Editörler : E.Kayı Han
09 Eylül 2019 15:23

PTT personeli istifasından sonra başka bir kuruma 4/B'li beklemeden atanabilir mi?

Merhaba arkadaşlar ben yaklasık 8 aydır ptt ihsli ( idari hizmer

sözleşmeli ) gişe büro görevlisi olarak çalışmaktayım.kurumumdan istifa

etmeyi düşünüyorum.İstifa ettikten sonra 4b sözleşmeli bir kadroya 6 ay 1

sene beklemeden atanabiliyormuyum mesela zabıt katibi mübaşir icra

katibi vs.gibi.

yoksa istifa ettikten sonra 6 ay yada 1 sene sonra mı kamu kurumlarına atama gercekleşiyor..

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Pirince giderken evdeki bulgurdan da olmayalım.

SrknBgr
Şef
09 Eylül 2019 15:47

Sözleşmeli alım için 1 yıllık cezaya tabi olursunuz. Öğrenim yolu ile eğitimini aldığınız ünvan ile alakalı bir kadro için hiç bekleme süresi olmadan başlama yapabilirsiniz.

kenan7
Aday Memur
09 Eylül 2019 15:51

AMA BEN 4/B YE BAĞLI DEĞİLİM Kİ

Kimki30
Kapalı
09 Eylül 2019 16:19

Her sene sözleşme yapılıyor ya işte o zaman sözleşme imzalamaz isen cezaya tabi tutulmuyorsun diye biliyorum

kenan7, 5 yıl önce

AMA BEN 4/B YE BAĞLI DEĞİLİM Kİ

Paramediky
Aday Memur
10 Eylül 2019 11:48

KİTLERDEN 4B YE SIKINTI OLMUYOR SIKINTI 4B DEN 4B KADROSUNA

Paramediky
Aday Memur
10 Eylül 2019 11:51

ama kitlerde 3 yıl zorunlu çalışma durumu vardı onu araştırmanızı öneririm

masmavi denizzz
Aday Memur
11 Eylül 2019 10:18

2017 de istifa edip bi kaç gün içinde içişlerine geçişi yapmıştım şimdi nasıldır bilmiyorum

bence bekleme sıkıntısı olmaz normal sözleşmeli olmadığı için kendi sözleşmelerine tabiiler bağlayıcıları yok bence olsa beğenmiyosan istifanı ve git demezlerdi

kenan7
Aday Memur
12 Eylül 2019 10:34

merhaba cevap için tesekkür ederim sizde 4/b li bir kadroya mı atandınız peki icişlerinde

masmavi denizzz, 5 yıl önce

2017 de istifa edip bi kaç gün içinde içişlerine geçişi yapmıştım şimdi nasıldır bilmiyorum

bence bekleme sıkıntısı olmaz normal sözleşmeli olmadığı için kendi sözleşmelerine tabiiler bağlayıcıları yok bence olsa beğenmiyosan istifanı ve git demezlerdi

Spshow
Memur
16 Eylül 2019 13:29

ptt den istifa edip adalet bakanlığına atanmış biri olarak söylüyorum cuma günü istifa ettim pazartesi günü adalet bakanlığında başladım. öyle alt ünvan üst ünvan diye bişey yok. neye istersen ona geçiş yapabilirsin. İHS bambaşka birşey. 657 ile alakası yok

kenan7
Aday Memur
16 Eylül 2019 21:35

özelden msj attım bi bakabılırmısın

kenan7
Aday Memur
16 Eylül 2019 21:40

özelden msj attım bi bakabılırmısın

Spshow, 5 yıl önce

ptt den istifa edip adalet bakanlığına atanmış biri olarak söylüyorum cuma günü istifa ettim pazartesi günü adalet bakanlığında başladım. öyle alt ünvan üst ünvan diye bişey yok. neye istersen ona geçiş yapabilirsin. İHS bambaşka birşey. 657 ile alakası yok

gokhangomek
Aday Memur
19 Eylül 2019 09:32

Birkaç gün içinde geçebilirsiniz. Hiçbir sorun olmaz. Zaten istifanız en fazla 2 günde onaylanır. Onaylanır onaylanmaz hemen geçersiniz.

masmavi denizzz
Aday Memur
20 Eylül 2019 12:15

evet 4b li

kenan7, 5 yıl önce

merhaba cevap için tesekkür ederim sizde 4/b li bir kadroya mı atandınız peki icişlerinde

e.ekrem
Aday Memur
20 Temmuz 2022 12:04

Arkadaşlar iyi günler ptt de şu an ihs li olarak çalışıyorum merkezi atamayla kit kurumuna atandım istifa süreci nasıl olur ya da istifamı ne zaman vermeliyim çünkü orada işe başlamam en az eylülü bulur bu süreçte ptt de çalışıp ağustos maaşını da alabilir miyim ?

sekizonyedi
Aday Memur
20 Temmuz 2022 14:38

Hocam bende pttdeyim. Arsiv soruşturması bitsin arkama bakmadan istifa edip gidicem. İnsan kaynaklarına falan sordum kimse sikinti olacağını söylemedi. İnşaAllah tez zamanda bu çalışma şartlarından kurtulursunuz

sekizonyedi
Aday Memur
20 Temmuz 2022 14:40

Hocam merhaba .Pttdeyim ve Istatistikci olarak adalet bakanlığını kazandım. Maaş vb. Hakkında bilginiz var mı?
Spshow, 5 yıl önce

Sswei
Aday Memur
20 Temmuz 2022 18:21

Merhaba PTT de çalışma şartları o kadar kötü mü? Bide yıllardır alım yapılmadı gerçekten kimse alınmıyor mu yoksa açıktan alımlar oluyor mu maaşı da merak ediyorum :)
sekizonyedi, 2 yıl önce
Hocam bende pttdeyim. Arsiv soruşturması bitsin arkama bakmadan istifa edip gidicem. İnsan kaynaklarına falan sordum kimse sikinti olacağını söylemedi. İnşaAllah tez zamanda bu çalışma şartlarından kurtulursunuz

couslai
Şef
20 Temmuz 2022 21:57

arkadaslar merhaba bende ptt den ocak atamasinda bir kit kurumuna atandim. ocakta belgeleri verdim 18 nisanda kurum cagirdi 19 nisanda ptt den istifa ettim 20 nisanda yeni yerimde basladim.
e.ekrem, 2 yıl önce

Arkadaşlar iyi günler ptt de şu an ihs li olarak çalışıyorum merkezi atamayla kit kurumuna atandım istifa süreci nasıl olur ya da istifamı ne zaman vermeliyim çünkü orada işe başlamam en az eylülü bulur bu süreçte ptt de çalışıp ağustos maaşını da alabilir miyim ?

couslai
Şef
20 Temmuz 2022 22:00

maas normal memur maasi.. statu idari hizmet sozlesmesi. aksama kadar vatandasla yogun bir sekilde islem yaptigin icin yipratici oluyor imkanini bulan baska kuruma gidiyor ilk firsatta bizler gibi.
Sswei, 2 yıl önce
Merhaba PTT de çalışma şartları o kadar kötü mü? Bide yıllardır alım yapılmadı gerçekten kimse alınmıyor mu yoksa açıktan alımlar oluyor mu maaşı da merak ediyorum :)

e.ekrem
Aday Memur
20 Temmuz 2022 23:34

teşekkür ederim herhangi bir maaş iadesi yaptınız mı veya tazminat aldınız mı acaba?

couslai, 2 yıl önce
arkadaslar merhaba bende ptt den ocak atamasinda bir kit kurumuna atandim. ocakta belgeleri verdim 18 nisanda kurum cagirdi 19 nisanda ptt den istifa ettim 20 nisanda yeni yerimde basladim.

couslai
Şef
20 Temmuz 2022 23:37

tazminat yok maas iadesi var. ptt sizi ariyor zaten su kadar parayi su ibana 1 hafta icinde yatir diyor.
e.ekrem, 2 yıl önce

teşekkür ederim herhangi bir maaş iadesi yaptınız mı veya tazminat aldınız mı acaba?

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi