Editörler : swat3410E.Kayı Han
16 Kasım 2019 23:33

Referans ve torpil arasındaki ince çizgi

Arkadaslar göğsünü gere gere referansım var diyenler var ya bizim gibi olmayan garibanlar ne olacak? İnsanın enerjisini azaltıyorlar ne olurdu eşit şartlarda girseydik

dolas
Memur
16 Kasım 2019 23:48

Referansın referansı ezdiği bir dönemde o böbürlenen arkadaş kazanamayacak hocam içini ferah tut

Emin 41
Aday Memur
16 Kasım 2019 23:52

Rabbim canı gönülden isteyen hakkeden kimse ona nasıl etsin

dolas
Memur
17 Kasım 2019 01:55

Valla kardeşim 90 doğumluyum son hakkım 100 aldım spordan 5.girişim nasipse olur.

xmusax
Aday Memur
17 Kasım 2019 10:50

genelde torpiller savaşı şeklinde süreç işliyor , neticeleniyor.

Nush
Memur
18 Kasım 2019 14:26

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

daha bugün yeni yaptırdım refeansımı il başkanlığından, direkt içişlerine :) referansı olmayan arkadaşlar, ötede ağlamaya başlayabilir :)

Hsyn3338
Aday Memur
18 Kasım 2019 15:36

Sen kazanamadın dostum sen sımdıden aglamaya basla
Nush, 4 yıl önce

daha bugün yeni yaptırdım refeansımı il başkanlığından, direkt içişlerine :) referansı olmayan arkadaşlar, ötede ağlamaya başlayabilir :)

FahriYNR
Memur
18 Kasım 2019 16:52

kardeşim hayırlı olsun,aynı durumdayız bende 90lıyım hakkımızda hayırlısı olsun sözlü mülakatın nasıldı?

dolas, 4 yıl önce

Valla kardeşim 90 doğumluyum son hakkım 100 aldım spordan 5.girişim nasipse olur.

1881.1938
Kapalı
20 Kasım 2019 08:56

bana göre torpil ile referans aynıdır dahası referans torpilin kibar halidir.

şahsıma göre ister adına torpil diyin ister referans diyin bu şekilde işe giren kim olursa olsun aldığı her kuruş maaş haramdır

çünkü kul hakkına tecavüzdür.

Theavecbuscuit
Kapalı
20 Kasım 2019 13:15

Bazı kurumlar CV doldurma ekranın da ya da fiziksel kağıtlarda istiyor . Örnek veriyorum yabancı dil mezunusun ya da mühendis vb. TİKA ya da benzeri bir kamu kuruluşuna başvurduğunuzu düşünün oraya daha önce çalıştıysan yazarsın çalıştığın amirin ya da yetkili kişinin adını bence bunda bir sorun yok çünkü işe alacak kurum bunu teyit etmek ister. ( çalışmış mı işini doğru düzgün yapmış diye .) Olması gereken de budur . Ama şimdi günümüzde kimse bu topun altına girmek istemez kim bilir necisin, sorunun var mi ilerde bir bok yiyecek misin tarzından . Şimdi polislik te parkur geçmek ayrı dert KPSS puanını alıp başvurmak ayrı dert . Bu aşamalardan herkes emin yani sen bu aşamaları geçmek için istersen bilmem kimi sok yardım edemez . Şimdi spordan kalıp ya da son snlerde geçtiysen yeterli sağlam bir KPSS puanını almadan , başvuru puanı 60 KPSS olabilir ama en az bi 70 puan almadan kazanamayınca ,kazananlara torpilli demekte kendini kandırmaktır . Zaten olayın haksızlığı daha başta var lisans mezunu adamlar kazanamazken 2 yıllık 1000 e yakın polis kazanıyorsa bu işte bir terslik var demek .

Emin 41
Aday Memur
23 Kasım 2019 12:46

Nuah adlı arkadaş böyle bir yorum yaptığına göre ergenlik süreci sende devam ediyor burda büyüklerin var güzel konuş hayde az ötede oyna

dolas
Memur
23 Kasım 2019 13:29

cevabını yeni gördüm kardeşim, iyiydi çok şükür "kendimi tanıttım - üniversitede nerede kaldın muhabbeti - dershaneye gittin mi falan sonra da soru çektim rönesans nedir diye kısa öz cevap verdim - bu kadar mı? diye sordular bu kadar dedim. tamam teşekkür ederiz dediler çıktım ondan sonra.

FahriYNR, 4 yıl önce

kardeşim hayırlı olsun,aynı durumdayız bende 90lıyım hakkımızda hayırlısı olsun sözlü mülakatın nasıldı?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi