Editörler : Pangaea
05 Temmuz 2020 18:25

Özel okulla sözleşme imzaladım, ek atamada atanacağım?

merhaba herkese. geçenlerde okulla seneye için sözleşmemi imzaladım.1 eylülde atama sonuçları belli olacak tahmine göre, okullar da 31 ağustos'ta başlayacakmış. 1 eylülde atanırsam okula gidip bu durumu bildireceğim, tazminat öder miyim sözleşmeyi imzaladığım için? sözleşmede tazminat maddesi var haksız fesh edilmesi durumunda. tecrübeli kişiler cevap verirseniz çok sevinirim.

teacherofenglish1
Aday Memur
05 Temmuz 2020 21:01

ödeme ihtimaliniz var bu kurumun size karşı tutumuna bağlı biraz. 4 yıl özel okulda çalıştım. sizin gibi devlete atanip cikanlar oldu bazilari ödedi bazilari ödemedi. Bu durumu ahlaken de netlestirmelisiniz bence cünkü size güvenerek o kurum ailelere bir güvence verecek. siz okul acilir acilmaz cikarsaniz düşünebiliyor musun kurumun düsecegi durumu. aninda baska ogretmen bulamayabilir ayrica en basta tanitim gunlerinde sizi tanitacak sonra bakacak aileler o hoca gitmis. kurum yöneticilerinin halini düsünün. niye bunlari yaziyorum okul sahibi falan degilim cok gordum ve yasadim benzer durumlari o yuzden size tavsiye nitelivinde yaziyorum. eger kontenjanda iseniz bir an once ayrilmak istwdiginizi bildirin. eger ya atanirim ya atanamam diyorsaniz kuruma en azindan benim atanma ihtimalim var bir b planiniz olsun diye bilgi verin.

mhmet22
Aday Memur
05 Temmuz 2020 21:15

Kurum isterse ödeyeceksin.

olalalo
Aday Memur
05 Temmuz 2020 22:19

haklısınız ama ayrılacağım kurum öğretmensiz kalacak bir yer değil herkesin çalışmak istediği bir ye

brkckl
Şube Müdürü
05 Temmuz 2020 22:56

Çıkıştan 1-2 ay önce haber verdiğinizde ödemek zorunda değilsiniz. Devletin kanunu hepsinin üstüne geçer. Zaten atama sonucundan sonra süreç uzun. Sonuç geldiği gibi çıkın hemen.

olalalo
Aday Memur
06 Temmuz 2020 07:29

sonuç 1 eylül'de gelecek sözleşme de birinde başlıyor hocam.

tarafsızımki
Kapalı
06 Temmuz 2020 09:02

sözleşmenin herhangi bir geçerliliği yok hocam . rahat olun

olalalo
Aday Memur
06 Temmuz 2020 09:09

emin misiniz hocam? devlete atanma durumunda öyle mi oluyor?

braveheart1234
Daire Başkanı
06 Temmuz 2020 11:16

Hocam atanacağınız belliyken yeni dönem için neden sözleşme imzaladiniz?

olalalo
Aday Memur
06 Temmuz 2020 11:30

Hocam aksilik olmazsa atanacağım ama sadece istediğim il açılırsa gideceğim o nedenle belli değildi

burakpasa22
Aday Memur
06 Temmuz 2020 12:06

Atanacağınız belliyken sözleşme imzalarsanız kurnazlık edip özel okul affetmez. Tazminat çok değildir umarım hocam her türlü tahsil etme hakları var.

4DMC5
Kapalı
06 Temmuz 2020 12:55

Bir ara yargıdan bu durumdaki öğretmenin tazminat ödeyeceği şeklinde bir karar çıkmıştı diye hatırlıyorum.

teacherofenglish1
Aday Memur
06 Temmuz 2020 14:16

ben 4 yil calistim özelde , ödemek zorunda kalan arkadaslarim oldu. Kurumla yaptigin sözlesmede ilgili maddelere yer veriliyor. Kurum da bundan kaynakli magduriyet talep edip dava acabiliyor
4DMC5, 4 yıl önce

Bir ara yargıdan bu durumdaki öğretmenin tazminat ödeyeceği şeklinde bir karar çıkmıştı diye hatırlıyorum.

dobrafilozof
Aday Memur
07 Temmuz 2020 12:46

Bu bir kazanılmış haktır. Devlet atamalarını sözleşme öncesi yapsın o zaman. 13 yıldır özel kurumdaym. Helallik alıp gidersin. Çok tazminat tehdidi gördük veren görmedik. Herkes bastı gitti. Zaten öyle bir hakları da yok. Ödersin diyenler uyduruyor. Bu bir haktır.

dobrafilozof
Aday Memur
07 Temmuz 2020 12:50

Zaten size imzalattiklari sözleşmeler ağır çalışma şartları barındırıyor. Milli eğitime o sözleşmeleri gondermiyorlar. İmzaladığınız sözleşmenin yasal geçerliliği yok. Standart kolejler ve kurslar zaten uydurma sözleşmeler.

ÇağatayD
Şube Müdürü
07 Temmuz 2020 13:17

Yani ben atanırsam okul umrumda falan değil diyorsunuz. Bu durumda siz kuruma kazığı atın. Kurumda size ya da bir başka öğretmenine kazığı atsın. Zaten bu işler böyle yürümüyor mu?

tarafsızımki
Kapalı
08 Temmuz 2020 00:17

aynen öyle yürüyor ...
ÇağatayD, 4 yıl önce
Yani ben atanırsam okul umrumda falan değil diyorsunuz. Bu durumda siz kuruma kazığı atın. Kurumda size ya da bir başka öğretmenine kazığı atsın. Zaten bu işler böyle yürümüyor mu?

olalalo
Aday Memur
08 Temmuz 2020 11:39

pardon da asla öyle bir düşüncem yok. kafanıza göre yorum yapmayın. kazık neden atayım düşmanlığım mı var?

ayrıca çalıştığım kurum 2 gün içinde yeni öğretmen bulur herhangi bir kayba uğramaz.

Ayseirma
Aday Memur
15 Temmuz 2020 16:46

Merhaba

Ben de benzer bir durumdayım. Sözleşmeyi imzaladım ancak 20 Ağustos 2020 başlangıç diyordu. Bir yıllık süreli bir sözleşme. Eğitim öğretimyılı içerisinde işten ayrılırsam 3 maaş ödemem gerektiği gibi bir madde eklenmişti. Ancak şu an eğitim öğretim yılı başlamadı. Şu an ayrılmak istediğim için ödemem gibi düşünüyorum. Ayrıca henüz işe başlamadım Veli ve öğrencilerle tanışmadım kuruma bir İtibar kaybı yaşatmadım. Halen alımlar devam ediyor sözleşme imzaladığım kuruma.

Bu süreçte nasıl bir yol izlemeliyim

Fesih mi oluyor henüz işe başlamadığım için cayma mı denir buna

Ayrıca başka bir özel okul müdürü MEB sözleşmesinin geçerli olduğunu bu imzaladığım sözleşmenin bağlayıcılığı olmadığını belirtti ama bilemedim.

sistemlink
Şef
15 Temmuz 2020 17:55

Özel okul mu kalır bu durumda ...birçoğu iflası cekmek üzeredir.Özel okullarsan uzak durun 5-6 bin tl aşıyorsanız ok ama 3 kuruş para veriyorlar bir de ona anlaşma mı imzalatıyorlar.şaka gibi

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi