Editörler : Pangaea
21 Temmuz 2019 01:41

Insaat yazmasin 11 kadro acildi 92 93 acikta bekliyor

fatalrhy
Aday Memur
21 Temmuz 2019 10:17

+

harita94
Genel Müdür
21 Temmuz 2019 10:59

illa mühendislik yazacaksa kaliteli okullarda bilgisayar mühendisliği yazsın,o olmuyorsa gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği yazsın.

KadirACelik
Aday Memur
21 Temmuz 2019 12:52

Kimya mühendisliğini kesinlikle ama kesinlikle düşünme bile. Devlette atama yok, özelde yüzüne bakan yok. Elindeki diplomaya rağmen baban eline harçlık tutuştursun diye bakakalırsın mezun olduktan sonra. Ben YTÜ Kimya Mühendisliği mezunuyum, iyi denecek bir puanla kendimi yaktım. Deneyim konuşuyor bu konuda.

Devlette mühendisliklerin alayı sıkıntılı, rahat olan bir tane yok. Herkes atama diye ölüyor ama karşılık yok.

Şu an özelde mühendislik açısından iş imkanı en bol olan bölüm bilgisayar mühendisliği. Bol derken de rahat demek istemiyorum ama genelde herkes kendi işini bir şekilde yapıyor.

TME3, 5 yıl önce

Yeni başlık açmak istemedim bu yüzden buraya yazıyorum.

Bu sene mühendislik yazmak isteyen bir öğrenciye hangisini önerirsiniz, şuan hiçbir bölümün iş garantisi yok o belli de en azından ömür boyu pişman olmayacağı bir bölüm önerirsiniz sevinirim,

harita94
Genel Müdür
21 Temmuz 2019 13:36

''Devlette mühendisliklerin alayı sıkıntılı, rahat olan bir tane yok. Herkes atama diye ölüyor ama karşılık yok.''

mühendisliklerin ataması sıkıntı,girdikten sonra rahat değilsin diye bir olay yok gayet rahatsın.

KadirACelik, 5 yıl önce

Kimya mühendisliğini kesinlikle ama kesinlikle düşünme bile. Devlette atama yok, özelde yüzüne bakan yok. Elindeki diplomaya rağmen baban eline harçlık tutuştursun diye bakakalırsın mezun olduktan sonra. Ben YTÜ Kimya Mühendisliği mezunuyum, iyi denecek bir puanla kendimi yaktım. Deneyim konuşuyor bu konuda.

Devlette mühendisliklerin alayı sıkıntılı, rahat olan bir tane yok. Herkes atama diye ölüyor ama karşılık yok.

Şu an özelde mühendislik açısından iş imkanı en bol olan bölüm bilgisayar mühendisliği. Bol derken de rahat demek istemiyorum ama genelde herkes kendi işini bir şekilde yapıyor.

KadirACelik
Aday Memur
21 Temmuz 2019 13:53

Mühendisliklerin alayı sıkıntılı derken zaten iş zor demek istemedim, girmek zor demek istedim ben de.

harita94, 5 yıl önce

''Devlette mühendisliklerin alayı sıkıntılı, rahat olan bir tane yok. Herkes atama diye ölüyor ama karşılık yok.''

mühendisliklerin ataması sıkıntı,girdikten sonra rahat değilsin diye bir olay yok gayet rahatsın.

TME3
Şef
21 Temmuz 2019 20:49

Bilgiler için çok teşekkürler, bende zamanında 3 yıl atama bekledim çok zordu valla ama bir anı olarak kaldı, umarım kısa zamanda atamanız gerceklesir

21 Temmuz 2019 20:59

Bir iki kurum muhendis alsa yazın rahatliycaz

1881.1938
Kapalı
22 Temmuz 2019 14:01

2006 şubat mezunu bir makine mühendisi olarak 12 yılı aşkın süredir kamudayım. 6 ay süreli özel sektör maceram oldu. 6 aylık sürecin sonunda özel sektörün bende bıraktığı izlenim sadece mide bulantısı ve tiksinme.

Keşke imkanınız olsa ve sizlere insan değeri verebilen yerlere gidebilseniz ve insan gibi yaşayabilseniz.

vivaturkche
Kapalı
22 Temmuz 2019 19:46

az önce televizyonda tekstil mühendislerine piyasada açık olduğunu tekstil bilmem ne birliğinin tekstil mühendisliğini seçen kişilere asgari ücret oranında burs verileceğini söylüyor.piyasaya çıkıncada 3000 tl maaş alacağından bahsediyor.Kısaca örümcek ağına düşecek yeni kurban avına çıkmışlar :D

harita94
Genel Müdür
22 Temmuz 2019 21:28

gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği okurdum senin yerinde olsam

TME3, 5 yıl önce

Yeni başlık açmak istemedim bu yüzden buraya yazıyorum.

Bu sene mühendislik yazmak isteyen bir öğrenciye hangisini önerirsiniz, şuan hiçbir bölümün iş garantisi yok o belli de en azından ömür boyu pişman olmayacağı bir bölüm önerirsiniz sevinirim,

harita94
Genel Müdür
22 Temmuz 2019 21:30

o yıllarda kaç puanla atanmıştınız

1881.1938, 5 yıl önce

2006 şubat mezunu bir makine mühendisi olarak 12 yılı aşkın süredir kamudayım. 6 ay süreli özel sektör maceram oldu. 6 aylık sürecin sonunda özel sektörün bende bıraktığı izlenim sadece mide bulantısı ve tiksinme.

Keşke imkanınız olsa ve sizlere insan değeri verebilen yerlere gidebilseniz ve insan gibi yaşayabilseniz.

22 Temmuz 2019 21:39

O yıllarda kpss mi vardi hocam , şimdi 90 kusürle atanamiyoz asıl mesele bu

E.R.W.
Memur
23 Temmuz 2019 01:43

Ne mühendisi yahu bırakın bu işleri,bim de a101 de kasiyerler daha vasıflı artık.

İş başvurusu yapsan market deneyimi isterler kıçına tekmeyi vururlar.

Odtü,bilkent harici okumayın prim de vermeyin artık.

1881.1938
Kapalı
23 Temmuz 2019 09:02

82,8 puan ile atanmıştım ancak alım baya vardı.Size şöyle bir veri sunabilirim.Bölüm bazı sıralamam 168/3800 idi.

harita94, 5 yıl önce

o yıllarda kaç puanla atanmıştınız

hakaneem1
Kapalı
12 Ağustos 2019 10:16

up

KadirACelik
Aday Memur
12 Ağustos 2019 17:02

Nerdeyse her branştan senede 10 bin civarı mühendis mezun ediliyor. Geçen hafta öss tercih sonuçları açıklanmış. Haberlerde inşaat mühendisliği kontenjanları boş kaldı. Kimse inşaat tercih etmedi deniyordu. Ona rağmen 7 bin kişi yerleşmiş mesela inşaat mühendisliğine. Yuh yani, inşaat mühendisliği kontenjanları boş kaldı denince herhalde bin kişi anca yerleşti diye düşünüyor insan.

Senede 10 bin civarı mezun. 5 senede 50 bin mezun eder. Allahaşkına bu kadar mezuna kim nerede iş verecek?

KadirACelik
Aday Memur
12 Ağustos 2019 17:07

Şu kontenjanlara bak

https://www.twitter.com/unsalim/status/1159094177461952512

Gençler hakikaten belirsiz bir geleceğe doğru gidiyorsunuz... Benden söylemesi.

fakkor
Aday Memur
20 Ağustos 2019 15:04

2011 EEM mezunuyum. Kasım 2018'den beri işsizim.

Haddinden fazla mezun var iş veren yok. Bence mühendislik fen edebiyat fakültesi gibi oldu artık yeni tercih yapıyorsanız bilgisayar hariç hikaye bence. İyi bir yazılım uzmanı olursanız faydalı olur. İş problemi çok yaşamazsınız. Şuanda atama bekleyen kaç tane elektrik-elektronik mühendisi var bilmiyorum ama benim puanım 74 çalışmamıştım 2018 kpss'ye. Zamanında devlete atanmak gerekiyormuş. Son çalıştığım firma Operatörün birinin bölge çözüm ortağı idi. Dayatma bir sözleşme hazırladılar. bizim lehimize yazan tek madde adımızın işçi olarak anılması idi. Ben teknik personel olarak ititraz ettim imzalamadım. Diğer insanlar imzaladı ve sonuçta ben işten çıkarıldım işsiz kaldım. Özelde çalışmayı düşünüyorsanız biraz oyun hamuru gibi olmak gerekiyor.

20 Ağustos 2019 16:18

yazmasınlar tabi inşaat hocam, 92 aldım bekliyorum özelde iş yok devlet almıyor, yapcak bir sey kalmadı aç kaldık

KadirACelik, 5 yıl önce

Şu kontenjanlara bak

https://www.twitter.com/unsalim/status/1159094177461952512

Gençler hakikaten belirsiz bir geleceğe doğru gidiyorsunuz... Benden söylemesi.

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi