Editörler : swat3410
09 Kasım 2019 16:36

Kıdemli baş polis tarafından 66 saat çalıştırıldım

merhabalar. keyfi olarak geçen hafta kbp memuru tarafından 66 saat üst üste çalıştırıldım... mevzuatta nöbet üsülüne göre çalışanlar 60 saatten fazla çalıştırılamaz diyor. sadece beni 66 saat çalıştırdı. sebebini de söylemedi. bu mevzuata aykırı hemde vali yetkisinde olan bir yetkiyi kendisi kullandığı için yetki saptırması suçunu da oluşturuyor. hemde görevi kötüye kullanma ve mobing yapma suçunuda oluşturuyor. BU İŞLENEN SUÇLAR ŞİKAYETE BAĞLI SUÇ OLUP 6 AY İÇİNDE SAVCILIKA BAŞVURMA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMA HAKKIM VAR. DOĞRU MUDUR... sadece soruya odaklanıp kısa cvb verdiğiniz için teşekkürler...

09 Kasım 2019 17:21

kbp memuru ne kardeş

myzer
Memur
09 Kasım 2019 17:29

kidemli baş polis
yozgatli1986, 4 yıl önce

kbp memuru ne kardeş

aoelmas
Şef
09 Kasım 2019 18:44

Uygulama, tedbir vb. bir durum olmadan bu şekilde çalıştırıldığınızı resmi olarak belgeleme şansınız varsa evraklarınızı düzenleyip bir üst makama sebebini sorabilirsiniz. Keyfi olarak çalıştırıldığınızı ispatlamanız beklenir.

Gökkushagı
Yasaklı
09 Kasım 2019 19:38

Merkez ilçelerde vali dış ilçelerde kaymakam oluru olmaksızın bu şekilde üst üste 2 gün 12 12 bile çalıştıramazlar çalıştırırlarsa görev listesini hazırlayan memurdan göreve sevk eden amirine kadar ... Sıkıntı yaşarlar... Mobbingden dava açsan sadece bu bile kafidir delil olarak. Bence aç davanı onlar düşünsün...

myzer
Memur
09 Kasım 2019 19:43

eyvallah.. uygulama görevi değil normal rütin göreve bir gün daha gelmemi söyledi. gerekçe açıklamadı. yani artı 11 saat keyfi çalıştırdı. keyfiyetine delil watsapp grup çıktıları mevcuttur.
aoelmas, 4 yıl önce
Uygulama, tedbir vb. bir durum olmadan bu şekilde çalıştırıldığınızı resmi olarak belgeleme şansınız varsa evraklarınızı düzenleyip bir üst makama sebebini sorabilirsiniz. Keyfi olarak çalıştırıldığınızı ispatlamanız beklenir.

Gökkushagı
Yasaklı
09 Kasım 2019 19:45

Bağlı olduğunuz büro şube vesaire oraya bir dilekçe ile neye istinaden 66 saat üst üstw çalıştırıldığını sor. Cevabı muhtemelen ya vermeyeceklerdir ya da cevaben herhangi bir vali ya da kaymakam oluru olumsuzdur diye vereceklerdir. Vermezlerse ayrıyaten ondan da dava aç. Dilekçeme tatmin edici ve mukabele düzgün cevap verilmedi diye... Bulunduğun il emniyet evrak kayıt birimine git dilekçeni ordan ver şu şu tarihler arasında üst üste 66 sa.... Çalıştırıldım herhangi olağanüstü bir durum mu var veya valilik ya da kaymakamlık oluru mevcut mudur diye bilgi talebinde bulun. Cevabı al ve sıralı amirlerine arz et... Sıralı amirlerden biri soruşturma başlatıp ilgililer hakkında idari işlem yapacaklardır. Ayrıca savcılık boyutuna da geçerek mobbingden dava açıp maddi manevi tazminatını da alabilirsin..allah kolaylık versin meslek zaten zor bir de zorbalarla yğraşıyoruz...

myzer
Memur
09 Kasım 2019 19:46

evet hem mobing hem görevi kötüye kullanma hemde resmi olarak yürütme koluna ait bir yetkiyi, yürütmeye koluna ait bir birimin memuru yetkisi olmadığı halde kullanmıştır. ve yetki saptırması suçunu işlemiştir. bu üç suçtan ayrı ayrı davacı olmayı düşünüyorum. bakalım zaman ne gösterecek... teşekkürler
Gökkushagı, 4 yıl önce

Merkez ilçelerde vali dış ilçelerde kaymakam oluru olmaksızın bu şekilde üst üste 2 gün 12 12 bile çalıştıramazlar çalıştırırlarsa görev listesini hazırlayan memurdan göreve sevk eden amirine kadar ... Sıkıntı yaşarlar... Mobbingden dava açsan sadece bu bile kafidir delil olarak. Bence aç davanı onlar düşünsün...

myzer
Memur
09 Kasım 2019 19:50

hımm aynen. kraldan çok kimse kral olmasın yeter bize. tesekkürler verdiğiniz bu bilgileri de ilave edip güzel bir şikayetim olacak. sadece savcılığa açacam manevi tazminat davası nı. tesekkürler
Gökkushagı, 4 yıl önce

Bağlı olduğunuz büro şube vesaire oraya bir dilekçe ile neye istinaden 66 saat üst üstw çalıştırıldığını sor. Cevabı muhtemelen ya vermeyeceklerdir ya da cevaben herhangi bir vali ya da kaymakam oluru olumsuzdur diye vereceklerdir. Vermezlerse ayrıyaten ondan da dava aç. Dilekçeme tatmin edici ve mukabele düzgün cevap verilmedi diye... Bulunduğun il emniyet evrak kayıt birimine git dilekçeni ordan ver şu şu tarihler arasında üst üste 66 sa.... Çalıştırıldım herhangi olağanüstü bir durum mu var veya valilik ya da kaymakamlık oluru mevcut mudur diye bilgi talebinde bulun. Cevabı al ve sıralı amirlerine arz et... Sıralı amirlerden biri soruşturma başlatıp ilgililer hakkında idari işlem yapacaklardır. Ayrıca savcılık boyutuna da geçerek mobbingden dava açıp maddi manevi tazminatını da alabilirsin..allah kolaylık versin meslek zaten zor bir de zorbalarla yğraşıyoruz...

Nizamettin1453
Genel Müdür
09 Kasım 2019 20:03

Bu dediğin idari işlem. Adli bir suç değil savcılık makamına değil tutanak tutup durumu dilekçeyle Kaymakama veya merkezde görev yapıyorsan Valiye vereceksin bunlarda disipln soruşturması açabilir.

Nizamettin1453
Genel Müdür
09 Kasım 2019 20:06

Çalışma saatleriyle ilgili meselelerde Kaymakam Vali İdare Mahkemesi KDK kurumu gibi merciler yetkili.

myzer
Memur
09 Kasım 2019 20:17

yok hocam memur suçları ssvcısı var ona şikayet edilebiliyor. idari mahkemelik olay sonuçta. savcılıkta soruşturma başlayınca da emniyet de başlatacaktır. sıkıntı yok yani
Nizamettin1453, 4 yıl önce

Bu dediğin idari işlem. Adli bir suç değil savcılık makamına değil tutanak tutup durumu dilekçeyle Kaymakama veya merkezde görev yapıyorsan Valiye vereceksin bunlarda disipln soruşturması açabilir.

Gökkushagı
Yasaklı
09 Kasım 2019 20:34

Keyfiyet artniyet ve eziyet mobbing... Adli idari açar davasını...

Nizamettin1453
Genel Müdür
09 Kasım 2019 22:37

myzer kardeş, senin bu yaşadığın mesele savcılık bir mesele değil memur suçları savcılığı memurların işlediği suçları soruşturur terör suçları bürosu gibi.

Güzel bir tutanak yazıp durumu dilekçeyle Kaymakama Valiye bildireceksin.

Yanlış yoldan netice alamazsın.

myzer
Memur
09 Kasım 2019 22:52

eyvallah yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. pztesi günü adliyeye bi uğrayım sorayım teyşt maksatlı. eğer dediğiniz gibi ise idareden başlatırım işlemleri.

myzer kardeş, senin bu yaşadığın mesele savcılık bir mesele değil memur suçları savcılığı memurların işlediği suçları soruşturur terör suçları bürosu gibi.

Ado104
Genel Müdür
09 Kasım 2019 22:56

Bırak Biraz daha uğraşsın seninle. Biriktir patlat mobbingi. Yalnız tayini göze al

myzer
Memur
10 Kasım 2019 05:53

kidemli baş polis yaptı bunu. ne tayini hocam
Ado104, 4 yıl önce

Bırak Biraz daha uğraşsın seninle. Biriktir patlat mobbingi. Yalnız tayini göze al

myzer
Memur
10 Kasım 2019 06:36

Ado104 hemfikiriz. biraz zamana bıraktım bakalım ilerleyen zamanlarda aynı tutum ve davranışlarda bulunması dwvam edecekmi. insandır hataa yapabilir deyip zaman fırsatını vermeliyiz. yeter ki hatasının farkında olabilsin, hatasız kul olmaz sonuçta... şu an için beklemede kalıyorum ona zaman fırsatını veriyorum.. herşeyin hayırlısı bakalım..

Ado104
Genel Müdür
10 Kasım 2019 07:19

Hocam fark etmez, buna ceraset edebilen emin ol kedi gibi sıkıştığında aynı ilçede çalışmak istemiyorum diye amirlerine baskı kurar.

Smokinli
Memur
10 Kasım 2019 09:02

mobingin adli bir suc oldugunu bilmiyorsun sanirim, yanlis yonlendirme insanlari, adli sorusturma basladiktan sonra idari de basliyor her turlu, gorevi kotuye kullanmayla alakali da savciliga basvurabilirsin, 4483 e gore savci on inceleme yapilmasini isteyip daha sonra sorusturma izni verildigi takdirde sorusturma yapmaya baslayacaktir

Ado104
Genel Müdür
10 Kasım 2019 09:44

Tüm verileri topla, şahsın burayıda takip edebileceğini unutma. Tamam yeterli dediğin an vur darbeyi. Bir şey belli etme ve bir avukat ile anlaş. Polis mevzuat bu konularda iyi. İletişime geçebilirsiniz.

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi