eğitim ve araştırma hastanelerinden alınmış bir rapor olmalıdır. mayıs ayında kurul toplanacak. kurul sonrasına kalırsanız ağustos ayına kalabilirsiniz. neticede heyet hergün toplanmıyor. en az iki ayı kesin buluyor.

sosyolog*, 11 yıl önce

neden mayıs ayı? istediğimiz zaman sağlık özrü tayini isteyemezmiyiz?

birde özürlü raporu yeterli mi yani ne yazdırmamız lazım?

benim raporum üniversite hastanesinden alındı sadece yüzde belirtiyor başka bir ayrıntı yok.

metinby
Aday Memur
24 Nisan 2013 10:13

Ben de ocak ayında engelli raporu göndermiştim kabul etmediler. Ayrıca son 6 aylık olması gerekiyor raporun.. Ardından tekrar ücretli sağlık kurulu raporu çıkarttım.25 Şubat'tan bu yana beklliyorum hakkımızda hayırlısı artık..

tedas_1980, 11 yıl önce

ünv hastanesi raporları kabul edilmiyor. kesinlikle eğitim ve araştırma hastanelerinden alınmış bir rapor olmalıdır. mayıs ayında kurul toplanacak. kurul sonrasına kalırsanız ağustos ayına kalabilirsiniz. neticede heyet hergün toplanmıyor. en az iki ayı kesin buluyor.

enq35
Aday Memur
25 Mayıs 2013 09:09

kolay gelsin arkadaşlar bende sağlık mazeretinden dolayı tayin istemek icin durum bildirim raporu almam gerektigini söylediler. ama benim daha önceden almış olduğum özürlü raporum var % 40 olarak .. acaba durum bidirim raporu alırken oran düşermi ? ? düşerse eski verilen hak ne olur ? bu arada raporum sürekli .... cavaplarınızı bekliyom arkadaşlarrr

[email protected]
Aday Memur
20 Haziran 2013 11:40

merhaba arkadaşlar ben geçen yıl eğitim araştırma hastanesinden aldım raporu tayine başvurdum ve red geldi.bu yıl hacettepeden tekrar rapor aldım.raporda tıp fakültesi olan ve ms polikliniği olan bir yerde takibi uygundur yazıyor.bir daha deneyeceğim.bu seferde en yakın yere verirler diye korkuyorum.hayırlısı bakalım

olecranon
Aday Memur
23 Haziran 2013 13:44

babam avm (arterio venöz malmormasyon) sonucu serebellar hemoraji̇ geçi̇rdi̇ ve buna bağli yaşamini i̇dare etti̇rebi̇lmesi̇ ve de bulunduğu i̇l dişindaki̇ sağlik kuruluşlarindaki̇ ruti̇n kontrolleri̇ne gi̇debi̇lmesi̇ i̇çi̇n başkasinin yardimina muhtaç. devlet hastanesi̇nden alinmiş %70 fonksi̇yon kaybi raporu var.şi̇mdi̇ bi̇r kaç sorum olacak arkadaşlar!

1. ki̇mi̇ üni̇versi̇teleri̇n uygulama araştirma hastanesi̇ var.
yeni̇ raporu ordan alirsam olur mu?

2. yorum yapan ki̇mi̇ arkadaşlar i̇lla ai̇leni̇n tek çocuğu olunmasi gerekti̇ği̇nden bahsedi̇yor, bu doğru mudur? sonuçta bi̇r ai̇lede bi̇rden fazla çocuğun bulunmasi demek hastaya bakani var demek olmuyo.herkes bi̇r deği̇l ve her evlat gerekli̇ i̇lgi̇yi̇ göstermi̇yo.bu durumda hasta peri̇şan mi olsun.ayrica tanidiğim bi̇r arkadaşim 3 kardeş olduklari halde tayi̇ni̇ kabul oldu ve şuan memleketi̇nde.

3.sağlik mazereti̇ tayi̇ni̇ gerçekleşti̇kten sonra her yil hastanin durumunu bi̇ldi̇rmek zorunlu mu? (sonuçta hastalik vücutta sekel oluşturduğundan mantiksiz deği̇l mi̇?raporda geçen hastaliğin sürekli̇ olduğu i̇baresi̇ di̇kkate alinmiyor mu?)

4. sağlik mazereti̇ sona erdi̇ği̇nde bakanlik nasil bi̇r yol i̇zli̇yor?personel di̇rekt olarak eski̇ görev yeri̇ne mi̇ gönderi̇li̇yor yoksa kurumi̇çi̇ naki̇l dönemi̇nde tayi̇nlere başvuru hakki taninip duruma göre mi̇ hareket edi̇li̇yor? (babamin sağlik durumu keşke düzelse ama çok zor.allah göstermesi̇n vefat etti̇ği̇ zaman ona mi üzüleyi̇m, eski̇ görev yeri̇me gönderi̇leceği̇me mi̇?)

bi̇len arkadaşlardan sorduğum sorulara cevap verenlere şi̇mdi̇den teşekkür ederi̇m...

sabo01
Aday Memur
04 Temmuz 2013 16:00

bende ayni şeki̇lde rapor aldim kardi̇yoloji̇ poli̇kli̇bni̇ği̇ni̇n bulunduğu hastanelere yakin i̇llerde i̇kamesi̇ uygundur yaziyo.artvi̇ndeyi̇m trabzon olmaz i̇nşallah.

[email protected], 11 yıl önce

merhaba arkadaşlar ben geçen yıl eğitim araştırma hastanesinden aldım raporu tayine başvurdum ve red geldi.bu yıl hacettepeden tekrar rapor aldım.raporda tıp fakültesi olan ve ms polikliniği olan bir yerde takibi uygundur yazıyor.bir daha deneyeceğim.bu seferde en yakın yere verirler diye korkuyorum.hayırlısı bakalım

sabo01
Aday Memur
04 Temmuz 2013 16:02

süreç nasili̇şli̇yor bi̇lgi̇si̇ olanlar yaşayanlar paylaşabi̇li̇r mi̇?

gguull
Şube Müdürü
04 Temmuz 2013 18:15

kurul ne zaman toplanacak bilgisi olan var mı arkadaşlar? ücretsiz doğum izninden geri döneceğim sağlık mazeret tayini için,kurulun toplanm zamanı bizim için çok önemli. bilgisi olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum.herkesin gönlüne göre olsun inşallah.

gguull
Şube Müdürü
05 Temmuz 2013 00:47

fikri olan yok mu?

[email protected]
Aday Memur
05 Temmuz 2013 12:01

arkadaşlr komisyon haziranda toplandı.geçen yıl sonraki kurul eylülde toplanmıştı.kurumunuz önemli.ben sağlık müdürlüğüne bağlıyım.bugün evraklar bakanlığa gönderilecek.

sabo01
Aday Memur
05 Temmuz 2013 13:19

sağlık kurulu raporu 3 imzalı bakanlık bunu kabul etmiyormuş doğru mu?5 imza olması gerekiyormuş.

[email protected]
Aday Memur
09 Temmuz 2013 16:21

güncel

sabo01
Aday Memur
10 Temmuz 2013 08:46

.

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler