Editörler : Pangaea
20 Temmuz 2021 22:10

Önlisans vs lisans KPSS

Önlisans kpssden mi 90 almak kolay lisanstan mı

iibf17
Memur
20 Temmuz 2021 22:12

Tabiki önlisans. Aklın varsa lisansın yanına bile yanaşma. Millet 85 alıp atanamıyor. Üstelik önlisans sınavı lisansın yanında çerez

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
21 Temmuz 2021 00:54

Lisans ile önlisans arasında zorluk açısından fark yok ama önlisansda rekabet daha az lisansta çıtayı allahuekber dağlarına çıkarmışlar önlisansda 3011 88 e kadar düşüyor son alımlarda çoğu bölümde 80-85 le atanıyorsun bazılarında 75 ile mesela adam bilgisayar mühendisi ve bilgisayar işletmeni veya programcı kadrosuna 92 puanla atanıyor önlisansda ise bilgisayar işletmeni veya programcı kadrosuna 86 puanla atanıyor aynı ünvan aynı kadro puanlar böyle farklı işte.

21 Temmuz 2021 08:43

Yapman gerekeni söylüyorum.2 yıllık mekatronik bölümü oku,temelin yoksa önlisans sınavına 3-4 ay hazırlan ve 80 al.dhmi ye kolayca atan ve 10 bin tl maaşla işe başla.bu formül,lisans mezunu olmayan herkes için geçerlidir.

barmen54
Aday Memur
21 Temmuz 2021 09:58

Öyle kolay olsa herkes yapardı ama

nasilolacakbuisler, 3 yıl önce

Yapman gerekeni söylüyorum.2 yıllık mekatronik bölümü oku,temelin yoksa önlisans sınavına 3-4 ay hazırlan ve 80 al.dhmi ye kolayca atan ve 10 bin tl maaşla işe başla.bu formül,lisans mezunu olmayan herkes için geçerlidir.

4611eem4611
Yasaklı
21 Temmuz 2021 09:59

Milleti önlisansa yönlendirdikçe yakında oraların puanları da çok yükselecek :) Mesela eskiden yds'de en az c alan kişi sayısı çok azdı ve yds isteyen yerlere düşük puanlarla atanıyorlardı. Millet yds'yi bir keşfetti, şimdi ortalık c'den b'den geçilmiyor. b isteyen yerler bile 92 ile kapatıyor. Bu önlisans mevzusu da böyle olacak :) Bir akıllı siz değilsiniz yani

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
21 Temmuz 2021 10:24

Hiç sanmıyorum iki durum çok başka zaten şu forumun en aktif üye sayısı 1000 i bulmaz şu forumda yıllar geçirip kpssye girip merkezi aramalardan kendi bölümünün alım yaptığından haberi olmayanlar var dışarıdan kimsenin dünyadan haberi yok olan zaten ortada ekstra bişey çıkmaz önlisansa 800-900 bin giriyor değişen bişey yok seneye de muhtemel bu civarlar olur belki biraz daha az belki biraz daha fazla dediğinin olması için alt öğrenimden sınava giriş ve tercih hakkıyla bütün mühendislerin ftr ve dytlerin önlisansa yüklenmesi gerekir işte o zaman haklısın

4611eem4611, 3 yıl önce

Milleti önlisansa yönlendirdikçe yakında oraların puanları da çok yükselecek :) Mesela eskiden yds'de en az c alan kişi sayısı çok azdı ve yds isteyen yerlere düşük puanlarla atanıyorlardı. Millet yds'yi bir keşfetti, şimdi ortalık c'den b'den geçilmiyor. b isteyen yerler bile 92 ile kapatıyor. Bu önlisans mevzusu da böyle olacak :) Bir akıllı siz değilsiniz yani

21 Temmuz 2021 14:14

yapamaz.çünkü liselerde bunun bilincine varamıyorlar.türkiyede isme bakıyorlar.4 yıllıksa çok iyi 2 yıllıksa bunun kafası çalışmıyor gözüyle bakıyorlar.kız isterken bile kızın ailesi oğlanın prestijine dikkat ediyor.toplumun kafa yapısı hastalıklı.

barmen54, 3 yıl önce

Öyle kolay olsa herkes yapardı ama

23 Temmuz 2021 04:11

Keşke bahsettiğin kadar kolay olsaydı...

2 yıllık teknikerlik bölümlerinde işin mutfağında pişmiş kişiler yani meslek liselerindeki kişiler başarılı olur

Tamam okul bir şekilde biter ama meslek hayatında zorlanırsın devlette de olsan

Ben sağlık meslek lisesi mezunuyum bu nedenle önlisansta zorlanmadım ama normal liselerden gelenlerin hepsi zorlandı

23 Temmuz 2021 04:25

Ben eskiden Önlisans ve Lisans kpss zorluk seviyeleri aynı fakat Lisans kpss'de daha zorlu rakipler olduğu için Lisans kpss daha zor derdim

Fakat sonradan gördüm ki Lisans kpss az da olsa çok da olsa Önlisanstan daha zor bir sınav ve iki sınavdan aynı neti yap Lisans kpss'de daha az puan alırsın bunu da dipnot olarak düşeyimsanırım bu durum Lisans kpss'de daha çetin rakipler olmasından kaynaklanıyor.

23 Temmuz 2021 07:40

hiç kimse full tecrübeli işe başlamıyor ki devlete atanan çoğu insan tecrübesiz başlıyor.iş okulda değil iş de öğrenilir.zaten okulda öğrettikleri hiçbir halt da yok.sen bunları düşünme atandıktan sonra her şeyin kurdu oluyorsun.

TıbbiGörüntülemeTek, 3 yıl önce

2 yıllık teknikerlik bölümlerinde işin mutfağında pişmiş kişiler yani meslek liselerindeki kişiler başarılı olur

Ben sağlık meslek lisesi mezunuyum bu nedenle önlisansta zorlanmadım ama normal liselerden gelenlerin hepsi zorlandı

4611eem4611
Yasaklı
23 Temmuz 2021 09:22

Olur mu öyle saçma şey lan? Yapacağın işle ilgili bilginin olması şart. O zaman sokaktan rastgele birini alsınlar nasıl olsa o da işte öğrenir diye.

hiç kimse full tecrübeli işe başlamıyor ki devlete atanan çoğu insan tecrübesiz başlıyor.iş okulda değil iş de öğrenilir.zaten okulda öğrettikleri hiçbir halt da yok.sen bunları düşünme atandıktan sonra her şeyin kurdu oluyorsun.

reporter123
Aday Memur
23 Temmuz 2021 10:04

İkisinden de 90 alınır fakat artık 98 aşağısı atanamayacak ki kitlerin hepsi özelleşti üniversiteler ayrı bir statüye geçecek KPSS ile almayacak geriye bir tek bakanlıklar kaldı bundan sonra kaç kadro gelir siz hesap edin

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
23 Temmuz 2021 10:14

Öyle bişey yok Türkiye'de yaşadığınızdan emin misiniz arkadaşlar? Kamuda zaten işini yapamazsın basit işler var, eğitimi ise en iyi okullarda mühendisler dahi alamadığıni söylüyor işi iş yerinde öğrenirsin,ben bugüne kadar kamuda zorlanan tek tekniker görmedim, teknisyen de görmedim tornavida tutmayı bilmeyen meslek liseliler var bizim kurumda teknisyenlik yapmıyorlar bazılarına eğitim verildi yapıyorlar kamu komple böyle.Merkezi atama da adam seçilmez zaten seçilse tek kişi iş başı yapamazdı ÖSYM bilmiyor mu kurumlar bilmiyor mu ne olacağını kpss tek şart çoğu zaman o zaman kamuda her hangi bi işi bilmen gerekmiyor, mühendislik mezunu musun gel kardeşim atan işi öğretiriz, avukatlık mezunu musun daha önce şu davalara baktın mı demiyor mezun musun evet gel iş kolay kamuda,meslek lisesi mezunu musun sıfır mısın bilgi olarak zaten bize sıfır adan lazım yapacağın iş başka öğretiriz vs gibi bi durum söz konusu,yok tecrübeymişte vs kamuda öyle şeyler yok arkadaşlar açıktan alımlarda belki işinize yarar siz atanmaya bakın yerinize başka biri bölüm bitirdiyse bile herhangi bi sıkıntı çekmezsiniz tecrübeyle sabittir.

TıbbiGörüntülemeTek, 3 yıl önce

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
23 Temmuz 2021 10:23

Hatta kpss kalkacak diyorlar 2022 de yokmuş ya oğlum şimdi soverdim de neyse her kpss dönemi senin gibiler çıkar aynı şeyleri zirvalar mke hariç bi bok olduğu yok,2022 kpss de bakanlıklar, üniler,TMO,DMO,TEİAŞ,EÜAŞ,MGM,AKM,TİGEM,bir sürü bakanlığa bağlı müdürlükler vs neyse mke hariç bişey olduğu yok kafanı takma 2010 dan beri bütün kitler yok oluyor kpss kalkıyor vs Aralık'ta da temmuzda da 1 hafta önce olduğu gibi bi çok kit ve müdürlük üniverste bakanlık hatta kılavuzda gördüğün üzere bazı belediyeler alım yapacak 2022 de de öyle

reporter123, 3 yıl önce

İkisinden de 90 alınır fakat artık 98 aşağısı atanamayacak ki kitlerin hepsi özelleşti üniversiteler ayrı bir statüye geçecek KPSS ile almayacak geriye bir tek bakanlıklar kaldı bundan sonra kaç kadro gelir siz hesap edin

Bilinmeyenlerr
Kapalı
23 Temmuz 2021 12:46

Emin ol lisans kadar şişmez
4611eem4611, 3 yıl önce

Bilinmeyenlerr
Kapalı
23 Temmuz 2021 13:56

Sen bu kafayla hiç birşey olamazsın abisi :d
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi