Editörler : Pangaea
17 Nisan 2013 11:11

o zaman onlar bu atama yapsınlar bakalım yapabiliyorlarmıymış tercih :D

yoruldum hayattan
Müsteşar
18 Nisan 2013 05:08

alan sınavında hangi yayınlar alınmalı,

sorular zormuş

yoruldum hayattan
Müsteşar
19 Nisan 2013 07:14

alan sınavı kaynak kitapları neler

yitirmek
Şef
19 Nisan 2013 10:58

Hocam alan sınavı kitapları ygs-lys formatında hazırlanmış. Onları alacağınıza gidin ygl-lys kitapları alın. çok kaliteli kitaplar piyasada var. ben baya inceledim. Kimya için en iyi kaynak fem kimya kitabı. gerçekten öğretiyor. Fizik için fdd fizik kitabını aldım. biyoloji için, güvender aldım. soru bankası ise, fdd ve fem karışık aldım. Ayrıca fem yayınlarının organik kimya anlatan kitabı var. onu arkadaşlar almış. gayet memnunlar. organik kimyadan çok soru bekleniyor.

yoruldum hayattan, 11 yıl önce

alan sınavı kaynak kitapları neler

firuzan20
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 17:10

fenciler alana baslamayan var mi?? ben daha başlayamadim. .

okanses
Genel Müdür
19 Nisan 2013 20:10

Alan sinavina basladim ama daha biyoloji ve kimyaya bakiyorum ama fizik gercekten cok zor.Lys düzeyi Fizik bence tum fen ve Teknoloji ogretmenlerini zorlar. Bunlar yetmezmiş gibi bir de bir suru degisiklik oldu.Mesala ben tarihi bitirmiştim ama osmanli 9 yakin tarih 3 derken 12 yeni soru geldi.

Ben bir yerden biterken surekli gelip planlarimizi bozuyo. Alan mi çalışca yeni değisikliklere mi bakcaz.

Universite son sinifta okuyorum ilk kez bu yil gircem gecen seneki sistem olsa 85-87 fln alacaktim denemelerim oyleydi ancak kaderimiz baskalarinin iki dudaginin arasinda yaa

En cok zoruma giden su bir Allah'in kulu da mac basladiktan sonra kural degismez demedi bu sinavlari yapanlarin icinden

Sinava 4 ay kala alan sinavi getir 3 ay kala degisiklik yapilir mi yaa

okanses
Genel Müdür
20 Nisan 2013 08:02

Iste biz fencilerin sorunu bu !

Yukarida uzun uzun isyanimi anlattim ama Bir Allah'in kulu da haklisin dememis.

Niye biliyor musunuz?

Cunku tum fenciler sabah aksam dur durak bilmeden ders çalışıyor

Sinifcilardan geçen sene 300 kisi alindi yine de puan 90'i gormedi ama bizim puan yine 80'lerde..

Görün bakin bu alan sinavi yüzünden butun bolumlerde puanlar 70'leri gorecek

Bizim bolum 80'lerde kalacak!

Cunku isimiz gücümüz ders calismak!

Diğer hic bir bransdakiler bir sey bilmiyo hic istemiyorlar öğretmenliği sanki bir biz istiyoruz sanki!

Bu calisma yuzunden puanlarimiz dusmuyor dus m eyecek!

Ne sinavi konulursa konulsun elestiri bile yapmadan oturup calisiyonuz...

Belki bu coook calisanlar ogretmen olacak ama elestirme sorgulama değerlendirme gibi ozelliklere sahip olamayacalar!

beyaz88
Aday Memur
20 Nisan 2013 14:47

Hocam haklısın ama napalım sesimizi çi çıkarsak ne olacak, bizim fikirlerimizin hiçbir değeri yok ki. Örneğin alan sınavı sadece 15 branşa geldi ve neye çalışacagımızı bilmiyoruz. İptali yada durdurulmasi için dava açsan yürürlüğe girmediği için (yonetmelikte sanırım) durdurulamaz diyorlar. Çaresi yok işte maalesef giricez bu sinava. Söylediklerimden sakın çalıştığımı filan

dusunmeyin.çünkü daha alan kitabı bile almadım, hiçbir şey bilmiyorum ve hala ne yapacağımi kara kara düşünüyorum. Çalışamıyorum zaten artık. Psikolojim bozuldu. Caresiz kalmaktan yoruldum artık ama çalışıp atanmaktan başka çare yok. Eminim çoğumuz böyleyiz ama elimizden de birşey gelmiyor işte

yoruldum hayattan
Müsteşar
20 Nisan 2013 21:03

teşekkür ederim,

konular yetişecekmi?

yitirmek, 11 yıl önce

Hocam alan sınavı kitapları ygs-lys formatında hazırlanmış. Onları alacağınıza gidin ygl-lys kitapları alın. çok kaliteli kitaplar piyasada var. ben baya inceledim. Kimya için en iyi kaynak fem kimya kitabı. gerçekten öğretiyor. Fizik için fdd fizik kitabını aldım. biyoloji için, güvender aldım. soru bankası ise, fdd ve fem karışık aldım. Ayrıca fem yayınlarının organik kimya anlatan kitabı var. onu arkadaşlar almış. gayet memnunlar. organik kimyadan çok soru bekleniyor.

okanses
Genel Müdür
21 Nisan 2013 18:24

Konularin yetismesi cok zor

Fizik kimya ve biyoloji bu kadar sürede nadil bitebilir ki?

Üstelik son değişikliklerle tarihte çalışılacak bir sürü konu çıkmışken...

Ben bu yil mezun olacak birisi olarak konuşmam gerekirse bu alan sinavi dersanelerde ogretmenlik yapan tecrubeliler icin iyi, bizim gibi tecrübesizler icin felaket oldu.

Ilk senemde hersey beni buldu offf offfff

e_eessra
Aday Memur
21 Nisan 2013 19:50

telaşlanma dersanede öğretmenlik yapanlar sonuçta sbs konularını anlatıyorlar bizim sorular ortada .senin daha ilk yılınmış ya boşver çok kasma :D bırak ablaların abilerin atansın :D

okanses
Genel Müdür
21 Nisan 2013 19:54

Kusura bakma ben ilk yilimdan atanmak istiyorum..

Gecen seneki sistem olsaydi hic korkmadan sinava girop 85 alacaktim en az..

4 ay kala alan sinavi getirip de haksizlik yapanlarin suçu bu!

Benim degil ki!

e_eessra
Aday Memur
21 Nisan 2013 20:20

herkesin istedgi o herkes çalışıyo emin ol .kendine güvenmek iyi bişey ama kaderden de öteye geçilmiyo bi yerde sınav anı ve o atmosfer çok farklı . Allah kimseyi düşürmesin ama 0.1 puanla kalmakta var bi anllık yanılş yapıp

okanses
Genel Müdür
21 Nisan 2013 20:25

Tabi ki öyle. ..

Okuyup adam ol işsiz kalmazsin dediler biz de okuduk bir sinavi gecemezsek işsizlik bizi bulcak.

Offf

yoruldum hayattan
Müsteşar
22 Nisan 2013 02:53

boşunamı üniversite okuduk,bu alan sınavıyla ygs,lys ve 4 yıllık eğitim fakültesi tekrarımı yapıyorlar.çok saçma bu alan sınavı

ales soruları zaten kazıktır mıllet yandı, keşke dava acılsa,

sınava 2 ay kala yeni konular eklenirmi

alan sınavı çok kazık

Güzellik kraliçesi
Genel Müdür
22 Nisan 2013 06:14

alan sınavı saçmalık

okanses
Genel Müdür
22 Nisan 2013 09:13

Yani bir de 4 ay kala açıkladilar icerigi dalga geçer gibi 5 soru ornekmis...

Alan sınavi gerçekten haksizlik!

Biz alan sinavina girecegiz millet alan sinavsiz 50-60 ile atanacak...

Hepsi haksızlık!

fen90
Aday Memur
22 Nisan 2013 17:20

bu kadar konu nasıl çalışılacak aklım almıyor

Bertan07
Kapalı
30 Temmuz 2013 01:43

önümüzdeki yıllarda girecekler için LYS -ygs fen kitaplarına çalışmak mı yoksa yayın evlerının cıkardıgı fen alan sınavına calısmak mı mantıklı

irfankeskin61
Genel Müdür
30 Temmuz 2013 10:20

Artık soru tarzı tam anlamıyla belli olduğu için mutlaka yayın kuruluşlarının çıkaracakları alan kitaplarının kapsamı daha mantıklı olacaktır. Alan kitaplarından çalışılabilir ama esas püf nokta soru çözümü. En mantıklı hamle ise ÖSYM'nin daha önce sorduğu soruların çözülmesi (En az 30 yıl önceden başlayarak) ve bu soru tarzına yakın soru kalıplarının tercih edilmesi. Bu konuda yargıyı (deneme sınavlarındaki soru tipi ile alan sınavına en yakın o olduğu için) önerebilirim.

Bertan07, 11 yıl önce

önümüzdeki yıllarda girecekler için LYS -ygs fen kitaplarına çalışmak mı yoksa yayın evlerının cıkardıgı fen alan sınavına calısmak mı mantıklı

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi