Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
06 Ekim 2018 14:06

Antideprasan kullanımı katipliğe engel olur mu?

arkadaşlar ben sağlık ocağına rapor sorduğumda sen 2011 yılında psikiyatrik ilaç kullanmışsın sana rapor veremeyiz dediler üniversite sınavına hazırlanırken kullanmıştım bana doktor dedi ki seni almazlar engel olur ancak devletten rapor alabilirsin dedi işin kötü tarafı üniversiteyi tamamlayamadım bi de o yüzden depresyona girdim hala da kullanıyorum ilaç bir arkadaş polisliğe engel olduğunu yazmış katipliğe de engel olacak büyük ihtimalle :(

RoyaIflush
Aday Memur
06 Ekim 2018 14:52

Hırsızlık mı yaptık? Azılı katil miyiz? Vatana ihanet mi ettik? Depresyonda olduğumuzdan dolayı, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına ait hastahaneye başvurduk, doktorla görüştük ve o da bize ilaç yazdı, kullanıyoruz. Hiçbir yüz kızartıcı suçumuz yok iken sırf bu ilaçtan ötürü damga yiyeceksek, diyecek bir şeyim yok. Kişilerin takdirine bırakıyorum.

yeniyim38
Kapalı
06 Ekim 2018 15:00

bence de çok haklısın ama adliyelerde de intihar olayları çoğaldı falan o yüzden bilemiyorum sonuç ne olur zaten adliyede çalışanların psikolojileri sağlam değilse bir süre sonra bozuluyormuş onu göz önünde tutarlarsa falan

RoyaIflush, 6 yıl önce

Hırsızlık mı yaptık? Azılı katil miyiz? Vatana ihanet mi ettik? Depresyonda olduğumuzdan dolayı, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına ait hastahaneye başvurduk, doktorla görüştük ve o da bize ilaç yazdı, kullanıyoruz. Hiçbir yüz kızartıcı suçumuz yok iken sırf bu ilaçtan ötürü damga yiyeceksek, diyecek bir şeyim yok. Kişilerin takdirine bırakıyorum.

wiperagain
Şef
06 Ekim 2018 16:46

Hiç bir şey olmaz. Kullanmayan mı var? Rahat olun

cixhan06
Şef
06 Ekim 2018 17:01

şuan memur olup bu ilaçları kullananlar var. hatta daha ağırlarını kullananlar var. onların da görevlerine son verilsin ı zaman. hiç bişey olmaz rahat olun

ugurguardian
Kapalı
06 Ekim 2018 22:44

ya bişey olmaz takılmayın bunlara kardeşim seni gönderiyorlar tam teşekküllü hastaneye kaba taslak bakıyorlar sağına soluna veriyorlar raporu eline ya nelerini gördüm 5 senedir ben

hakkan111
Aday Memur
06 Ekim 2018 23:20

Arkadaşım sağlık ocağı karşısı eczanede 13 yıldır çalışan biri olarak konuşuyorum aile hekimlerinin çoğunluğu sağlık raporu vermemek için kırk takla atıyorlar sana vermemek için hastaneye git demiş o da bahanesi rahat olmuş yeşil kırmızı reçeteli ilaç kullansanız bi ihtimal belki onun dışında sıkıntı olmaz zaten baksalar bile 6 aylık geriye dönük bakarlar

manikbaba1
Aday Memur
07 Ekim 2018 00:51

Şuan ki doktorlar korkak. İstirahat raporu verirken bile korkuyor adamlar ki sana heyet raporu versin. Sen hiç uğraşma git devlet hastanesi 200 yi yatır al fişini gez doktorları. Çoğu yüzüne bile bakmıyor :) hadi hayırlı olsun

yeniyim38
Kapalı
07 Ekim 2018 11:24

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim içimi rahatlattınız sağolun arkadaşlar :)

tibbiskrtr
Aday Memur
07 Ekim 2018 18:36

Merhaba profilin açık olmadığı için mesaj atamadım o yüzden burdan cevaplamak istedim. Ablam devlet hastanesinde sağlıkçı ve bir süre sağlık kurulunda çalıştı. Senin sorunu ona sordum katiplik için raporda sıkıntı olup olmayacağını sordum. Ümidini kırmak istemiyorum sonuçta Allah'tan ümit kesilmez ama psikiyatri geçmişi olan ve ilaç kullananlara psikiyatriden sağlam raporu verilmez dedi. Psikiyatriden muayene olmanın şart olduğu memurluklarda rapor alamazmışsın. Yinede hakkında hayırlısı olsun umarım seni olumsuz etkilemez.
yeniyim38, 6 yıl önce

yeniyim38
Kapalı
07 Ekim 2018 19:34

yok ben doktoruma sordum adliye de çalışabilir miyim diye o da çalışırsın ama oraya girecekler zaten bellidir torpil olmadan almazlar oraya dedi bi de güvenlik soruşturmam pek olumlu değildi galiba benim kazanmam her açıdan mucize olurdu zaten çok da üzülmüyorum teşekkürler ilgin için :)

tibbiskrtr, 6 yıl önce
Merhaba profilin açık olmadığı için mesaj atamadım o yüzden burdan cevaplamak istedim. Ablam devlet hastanesinde sağlıkçı ve bir süre sağlık kurulunda çalıştı. Senin sorunu ona sordum katiplik için raporda sıkıntı olup olmayacağını sordum. Ümidini kırmak istemiyorum sonuçta Allah'tan ümit kesilmez ama psikiyatri geçmişi olan ve ilaç kullananlara psikiyatriden sağlam raporu verilmez dedi. Psikiyatriden muayene olmanın şart olduğu memurluklarda rapor alamazmışsın. Yinede hakkında hayırlısı olsun umarım seni olumsuz etkilemez.

katipadayi35
Aday Memur
08 Ekim 2018 00:34

Allah büyük varsa nasibimiz olur. bir tanıdığım 8 yıl üst üste girdi katiplik mülakatına son alımda kazandı pes etmeyin. bu arada psikiyatri hekiminizemi sordunuz bir sorun teşkil edermi diye

yeniyim38, 6 yıl önce

yok ben doktoruma sordum adliye de çalışabilir miyim diye o da çalışırsın ama oraya girecekler zaten bellidir torpil olmadan almazlar oraya dedi bi de güvenlik soruşturmam pek olumlu değildi galiba benim kazanmam her açıdan mucize olurdu zaten çok da üzülmüyorum teşekkürler ilgin için :)

yeniyim38
Kapalı
08 Ekim 2018 12:10

evet psikiyatri hekimime sordum o da zaten sen bir yere gir ben ilaçları kesicem dedi artık ihtiyacım kalmamış ilaçlara ama tabi sonuç ne olur bilemem

katipadayi35, 6 yıl önce

Allah büyük varsa nasibimiz olur. bir tanıdığım 8 yıl üst üste girdi katiplik mülakatına son alımda kazandı pes etmeyin. bu arada psikiyatri hekiminizemi sordunuz bir sorun teşkil edermi diye

Jsjsksk
Şef
08 Ekim 2018 13:37

Ben heçen sene jandarma vhki için heyete girdim pskytriye gönderdi heyette ki ben 3 snee antideprasan kullandım pakiyatride ne iş yapacksn kaç yaşındasın nerden mezunsun gibi sorular sordu galiba konuşmama bakıp normal yazdı yani bu söyleyenlere cokta inanma ayrıca ne için ilaç kullandığında önemli basit kaygılar içinse zaten teşhis bllidir ama daha kötü insanlara zarar cercek düzeyle durmlar içinse örnek şizofreni gibi belki sıkıntı olabile

yeniyim38, 6 yıl önce

yeniyim38
Kapalı
08 Ekim 2018 13:51

doktorum sadece depresyon dedi şizofrenik bir vaka değil

Jsjsksk, 6 yıl önce

Ben heçen sene jandarma vhki için heyete girdim pskytriye gönderdi heyette ki ben 3 snee antideprasan kullandım pakiyatride ne iş yapacksn kaç yaşındasın nerden mezunsun gibi sorular sordu galiba konuşmama bakıp normal yazdı yani bu söyleyenlere cokta inanma ayrıca ne için ilaç kullandığında önemli basit kaygılar içinse zaten teşhis bllidir ama daha kötü insanlara zarar cercek düzeyle durmlar içinse örnek şizofreni gibi belki sıkıntı olabile

Jsjsksk
Şef
08 Ekim 2018 23:07

Ben sıkıntı olacağını sanmıyorum açıkçası sonuçta hepimizin içinden çıkamadığı durumlar var bence asıl ilaç kullanmayana çözüm bulmalılar işe almamalılar

yeniyim38, 6 yıl önce

doktorum sadece depresyon dedi şizofrenik bir vaka değil

08 Ekim 2018 23:17

Bu kurumda memur olup da antidepresan kullanmayan var mı kardeşim

Tenj35
Aday Memur
08 Ekim 2018 23:33

Bende bu mesajı arıyordum :) ağzınıza sağlık

HayatimTakinti, 6 yıl önce

Bu kurumda memur olup da antidepresan kullanmayan var mı kardeşim

howards
Şef
09 Ekim 2018 10:58

ne aşkmış be. 8 yıl üst üste katip olmak için zorlamak büyük başarı. mutlu mudur acaba?

katipadayi35, 6 yıl önce

soner001
Şef
09 Ekim 2018 11:12

2014de intihata tesebbusten hastanede tutanak tutuldu peki bu engelmidir aekadaslar bir kere donem doktora gittim cagirdilar mecbur tek seferlikti bu edevletten baktim doktor orta depresif nobet tanisi vermis ilaclari icmedim de o donemden sonra hicbir zaman doktora dahi gitmedim cok sukur allahima sinirimde yok depresyonumda tutanak tutulmasi ikm olmaya engelmidir lutfen net bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi

trust.111
Kapalı
09 Ekim 2018 18:22

4 senedir atak vs yaşamadıysanız engel olmaz diye düşünüyorum. Ateşli silah verecekler mi talip olduğunuz göörevde?

soner001, 6 yıl önce
2014de intihata tesebbusten hastanede tutanak tutuldu peki bu engelmidir aekadaslar bir kere donem doktora gittim cagirdilar mecbur tek seferlikti bu edevletten baktim doktor orta depresif nobet tanisi vermis ilaclari icmedim de o donemden sonra hicbir zaman doktora dahi gitmedim cok sukur allahima sinirimde yok depresyonumda tutanak tutulmasi ikm olmaya engelmidir lutfen net bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi
Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi