Editörler : Pangaea
07 Haziran 2021 15:45

Elektrik elektronik mühendisliğinin kaderi

bizler 4 sene mühendislik okurken taşra üniversitesi mezunları en az 4 sene boş boş gezip hatta son senesini de lise talebesi gibi oturup tarih coğrafya çalışarak kpss giriyor ve adına başarı diyorlar. zaten bunu yapmamış olanlar da mezuniyetten sonra patrona boyun büküp asgariye tamam deyince piyasayı da hiç ediyorlar. kanıma dokunan da mühendisim diye ortalarda gezmesi şu taşra mezunlarının. sorsan en ufak teknik terimi bile bilemiyorlar halbuki

Eem2018ugur
Aday Memur
07 Haziran 2021 15:57

Evet insan bunu okulu bitirince farkediyor. Dolandırılmakla aynı his

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 15:58

sen nerden mezunsun ?

Eem2018ugur, 3 yıl önce
Evet insan bunu okulu bitirince farkediyor. Dolandırılmakla aynı his

EmreeAydemir
Daire Başkanı
07 Haziran 2021 16:08

ben gazi mezunuyum aslında olaya öyle bakma gaziden mezun olup çok boş bitiren arkadaşımda oldu konya mezunu kuzenım çok dolu bitirdi havelsanda başladı yani taşra iyi üniversite diye ayrım yapmayalım özel o kadar insanları bunaltmış ki 2020 kpss türkiye birinci odtü inşaat mühendisliği mezunu çıktı

kpssadaymuh, 3 yıl önce

sen nerden mezunsun ?

reun54
Aday Memur
07 Haziran 2021 17:02

teiaşın 40 kişi alacağı bilgisine nerden ulaşıldı ben aradığımda bilgi veremeyiz dediler

Burak2019
Şef
07 Haziran 2021 17:09

Bir de parayı bastırıp diploma alanlar var. Bazıları kamuya giriyor.

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 17:51

taşra mezunları kesinlike bu piyasayı hiç ettiler. görgü yok bi kere taşrada kimseyle iletişim kuramayıp kendini geliştiremediği için sonuç ortada zaten arife tarif gerekmez

. e bunlar nereye elini atsa bozuyorlar orayı da özel bitirdiler kpss ordan akademi başka sektörlere bile bulaşıyorlar.

hayır başarılı olamayacakları alanlara da çamur at izi kalsın hesabı hareketle milleti uzaklaştırmaya çalışıyorlar bi de..

sorsan yazdıgı tezden bile bihaber , zaten not ortalaması vasat bile değil nasıl mezun olmuş allah bilir

Burak2019
Şef
07 Haziran 2021 18:02

Taşra mezunlarının şerrinden korunmak için, tıp, diş, eczacılık gibi bölümler yazmak lazım. Odtü bile olsa mühendislikten uzak durmak lazım. Ama 18 yaşında düşünemedik böyle ince şeyleri.

Çekirge sürüsü gibi oldu mühendislik mezunları. Her yerden mühendis fışkırıyor memlekette.

Keşke devlet planlama yapsaydı, özel sektörün ve devletin ihtiyacı kadar kontenjan açsaydı. Olması gereken bu ama maalesef her yere mantar gibi üniversite açtılar. Kaynak israfı, başka bir şey değil. 4-5 netle üniversite kazanmak mümkün artık.

Burak2019
Şef
07 Haziran 2021 18:09

Bir de kpss fazla eleyici bir sınav değil, ezber ağırlıklı. Kpss matematiği lise matematiği gibi zor değil. Matematikte logaritma, trigonometri, limit, türev, integral gibi konular yok. Fizik, kimya yok. Böyle olunca taşra mezunlarının işine geliyor. Üniversite sınavı gibi analitik zeka ölçen bir sınav değil kpss. Zaten özel sektörde alacağı da asgari ücret genelde taşra mezunlarının. Özel sektörde büyük firmalar, Odtü, itü, boğaziçi, bilkent, koç, sabancı gibi üniversitelerden adam alıyorlar genelde.

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 18:15

trol detected

Burak2019, 3 yıl önce

Bir de kpss fazla eleyici bir sınav değil, ezber ağırlıklı. Kpss matematiği lise matematiği gibi zor değil. Matematikte logaritma, trigonometri, limit, türev, integral gibi konular yok. Fizik, kimya yok. Böyle olunca taşra mezunlarının işine geliyor. Üniversite sınavı gibi analitik zeka ölçen bir sınav değil kpss. Zaten özel sektörde alacağı da asgari ücret genelde taşra mezunlarının. Özel sektörde büyük firmalar, Odtü, itü, boğaziçi, bilkent, koç, sabancı gibi üniversitelerden adam alıyorlar genelde.

sfrnlii
Aday Memur
07 Haziran 2021 18:18

Bizi yönetenler eğitimden anlıyor mu ki böyle bir şeyi planlasınlar üniversiteler meslek okulları değildir bilim kurumlarıdır elit kurumlardır mümkün olduğunca az ve seçkin kişi girmeli ülkeyi üniyle doldurdular bir de bununla övünüyorlar kalite 0 kaç yayın yapmış hocaların söyle bakalım tabii yapan müteahhit kazandı kafeler açıldı yurtlar yapıldı tüketim de tüketim üretim sıfır sonra mezun olan ünililer işsiz çünkü üretime yatırım yok nereden tutsak elimizde kalıyor İU mezunuyum bu arada

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 18:22

ben de itü mezunuyum ama işte görüyorum böyle boş beleş insanları ya sınavda derecesi bile yok millete caka satıyor aklınca 3 gram aklı yok sanırsın herşeyi başarmış edalarıyla hareket ediyorlar bu tarz insanlardan tiksiniyorum dolmuşta bile yan yana gelmek istemem

sfrnlii, 3 yıl önce
Bizi yönetenler eğitimden anlıyor mu ki böyle bir şeyi planlasınlar üniversiteler meslek okulları değildir bilim kurumlarıdır elit kurumlardır mümkün olduğunca az ve seçkin kişi girmeli ülkeyi üniyle doldurdular bir de bununla övünüyorlar kalite 0 kaç yayın yapmış hocaların söyle bakalım tabii yapan müteahhit kazandı kafeler açıldı yurtlar yapıldı tüketim de tüketim üretim sıfır sonra mezun olan ünililer işsiz çünkü üretime yatırım yok nereden tutsak elimizde kalıyor İU mezunuyum bu arada

isimyok44
Memur
07 Haziran 2021 18:25

Yediğin içtiğin giydiği herşeyin vergisini lise mezunlarının cebine vermek zoruna gitmemiş taşra mezunları zoruna gitmiş

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 18:29

sen nerden mezunsun ? bi de mühendisim der böyleleri sonra iş görüşmesine bile çağrılmazlar

isimyok44, 3 yıl önce
Yediğin içtiğin giydiği herşeyin vergisini lise mezunlarının cebine vermek zoruna gitmemiş taşra mezunları zoruna gitmiş

Burak2019
Şef
07 Haziran 2021 19:23

ben senin tarafındayım, yanlış okudun galiba yazdıklarımı.

kpssadaymuh, 3 yıl önce

trol detected

does it matter
Yasaklı
07 Haziran 2021 19:30

Madem KPSS bu kadar kolay, niye derece yapıp da atanamadın yav? Niye süper zekanla taşra mezunlarını alt edemedin? Kolay(!) hâliyle başaramadıysan zorlaşınca nasıl yapcan? :D

Burak2019, 3 yıl önce

isimyok44
Memur
07 Haziran 2021 19:31

Çorum osmancık et ve süt ürünleri fakültesi kpssadaymuh otlatma bölümü karşim
kpssadaymuh, 3 yıl önce

sen nerden mezunsun ? bi de mühendisim der böyleleri sonra iş görüşmesine bile çağrılmazlar

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 19:59

kimya fizik yazmışsın da trollük sezdim.

bu taşra mezunlarının verdiği selam bile alınmaz emin ol. her konuda varlar ve her konuda hile hurda sahtekarlık bunlarda. zaten taşra mezunlugu da bunların katakullilerinden birisi sadece. bunlar babadan oğula nesil olurlar genelde genetik kodlarına işlemiştir bu asla temizlenemezler

Burak2019, 3 yıl önce

ben senin tarafındayım, yanlış okudun galiba yazdıklarımı.

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 20:04

konuşmasından bile kendini belli eder bu gibi tipler.

asla ve asla ne kadar alçak bi seviyede olduklarını görmez hep kendinden üstün kişilere pislik atarlar. hayatları bunun üzerine kuruludur.

çaresi malesef ki yoktur dünyaları versen de nafiledir çünkü temelden o eğitimi alamamıştır bi kere.

toplum nedir toplum kuralları nelerdir sosyalleşme nedir sosyallik nedir nasıl sosyalleşilir insanlarla nasıl iletişim kurulur vb. hiç bir konuda en ufak fikirleri yoktur

bunlara göre başka bi insanla muhattap olunca mutlak suretle kendileri kazanç edinmelidirler. kazanç edinirken de karşı tarafı olabildğince zarara uğratmalıdırlar.

isimyok44, 3 yıl önce
Çorum osmancık et ve süt ürünleri fakültesi kpssadaymuh otlatma bölümü karşim

kpssadaymuh
Memur
07 Haziran 2021 20:11

zaten artık alım da kalmamış olan alımlar da alan sınavıyla alınacak

makineci31
Aday Memur
07 Haziran 2021 22:08

Seni de troll listesine ekledim, bomboş adamsın. Dediğin hiçbir şeyi ciddiye almamak gerekli.

kpssadaymuh, 3 yıl önce

zaten artık alım da kalmamış olan alımlar da alan sınavıyla alınacak

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi