Editörler : supporters.
«110111112113114115116117118119120121»

Adydoc
Şef
24 Mart 2022 21:35

UAK Docentlik yonetmeliginde guncelleme yapmis, Danistay kararlarini eklemis

Ydocent
Şef
08 Nisan 2022 21:06

Asgari den mahkemeye veren arkadaşlar, dava dosyası sonuçlanan var mi aramızda?

Benim sonuçlandı, ancak yurutmeyi durdurma karari sonrası juri surecine dönme islemleri muhalesef yapılmıyor. Yani eski tarihli belge sahibi olmak için, yeniden dava açılması gerekiyor. Bunu biliyor muydunuz?

09 Nisan 2022 17:31

Nasıl sonuçlandı hocam, süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? bahsettiğiniz durum ; Geçmişe yönelik tarihli doçentlik belgesi düzenlenmiyor mu?

Ydocent, 2 yıl önce

Benim sonuçlandı, ancak yurutmeyi durdurma karari sonrası juri surecine dönme islemleri muhalesef yapılmıyor. Yani eski tarihli belge sahibi olmak için, yeniden dava açılması gerekiyor. Bunu biliyor muydunuz?

Ydocent
Şef
09 Nisan 2022 22:48

Mart 2020 basvuruma ait açtığım dava, lehe sonuçlandı. Dilekce verdim karara göre sürec devam etsin diye. Ancak, bundan sonra yapilacak işlemler ileri tarihe göre yapılacak yaniti aldım.Ocak 2021 başvurum ile docent olduğum için bu şekilde karar verilmiş deniliyor.

frmn
Şube Müdürü
11 Nisan 2022 16:04

Hocam ileri tarihe göre derken....

sizin mart dönemi başvurunuzu devam ettirmiyeceklermi vaya ettirip daha yeni tarihli mi belge düzenleyecekler. Avukatınız ne diyor duruma.

Bende aynen Mart dönemi davalığım 2021 de de yani basvurumdan doçent oldum. Bir kaç aya inşallah mahkemeyi kazanacak gibiyim (bilirkişiler olumlu). Aynı durumda kalcağım.

Benim bildiğim sürezi devam ettirecekler. sonuçta size hangi tarihli belge düzenleyecekleri bir muaamma. Siz zaten doçentsiniz sonraki bir tarihli belgeyi nasıl düzenleyecekler.

İşte böyle bir gün yedikleri hurmalar ...... Daha bunlar iyi günleri.

Ayrıca etik veya başarısızlık sonucu kazanilan davalarda eski tarihli belge düzenlendiği asgaride ile yeniden belge düzenlemedikleri bir hocama iletildi oda yeniden dava açtı.

Siz lütfen daha ayrıntılı yazarmısınız hocam durumunuzu.

Ydocent, 2 yıl önce

Mart 2020 basvuruma ait açtığım dava, lehe sonuçlandı. Dilekce verdim karara göre sürec devam etsin diye. Ancak, bundan sonra yapilacak işlemler ileri tarihe göre yapılacak yaniti aldım.Ocak 2021 başvurum ile docent olduğum için bu şekilde karar verilmiş deniliyor.

alkim_alkim
Memur
11 Nisan 2022 17:59

Ben biliyordum. Asgariden iptal edildiği tarihte asil jüri üyelerinin çoğu olumlu ise o tarihli verilmeli hakkaniyet olarak ama nedense en güncel tarihli veriyorlar.

Ydocent, 2 yıl önce

alkim_alkim
Memur
11 Nisan 2022 18:36

tarih düzeltme davası açıp kazanan varsa ve paylaşırsa bu durumda olanlar için çok faydalı olabilir.

Ydocent
Şef
11 Nisan 2022 21:45

sizin mart dönemi başvurunuzu devam ettirmiyeceklermi vaya ettirip daha yeni tarihli mi belge düzenleyecekler. Avukatınız ne diyor duruma.

Bayagi bekledim. Mahkemeden sonra. Değişiklik olmayınca, dilekce yazdim. Yanit şu, Mart 2020 tarihli surecinizi mahkeme kararına göre başlatmamız gerekir, ancak surec devam ettirilirse daha once Doçent olduğunuz tarihten daha sonraki bir tarihte sonuçlanacak. Bu da magduriyetinize neden olacağı için herhangi bir işlem yapılmamasına karar verilmiştir deniliyor.

Önce Mart 2020 jurilerimin kararını öğrenmem lazım. Sonra belirttiğiniz hoca gibi dava yolu gözüküyor hakkı almak için.

frmn, 2 yıl önce

Bende aynen Mart dönemi davalığım 2021 de de yani basvurumdan doçent oldum. Bir kaç aya inşallah mahkemeyi kazanacak gibiyim (bilirkişiler olumlu). Aynı durumda kalcağım.

Benim bildiğim sürezi devam ettirecekler. sonuçta size hangi tarihli belge düzenleyecekleri bir muaamma. Siz zaten doçentsiniz sonraki bir tarihli belgeyi nasıl düzenleyecekler.

Ayrıca etik veya başarısızlık sonucu kazanilan davalarda eski tarihli belge düzenlendiği asgaride ile yeniden belge düzenlemedikleri bir hocama iletildi oda yeniden dava açtı.

nicksiz000
Memur
14 Nisan 2022 17:24

Hocam durumunuzda bir gelişme olursa paylaşırmısınız lütfen.

Ydocent, 2 yıl önce

Bayagi bekledim. Mahkemeden sonra. Değişiklik olmayınca, dilekce yazdim. Yanit şu, Mart 2020 tarihli surecinizi mahkeme kararına göre başlatmamız gerekir, ancak surec devam ettirilirse daha once Doçent olduğunuz tarihten daha sonraki bir tarihte sonuçlanacak. Bu da magduriyetinize neden olacağı için herhangi bir işlem yapılmamasına karar verilmiştir deniliyor.

Önce Mart 2020 jurilerimin kararını öğrenmem lazım. Sonra belirttiğiniz hoca gibi dava yolu gözüküyor hakkı almak için.

nicksiz000
Memur
14 Nisan 2022 17:38

Bu tarih konusunda ÜAK yakında başına bela alacak gibi duruyor. Eğer asgaride jüri dava sonucuna rağmen kararında ısrar ettiklerinde eski tarihli belge düzenleniyorken yüri başarılı veya başarısız derse yeni tarihli belge.. Nasıl bir şaçmalık belli değil.

frmn, 2 yıl önce

nicksiz000
Memur
14 Nisan 2022 17:41

Hocam telefondan yazıyorum bazen yanlışlıklar oluyor kusura bakmayın.

Bir diğer hususda ÜAK artık mahkeme sonuçlanana kadar GEÇİCİ DOÇENTLİK BELGESİ düzenliyormuş. gel burdan yak..daha neler göreceğiz.

Art80
Aday Memur
16 Nisan 2022 18:25

4 nisanda DK oldumu acaba

bunick10harf
Aday Memur
16 Nisan 2022 18:59

14 Nisan?da yapıldı.

Art80, 2 yıl önce

4 nisanda DK oldumu acaba

stas
Daire Başkanı
16 Nisan 2022 19:35

Eşimin dosyasida sonuçlandı. Yürütmeyi durdurma aldı. Daha belge gelmedi. Belgeyi eski tarihli düzenliyorlarsa gene hukuksal hata yapıyorlardı. Yürütmeyi durdurma demek o kararın iptal edilmesi demek. Sonuçta jürinin başarısız bulduğu tarihteki karar iptal olmuş oliyor. O zaman jürinin o tarihte verdiği karar nerede? Yani liyakatsiz uak tekrar dava açın diyor. Boşuna liyakat şart denmiyor. Kafası bir şeye basmayip ona buna yalvarıp devlet kadrolarında üst düzey yönetici olanların yaptıklarını temizlemekte bizlere düşüyor.

nicksiz000, 2 yıl önce

Bu tarih konusunda ÜAK yakında başına bela alacak gibi duruyor. Eğer asgaride jüri dava sonucuna rağmen kararında ısrar ettiklerinde eski tarihli belge düzenleniyorken yüri başarılı veya başarısız derse yeni tarihli belge.. Nasıl bir şaçmalık belli değil.

yo87
Aday Memur
18 Nisan 2022 02:54

Hocam süreçten bahsedermisiniz? Yürütmeyi durdurma aldıktan sonra üak itiraz etti mi? İstinafa götürse bile yürütme durduruluyormu?
stas, 2 yıl önce

Eşimin dosyasida sonuçlandı. Yürütmeyi durdurma aldı. Daha belge gelmedi. Belgeyi eski tarihli düzenliyorlarsa gene hukuksal hata yapıyorlardı. Yürütmeyi durdurma demek o kararın iptal edilmesi demek. Sonuçta jürinin başarısız bulduğu tarihteki karar iptal olmuş oliyor. O zaman jürinin o tarihte verdiği karar nerede? Yani liyakatsiz uak tekrar dava açın diyor. Boşuna liyakat şart denmiyor. Kafası bir şeye basmayip ona buna yalvarıp devlet kadrolarında üst düzey yönetici olanların yaptıklarını temizlemekte bizlere düşüyor.

bunick10harf
Aday Memur
18 Nisan 2022 16:54

Merhaba hocalarım, DK toplantı sonucum açıklandı. E-mail ve sms geldi.

stas
Daire Başkanı
20 Nisan 2022 20:05

Hocam uak itiraz etmemiş. Bizde anlamadık neden itiraz etmediğine. Uak avukatı kurum değiştirdim diye mahkemeye yazı yazmıştı. Yeni avukat itiraz eder dedik ama itiraz gelmedi. Eşim uak a avukat aracılığıyla belge eski tarihli olsun diye dilekçe gönderdi.

yo87, 2 yıl önce
Hocam süreçten bahsedermisiniz? Yürütmeyi durdurma aldıktan sonra üak itiraz etti mi? İstinafa götürse bile yürütme durduruluyormu?

frmn
Şube Müdürü
21 Nisan 2022 09:18

Hocam eşinizin belgesi yüklendiğinde tarih konusunda bilgi verirmisiniz. Teşekkürler.

stas, 2 yıl önce

Hocam uak itiraz etmemiş. Bizde anlamadık neden itiraz etmediğine. Uak avukatı kurum değiştirdim diye mahkemeye yazı yazmıştı. Yeni avukat itiraz eder dedik ama itiraz gelmedi. Eşim uak a avukat aracılığıyla belge eski tarihli olsun diye dilekçe gönderdi.

ssmmdd
Yasaklı
22 Nisan 2022 13:38

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

kediolog
Aday Memur
22 Nisan 2022 17:41

Sayın Hocalarım salı günü asgari aldım. İlk başvurum. Alanım iktisat. 2 asgari raporu var sistemde. Forumda okuduklarıma dayanarak diğerlerinin olumlu olduğunu sanıyorum. Jüri değerlendirmelerine itiraz etmek istiyorum ama süreçle ilgili bilgi bulamadım. Doğrudan dava mı açacağım yoksa önce ÜAK'a dilekçe mi vereceğim? Forumda geriye doğru okudum ama net bir şey göremedim. Bana yol gösterir misiniz?

Toplam 2687 mesaj
«110111112113114115116117118119120121»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi