Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Temmuz 2019 15:57

Özür tayininden önce norm fazlası atamaları
Değerli öğretmen arkadaşlar, bugün bir haber gördüm Ankara MEB duyuru yayınlamış. Norm fazlası atama duyurusu 16 Temmuz'da başvuru yapılacak diye. Özür tayincilerine haksızlık değil mi ?

ashil13
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 16:41

Haksızlık mı neyin haksızlığı?

Misal bir ilçedeki norm fazlası bir öğretmen diken üstünde beklerken ilçedeki tek açık norma eş durumundan birinin atanması haksızlık olmuyor mu? Ben bunu yaşamış ve hala norm fazlası olarak sürünen biriyim. Al sana haksızlık

dlrgrbz
Aday Memur
11 Temmuz 2019 16:48

8 senedir Doğuda görev yapıp 250 puanla ailemin yanına gelemiyorsam asıl olan bu haksızlık 20 puanla zorunlu hizmetini dahi yapmayan öğretmen özürden gelip norm fazlası oluyor. Bi zahmet onu da olun yani
ashil13, 5 yıl önce

Haksızlık mı neyin haksızlığı?

Misal bir ilçedeki norm fazlası bir öğretmen diken üstünde beklerken ilçedeki tek açık norma eş durumundan birinin atanması haksızlık olmuyor mu? Ben bunu yaşamış ve hala norm fazlası olarak sürünen biriyim. Al sana haksızlık

Taintedlove
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 17:02

Yanlışiniz var hocam özür tayinlerinde norm fazlasi olmiyorsunuz acik varsa gidiyorsunuz acik yoksa kaliyorsunuz yerinizde bende doguda calistim 220 puanimla il icinde kıpırdayamiyorum 10 yıllık ögretmenim.

dlrgrbz, 5 yıl önce
8 senedir Doğuda görev yapıp 250 puanla ailemin yanına gelemiyorsam asıl olan bu haksızlık 20 puanla zorunlu hizmetini dahi yapmayan öğretmen özürden gelip norm fazlası oluyor. Bi zahmet onu da olun yani

Taintedlove
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 17:04

Ayrica her il norm fazlasi atamalarini her yıl istedigi tarihte yapiyor.

dlrgrbz
Aday Memur
11 Temmuz 2019 17:07

Hocam geçen seneye kadar il ilçe emri vardı. 20 puanla batının en güzel yerine depo öğretmen olarak giden bir sürü insan sayabilirim size ben bundan bahsediyorum.
Taintedlove, 5 yıl önce

Yanlışiniz var hocam özür tayinlerinde norm fazlasi olmiyorsunuz acik varsa gidiyorsunuz acik yoksa kaliyorsunuz yerinizde bende doguda calistim 220 puanimla il icinde kıpırdayamiyorum 10 yıllık ögretmenim.

dlrgrbz
Aday Memur
11 Temmuz 2019 17:09

Ben de bu atamaların gelişigüzel yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Norm fazlası atamalarının da belli bir tarihi olmalı.
Taintedlove, 5 yıl önce

Ayrica her il norm fazlasi atamalarini her yıl istedigi tarihte yapiyor.

ashil13
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 17:53

Demogoji yapma arkadaş. İl emri ilçe emri uygulanıyor her sene. Sen nasıl 8 senedir gelemedin?

dlrgrbz, 5 yıl önce

dlrgrbz
Aday Memur
11 Temmuz 2019 18:52

Ocak 2019 özür atamasında il ilçe emri verildi mi İzmir kaç kontenjan açılıyor kaç puanla atama oluyor bi araştırın isterseniz herkes kendini düşünüyor tabi istediğiniz yere atanmışsınız bir de norm fazlalığından şikayet ediyorsunuz biraz empati...
ashil13, 5 yıl önce

Demogoji yapma arkadaş. İl emri ilçe emri uygulanıyor her sene. Sen nasıl 8 senedir gelemedin?

49 müdür
Şube Müdürü
11 Temmuz 2019 19:35

Ashil13

Bu memleket senin gibi hiçbir şey bilmeyip bildiğini sananlardan çekiyor ne çekiyorsa.Ve o kadar çoksunuz ki.

Her yıl il emri demek aferin oğlum bilgili oğlum tebrikler

ashil13
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 19:40

Belki bir dönem verilmemiş olabilir eş özrü durumum olmadığı için bilemem. Ama norm fazlası kalmak, her sene boyu belirsizlik eylülde başka stres, şubatta başka stress. 4 okul dolaşmak da kolay iş değil. Birde eylülde başlıyorsun görevlendirme şubatta eş durumundan biri atanıyor hop başka okula...

dlrgrbz, 5 yıl önce
Ocak 2019 özür atamasında il ilçe emri verildi mi İzmir kaç kontenjan açılıyor kaç puanla atama oluyor bi araştırın isterseniz herkes kendini düşünüyor tabi istediğiniz yere atanmışsınız bir de norm fazlalığından şikayet ediyorsunuz biraz empati...

ashil13
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 19:41

Hayırdır? Bu konuda seninle muhatap olduğumu hatırlamıyorum. Seninle alakası nedir konunun? Sayglı ol lütfen...

49 müdür, 5 yıl önce

Ashil13

Bu memleket senin gibi hiçbir şey bilmeyip bildiğini sananlardan çekiyor ne çekiyorsa.Ve o kadar çoksunuz ki.

Her yıl il emri demek aferin oğlum bilgili oğlum tebrikler

birögretmen33
Aday Memur
11 Temmuz 2019 20:02

Norm fazlası arkadaş biraz empati kur. doğuda çalışmayı mı tercih edersin yoksa norm fazlası kalmayı mı ?. bunun cevabını verirsen diğer arkadasın daha haklı olduğunu anlarsın..

dlrgrbz, 5 yıl önce

dlrgrbz
Aday Memur
11 Temmuz 2019 20:06

Empati kuruyorum keşke norm fazlası olsam diyorum ben de Doğuda norm fazlası oldum ama hiç şikayetçi olmadım norm fazlası dediğiniz nedir ki sanki bir başka okula görevlendiriliyorsunuz ya da ek ders almıyorsunuz
birögretmen33, 5 yıl önce

Norm fazlası arkadaş biraz empati kur. doğuda çalışmayı mı tercih edersin yoksa norm fazlası kalmayı mı ?. bunun cevabını verirsen diğer arkadasın daha haklı olduğunu anlarsın..

birögretmen33
Aday Memur
11 Temmuz 2019 20:12

senin için söylemedim hocam . norm fazlası arkadas için söyledim. senin gelmen bence daha doğru zaten.

dlrgrbz, 5 yıl önce
Empati kuruyorum keşke norm fazlası olsam diyorum ben de Doğuda norm fazlası oldum ama hiç şikayetçi olmadım norm fazlası dediğiniz nedir ki sanki bir başka okula görevlendiriliyorsunuz ya da ek ders almıyorsunuz

yalnizzlink
Genel Müdür
11 Temmuz 2019 22:13

Adana her yıl özür gurubu atamasından bir hafta öncesinde yapıyor atamayı. bu Ankara il mem müdürü Turan Akpınar fikri daha önce de Adana nın il müdürüydü kendisi

ayberk74
Daire Başkanı
12 Temmuz 2019 01:17

Güzel bir uygulama.Ankara MEM'i tebrik ederim. Ne haksızlığı...MEB'in kaymağını sadece biz yiyelim başkası yemesin mi diyorsunuz?

Taintedlove
Genel Müdür
12 Temmuz 2019 08:37

İl emri verildi. İLCE EMRI VERILMEDI verilse bizim okulda 8 yildir merkeze gidemeyen var onlar nasil gidemedi.ben 2 yıldir eş durumu istiyorum ilce emri olsaydi çoktan giderdim.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
12 Temmuz 2019 09:28

herkes doğal olarak olaya kendi çıkarı noktasından yaklaşıyor. Norm fazlası olan arkadaş her yıl aynı stresi yaşamamak, il/ilçenin ücra okullarına, bir kaç farklı okula gönderilmek istemiyor kendisi öncelik istiyor, eş özrü olan kişi ise "ben istediğim yere geleyim norm fazlası olduğu yerde kalsın" istiyor. doğal olarak da çatışma başlıyor. Norm fazlası durumu Devlete de yük getiriyor. İl/İlçe emrinde aylarca boş oturup maaş alan insanlar oluyor. Sistemin doluluk durumuna bakarsak bu daha iyi günlerimiz. her yıl bir kaç branştan yer değişikliği imkansız hale geliyor. gelecek günler bu günlerden daha iyi olmayacak. bir süre sÖzlük

ve Yer Değiştirmeonra "rotasyon" başlıkları buralarda çoğalır.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
12 Temmuz 2019 13:53

Valla norm fazlası olunca nadir de olsa iyi okula normal iliçi ile gidilemeyecek okullara da gidilebiliyor,eş durumundan hiç bahsetmiyorum bile arkadaş 20 puanla gitmişler norm fazlası olsunlar bir zahmet demiş ama yarın bir gün kendisi de eş durumunda gidecek ve gittiği okula biz özrü olmayanlar 400 puanla bile gidemeyeceğiz ne il dışında ne il içinde gerçekten boşuna konuşuyorsunuz,o eleştirdiğiniz 20 puanla batıya gitmişler dediğiniz insanlar da eş durumundan gitmişler,bence eş durumu için bir kısıtlama olmalı maksat aile bütünlüğü ise doğuya gelsin eşleriniz ama yok ne istiyorsunuz evliler batının en gzüel yerinde eşimle çalışalım hatta eşim de iliçi eş yapsın evine yakın bir okula atansın hem çocuk olursa kolayca bakar haa bu arada çocukları olduğu için de okulları onlara göre ders programı yapmalı bunu da atlamayalım,külliyen belasınız evliler (herşeyi kendine hak görenleri kastediyorum) ama öyle evliler var ki ne çocuğunu bilirz ne eşini asla bunları öne sürerek bir ayrıcalık istemez keşke herkes öyle olsa!...

dlrgrbz
Aday Memur
12 Temmuz 2019 14:38

Ben de hemen hemen aynı şeyleri söyledim aslında. Zorunlu hizmetini çoktan bitirmiş 8 yıldır Doğuda görev yapıyorum. Şimdi ise sağlık sorunları sebebiyle özür tayini istiyorum. Ocak'ta mağdur ettiler il ilçe emri vermediler. 20 puanla eş durumundan atanan arkadaşlar madem norm fazlası olacaklarını biliyorlardı neden eşleri yanlarına gelmedi? Atama sistemi o kadar bozukki elini nereye atarsan haksızlıkla karşılaşıyorsun birbirimizi anlamak varken neden seninki haksızlık değil benim yaşadığım haksızlık deniliyor ben buna tepkiliyim o kadar
murattkucukk, 5 yıl önce

Valla norm fazlası olunca nadir de olsa iyi okula normal iliçi ile gidilemeyecek okullara da gidilebiliyor,eş durumundan hiç bahsetmiyorum bile arkadaş 20 puanla gitmişler norm fazlası olsunlar bir zahmet demiş ama yarın bir gün kendisi de eş durumunda gidecek ve gittiği okula biz özrü olmayanlar 400 puanla bile gidemeyeceğiz ne il dışında ne il içinde gerçekten boşuna konuşuyorsunuz,o eleştirdiğiniz 20 puanla batıya gitmişler dediğiniz insanlar da eş durumundan gitmişler,bence eş durumu için bir kısıtlama olmalı maksat aile bütünlüğü ise doğuya gelsin eşleriniz ama yok ne istiyorsunuz evliler batının en gzüel yerinde eşimle çalışalım hatta eşim de iliçi eş yapsın evine yakın bir okula atansın hem çocuk olursa kolayca bakar haa bu arada çocukları olduğu için de okulları onlara göre ders programı yapmalı bunu da atlamayalım,külliyen belasınız evliler (herşeyi kendine hak görenleri kastediyorum) ama öyle evliler var ki ne çocuğunu bilirz ne eşini asla bunları öne sürerek bir ayrıcalık istemez keşke herkes öyle olsa!...

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi