Editörler : swat3410E.Kayı Han
03 Eylül 2010 14:28

Pomem & Polis Özel Harekat

Arkadaşlar iyi günler,

Daha evvelki üst dönem POMEM mezunu arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

Kaçıncı dönem Pomem mezunu olduğunuzu ve hangi şehirdeki Pomem'den mezun olduğunuzu belirterek, PÖH(Polis Özel Harekat) alımına başvuruları ve kaç adayın çağırıldığını(kazandığını) yazarsanız bu platformda bilgi alışverişi yapmış oluruz ve istekli olan arkadaşlarımız bu başlıktan faydalanmış olurlar.

Aranan şartlar nelerdir, yaş sıkıntısına göz yumulabiliyor mı, çağırılıp da daha sonra elenen oldu mu?,PÖH kursunda yaşadıklarınızı, eğer gönüllü olarak gelirsek bizleri nelerin beklediğini ez-cümle tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirseniz çok güzel olur. Bay/Bayan kişi sayısı olarak belirtirseniz daha sağlıklı olacaktır, bayan pomem adaylarının da dikkatini çekebilir çünkü.

Şahsım adına konuşacak olursam 10.dönem için beklemekteyim ve sadece PÖH olmak için Pomem'e başvuru yapacağım. Allah herkesin gönlüne göre versin. Tecrübeleriniz ve fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

*dip not; Kara Han ve ekfo nun bize söyleyebilecek sanırım fazlasıyla bilgisi vardır, onlar da eğer bu başlıkla ilgilenirlerse ne mutlu bize.

Saygılar, hepinize kolay gelsin..

*not : hem pomem kısmında hem de emniyet bölümünde durması için http://forum.memurlar.net/konu/1031346/ konu başlığını da Emniyet bölümüne açmıştm, bilginize..

KaRa HaN
Müsteşar
04 Eylül 2010 01:31

Merhaba sevgili kardeşim.

Şimdi sana buradan çok detaylı bilgi vermiyeceğim.

Yaş konusunda esneklik tanımıyorlar.

Müracat şartlarında ne istenmişse o.

Bayanlar için kursta özel bir ayrıcalık yok aynı eğitimi görüyorlar.(Gerçi benim dönemimde bayan yoktu)

Bu arada ben POMEM alımları ile ilgili detaylı bilgi sahibi değilim.

Okuldan alımlar da bizim zamanımızda yoktu.

Özel Harekat için aranan en önemli şart gönüllü ve istekli olmak.

Onun dışında kurs boyunca azimli ve kararlı bir şekilde eğitime devam etmen lazım.

Dediğim gibi kardeşim çok fazla detaya gerek yok.

Eğer gerçekten istiyorsan buyur gel katıl aramıza.

Zaten içindeki sevgi sana yol gösteriri...

ekfo
Başbakan Müsteşarı
04 Eylül 2010 01:38

Sevgili Karahan üstadımızın eksik bıraktıklarını da ben tamamlayayım.

Okullarda son dönemlerde genel anlamda Özel harekat seçmeleri yapılıyor.

28 yaşından büyük olmamak,özel harekat temel eğitimleri ve görev şartlarının gerektirdiği fiziki ve sağlık şartlarını taşıyor olmak şartı var POmem öğrencileri için.

istenenler;

2400 m koşu (1000 m koşu da istenebiliyor bazen)

17 Barfiks

85 Mekik

65 Şınav

2400 metre koşu 11.55 dakikada koşan 1 puan,9.03 saniyede koşan ise 100 puan alıyor.Diğerleri de aynı şekilde.Fazla yapan fazla puan alır.

Benim bilgim de bu yönde.

Başarılar.

sedatus2
Daire Başkanı
05 Eylül 2010 14:53

bir arkadaşım gönüllü olarak girdi 17 barfix yapmamış

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi