Editörler : E.Kayı Han
02 Aralık 2019 16:06

senin cahil dediğin adam adalet bölümünü derece ile rekor kırararak bitirdi sen kanunu öyle hilafına yorum yapamazsın kurum seni attı mahkmeye gittin ne yazıyor yönetmelikte sana iş güvensesi veren(657 4a memur) gibi bir madde var mı varsa çıkar koy yoksa kapa ağzını bir kere sen"devlet memuru" değilsin neyin iddiasındasın kardeşim sen ???bu arada belediye melediye diye uydurmayın sözleşme aynı sözleşme adam ister seni çıkarır

Selç14, 4 yıl önce

Bunu ben yorumlamıyorum bu benim yorumum değil. Kanunda ne yazıyorsa onu söylüyorum. Hizmetin gerektirriği personel demiyor poziyon diyor. 4bli aldıgın 4 adamdan 3 ünü çıkarmayıp 1 ini neye göçre çıkarıyor kısa kibrit çektirip hangsi çıkarsa onu mu çıkarıyor. Cahil cahil konuşup deli ediyorsunuz adamı

Beyaz0006
Şef
03 Aralık 2019 08:33

Atarlı genç biraz sakin ol :) Sözleşmeliyi savunmuyorum ama milleti burda korkutmanın bir anlamı yok kaç tane örnek verebilirsin bana işten çıkarılan belediyelere lafım yok o ayrı şuan 5 kişinin işini yapıyorum kurumda bölge müdürümüz personel alın diye yırtınıyorken beni mi işten çıkaracaklar :)

magduradaletci, 4 yıl önce

yahu ne bakanlığı kardeşim siz neyi sayıklıyorsunuz 10 geçmemişmiş sen kimsin personel başkanı mısın yönetmelik aynı yönetmelik yönetmelikte iş güvencesi yok kurum sizi değişik gerekçelerle çıkarabilir mahkeme de yönetmeliğe bakıyor kafanıza sokun artık bunu milyonlarca insan kadro diye boşuna mı yırtınıyor

Turca66
Aday Memur
03 Aralık 2019 12:28

Merak etme bende 10 personelin işini birden yapıyordum siyasi olarak işine gelmedimi işten sadece seni çıkartıyor. Boş bedava hiçbir işe yaramaz adamlarsa oturup çatır çatır maaşını alıyor

Beyaz0006, 4 yıl önce

Atarlı genç biraz sakin ol :) Sözleşmeliyi savunmuyorum ama milleti burda korkutmanın bir anlamı yok kaç tane örnek verebilirsin bana işten çıkarılan belediyelere lafım yok o ayrı şuan 5 kişinin işini yapıyorum kurumda bölge müdürümüz personel alın diye yırtınıyorken beni mi işten çıkaracaklar :)

Beyaz0006
Şef
03 Aralık 2019 13:08

Hocam hangi bakanlık kimi çıkarmış merak ettim doğrusu

Turca66, 4 yıl önce

Merak etme bende 10 personelin işini birden yapıyordum siyasi olarak işine gelmedimi işten sadece seni çıkartıyor. Boş bedava hiçbir işe yaramaz adamlarsa oturup çatır çatır maaşını alıyor

03 Aralık 2019 14:11

senin zekasal olarak bir sorunun mu var yoksa rol mu yapıyorsun ? bakanlık da var üniversitede var hepsi var milleti ben korkutmuyorum kanun böyle işinize gelmiyorsa memur olarak atanacaksınız ben bütün argümanları sundum sizin cevabınız ne ? tekrar diyorum hangi kurum olursa olsun 4B sözleşmesinin garantisi yoktur istediğinize sorun garanti olan 399 khk sözleşmesidir çünkü bu sözleşmeler kadro karşılığıdır noktaaaaa

Beyaz0006, 4 yıl önce

03 Aralık 2019 14:19

ben 4b li bir personel olarak en ufak hatamda tehdit edildim dikkat et sözleşmelisin dediler sonra birgün kafam attı gittim DPB lığından en yetkili ağıza bunu sordum ve aldığım cevap:evet sizin olayınız memur gibi değil pamuk ipliğine bağlısınız dendi yani şimdi sen buradaki uzmandan iyi mi biliyorsun ?

Beyaz0006, 4 yıl önce

Turca66
Aday Memur
03 Aralık 2019 14:55

Belediye Personeli olarak çalışıyordum
Beyaz0006, 4 yıl önce

Hocam hangi bakanlık kimi çıkarmış merak ettim doğrusu

Beyaz0006
Şef
03 Aralık 2019 16:10

Seviyen belli tartışmaya gerek yok senle iyi günler dilerim ;)

senin zekasal olarak bir sorunun mu var yoksa rol mu yapıyorsun ? bakanlık da var üniversitede var hepsi var milleti ben korkutmuyorum kanun böyle işinize gelmiyorsa memur olarak atanacaksınız ben bütün argümanları sundum sizin cevabınız ne ? tekrar diyorum hangi kurum olursa olsun 4B sözleşmesinin garantisi yoktur istediğinize sorun garanti olan 399 khk sözleşmesidir çünkü bu sözleşmeler kadro karşılığıdır noktaaaaa

Beyaz0006
Şef
03 Aralık 2019 16:27

Personelin;

a) İşe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması,

b) İşe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi,

c) Sözleşme dönemi içerisinde mazeretsiz ve kesintisiz üç gün veya toplam on gün süreyle görevine gelmemesi,

ç) Hizmet sözleşmesinde belirtilen koşullara uymaması nedeniyle bağlı bulundukları yöneticileri tarafından yazılı olarak uyarılmasına rağmen söz konusu koşullara uymama halinin tekrarlanması, (Danıştay Onikinci Dairesinin 10/12/2014 tarihli ve E:2011/6048, K:2014/8538 sayılı kararı ile iptal edilmiştir.)

d) Hizmetinin gerektirdiği pozisyona ihtiyaç kalmaması,

e) Bir proje kapsamında işe alınması durumunda istihdam edildiği projenin tamamının veya proje bölümlerinin sözleşmede öngörülen süreden önce tamamlanması,

f) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olması, bu örgütlere yardım etmesi, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanması ya da kullandırması, bu örgütlerin propagandasını yapması,

hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi halinde, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca sözleşmesi tek taraflı feshedilir.

D maddesini dikkatlice okuyun örnek olarak çalıştığınız bakanlıkta mühendis vs gibi pozisyona ihtiyaç kalmaması gerekiyor. ben oraya gittim şuraya gittim sordum gibi konuşmuyorum ha sözleşmeli kadroyu da savunmuyorum. Bir çok hak kaybımız var. Şunu açık ve net söylüyorum siyasete bulaşmayan işini doğru düzgün yapan birine kimse dokunmaz. Ha sen atarlıysan milletin zekasına laf edersen :D elbette seni şutlarlar. İşinize dört elle sarılın sağ sola bulaşmayın elbet bir gün kadro gelecek merak etmeyin.

Selç14
Memur
05 Aralık 2019 10:10

o kadar çok kişi aradım taradım ki bakanlıklardan ki işten çıkarılamn bir 4b liyi . hangi sebepke çıkarıldı sonra ne yaptı diye sormak için inancın olsun bir tane bile bulamadım birkaç kişi buldum biri de turca66 onlar da hep belediye personeli. Milletin ensesini karartıp durma dediğin gibi pamuk ipliğine bağlı olsak ve bu iş kurumların eline bırakılsa kıyım yaşanmaz mı sence de? siyasi olarak kafalarına yatmayan ya da sorunlu oldukşları herkesi çıkarmazlar mı? Mantıken soruyorum çıkarılan varsa da benle iletişime geçmesini sağlar mısın lütfen?

ben 4b li bir personel olarak en ufak hatamda tehdit edildim dikkat et sözleşmelisin dediler sonra birgün kafam attı gittim DPB lığından en yetkili ağıza bunu sordum ve aldığım cevap:evet sizin olayınız memur gibi değil pamuk ipliğine bağlısınız dendi yani şimdi sen buradaki uzmandan iyi mi biliyorsun ?

Selç14
Memur
05 Aralık 2019 10:22

surekli yorumlamayın yorumluyorsunuz deyip duruyorsun ne yorumu yav kim yoruluyor d bendinden bahsediyoruz. Hizmetin gerektirdiği posizyon diyor personel demiyor. Kanun bunun neresinde kurum nerde haklı bi söyler misin? Pozisyona gerek yoksa o pozisyon için aldıgı herkesi çıkarması gerekmiyor mu? Tutturmuşsun bi yorum yorum yorum. Yazanı söylüyoruz yorum falan yapmıyoruz. Kıt mısın nesin???

tiger006
Memur
08 Aralık 2019 12:03

Kardeş ister istemez aklıma şu soru geliyor.. belediyede yönetim değiştiği için işten çıkarmalar oluyor.. 4b bugünkü iktidarla geldi bugünkü iktidarla devam ediyor demem o ki yıllar için de yönetim ya değişirse.. belediyedeki mantık aynen işlemez mi? Siyasi kıyım yapmak isteseler hukuki bir engel yok :( bilmiyorum insan çok tereddüt ediyor ... yanlışım veya hatam varsa anlatın lütfen ben de bilgileneyim konu hakkında
Selç14, 4 yıl önce

o kadar çok kişi aradım taradım ki bakanlıklardan ki işten çıkarılamn bir 4b liyi . hangi sebepke çıkarıldı sonra ne yaptı diye sormak için inancın olsun bir tane bile bulamadım birkaç kişi buldum biri de turca66 onlar da hep belediye personeli. Milletin ensesini karartıp durma dediğin gibi pamuk ipliğine bağlı olsak ve bu iş kurumların eline bırakılsa kıyım yaşanmaz mı sence de? siyasi olarak kafalarına yatmayan ya da sorunlu oldukşları herkesi çıkarmazlar mı? Mantıken soruyorum çıkarılan varsa da benle iletişime geçmesini sağlar mısın lütfen?

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi