Editörler : swat3410E.Kayı Han

vanhelsing3535
Kapalı
26 Şubat 2020 23:56

Sen şimdi boşver statuyu falanda neden yanlis bilgi veriyosun onu soyle. Senin yazdiklarini okuyunca dedimki ben baska bir ulkenin ordusundami gorev yapiyorum acaba :))

Bap1996
Memur
26 Şubat 2020 23:57

ya dostum allahını seversen yapma küfür yiyeceksin artık. ne askerlikmiş arkadaş 18 ay yapanlar gibi konuşuyon sınır ötesi operasyona mı gittin özel kuvvetler miydin neydin anlamadım ki. ulan 2 kişiden biri askerliği yaptı diğer kalan da yapacak zaten. sal artık kendini kaç yaşında insansındır boş muhabbete ne hacet. kendine kör cahil izlenimi niye kazandırıyorsun çözemedim ama kimsenin sabrıyla oynama

ibrahim59090, 4 yıl önce

sen askerlik yaptınmı ona göre tartışalım.yapmadıysan anlattıklarım boş gelcek ve sen de anlamıyacaksın bu arada size bilgi vermekten bıktım :D

vanhelsing3535
Kapalı
26 Şubat 2020 23:58

Tamam ben kumu alir ötede oynarimda sen benim soruma cevap ver. Nobette bacak bacak ustune atmak, cep telefonuyla oynamak hangi kanunun hangi maddesine gore suc ve hangi kanuna göre ihtac ediyirlar. Hani cok bilgilisiny. Aydinlat bizi

ibrahim59090, 4 yıl önce

tamam sende kum al ötede oyna :D ciddi adam lazım bana

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 00:21

Madde 106 - ( Değişik madde: 27/06/1932 - 2034/4 md.)

Askeri karakola, nöbetçiye ve devriyeye hakaret eden veya bunları dinlemiyen veya bunlara mukavemette bulunan yahut fiilen taarruz eden bu suçları amire karşı yapmış sayılır ve öylece cezalandırılır.

DİKKATSİZLİK EDENLER :

Madde 136 -

1. Her kim askeri karakolun veya müfrezenin veyahut hususi bir vazife ile mükellef olan bir kısım askerin kumandanı veya subaylarından veyahut nöbetçi iken kasten veya tekasülünden :

A: Kendisini verilen vazifeyi yapmayacak hale korsa(TELEFON ,UYUKLAMA,BACAK ÜSTÜNE ATMA... :D);

B: Nöbet mahallini terkederse yahut verilen sair talimata mugayir hareket ederse;

C: Her iki halde de bir mazarratı mucip olursa on dört günden az olmamak üzere (...) veya iki seneye kadar hapis ile cezalandırılır.

2. Yukarıki fıkrada yazılı suç seferberlikte yapılmışsa suçlu altı aydan az olmamak üzere hapis, düşman karşısında ölüm, az vahim hallerde bir seneden az olmamak üzere muvakkat veya müebbet ağır hapis ile cezalandırılır.

3. 2 nci fıkrada yazılı suç dolayısiyle ehemmiyetli bir zarar tehlikesi zuhura gelmişse üç aydan aşağı olmamak üzere hapis, bu tehlike düşman karşısında olduğu takdirde suçluya bir seneden az olmamak üzere ağır hapis cezası verilir.

TEKASÜL DOLAYISİYLE ESLİHA VE HARB MALZEMESİNDEN BİR ŞEYİN HASARA UĞRAMASINA SEBEP OLANLAR:

Madde 137 - Vazife veya hizmette tekasül dolayısiyle bir gemi veya tayyarenin veya esliha ve harb malzemesinden birinin mühimce hasara uğramasına sebep olan kısa hapis veya üç seneye kadar hapsolunur.

ASKERİ MAHKEME İŞİNE SEKTE VERENLER :

Madde 138 - Askeri mahkemelerin vazifelerini ve muamelelerini makbul sebeb olmaksızın geciktiren altı aya kadar hapsolunur.

MAHPUS VE MEVKUFLARI FİRAR ETTİRENLER:

Madde 139 - Bir askeri karakolun veya bir müfrezenin veya hususi bir vazife ile mükellef olan bir kısım askerin kumandanı iken veyahut subaylarından veya nöbetçi iken mani olabileceği ve vazifeten men'e mecbur bulunduğu bir suçun yapılmasına göz yumarsa fiili kendisi yapmış gibi ceza görür.

daha çok var :D bunlara anlatmaya gerek yok :D

vanhelsing3535, 4 yıl önce

Tamam ben kumu alir ötede oynarimda sen benim soruma cevap ver. Nobette bacak bacak ustune atmak, cep telefonuyla oynamak hangi kanunun hangi maddesine gore suc ve hangi kanuna göre ihtac ediyirlar. Hani cok bilgilisiny. Aydinlat bizi

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 00:26

sende kum al öte oyna seviyeli adam lazım bize :D

SadrazamMaymun
Aday Memur
27 Şubat 2020 00:33

Tipini yerim :D senin gibi askerde biri vardı. Yanlışlıkla dövdümde şükür ceza almadım . :D acaba senmiydin ?

ibrahim59090, 4 yıl önce

sende kum al öte oyna seviyeli adam lazım bize :D

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 00:37

sende kum oynayacak arkadaşmı bulamadın:D kız arkadaşın varsa onla oynarsın

SadrazamMaymun, 4 yıl önce

Tipini yerim :D senin gibi askerde biri vardı. Yanlışlıkla dövdümde şükür ceza almadım . :D acaba senmiydin ?

vanhelsing3535
Kapalı
27 Şubat 2020 03:56

Ibocum askerlik bilgin olmadigi gibi hukuk bilginde facianin eşiginde. Konustukca batiyosun. Bence zorlama komik duruma dusurme daha fazla kendini :))

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 09:42

olm sen daha kendi statünü söylüyemiyom :D sana hukuk nasıl anlatalım.demiştim anlamazsın diye niyazi :D

Ibocum askerlik bilgin olmadigi gibi hukuk bilginde facianin eşiginde. Konustukca batiyosun. Bence zorlama komik duruma dusurme daha fazla kendini :))

vanhelsing3535
Kapalı
27 Şubat 2020 11:19

Olm sen ne yapcan benim statümü. Statüye göremi degisecek açıklayacagın kanun maddeleri. Sen kisileri bosver bilgiyi konus.

Sen diyosunki bacak bacak ustune attilar diye mahkemeye verip adami ordudan atiyolar. Hukuk bilgin fec aat vaziyette. Zaten boyle bir sacmalik yokta yinede goster kanun maddesi diyorum alakasiz kanun maddesi salliyosun.

Bak yarim yamalak şam şabalak hukuk bilginle komik dusuma dusme diyorum hala ısrar ediyosun. Bi defa kanunda boyle bisey yok ama baca bacak ustune atti diye adammi atarlar ordudan. En fazla ikaz ederler indirr ayagini diye.

Once disiplin hukuku ile adli ceza hukukunun ayrimini yap sonra gel konus

Yanlis bilgi verme insanlara. Burda insanlar baslik acip meslekler hakkinda biraz bilgi toplama derdinde. Kasten yaniltiyosun ayricada silahli kuvvetler hakkinda yalan bilgiler vererek suc isliyosun

ibrahim59090, 4 yıl önce

olm sen daha kendi statünü söylüyemiyom :D sana hukuk nasıl anlatalım.demiştim anlamazsın diye niyazi :D

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 11:29

adli ceza hukuku bir hukuk yok adli tıp diye geçer o. ceza hukuku ayrı niyazi :D bırakın telefondan

söz,çukur,arkasokakları izlemeyide biraz hukuk bilgisi içeren kitaplar okuyun kültürlenin :D

Olm sen ne yapcan benim statümü. Statüye göremi degisecek açıklayacagın kanun maddeleri. Sen kisileri bosver bilgiyi konus.

Sen diyosunki bacak bacak ustune attilar diye mahkemeye verip adami ordudan atiyolar. Hukuk bilgin fec aat vaziyette. Zaten boyle bir sacmalik yokta yinede goster kanun maddesi diyorum alakasiz kanun maddesi salliyosun.

Bak yarim yamalak şam şabalak hukuk bilginle komik dusuma dusme diyorum hala ısrar ediyosun. Bi defa kanunda boyle bisey yok ama baca bacak ustune atti diye adammi atarlar ordudan. En fazla ikaz ederler indirr ayagini diye.

Once disiplin hukuku ile adli ceza hukukunun ayrimini yap sonra gel konus

Yanlis bilgi verme insanlara. Burda insanlar baslik acip meslekler hakkinda biraz bilgi toplama derdinde. Kasten yaniltiyosun ayricada silahli kuvvetler hakkinda yalan bilgiler vererek suc isliyosun

vanhelsing3535
Kapalı
27 Şubat 2020 11:38

Ya arkadas konustukca daha da batiyosun. Battikca panik icerisinde dahada sacmaliyosun. Adli ceza hukuku yok dedi ya la adam. Peki Turk Ceza Kanunu ve Askeri Ceza kanunu hukuku hangi hukuk dalinda uygulaniyor ? Idari yargimi.

Adli tip ne alaka birader :)))

Iste gorun meslek kiyaslamasi yapip tavsiye veren arkadasin bilgi duzeyini :)))

ibrahim59090, 4 yıl önce

adli ceza hukuku bir hukuk yok adli tıp diye geçer o. ceza hukuku ayrı niyazi :D bırakın telefondan

söz,çukur,arkasokakları izlemeyide biraz hukuk bilgisi içeren kitaplar okuyun kültürlenin :D

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 11:51

adli ceza hukuku :D adli tıp ne alaka :D adli ceza hukuku değil = adli tıp ve ceza hukukudur doğrusu. niyoziii :D.seni kim asker yaptılan :D

Ya arkadas konustukca daha da batiyosun. Battikca panik icerisinde dahada sacmaliyosun. Adli ceza hukuku yok dedi ya la adam. Peki Turk Ceza Kanunu ve Askeri Ceza kanunu hukuku hangi hukuk dalinda uygulaniyor ? Idari yargimi.

Adli tip ne alaka birader :)))

Iste gorun meslek kiyaslamasi yapip tavsiye veren arkadasin bilgi duzeyini :)))

vanhelsing3535
Kapalı
27 Şubat 2020 12:05

Cahil inadi :)

ibrahim59090, 4 yıl önce

adli ceza hukuku :D adli tıp ne alaka :D adli ceza hukuku değil = adli tıp ve ceza hukukudur doğrusu. niyoziii :D.seni kim asker yaptılan :D

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 12:11

la seni çok merak ettim nesin la bilelim olum.rütbe ne bare onu söle :D polat alemdar gibi kendini gizlemeye gerek yok :D

Cahil inadi :)

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 12:14

sözleşmeli ermisin nesin olum :D

alexanderjackal
Aday Memur
27 Şubat 2020 12:36

Uzay boşluğundan daha boş olan birine cevap yazmaya çalışıyorsunuz ya pes yani arkadaşlar. Boş teneke çok ses çıkarır, bırakın kendi kendine istediği kadar boş yapsın. Gerçeği yansıtmayan/yanıltıcı bilgilerini Eksileyin ( - ) geçin...

27 Şubat 2020 12:41

arkadaşlar cevap vermezsek konuşur konuşur ve gi̇der lütfen bu konuya bi̇rdaha yazmayalim !!!

ibrahim59090
Yasaklı
27 Şubat 2020 12:51

beyler siz orda kalın sizin göreviniz eksi oy atmak :D

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi