Editörler : F16 Gökçen
13 Ocak 2016 01:30

Anne için yarım gün çalışma

Arkadaşlar çocuk zorunlu okula başlayana yani 6 yaşına kadar kadın memur yarım gun çalışıp yarım maaş alabilecek dendi ve sayısız kez haber yapildi. Bu yasa icin Ocak 2016 da yürürlüğe girecek deniliyordu ama hala başlamamış. Üstelik bu yasadan, yasa çıktıktan sonra dogum yapanlar faydalanacak diye de okudum.

Suan doğum sonrası ücretsiz izin kullaniyorum mecburen, çünkü bakacak kimsem yok ve bebegim çok zayıf ama işe başlamadan evvel bu yasa çıksa dahi ben faydalanamıyorum. Üstelik bebeğim bu şanslı bebeklerden sadece belki 1-1,5 yaş büyük olacak.

Sizin benim bilmediğim birşeyler bildiğinizi umarak bir umut ile bu konuyu açtım. Eğer durum benimbildiğim gibiyse de ben bunun haksızlık olacagini düşünüyorum. Tüm 6 yaşından küçük çocuklar için olmalı. Sonuçta yarım maaşa kimse mecbur olmasa tamam demez değil mi?

Evlat sahibi insanlar bilir çocuk bakmak çoğu zaman işe gitmekten daha zor. Ne yapıyorsak gelecek nesil için. Daha sağlıklı olsunlar diye. Hem fiziksel hem ruhsal...

bekir52
Aday Memur
26 Ocak 2016 14:27

Maalesef böyle bir durum söz konusu değil, keşke olsa. Şuan için gündemde sadece ilk çocuk için 2 ikinci çocukta 4, 3. çocukta 6 ay yarım gün çalışıp tam maaş alma sözkonusu .

pc19
Aday Memur
28 Şubat 2016 15:57

Bu yasa 10 şubat2016 tarihli resmi gazete ilanında çıktı. madde 10" doğum sonrası yarı zamanı çalışma. Jemima,ben de aynı durumdayım ucretsız ızındeyım bakalım bizim için bu yasa da bişeyler çıkacak mı takip edıyorum.bununla ilgili yönetmelik falan çıkarsa bızım durumumuz da netleşir

blacckswan
Aday Memur
12 Haziran 2016 10:58

resmi gazetede yayınlandı bu kanun.benim doğum iznim bitti işe döndüğümde 2 ay yarım gun çalışabilecekmiyim şimdi?

güneşinkızı
Aday Memur
31 Mayıs 2017 16:35

Çok az kaldı Haziran ayında imzadan çıkacakmış bende bekliyorum.

18 Aralık 2017 16:58

henüz bir gelişme yok değil mi arkadaşlar

afutku
Şef
21 Şubat 2018 13:55

Yok bildigim kadarıyla farklı bir durum varsa paylaşın lütfen

temizyazar, 6 yıl önce

henüz bir gelişme yok değil mi arkadaşlar

enamel2505
Aday Memur
26 Şubat 2018 14:14

Yarım gün çalışma yönetmeliği en son başbakanlığa gitmişti hala yayımlanmadı Memurlarnet lütfen yine bunu gündeme getirebilir misiniz Kanun çıkalı yıllar oldu yönetmelik çıkmadığı için memur anneler bu haktan faydalanamıyor bu süre içerisinde taşerona kadro bile çıktı bir yönetmelik hala yayımlanmadı..Memurlar.net siz gündeme getirirseniz hızlanacağını düşünüyoruz

kalkersan
Yasaklı
01 Mart 2018 18:08

.

kalkersan
Yasaklı
02 Mart 2018 18:03

.

kalkersan
Yasaklı
03 Mart 2018 23:13

.

enamel2505
Aday Memur
09 Mart 2018 14:32

Çocuğu için yarım gün çalışmak isteyen başka kimse yok mu lütfen bu konuyu gündeme getirelim arkadaşlar

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
09 Mart 2018 23:59

güzel. bekar çocuklu beyler içinde olursa daha adil olur.

enamel2505
Aday Memur
25 Mayıs 2018 00:45

En son mart ayında dile getirmişim hala bir ilerleme yok? Neden bu yönetmeliği çıkartmak istemiyorlar acaba??!!

enamel2505
Aday Memur
30 Temmuz 2018 08:41

Başkanlık sistemine geçtik hala yarı zamanlı çalışma yönetmeliği çıkmadı yönetmeliği nerdeyse 3 yıldır bekliyoruz kanun çıktığında hamileydim şimdi işe başlamak zorundayım bu hakkı kullanmak istiyorum yeni bakanımız umudumuz memurlar.net lütfen gündeme getir yine

hm2000
Aday Memur
09 Ağustos 2018 13:02

bu yasa 4/B li anneleri kapsayacak mi biz de anneyiz
enamel2505, 6 yıl önce
Başkanlık sistemine geçtik hala yarı zamanlı çalışma yönetmeliği çıkmadı yönetmeliği nerdeyse 3 yıldır bekliyoruz kanun çıktığında hamileydim şimdi işe başlamak zorundayım bu hakkı kullanmak istiyorum yeni bakanımız umudumuz memurlar.net lütfen gündeme getir yine
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi