Editörler : Pangaea
27 Haziran 2018 01:41

java ve j2ee bildiğini belgelemek

Bilgisayar mühendisleri arkadaşlar bu nitelik koduyla ilgili javada sorun yok ama j2ee bildiğini belgelemek konusunda ; aldığım derslerden birinin içeriğinde

"JavaScript. Sunucu nesneleri, tarayıcılar, DOM. Java ile internet programlama. Sunucu tarafı programlama: Web sunucular (( Apache , Apache Tomcat, Glassfish). Java Servletler. (JSP) Parçalanabilir programlama ve gösterimi: Java Server Pages. " yazıyor. Sizce bu j2eeyi karşılar mı?

Mühhanım
Memur
27 Haziran 2018 22:04

kuruma ulaşamıyorum, ulaşan varsa hangi numaradan ulaştığını yazabilir mi?

gamadal
Aday Memur
28 Haziran 2018 06:46

Ben de aynı konuyu öğrenmek istiyorum ancak bir türlü ulaşamadım. Ulaşan olursa Sgk mühendis maaşını da sorabilir mi? Yada bilen varsa söylerse çok makbule geçer.

Mühhanım
Memur
28 Haziran 2018 14:21

Hala net bi cevap bulamadım, sgk insan kaynaklarını arıyorum,kadro şube müdürlüğüne yönlendiriyolar,oradan sınav hizmetleri bilmem neyine yönlendiriyorlar. Net bişey söyleyen yok. sql ve java konusunu ders içeriğinde gösterebiliyorum ama j2ee yazmıyor. J2ee teknolojisinn kullanıldığı jsp,jdbc yazıyor ama j2ee yazmıyor. Yinede tercihe ekleyecem,gelirse ve kabul etmezlersede mahkmelik olurum yapacağım bişey yok. Kaldıki daha önceleri yayımlanan sgk programcılık ilanlarına baktım,sadece java dilini istemişler. İstedikleri niteliktede sadece java dilini karşılayan bi nitelik kodu olmadığı için mecburen java ve j2ee bildiğini belgelemek şartını koyduklarını düşünüyorum. Yinede net bişey öğrenen olursa buraya yazabilir mi,ben de öğrenince yazarım.

BilMühFatoş
Aday Memur
28 Haziran 2018 15:42

Merhaba ben biraz önce sgk ile görüştüm sadece java bildiğimizi belgelemek yetiyormus

gamadal
Aday Memur
28 Haziran 2018 17:26

Maaş konusunda da bilgi alabildiniz mi acaba?

BilMühFatoş, 6 yıl önce

Merhaba ben biraz önce sgk ile görüştüm sadece java bildiğimizi belgelemek yetiyormus

BilMühFatoş
Aday Memur
28 Haziran 2018 17:30

İlk defa kadrolu alıyorlarmış genelde hep sözleşmeli almışlar o yüzden kesin bilgi veremediler

Mühhanım
Memur
28 Haziran 2018 17:58

Çok teşekkürler sağolun :)

BilMühFatoş, 6 yıl önce

m.tuce
Aday Memur
28 Haziran 2018 22:01

Merhaba arkadaşlar ben üniversitede java ve sql gördüm ama transkriptimde java dersim programla dilleri 1 ve programlama dilleri 2 diye geçiyor bu durumda üniversitemden ders içeriklerinin çıktısını alıp universiteye imzalatmam falan gerekiyor mu lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Mühhanım
Memur
28 Haziran 2018 23:01

Aynen dediğiniz gibi ders içeriğini onaylatmanız gerekiyor öğrenci işlerine.

m.tuce, 6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar ben üniversitede java ve sql gördüm ama transkriptimde java dersim programla dilleri 1 ve programlama dilleri 2 diye geçiyor bu durumda üniversitemden ders içeriklerinin çıktısını alıp universiteye imzalatmam falan gerekiyor mu lütfen yardımcı olabilir misiniz?

gamadal
Aday Memur
28 Haziran 2018 23:18

Tahmini bir şey de mi söylemediler:)
BilMühFatoş, 6 yıl önce

İlk defa kadrolu alıyorlarmış genelde hep sözleşmeli almışlar o yüzden kesin bilgi veremediler

m.tuce
Aday Memur
30 Haziran 2018 00:15

cok tesekkur ederim peki istenilen bu belgeyi tercih süresine kadar mı temin etmeliyim yani 5 temmuza kadar yoksa atama işlemi gerceklesirse o zaman mı almalıyım bunun bir önemi var mı?sonucta 2016 da mezun oldum.

Mühhanım, 6 yıl önce

Aynen dediğiniz gibi ders içeriğini onaylatmanız gerekiyor öğrenci işlerine.

Mühhanım
Memur
30 Haziran 2018 00:37

Bi önemi yok ne zaman aldığınızın. İsterseniz yarın alın isterseniz atandığınız zaman alın, süre kısıtlaması yada tarih sınırı yok

m.tuce, 6 yıl önce

cok tesekkur ederim peki istenilen bu belgeyi tercih süresine kadar mı temin etmeliyim yani 5 temmuza kadar yoksa atama işlemi gerceklesirse o zaman mı almalıyım bunun bir önemi var mı?sonucta 2016 da mezun oldum.

html33
Memur
30 Haziran 2018 00:57

Bendeki şanssızlığı Allah kimseye vermesin.. Tam kadro açıldı dedim bu sefer java sıkıntı oldu. Java biliyorum ama biz c gördük okulda. Sertifikam da yok. Aradım kurumu, javayı bitirme projemde kullandım dedim,kabul etmeyiz dediler. Ya sertifika ya ders içeriği dediler. Ne diyim nasibimizde sgk yokmuş demekki.

Dipnot: Ben mezun olduktan sonra ertesi yıl programlama dersinde java görmeye başladılar. Sınanıyorum ama hadi hayırlısı

gorrkem
Aday Memur
30 Haziran 2018 08:12

Hocam atama ve guvenlik sorusturmasi iki uc ay suruyor en az zaten siz bu surede herhengi bi kursa kayit olup bu belgeyi alabilirsiniz aslinda
html33, 6 yıl önce

Bendeki şanssızlığı Allah kimseye vermesin.. Tam kadro açıldı dedim bu sefer java sıkıntı oldu. Java biliyorum ama biz c gördük okulda. Sertifikam da yok. Aradım kurumu, javayı bitirme projemde kullandım dedim,kabul etmeyiz dediler. Ya sertifika ya ders içeriği dediler. Ne diyim nasibimizde sgk yokmuş demekki.

Dipnot: Ben mezun olduktan sonra ertesi yıl programlama dersinde java görmeye başladılar. Sınanıyorum ama hadi hayırlısı

html33
Memur
30 Haziran 2018 09:53

Sonuçlar açıklandıktan sonra kurumlar belgeleri hemen istiyolar.Tahminen 20 temmuzda açıklansa o zamana kadar sertifika yetişmez. Adamlara da belgelerim eksik sonra getireyim desem kabul etmezler. Belge götürmenin de bir süresi var

gorrkem, 6 yıl önce
Hocam atama ve guvenlik sorusturmasi iki uc ay suruyor en az zaten siz bu surede herhengi bi kursa kayit olup bu belgeyi alabilirsiniz aslinda

gorrkem
Aday Memur
30 Haziran 2018 15:55

Hocam ben oyle olacagini zannetmiyorum once guvenlik arastirmasi yapiliyor en son is bittiginde gel basla dediklerinde belge veriliyor diye biliyorum bence bi arastirin ya da sorun kesinlestirin
html33, 6 yıl önce

Sonuçlar açıklandıktan sonra kurumlar belgeleri hemen istiyolar.Tahminen 20 temmuzda açıklansa o zamana kadar sertifika yetişmez. Adamlara da belgelerim eksik sonra getireyim desem kabul etmezler. Belge götürmenin de bir süresi var

html33
Memur
30 Haziran 2018 16:10

haklı olmanızı çok isterdim ama maalesef kesin ve net bir şekilde öğrendim. Sonuçlar açıklandıktan sonra güvenlik soruşturma formu ile birlikte diğer belgeler isteniliyor ki sgk ya özel olarak bundan önceki alımlarında nasıl bir yol izlemişler diye. Belgeler,sonuçlar açıklandıktan hemen sonra isteniyor ve belgeleri teslim etmenin de belli bir süresi var. Sadece sgk değil,tüm kurumlarda böyle.

gorrkem, 6 yıl önce
Hocam ben oyle olacagini zannetmiyorum once guvenlik arastirmasi yapiliyor en son is bittiginde gel basla dediklerinde belge veriliyor diye biliyorum bence bi arastirin ya da sorun kesinlestirin

NaciAgbal
Aday Memur
30 Haziran 2018 16:19

Sonuçlar açıklandıktan sonra kurumlar sizden tüm belgeleri ister. Eğer şartları sağlıyorsanız güvenlik soruşturmanızı başlatırlar. Güvenlik soruşturmanızın olumlu olmasından sonra gel başla derler.

gorrkem, 6 yıl önce

zeagros23
Memur
01 Temmuz 2018 01:31

Hocam yanlış düşünüyorsun, ben de bi kurumda düz memur olarak çalışıyorum,sonuçlar açıklanınca hemen önce belgeyi isterler,belgeler tamsa güvenlik soruşturmasını başlatırlar. Belgelerin yoksa güvenlik soruşturmasını başlatmazlar bile..Bi arkadaşın yazdığı gibi de belgeler için de en fazla bi hafta süre verirler,kuruma ulaştırman için. Benim yüksek zekalı arkadaşlarımdan biri milli piyango idaresini kazanmıştı ama oracle bildiğini belgelemek şartı vardı. Belgesi yok tabi bunun. Hem ataması olmadı hem de puanı yandı. Dikkatli olun bu konuda derim

gorrkem, 6 yıl önce

epetnac
Aday Memur
02 Temmuz 2018 13:58

arkadaşlar benim ders içeriğinde javascript ve java SDK geçiyor bunlar onların yerine oluyormu???

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi