Editörler : swat3410
07 Aralık 2019 20:24

Polislik mi özel sektör mü?

Merhabalar öncelikle üniversiteyi yeni bitirdim merak ettiğim ve kafama takılan soru var siz değerli tecrübeli abiler sizlerden bilgi edinmek istiyorum polislikle özel sektörü kıyasladığımız zaman hangisini seçmek daha doğru olur hiç mi yapılmayacak kadar zor

akin13030
Yasaklı
07 Aralık 2019 21:10

kardesim bunun kiyaslamasini bile yapma. polislik zordurama ozel ile kiyaslanmaz ozele resmen amele ariyorlsr xok calissin az maas verelim

Theavecbuscuit
Kapalı
07 Aralık 2019 21:50

Polisliği ne olarak görüyorsanız kıyaslamak bile hakaret devletin adamısın maaşın sigortan hakkın kadron izin hakkın var . Polis olmak ta 2 3 sene öncesine kadar hayli zorlaştı . Alımlar da teke indirildi .

yarnlarumutolsun
Aday Memur
07 Aralık 2019 22:39

Vallah kardeşim ne bölümü bitirdiğin çok önemli egerki mezun olduğun bölümde iş yoksa yada iş var ama asgari ücret dersen polislik iyi ama polisliği tam anlamıyla yapacaksan zor bayram seyran bilmezsin yeri gelir karşındakinin haklı olduğunu bilsen bile gereğini yaparsın çok acı görürsün mesai bitti iş bitti olmaz telefon çalar gidersin yağmur yağıyormuş dışarısı sogukmus bunların bi önemi yok artık emirle yazlık kıyafetten kisliga kışlık kıyafetten yazlığa geçersin özel gunlerin ikinci plana kalır yani eğer polis olacaksan devletin bekası senin özel hayatından önce gelir polislik yaşam biçimidir 55 yaşına kadar o üniformanın gerekliliği yaparsın delikli demir gotune değince havan olur cebinde paran olur bankada kredin olur ama biraz sapıtırsan bidaha toplayamazsın nerelisin bilmiyorum ama polislik demek gurbet demek her gittiğim yeri kendine memleket yaparsın polislik sabır ister karakter ister yorulmayan adam ister en önemlisi adam gibi adam ister sen herşeye razıysan polislik on numara iş ama dersen rahat mı değil bilesin özel sektörde hors yaparsın 5 senede çıkarsın yukarı ama polislikte öyle değil takdir zor verilir zaten işini yapıyor derler maaşı iyidir ama bir gece sarhoş bir manyagin teki çıkar 1 liralık mermi ile alır canını yani karar vermesi biraz zor

Polis6031
Şef
07 Aralık 2019 22:49

Devrem ne güzel özetlemişsin tebrik ederim
yarnlarumutolsun, 4 yıl önce
Vallah kardeşim ne bölümü bitirdiğin çok önemli egerki mezun olduğun bölümde iş yoksa yada iş var ama asgari ücret dersen polislik iyi ama polisliği tam anlamıyla yapacaksan zor bayram seyran bilmezsin yeri gelir karşındakinin haklı olduğunu bilsen bile gereğini yaparsın çok acı görürsün mesai bitti iş bitti olmaz telefon çalar gidersin yağmur yağıyormuş dışarısı sogukmus bunların bi önemi yok artık emirle yazlık kıyafetten kisliga kışlık kıyafetten yazlığa geçersin özel gunlerin ikinci plana kalır yani eğer polis olacaksan devletin bekası senin özel hayatından önce gelir polislik yaşam biçimidir 55 yaşına kadar o üniformanın gerekliliği yaparsın delikli demir gotune değince havan olur cebinde paran olur bankada kredin olur ama biraz sapıtırsan bidaha toplayamazsın nerelisin bilmiyorum ama polislik demek gurbet demek her gittiğim yeri kendine memleket yaparsın polislik sabır ister karakter ister yorulmayan adam ister en önemlisi adam gibi adam ister sen herşeye razıysan polislik on numara iş ama dersen rahat mı değil bilesin özel sektörde hors yaparsın 5 senede çıkarsın yukarı ama polislikte öyle değil takdir zor verilir zaten işini yapıyor derler maaşı iyidir ama bir gece sarhoş bir manyagin teki çıkar 1 liralık mermi ile alır canını yani karar vermesi biraz zor

Kral yanluz
Yasaklı
08 Aralık 2019 12:17

TABİ geçim derdi özel daha zor ve maaş olarak çok düşük. polislikte zor meslek ve mesai merfumu yok yani 24 saat görev esaslı çalışmaktasın. yapmış olduğun işe göre maaşı düşük fakat özel sektöre göre iyi bir maaş alırsın. taktir senin sonuçta ekmek davası hakkında hayırlısı.

Sdtcngz
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 20:48

Değerli kardeşim öncelikle her ikisini yaşamış biri olarak yardımcı olayım sana. EGM de 6.5 yıl çalışıp istifa ettim. Şimdi ozeldeyim uluslararası bir firmada yönetici olarak İstanbul operasyonlarını yürütüyorum. İşin güzel yanı burada başımda yönetici yok kendi kararlarımi kendim alıyorum. Üstlerim yurt dışında telefon - email olarak işleri hallediyoruz. Öncelikle her işte sorun çıkar bu kaçınılmaz Polissen de özelde çalışsan da sorunsuz iş yok. Bunu kafandan çıkarma, eğer kendini yetistirdiysen ve yetistirmeye açık isen özel. Çünkü EGM de çok düşük olasilik. Ozelin güzel yanı daldan dala bir firmadan bir firmaya gidersin. Yukselme ihtimalin var , elbet bu EGM de de mevcut ama o konuya çok girmek istemiyorum. Şu an da polis memuru kadar maaş alıyor haftasonu izinli çalışıyorum. Bayram seyran girmiyorum onlara, çalistigin süre zarfında başka yerlerden de iş teklifi alıyorsun. Ben de müracaat ediyorum , seni almak isteyen daha iyi teklif maaş ve şartlar ile transfer etmek zorunda. Özel böyle şöyle diyenlere aldırış etme 30 yıl özelde çalışıp , emekli olan da var. Yani risk işşiz kalmak vs her yerde var. Buna hazırlıklı olman gerekiyor. A B C planları olmalı , polis olup memur olup türlü sebepler ile işsiz kalan da var. Hayatın garantisi yok ki zaten.

Hakkında hayırlısı dostum.

hakan96
Aday Memur
08 Aralık 2019 21:36

Peki özel sektörde kendini geliştirememiş veya iş bulup asgari ücrete çalışmak yerine polislik yapılır mı?

Sdtcngz, 4 yıl önce

Değerli kardeşim öncelikle her ikisini yaşamış biri olarak yardımcı olayım sana. EGM de 6.5 yıl çalışıp istifa ettim. Şimdi ozeldeyim uluslararası bir firmada yönetici olarak İstanbul operasyonlarını yürütüyorum. İşin güzel yanı burada başımda yönetici yok kendi kararlarımi kendim alıyorum. Üstlerim yurt dışında telefon - email olarak işleri hallediyoruz. Öncelikle her işte sorun çıkar bu kaçınılmaz Polissen de özelde çalışsan da sorunsuz iş yok. Bunu kafandan çıkarma, eğer kendini yetistirdiysen ve yetistirmeye açık isen özel. Çünkü EGM de çok düşük olasilik. Ozelin güzel yanı daldan dala bir firmadan bir firmaya gidersin. Yukselme ihtimalin var , elbet bu EGM de de mevcut ama o konuya çok girmek istemiyorum. Şu an da polis memuru kadar maaş alıyor haftasonu izinli çalışıyorum. Bayram seyran girmiyorum onlara, çalistigin süre zarfında başka yerlerden de iş teklifi alıyorsun. Ben de müracaat ediyorum , seni almak isteyen daha iyi teklif maaş ve şartlar ile transfer etmek zorunda. Özel böyle şöyle diyenlere aldırış etme 30 yıl özelde çalışıp , emekli olan da var. Yani risk işşiz kalmak vs her yerde var. Buna hazırlıklı olman gerekiyor. A B C planları olmalı , polis olup memur olup türlü sebepler ile işsiz kalan da var. Hayatın garantisi yok ki zaten.

Sdtcngz
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 21:54

Simdi olaya nereden baktigin önemli .bahsettigin şey düz mantık ise elbette polislik. Olaya para mı yaşam tarzı olarak mi bakıyorsun o önemli. Asgari ücretli olup Bayram seyran haftasonu izin yapan var , polis olup kendime aileme vakit ayiramiyorum diyen de var . yani konu kişiden kişiye değişir.

hakan96, 4 yıl önce

Peki özel sektörde kendini geliştirememiş veya iş bulup asgari ücrete çalışmak yerine polislik yapılır mı?

Diagne38
Şef
08 Aralık 2019 23:20

farklı bir bakış açısı. özelden memnun olan birini görmek ilginç. tabi sizin hayatınızı sizden daha iyi bilmemiz mümkün değil. sormak istediğim, polisliğe geri dönmeyi düşündünüz mü? yoksa özelden memnunum, dönmeyi hiç düşünmedim mı diyorsunuz?
Sdtcngz, 4 yıl önce

Sdtcngz
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 23:44

Ya özel deyince insanlar asgari ücret falan zannediyor. Ne firmalar ne meslek grupları işler vs var. Polislik maaşı komik kalıyor yanlarında.

Yok bir yılda kapı önüne koyulursun yok kontrat imzalanmaz, saçma sapan yorumlar. Nereye kapının önüne koyuyor. Yok az paraya çok çalışma , sen kendini yetiştirirsen CV sağlam olursa ona göre elin güçlü olur maaş talep edersin. Boş adam EGM'de de boş nöbet tutar. Kimse yanlış anlamasın Memuriyet kalıbı içerisine giriyor herkes ve dışarıya kapalı herkes sallıyor özel sektörü. Artısı olduğu kadar eksisi de var, her işin öyle. Kendini yetiştirirsen elbette asgari ücretin üzerinde çalışırsın.

Şu anda çalıştığım halde ekstra yanına Turist Rehberliği okuyorum, ne için? B C planları yol oluşturuyorum kendime. Turist rehberi 1 günde 488 TL yeni yılda yeni zam vs. 10 gün çalışsa 1 ayda geçinirsin

Devlet memuru iken 657 i ezbere bilirdim şimdi İş kanununu okurum ezberlemeye çalışırım.

Polisken de pişman değildim, istifa edince de değildim. İyi girdim iyi ayrıldım, halen sever görüşürüm meslektaşlarım ile. O kapıyı kapattım açıkçası. Farklı yollar alternatifler oluşturup yoluma devam etmeye karar verdim.

Diagne38, 4 yıl önce
farklı bir bakış açısı. özelden memnun olan birini görmek ilginç. tabi sizin hayatınızı sizden daha iyi bilmemiz mümkün değil. sormak istediğim, polisliğe geri dönmeyi düşündünüz mü? yoksa özelden memnunum, dönmeyi hiç düşünmedim mı diyorsunuz?

Sdtcngz
Şube Müdürü
08 Aralık 2019 23:59

+ Kimse yanlış anlamasın , Nöbet kısmı için her tutan boş demiyorum. Ne kalifiye adam gördüm nöbet klübelerinde. Kaldı ki ben de eski Hassascıyım + Turizm de nöber tuttum . En son koruma da iken istifa ettim.

İşte Egm de seni her yerde çalıştırırken özelde öyle bir durum yok. Muhasebeci işini yapar , diğeri kendi işini vs . Egm de ordan oraya al burdan buraya al. Ne branş kaldı ne bir şey. Özelde onu yaptığı zaman işler aksiyor.

Diagne38
Şef
09 Aralık 2019 08:29

sdtcngz, yazdıklarınız, yorumlarınız ve üslubunuzdan anladığım kadarıyla kendini yetiştirmiş, hem kamu hem özel sektörde başarılı olabileceği düşünülen bir portre cixidin

Diagne38
Şef
09 Aralık 2019 08:36

sdtcngz, yazdıklarınız, yorumlarınız ve üslubunuzdan anladığım kadarıyla kendini yetiştirmiş, hem kamu hem özel sektörde başarılı olabileceği düşünülen bir portresin kardeşim. turizm ve hassasta çalıştığını, rehberlik okuduğunu vs yazdığına göre kuvvetle muhtemel yabancı dilin hatta yabancı dillerin var. meslekte böyle donanımlı arkadaşların istifa ederek ayrılması maalesef kayıp. geçenlerde Rusça ve İngilizce yı çok iyi derecede bilen bir arkadaşında meslekten ayrıldığını öğrendim ve üzüldüm... herşey gönlünüzce olsun

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
09 Aralık 2019 09:04

emeğinin karşılığını alamıyor çalışan özel sektörde asgari ücret yetmiyor özel sektör zor polislik de kolay değil. eğer emeğin karşılığı verilse özel sektörde asgari ücretle çalışırım bağlı kalmam bu işe. ama el mahkum ekmek parası bide devlet işi yapmanın gururu herzaman olur içinde. meslekiçinde haksızlığa çok uğruyorsun...

hakyemezmumtaz87654
Aday Memur
09 Aralık 2019 09:46

polis olup, taaa adını ilkokulda duyduğun bir ile gidip 1200 TL kira verip hiç tanımadığın bi yer de hiç tanımadığın insanlarla çalışıp sırf polissin memursun diye herşeyi pahalıya alıp 2 kat fazla para harcayacaksın. senede 2 kere memlekete gelmek için kırk kişiye ağız eğip sırf 10 ar günden 2 kere memleketine gideceksin diye 2 3 maaşını sadece yol masrafına verip 20 günde bitireceğine memleketinde 3 bin,3 bin beşyüz lirada adam akıllı sabah 9 da işe başlayıp akşamda 6 da evine gitmen daha mantıklı. kim ister ki gece gündüz çalışacaksın evine hasret kalacaksın sonrada kimse değerini bilmeyecek.

sagami
Daire Başkanı
09 Aralık 2019 09:56

Tabiki polislik ikisinide fazlaca tattim

Dadaş5425
Aday Memur
09 Aralık 2019 10:21

7.5 sene özel sektörde çalıştım fabrikalarda amele olarak asgari ücretle.. açıktan okudum.. Allaha cok şükür polisliği kazandım tabiki polislik.. özel sektörde gözünün yasına kimse bakmaz ne kadar çalışırsan çalış emek ver.. kapının önüne koyarlar acımazlar

akin13030
Yasaklı
09 Aralık 2019 11:02

hakkin kismi yanlis olmus biraz. polis ostediklerini hicbir zaman alamadi.
Theavecbuscuit, 4 yıl önce

Polisliği ne olarak görüyorsanız kıyaslamak bile hakaret devletin adamısın maaşın sigortan hakkın kadron izin hakkın var . Polis olmak ta 2 3 sene öncesine kadar hayli zorlaştı . Alımlar da teke indirildi .

yarnlarumutolsun
Aday Memur
09 Aralık 2019 11:29

özelde kaç kişi asgari ücret alıyor?

Gydm, 4 yıl önce
emeğinin karşılığını alamıyor çalışan özel sektörde asgari ücret yetmiyor özel sektör zor polislik de kolay değil. eğer emeğin karşılığı verilse özel sektörde asgari ücretle çalışırım bağlı kalmam bu işe. ama el mahkum ekmek parası bide devlet işi yapmanın gururu herzaman olur içinde. meslekiçinde haksızlığa çok uğruyorsun...

yarnlarumutolsun
Aday Memur
09 Aralık 2019 11:30

acı ama gerçek

hakyemezmumtaz87654, 4 yıl önce

polis olup, taaa adını ilkokulda duyduğun bir ile gidip 1200 TL kira verip hiç tanımadığın bi yer de hiç tanımadığın insanlarla çalışıp sırf polissin memursun diye herşeyi pahalıya alıp 2 kat fazla para harcayacaksın. senede 2 kere memlekete gelmek için kırk kişiye ağız eğip sırf 10 ar günden 2 kere memleketine gideceksin diye 2 3 maaşını sadece yol masrafına verip 20 günde bitireceğine memleketinde 3 bin,3 bin beşyüz lirada adam akıllı sabah 9 da işe başlayıp akşamda 6 da evine gitmen daha mantıklı. kim ister ki gece gündüz çalışacaksın evine hasret kalacaksın sonrada kimse değerini bilmeyecek.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi