Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
17 Mayıs 2022 23:47

İç işleri bakanlığı yüksek disiplin kurulu
İç işleri bakanlığı yüksek disiplin kurulu kararının gelmesi ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı ? Son savunma ( yüzyüze) den sonra ne kadar sürüyor ?
18 Mayıs 2022 14:36

2.5 - 3 aya tebliğ edilir, benim karar 18 Haziran'da çıkmış 21 Eylül'de tebliğ yapılmıştı.

Pol2173
Kapalı
18 Mayıs 2022 14:40

Eyvallah gardasim
şanslı-s2, 2 yıl önce

2.5 - 3 aya tebliğ edilir, benim karar 18 Haziran'da çıkmış 21 Eylül'de tebliğ yapılmıştı.

Bankacıbankacı
Aday Memur
21 Mayıs 2022 21:58

Peki kuruldan çıkan sonuç ihrac veya men olmasa bile 2.5 3 ayı buluyor mu
21 Mayıs 2022 23:58

Arkadaşın cezaya mahal yoktur geldi 6 ayda gelmişti, tabi bu istisna olabilir ama genelde ihraç olsun veya olmasın 2-3 ay arasında tebliğ ediliyor.

Bankacıbankacı, 2 yıl önce
Peki kuruldan çıkan sonuç ihrac veya men olmasa bile 2.5 3 ayı buluyor mu

Bankacıbankacı
Aday Memur
22 Mayıs 2022 11:09

Bildiğim.kadari ile yüksek dsiplin kuruluna men ve ihraç konuları gider kuruldan cezaya mahal yoktur kararı cikarmi ki
şanslı-s2, 2 yıl önce

Arkadaşın cezaya mahal yoktur geldi 6 ayda gelmişti, tabi bu istisna olabilir ama genelde ihraç olsun veya olmasın 2-3 ay arasında tebliğ ediliyor.

22 Mayıs 2022 12:01

Çıkar tabiki yetkili disiplin kurulunun uygun görülen cezayı bit tabi kaldırması veya alt ceza uygulama yetkisi var, dosyada eğer ihraç ile yargılanan birisi var ise dosya yüksek disiplin kuruluna gider ihraç cezası alması gereken kişi cezasını alır diğer yargılanan kişi de curumune karşılık cezasını alır veya ceza istemli geldi ise bile disiplin kurulu cezaya gerek görmeyebilir.

Bildiğim.kadari ile yüksek dsiplin kuruluna men ve ihraç konuları gider kuruldan cezaya mahal yoktur kararı cikarmi ki

Bankacıbankacı
Aday Memur
22 Mayıs 2022 12:27

Teşekkür ederim
şanslı-s2, 2 yıl önce

Çıkar tabiki yetkili disiplin kurulunun uygun görülen cezayı bit tabi kaldırması veya alt ceza uygulama yetkisi var, dosyada eğer ihraç ile yargılanan birisi var ise dosya yüksek disiplin kuruluna gider ihraç cezası alması gereken kişi cezasını alır diğer yargılanan kişi de curumune karşılık cezasını alır veya ceza istemli geldi ise bile disiplin kurulu cezaya gerek görmeyebilir.

Bankacıbankacı
Aday Memur
22 Mayıs 2022 13:18

Kardes peki sozlu savunmaya girildi 25 ayın dolmasına 10 gün var sa ve sonuç henüz teblig edilmedi ise gelmesi 3 ayi buluyorsa sonucun bu süre zarfında maas almaya devam ediliyormu bilgin varmi
22 Mayıs 2022 15:23

tebliğ yapılana kadar maaş ve özlük hakları devam eder, tebliğ demek ihraç olacak iseniz ilisiginizin kesilmesi tarihitebligi farklı bir ceza alacaksanız cezanizin bu resmiyete kavuşması ve size mahkeme yolu açılması demek zaten.

Kardes peki sozlu savunmaya girildi 25 ayın dolmasına 10 gün var sa ve sonuç henüz teblig edilmedi ise gelmesi 3 ayi buluyorsa sonucun bu süre zarfında maas almaya devam ediliyormu bilgin varmi
22 Mayıs 2022 15:25

Bizzat kendim yaşadım çünkü 18 Haziran 2021 de kurul kararı çıktı ve 21 Eylül 2021 e kadar maaş almaya ve çalışmaya devam ettim akabinde meslekten çıkarma cezası alarak meslekle ilisigim kesildi.

Pol2173
Kapalı
22 Mayıs 2022 15:27

Kardeşim gelişme yok mu sende idari dava ne durumda
şanslı-s2, 2 yıl önce

Bizzat kendim yaşadım çünkü 18 Haziran 2021 de kurul kararı çıktı ve 21 Eylül 2021 e kadar maaş almaya ve çalışmaya devam ettim akabinde meslekten çıkarma cezası alarak meslekle ilisigim kesildi.

Pol2173
Kapalı
22 Mayıs 2022 15:31

Bende 12 Nisan'da kurula girdim sonucu bekliyorum bakalım 26 Haziran'da 10 yıl dolacak
şanslı-s2, 2 yıl önce

Bankacıbankacı
Aday Memur
22 Mayıs 2022 15:34

ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN İHRAÇ VEYA MEN ÇOK AĞIR BİR CEZA BİR İNSANIN VE AİLESİNİN HAYATINI DEĞİŞTIRECEK BU KARAR ÇOK VEBAL İSTER.
şanslı-s2, 2 yıl önce

tebliğ yapılana kadar maaş ve özlük hakları devam eder, tebliğ demek ihraç olacak iseniz ilisiginizin kesilmesi tarihitebligi farklı bir ceza alacaksanız cezanizin bu resmiyete kavuşması ve size mahkeme yolu açılması demek zaten.

22 Mayıs 2022 16:54

Bölge idare mahkemesine başvurdum şu an benimde 10 sene bitecekti bu sene ama nasip olmadu, ilk mahkemeden red yedim, umarım mahkemelere düşmeden alt ceza alirsin, öbür türlü mahkemeyi kazansan dahi baslatmiyir EGM.

Pol2173, 2 yıl önce
Kardeşim gelişme yok mu sende idari dava ne durumda

Pol2173
Kapalı
22 Mayıs 2022 17:10

Allah yardımcın olsun kardeşim benimde kesin mahkeme olacak sonuç olumsuz yeterki kazanalım başlatmasın kanunsuzluga alıştık zaten Allah büyük
şanslı-s2, 2 yıl önce

Bölge idare mahkemesine başvurdum şu an benimde 10 sene bitecekti bu sene ama nasip olmadu, ilk mahkemeden red yedim, umarım mahkemelere düşmeden alt ceza alirsin, öbür türlü mahkemeyi kazansan dahi baslatmiyir EGM.

22 Mayıs 2022 18:30

Devrem ihraç olalı 2 sene 3 ay oldu, iptal aldım başlatmadan yeniden işlem tesis ettiler, yeniden dava açtım 2. Davam reddedildi, düşün sen egm müdahalesi yok ise ben bişey bilmiyorum adamlar hukukun içinden gectiler.

Pol2173, 2 yıl önce
Allah yardımcın olsun kardeşim benimde kesin mahkeme olacak sonuç olumsuz yeterki kazanalım başlatmasın kanunsuzluga alıştık zaten Allah büyük

Pol2173
Kapalı
22 Mayıs 2022 18:49

Özel değilse soruşturma konusu neydi devrem
şanslı-s2, 2 yıl önce

Devrem ihraç olalı 2 sene 3 ay oldu, iptal aldım başlatmadan yeniden işlem tesis ettiler, yeniden dava açtım 2. Davam reddedildi, düşün sen egm müdahalesi yok ise ben bişey bilmiyorum adamlar hukukun içinden gectiler.

22 Mayıs 2022 19:57

Ruhsatsız tabanca bulundurmaktan EGM ydk 24 ay bir alt ceza verdi bakan şerh düştü ihracına diye ihraç edildim, sonra mahkemeye tasidim, mahkeme uyuşmazlık var, uyuşmazlığın çözümü için bakanlık ydk ya gitmesi gerek dedi kararı bozdu, sonra dosya bakanlık ydkya gitti, bakan şerh düşmüş mantıken bakanlık ydk bakanın serhinin üzerine söz söyler mi direkt alt ceza uygulamadan bastı meslekten çıkarma cezasıni, sonra o kadarı da mahkemeye tasidim, mahkeme talebimi reddetti, cuma günü istinafa gittim, uzun lafın kısası EGM ve İçişleri sildigi personeli kolay kolay geri almak istemiyor.

Pol2173, 2 yıl önce
Özel değilse soruşturma konusu neydi devrem
22 Mayıs 2022 20:02

Kimse inanmiyo, ruhsatsız tabanca bulundurmaktan ihraç mi edilir insan, kesin fetodur diyolar, daha Danıştay'da ruhsatsız tabanca bulundurma suçundan ihraç kararı yok, genelde alt ceza veriliyormuş bize direkt ihraç verdiler.

Corking
Aday Memur
22 Mayıs 2022 22:08

Yaparlar ister ipten alırlar isterlerse her cezayı verirler. İsterlerse hiç vermezler.
şanslı-s2, 2 yıl önce

Kimse inanmiyo, ruhsatsız tabanca bulundurmaktan ihraç mi edilir insan, kesin fetodur diyolar, daha Danıştay'da ruhsatsız tabanca bulundurma suçundan ihraç kararı yok, genelde alt ceza veriliyormuş bize direkt ihraç verdiler.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi