Editörler : Pangaea
21 Ocak 2009 19:01

bir fizik bölümü mezunu ne iş yapar?

arkadaşlar bunu bilen varsa bana yol gösterirmi?ben ne yapabileceğimizi bilmiyorum. tüm ilanlara matematikçi istatistikçi isteniyorda yine matematiği istatistiği ağır görüp yorumlamasıda extra istenen, okulu bitirene kadar tahtalarınıda kıran bizlerin istendiği bir iş ilanı neden göremiyorum

kadroların boş kalması haberiyle durum dahada huzursuz etti beni.

yüksek lisans yapıyorsunuz ama herkes sizin gibi.30 kişi yapıyor.bunların hepsini nereye öğretim üyesi yahut elemanı olarak alacaksınız.

anlayan bilen varmı?

boby
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2009 19:24

bir fizik bölümü mezunu ne iş yapar?

yıllardır bu sorunun cevabını arıyorum ...umarım bu sorunun cevabını bilen birileri vardır :)

theanswer3
Yasaklı
31 Mart 2009 00:47

cevap yok mu :))

dd65
Kapalı
31 Mart 2009 09:18

bir fizikci aslinda heryerde calisabilir.okadar genis bir alanda hemdeki secmekte bile zorlanmasi lazim bir fizikcinin .mesela bir fiber optik fabrikasindan tutun florasan lambalarının yapildigi fabrikalara kadar.bu soruyu sordugunuza gore fizik okuyorsunuz yada mezunsunuz alan derslerinizi hatırlayın o ogrendıklerınızın nerelerde kullanıldıgını ogrendıkten sonra aslında az cok neler yapabılcegınız ortaya cıkacaktır.bır fızıkcı ılla ogretmen olmak zorunda degıldır . insan kendını yetıstırdıkten sonra mutlaka ıs bulabılır ben buna ınanıyorum.bir hocam soyle demisti.fizikciler iş bulamamaktan sikayetci,iş verenlerde nitelikli eleman bulamamaktan.fizikcilere iş cok ama aramayı bilmiyoruz malesef.bunu yazarken birtane daha aklıma ornek geldı:)mesela gozluk camı ,lens yapımında da calisabilir

sadunemre
Şef
31 Mart 2009 09:43

dd65 öğrenci mezun değil

dd65
Kapalı
31 Mart 2009 11:04

ogrenciyse daha guzel simdiden arastırmaya baslamıs dersleri aldıkca ogrendıkce konulari .bu sordugu sorunun cevabını kendı bulacaktır.

sadunemre
Şef
31 Mart 2009 11:33

bende böyleydim eskiden güzel günlerdi

master_soul
Daire Başkanı
03 Nisan 2009 00:00

bence bırak mühendislik yaz yada birim içi geçiş bişeyler yap 1 sınıfsan kesin bırak :)

tugsad46
Memur
03 Nisan 2009 02:48

ben inönü üniversitesi mezunu bir fizikçiyim kardeşim...bir fizikçi ne iş yapar sorusunun cevabını sana şöle izah edeyim...ben 2002 mezunuyum...2003 de bodrum dedeman otelinde okey gibi nereye koydularsa orda çalıştım daha sonra askerde amelelik işinde çalıştım daha sonra memleketime gittim çeyiz dükkanında çalıştım daha sonra galericide çalıştım daha sonra dershande dolmuş parasına çalıştım daha sonra ise dershane iflas etti boşa kürek çekerek çalıştım daha sonrada devletimiz saolsun 14 yıl önce lise mezunu olabileceğim bir polislik şansını verdi şimdide orda çalışıyorum....burdada fizikçiyim diye bilgisayarı kullanabiliyorum diye çoğuna göre iyi bir ingilizcem var diye askerlik sorunum yok diye karakolun önünde nöbet tutmakta çalıştırıyolar kardeşim bir fizikçi işte bu işleri yapar...umarım çok iyi bir fikir vermişimdir sana...ama aslına bakarsan sana ne fikir verdiğim değil senin bunlardan ne fikir çıkaracağına bağlı bence...allah sanada kolaylıklar versin demekten başka söyleyecek bişey bulamıyorum umarım şansın yaver gider...

thetiger
Aday Memur
03 Nisan 2009 10:46

yurtdışında olsan atomu çekirdeklerine ayırırsın ama yurtiçinde bişey olmak çok zor; türkiye gerçeği

---fizik---
Aday Memur
03 Nisan 2009 20:14

dershanede yol parasına çalışır onuda olmak için çırpınır....iyi bi fizikçi sabırlıdır umutludur o kadar sene dirsek dirsek çürüttüm sonunda mutlaka iyi yerler gelecem diye düşünür kabullenmeyi bilmez..sonuç hayal kırıklığı..elde var kocaman bi hiç...

fizikomanyak
Kapalı
05 Nisan 2009 20:59

sadece boşta gezer :) ne zaman mı mezun olur yıllarca 3 kuruşa dersanelerde çalışmaya hay hay der tam iyice kendini geliştirmişken dersane gerçeğiyle yüzyüze gelir sonra kpss kursları....yaş ilerledi napacak şimdi.mecbur devlete girmeli...offff işte ben bunları yaptım ha arada tezsizi de hallettim ama neye kime...insanda şans olmazsa bir fizikçi hiçbir iş yapamaz hale gelir....:):):) ama umutlarınızı kırmayın ben bu yıl kpss den umutluyum en azından...

07 Nisan 2009 15:39

sadece bu kadarmıyız arkadaslar nerelerdesiniz yaaa...

bir yerlerde toplanıp orgutlenmenin zamanı gelmedimi arkadaslar ciddi ilgilenen varmı bu konuyla...

bir ceşit sivil toplum orgütü kuralım...

kurulus amacıda üniversite mezunu işsizliğine vurgu yapıp enazından bizden sonrakilerin bu duruma duşmesini engellemek olsun...en azından formasyon hakkımızı soke soke alabiliriz.

not: sadece bir bolum olmamalı genel fen edebiyat seklinde olmalı hepimiz zor durumdayız cünki...

allah yardımcımız olsun tok açın halınden anlamaz....

fizikomanyak
Kapalı
16 Nisan 2009 11:49

güncellllllllllll

kpss _emre
Memur
16 Nisan 2009 19:23

ben bir biyologum yada bir hiçim ama sizlere aşırı saygı duyuyorum.Fizik bence fef ın en zor bölümü,fizik mezunu insanlarda en çok kafası çalışan insanlar...Allah yardımcınız olsun(tabi bizimde)bu devran böyle gitmez deniyor ama ne bir öğretmenlik yolumuz var nede özel sektörde insan yerine koyulma umudumuz...

fizikomanyak
Kapalı
24 Nisan 2009 19:43

güncelllllllll

einstein2001
Memur
11 Ağustos 2009 20:38

ben fizik mezunuyum

dd65 arkadaşım bahsettiğin işler için en iyi ihtimalle fizik mühendisi istiyorlar

seneler geçip derslerde gördükçe onla ilgili bölümlerde çalışmak diye birşey yok maalesef

bizi bilim adamı yetiştiriyorlar(fef lerin genel amacı kriteri). yoksa iş sahasında yapabileceğimiz işler tanıtılmadı bize, yok öyle birşey. olsaydı staj istenirdi okulu bitirmek için.

akademisyenlikte fef olmanın ötesinde fizik bölümü için kat kat kat kat be daha zor.

okadar çok insan varki y.l. a başlayan.ve okadar az kadro varki istenen

öss ve kpss
Kapalı
12 Ağustos 2009 13:59

niye eğitimciler gibi açlık grevi yapmıyorsunuz?

*iremm*
Aday Memur
17 Eylül 2009 03:21

bir fizikçi ne iş yapar işsiz bir fizikçi olmak için çok çalışırız...

Gsli Edebiyatçı
Daire Başkanı
17 Eylül 2009 04:49

Bir Fizik mezunu KPSSde Türkiye 1. olur ve manşetlere malzeme olur:) ama bundan gelir elde edemez o da ayrı mevzuu:)

sewim19
Aday Memur
03 Ekim 2009 14:45

fizik okumak çok zor bitirip bi yerlere gelmek daha da zor şimdi bunları görünce öğrenci olarak kalmak daha cazip geliyor:(((

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi