Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Ağustos 2019 08:36

Eşi Emniyette Calışanlara
Eşim bir ilcede polis memuru olarak görev yapmakta.Bende başka bir şehirde öğretmenim.Ben sadece eşimin çalıştığı ilcedenmi okul tercih edebiliyorum yoksa il merkezi veya o ile bağlı başka ilçeleride tercih edebilirmiyim.

paşali.
Aday Memur
21 Ağustos 2019 08:36

Sözleşmeli Değilim

karabela 55
Kapalı
21 Ağustos 2019 09:26

Mantıklı olan ailenin birliği için eşinin bulunduğu ilçeden olursa daha mantıklı olur

eymen38
Aday Memur
21 Ağustos 2019 09:42

Hocam başvuruda bize ilçe seçtirdiler ama tüm il geneli açılıyormuş tercihlerde. Ben de sordum merkezi tercih edebiliyormuşuz geçen yıllarda hep öyle olmuş. Ben de polis eşiyim

hugo.almeida
Kapalı
21 Ağustos 2019 12:05

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

YEK42
Aday Memur
21 Ağustos 2019 15:57

Bahsettiğiniz durum il içi atamalar için, iller arasında yapılacak tercihlerde o ilde bulunan bütün okullar tercih ediilebilecektir
hugo.almeida, 5 yıl önce

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

hugo.almeida
Kapalı
21 Ağustos 2019 17:55

Ben yazıyı özür grubu kılavuzundan kopyaladım. "Mazereti olduğu" ifadesi de var. Bir daha bakın isterseniz.

YEK42, 5 yıl önce
Bahsettiğiniz durum il içi atamalar için, iller arasında yapılacak tercihlerde o ilde bulunan bütün okullar tercih ediilebilecektir

hugo.almeida
Kapalı
21 Ağustos 2019 17:56

İller arasında bir ifade göremedim. Ben de bakayım tekrar.

hugo.almeida, 5 yıl önce

Ben yazıyı özür grubu kılavuzundan kopyaladım. "Mazereti olduğu" ifadesi de var. Bir daha bakın isterseniz.

hugo.almeida
Kapalı
21 Ağustos 2019 18:00

Öğ retmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir. Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenmeyecektir.

Tamamdır. Yanlış yere bakmışım.

YEK42, 5 yıl önce

B.OConnor
Şef
22 Ağustos 2019 00:02

Peki bu 40 tercihi yapıp 41 isaretlemeyince ( çünkü çok riskli ) herhangi bir okul gelmez ise il ya da ilce emri ataması oluyor mu

feridenel
Aday Memur
23 Ağustos 2019 00:30

benim ise yazabileceğim sadece 9 okul var hiç biri olmazsa nolur bilen var mı

23 Ağustos 2019 00:36

Okul listesini görebildiniz mi ben açamıyorum bilginiz var mı?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi