Editörler : "eskiyara"Pangaea
01 Haziran 2020 00:52

Eşi bağkurlu öğretmenin,bir garip çilesi

Eşi bağkurlu öğretmenin aile birliği mazereti ile yer değiştirebilmesi için bağkur prim borcu olmaması şartı getirildi.33 yıldır izmirde yasiyorum.Eşim muş a atandı 4+2 dediler,yer değiştiremez dediler eyvallah dedik işimizi bıraktık muş a geldik.Malum fabrika yok bişey yok.Esnaf olduk bağkurlu olduk mecburen .20000 lira bağkur borcum var ödemek zorundayım izmire dönmek icin.Anlamadığım şey izmirde doğmuşum 3750 gün sgk günüm var hepsi izmirde anam babam sülalem izmirde ben kime neyi ispatlamak zorundayim.Eşimde benimle aynı durumda memleketime gitmem için niye orda olduğumu ispat etmek zorundayım ya da bağkur borcum olsada ben esnaflık yapmadım mı yani?

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
01 Haziran 2020 00:59

Muş'ta çalışmak zorunda olanların canı can değil mi? Eşin istifa etsin o zaman.

Halburcel
Aday Memur
01 Haziran 2020 01:15

4 yıldır calisiyor.Niye burdayız demiyorum.Lafı nasıl anlamak istediyseniz.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
01 Haziran 2020 01:20

Millet mazeret tayinini başvuramadığı için en zor bölgelerde on yıldan fazla çalışırken mazeret hakkı olanlar sözleşmeli çıkmadan bir yılda ülkenin en güzide şehrine gidiyordu. Şimdi de dört yılda gidiyor. Mazeret tayini için devlet bir şart koymuş, uymak lazım. Kaldı ki yirmi bin lira bir öğretmenin (eşinizi kastediyorum) ödeyemeyeceği bir tutar değil. Bizim de yedi sülalemiz bir yerde yaşıyor ama maalesef üç günlük öğretmen kadar tayin hakkı elde edemiyoruz.

Halburcel, 4 yıl önce

4 yıldır calisiyor.Niye burdayız demiyorum.Lafı nasıl anlamak istediyseniz.

Halburcel
Aday Memur
01 Haziran 2020 01:30

Devletimiz bir şart kosmus.Sırf siz bu şartları taşımiyorsunuz diye başkalarının istifa etmesi gerek

sportif44
Genel Müdür
01 Haziran 2020 16:46

Hocam, 8 yıldır gitmek istediğim şehir olan Malatyaya gidemiyorum, etrafta 10-12 yıl olupta gitmek istediği(İzmir Antalya Muğla, vs.) halde gidemeyen birçok memur var, 20 bin borcu kapatıp bir şekilde halletmeniz lazım hocam, keşke gitmek için sadece parasal şartlar olsaydı, maalesef bazı şehirler tıkanmış ve yer yok, 40-45 yaşından önce gidemeyeceğimizide biliyoruz, ve bekliyoruz, sizden daha kötü olanlarda da var arama açısından yani.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi