Editörler : F16 Gökçen
18 Ocak 2013 01:04

SMMM Staja Başlama Kaynak Önerisi.

merhabalar..

smmm staja başlama kaynak önerirmisiniz. 2 ayım var hangisine çalışsam verimli olur

yeni hayat 35
Aday Memur
18 Ocak 2013 08:59

En iyi kaynak geçmiş yıl soruları, Kamil özyanız in kitabı ile hazırlanmıştım

sahide06
Aday Memur
29 Mart 2013 13:01

ankara da kurs önerirmisiniz murat ile deha arsinda kaldim ben

Altıngül
Yasaklı
30 Mart 2013 10:50

Özel sektörde iş arayışına girişildiğinde baştacı edilmek istiyorsanız, SMMM stajına ve ruhsatına çok önem verilmelidir.. Bilfiil; SMMM bürolarında çalışarak stajını teorik ve pratik alanda tamamlayan kişiler, çok önemli gelirlere kavuştukları gibi, hem kamu sektörünün iş durumunu ve hem de özel sektörde gerek duyulacak tüm işleri öğrenmiş olurlar.. İş ve Ticaret Hukuku, SGK mevzuatı, Vergi Kanunları, Yönetmelikler, Genel Tebliğler, yazışma kuralları ve tekniği ile en önemlisi muhasebe tamamen öğrenilmiş olur. Derya deniz bir alanda yetişmiş olursunuz.

Staja yani başlayan kişi ile SMMM ruhsatını almış kişiarasında o kadar çok bilgi farkı vardır ki?.. Dağlar kadar!.. Sadece üniversite eğitimiyle asla yetinilmemelidir.. SMMM ruhsatını alanlar; "Üniversiteyi bitirdiğimde bir hiç imişim!.." diye söyleniyorlar. Haksız da değiller..

Bunları; Maliye'de 30 yıl Müdürlük, 19 sene de SMMM'lik yapmış bir kişi tecrübesiyle yazdım.

Takdir sizindir.

ozcanarslan25
Aday Memur
26 Haziran 2013 22:58

Merhabalar

Bende bu dönem dosya açtırdım. Şimdilik Tesmerin stesinde ki inter aktif eğitim setine çalışmayım düşünüyorum. Hem yoğun tempoda çalışıp hemde koca kitaplara çalışmak zor olur die düşünüyorum. Bu seti alan var mı acaba yada yogun çalışan birisine çalışma önerisi olan

Aiesec
Memur
30 Haziran 2013 19:34

Tesmer'in sitesindeki interaktif eğitim setini ben de almak istiyorum.ama nerden satın alabiliriz bilmiyorum.3.dönem sınavı kasım 2'de.ama dosya ücreti ile sınav ücreti 1140 ytl'yi buluyor.Bu set de ucuz deildir hani.sınavı kazansak bile.3 yıl staj.Staj bulması da zor.Bulsan bile maaş vermezler,sadece sgk primini verirler.3.yıl sonunda smmm sınavı.

İDAL*
Başbakan Müsteşarı
01 Temmuz 2013 14:44

Sayın Aiesec;

Bildiğim kadarıyla, tabii değişmediyse... Bölgenizde bulunan SMMM odası'ndan da temin edebiliyorsunuz... Ücret değişikliği olmuyor, ilgili odalarda gerekli kaynakların olduğunu biliyorum.

En azından bizim bölgemizdeki odada kaynak çeşitleri bulunmakta.

Bilginize...

Aiesec, 11 yıl önce

Tesmer'in sitesindeki interaktif eğitim setini ben de almak istiyorum.ama nerden satın alabiliriz bilmiyorum.3.dönem sınavı kasım 2'de.ama dosya ücreti ile sınav ücreti 1140 ytl'yi buluyor.Bu set de ucuz deildir hani.sınavı kazansak bile.3 yıl staj.Staj bulması da zor.Bulsan bile maaş vermezler,sadece sgk primini verirler.3.yıl sonunda smmm sınavı.

forrestforrestgump
Aday Memur
03 Temmuz 2013 15:12

aeisec doğru demiş , mali müşavirlik süreci gerçekten çok zor stajı başlatma sınavını kazan 3 yıl asgari ücrete staj yap ki eğer bulursan bi yer sonra yeterlilik sınavı gir sonra SMMM ruhsatını al ve iş bul kolaysa

benim çalıştığım şirkette bi abla SMMM ve uzman yardımcısı konumunda çalışıyor ne kadar kötü değil mi alacağı ücret en fazla 2000-2500 TLdir.onca emeğe yazık şimdi bağımsız denetçilik sınavları çıkarttılar bide ona çalış işin yoksa

Aiesec
Memur
03 Temmuz 2013 20:19

Teşekkürler İDAL!!!

vasfi.k
Aday Memur
03 Temmuz 2013 23:02

sahibinden.com sitesinden görüntülü eğitim setlerini araştırın derim.130 TL ile 350 TL arasında çok sayıda seçenek bulabilirsiniz.

flz80
Aday Memur
06 Aralık 2013 08:44

Daha önceki başlıklarda da yazmıştım ama tekrar buraya da yazayım dedim bu başlığı görünce. Ben yeni çıkan bir kitap olan Ercan Serdar Toksoy'un SMMM STAJA BAŞLAMA kitabını satın aldım ve çok memnunum. Yazarlar özellikle hiç bir ayrıntıyı atlamamışlar ve daha önce hiç bir smmm kitabında olmayan soru çözümünü kolaylaştıran teknikleri koymuşlar ve gerçekten çok işe yarıyor. Kitap da hem konu anlatımı hem de çok fazla soru var. Bu kitabı aldığında ayrı olarak soru bankası almaya gerek kalmayacak. Şu an birçok internet sitesinde de satılıyor. Hatta kitapyurdu ve idefix'e bile girmiş. Fiyatı da uygun bu kitabı özellikle öneriyorum.

smmm-gamze
Aday Memur
31 Aralık 2013 11:15

Bende kitabı dün sipariş verdim ama daha gelmedi.Birşey sormak istiyorum yazarak mı çalışıyorsunuz okuyomusunuz verimli ders çalışmayla ilgili bilgi verir misiniz..

flz80
Aday Memur
31 Aralık 2013 11:28

Merhaba. Hangi siteden verdiniz kitabın siparişini perşembeye kadar gelir diye düşünüyorum. Ben Hukukları çalışırken genellikle okuyarak çalışıyorum ama not almam gereken yerleri de yazıyorum. Kitap özellikle önemli olabilecek yerleri koyu karakterle yazmış zaten. Kitabı aldığınızda göreceksiniz aralarda örnek sorular var onları sakın atlamayın konuların kafanızda daha iyi oturmasını sağlıyor. Ayrıca kitabın genelinde yazılmış olan dikkat, not ve soru çözümünü kolaylaştıran teknikleri kesinlikle atlamayın. Bunları iyi anlarsanız çok faydalı oluyor.

smmm-gamze, 10 yıl önce

Bende kitabı dün sipariş verdim ama daha gelmedi.Birşey sormak istiyorum yazarak mı çalışıyorsunuz okuyomusunuz verimli ders çalışmayla ilgili bilgi verir misiniz..

smmm-gamze
Aday Memur
31 Aralık 2013 12:08

cok teşekkür ederi̇m ki̇tap eli̇me geli̇nce kafamda oturur di̇ye düşünüyorum.

flz80, 10 yıl önce

Merhaba. Hangi siteden verdiniz kitabın siparişini perşembeye kadar gelir diye düşünüyorum. Ben Hukukları çalışırken genellikle okuyarak çalışıyorum ama not almam gereken yerleri de yazıyorum. Kitap özellikle önemli olabilecek yerleri koyu karakterle yazmış zaten. Kitabı aldığınızda göreceksiniz aralarda örnek sorular var onları sakın atlamayın konuların kafanızda daha iyi oturmasını sağlıyor. Ayrıca kitabın genelinde yazılmış olan dikkat, not ve soru çözümünü kolaylaştıran teknikleri kesinlikle atlamayın. Bunları iyi anlarsanız çok faydalı oluyor.

flz80
Aday Memur
02 Ocak 2014 08:26

Rica ederim. İyi çalışmalar.

smmm-gamze, 10 yıl önce

cok teşekkür ederi̇m ki̇tap eli̇me geli̇nce kafamda oturur di̇ye düşünüyorum.

furatgamze
Aday Memur
14 Mart 2014 10:40

serdar toksoy hocanın kitabı çok iyi. alabilirsiniz. çok faydasını görürsünüz.

handekocak
Aday Memur
19 Mart 2014 15:11

merhabalar.mart ayında smmm staja başlama sınavında soru tarzı değiştiği için kaynak öneriniz var mı

flz80
Aday Memur
19 Mart 2014 16:10

Merhaba. 8 Mart sınavına ben girdim. 72-75 civarı doğrum çıktı sınavda. Barajı geçer miyim bilmiyorum. Dersaneye gidemedim. Sadece Ercan Hocanın kitabından çalışarak hazırlandım sınava. Soru tarzı değişikliklerini diğerlerine göre daha iyi yansıttığını düşünüyorum ve kitap 44 tane soru yakalamış Mart sınavında. Şu an piyasadaki en güncel kaynak zaten. Bu kitapla ilgili sınava girenlerin yorumlarını bu forumdaki smmm staja başlama sınavı yeni kitap başlığından da takip edebilirsiniz. Benim naçizane tavsiyem bu. Gerisi size kalmış. Haziran sınavında başarılar...

handekocak, 10 yıl önce

merhabalar.mart ayında smmm staja başlama sınavında soru tarzı değiştiği için kaynak öneriniz var mı

angelinvestor
Aday Memur
23 Mart 2014 22:55

Arkadaslar sinava

hazirlananlar için İstanbul içinde uygun fiyata ders veriyorum bilgi almak isteyenler yazsin konusalim

ercan.hoca
Memur
24 Mart 2014 14:52

Merhaba. SMMM Staja Başlama Sınavına hazırlanan arkadaşlar için her türlü bilgi ve paylaşımların yapılacağı ERCAN HOCA- SMMM STAJA BAŞLAMA SINAVINA HAZIRLIK GRUBU facebook sayfamız açılmıştır. İlginen arkadaşları sayfamıza bekleriz. İlginize, bilginize...

halkans
Kapalı
07 Ağustos 2014 10:11

arkadaşlar 5 yıldır kamuda memurum geriye dönüp baktığımda hiçbişi yok ve böyle atıl durumda kalmak istemiyorum yüksek lisansım da bitmek üzere smmm staj başlatma sınavına girmeyi düşünüyorum düşünceleriniz neler yardımcı olurmusunz

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi