Editörler : E.Kayı Han

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
03 Haziran 2020 15:53

Üslubunuz, memur vakarına yakışır şekilde olsun. Kahvede konuşan insanlar gibi konuşmayı size yakıştıramadım.

Benim için, sizinle olan yazışma burada bitmiştir.

Ne zaman ki; özlük haklarının sadece parasal haklardan ibaret olmadığını anlarsanız, işte o zaman istediğiniz kadar mesaj yazabilirsiniz.

KarobasaN, 4 yıl önce

Sizin tuzunuz kuru olabilir, ancak ekonomik sıkıntı yaşayan insanların öncelikli sorunu ekonomik sorunlara çözümdür,

Duruşma sırayla çıkma işini bir müdür bile çıkıp çözer bu birimler arası çalışma sistemiyle alakalı bir sorundur ve çözüm yeride memurlar.net değildir. Siz burdan yazarak sadece personele ek klavye sınavı çıkarırsınız onunda çözüm olmadığını aksine personeli gereksiz uğraştırmaktan başka bir işe yaramadığını da gördük.

Kabede kıbleyi soran hacı gibi bir şey biliyorsunuz ama bildiğiniz şeyin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Kusura bakmayın bir tane öğretmeni çıkartıp 1 saat fazla çalıştıramazsınız, Şu sayfada defaatle ek ders ücretleri manşet yapıldı, pandemi sürecinde ek ders yapmadıkları halde ek ders ücreti aldılar çünkü hakları bu sayfa aracılığı ile fazlası ile savunuluyor.

Ancak bizim kurum mesai kavramı gözetmeksizin çalıştırılıyor, gece yatağından kalkıp nöbete koşuyor ses yok.

Niye çünkü bunlar ekonmigggg sorunlar diyen editörlerimiz var.

erkimge
Şef
03 Haziran 2020 16:32

Aslında böyle yapılacağına performansa dayalı maaş sistemini getirseler her şeyin çözümü olur.Türkiye'de kamu sektöründeki maaş sistemi tamamen saçmalık.Adliyedeki her birimin yaptığı işler farklı ve yoğunlukları ona göre değişiyor.Bu sistemde bir memur sürekli duruşmalara çıkartılıyor ve iş yükü ona yıkılıyorsa ona göre de en azından maaşı diğerlerinden farklı olacak.Bir nebze adalet sağlanmış olacak.Bizde ise kıdeme göre maaş değişiyor ya da evli mi eşi çalışıyor mu çalışmıyor mu çocukları var mı.Yani sadece bunlar maaşa etki etmemeli.Bu sistem gelsin fazla maaş almak için bu sefer yatan arkadaşlar sizin dosyalara bile yardım etmeye çalışır :) Bazı ülkelerde bu sistem uygulanıyor.

CBS
Kapalı
03 Haziran 2020 18:21

Ben şu mantığı anlayamadım " duruşmaya çıkarılıp iş yükü ona yıkılıyorsa" ne demek ? Duruşmaya çıkan personel dışındaki personel yatıyor mu ? Yahu ne duruşmaymış arkadaş bi duruşmaya çıkıyorsun karar başlığını hazırlıyorsun bitti gitti. Ne abarttınız şu duruşmayı ya! İş mahkemesinde çalışırken hakime sadece ben duruşmaya çıkayım dedim, öbür arkadaşlarına kalemde haksızlık olur dedi :) ek kararı, vatandaşı, zimmeti, tensibi, Uyap ekranının temizlenmesi, müzekkere cevapları, ara kararlar, tebligatlar, tebligat listeleri, postalar, telefonların cevaplanması, d.iş kararları vs vs bunlar hep kalemlerde yapılıyor. Şu kalemde o kadar yoğunlukta çalışan personele bu şekilde "iftira" atılması ve "zan altında" bırakılması çok çirkin bir durum. Savcılığın infaz bürosunda çalışan adam şimdi ifadelere girmiyor diye yatıyor mu ? Duruşmanın bu kadar abartılması nedir arkadaş bi bana mı bu kadar basit geliyor ? İş adaleti olsun onda hem fikiriz ama bendeki iş adaleti bu değil. Torpille bazı bürolarda personel konumunda olmasına rağmen başka bürolarda çalışan personellere sadece emir buyura, bazılarının tanıdığı/akrabası olduğu için iş yoğunluğunun olmadığı, vatandaş veya avukatın uğramadığı, sorumluluk bulunmayan bürolardaki şahsiyetlere karşı duralım derseniz amenna her zaman yanınızdayız.
erkimge, 4 yıl önce

Aslında böyle yapılacağına performansa dayalı maaş sistemini getirseler her şeyin çözümü olur.Türkiye'de kamu sektöründeki maaş sistemi tamamen saçmalık.Adliyedeki her birimin yaptığı işler farklı ve yoğunlukları ona göre değişiyor.Bu sistemde bir memur sürekli duruşmalara çıkartılıyor ve iş yükü ona yıkılıyorsa ona göre de en azından maaşı diğerlerinden farklı olacak.Bir nebze adalet sağlanmış olacak.Bizde ise kıdeme göre maaş değişiyor ya da evli mi eşi çalışıyor mu çalışmıyor mu çocukları var mı.Yani sadece bunlar maaşa etki etmemeli.Bu sistem gelsin fazla maaş almak için bu sefer yatan arkadaşlar sizin dosyalara bile yardım etmeye çalışır :) Bazı ülkelerde bu sistem uygulanıyor.

benkatip
Şef
03 Haziran 2020 19:04

Arkadaşlar bu kadar kin kusmanın amacını gerçekten anlayamadım. Sorunlarınıza hak veriyorum ama sanki tüm musibetlerin başı da çotanak değil yav. Linç etmekle bir şey geçmez elinize.

NOT: Çotanakı da afulutası da tanımam etmem. Ama koranadan önce kaleminde sürekli duruşma ile alakalı tartışmalar yaşayan biri olarak halen bu haberin gerekli olduğuna inanıyorum ..

soadist
Şube Müdürü
03 Haziran 2020 19:07

Bundan önce; zabıt katiplerine gerekçeleri kararların gerekçelerini, iddianameleri yazdıran, müddetnameleri hesaplattırma sorunlarını yazsaydınız keşke. Gerekçeli karar ve iddianame yazmak dediysem de bunun içeriğini tensip etmemekten bahsettiğim anlaşılıyordur umarım. Bu saydığım işler katibin görevleri bile değil, zaten olamaz da. Her şeyden önce hukuk eğitimi gerektirir. Duruşma çıkmak mı? Hayatımda 1 kez duruşmaya çıktım. Sorun değil istenirse yine çıkarım. Neticede görevim. Yeterki görevimi yapayım. Hatta Allah rızası için sadece görevimi yapayım ama nerde... Daha açık ve sert yazmak isterdim de, bunu yazması gereken ben değilim, bunu yazması gereken kişi bu haberi yazan kişidir. YANİ BEN SADECE GÖREVLERİMİ YERİNE GETIRMEK İSTİYORUM.

erkimge
Şef
03 Haziran 2020 21:08

Yazdığımı iyi okumadınız sanırım sadece duruşma mı yazmışım? hem duruşmaya çıkartılıyor hem de kalemde iş yükü ona yıkılıyorsa olarak yazmışım iyi oku.

CBS, 4 yıl önce
Ben şu mantığı anlayamadım " duruşmaya çıkarılıp iş yükü ona yıkılıyorsa" ne demek ? Duruşmaya çıkan personel dışındaki personel yatıyor mu ? Yahu ne duruşmaymış arkadaş bi duruşmaya çıkıyorsun karar başlığını hazırlıyorsun bitti gitti. Ne abarttınız şu duruşmayı ya! İş mahkemesinde çalışırken hakime sadece ben duruşmaya çıkayım dedim, öbür arkadaşlarına kalemde haksızlık olur dedi :) ek kararı, vatandaşı, zimmeti, tensibi, Uyap ekranının temizlenmesi, müzekkere cevapları, ara kararlar, tebligatlar, tebligat listeleri, postalar, telefonların cevaplanması, d.iş kararları vs vs bunlar hep kalemlerde yapılıyor. Şu kalemde o kadar yoğunlukta çalışan personele bu şekilde "iftira" atılması ve "zan altında" bırakılması çok çirkin bir durum. Savcılığın infaz bürosunda çalışan adam şimdi ifadelere girmiyor diye yatıyor mu ? Duruşmanın bu kadar abartılması nedir arkadaş bi bana mı bu kadar basit geliyor ? İş adaleti olsun onda hem fikiriz ama bendeki iş adaleti bu değil. Torpille bazı bürolarda personel konumunda olmasına rağmen başka bürolarda çalışan personellere sadece emir buyura, bazılarının tanıdığı/akrabası olduğu için iş yoğunluğunun olmadığı, vatandaş veya avukatın uğramadığı, sorumluluk bulunmayan bürolardaki şahsiyetlere karşı duralım derseniz amenna her zaman yanınızdayız.

Katipzapti
Aday Memur
03 Haziran 2020 21:23

Doğru şimdi siz de haklisiniz, tensip, posta, tebligat listesi, müzekkere yazmak coook büyük iş aslinda sizin 10000 lira maaş almaniz lazım, sonucta, tebligat çıkarmak çok büyük meziyet, yahu beni 5 gün kalemde rahat bıraksinlar 3 gün işe gelmem 2 günde biter işler :)) neyse bu durumdan su anlaşılıyor, bu tür sıkıntılar göreceli, kimine duruşma zor geliyor kimine kalem işleri, sıkıntılar hakkında bir anket yapılıp ortak bir paydada buluşup o sorun üzerine yürümek daha doğru, tabi birbirimize laf atmaktan vakit bulursak..

CBS, 4 yıl önce

CBS
Kapalı
03 Haziran 2020 21:50

Nedense benim telefonda "kalemde" diye bir yazı çıkmıyor. Ekran sorunlu sanırım!
erkimge, 4 yıl önce

Yazdığımı iyi okumadınız sanırım sadece duruşma mı yazmışım? hem duruşmaya çıkartılıyor hem de kalemde iş yükü ona yıkılıyorsa olarak yazmışım iyi oku.

CBS
Kapalı
03 Haziran 2020 21:54

Bana her ikisi çerez. Duruşmaya çıkıyorum diye ben olmasam mahkeme batar tribine girmiyorum. Bunun tantanasını tribini Memurlar.Net gibi bir yerde yapmıyorum.
Katipzapti, 4 yıl önce

Doğru şimdi siz de haklisiniz, tensip, posta, tebligat listesi, müzekkere yazmak coook büyük iş aslinda sizin 10000 lira maaş almaniz lazım, sonucta, tebligat çıkarmak çok büyük meziyet, yahu beni 5 gün kalemde rahat bıraksinlar 3 gün işe gelmem 2 günde biter işler :)) neyse bu durumdan su anlaşılıyor, bu tür sıkıntılar göreceli, kimine duruşma zor geliyor kimine kalem işleri, sıkıntılar hakkında bir anket yapılıp ortak bir paydada buluşup o sorun üzerine yürümek daha doğru, tabi birbirimize laf atmaktan vakit bulursak..

Xdifficult
Aday Memur
04 Haziran 2020 14:09

eline sağlık gerçekten adliye personelinin sorunlarını yazmışsınız teşekkür ederiz.

KarobasaN, 4 yıl önce

Sizin tuzunuz kuru olabilir, ancak ekonomik sıkıntı yaşayan insanların öncelikli sorunu ekonomik sorunlara çözümdür,

Duruşma sırayla çıkma işini bir müdür bile çıkıp çözer bu birimler arası çalışma sistemiyle alakalı bir sorundur ve çözüm yeride memurlar.net değildir. Siz burdan yazarak sadece personele ek klavye sınavı çıkarırsınız onunda çözüm olmadığını aksine personeli gereksiz uğraştırmaktan başka bir işe yaramadığını da gördük.

Kabede kıbleyi soran hacı gibi bir şey biliyorsunuz ama bildiğiniz şeyin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Kusura bakmayın bir tane öğretmeni çıkartıp 1 saat fazla çalıştıramazsınız, Şu sayfada defaatle ek ders ücretleri manşet yapıldı, pandemi sürecinde ek ders yapmadıkları halde ek ders ücreti aldılar çünkü hakları bu sayfa aracılığı ile fazlası ile savunuluyor.

Ancak bizim kurum mesai kavramı gözetmeksizin çalıştırılıyor, gece yatağından kalkıp nöbete koşuyor ses yok.

Niye çünkü bunlar ekonmigggg sorunlar diyen editörlerimiz var.

Xdifficult
Aday Memur
04 Haziran 2020 14:16

biz yıllardır kurum içinde kalması gereken halledilebilir basit konuları tartışırken milli eğitim, diyanet ve sağlık personeli 3+1'e geçti özlük haklarında defalarca düzeltme yapıldı. en son virüs muhebetinden tuvalet,otoparklar da gitti. su akar adalet personeli de bakar

xalym
Memur
05 Haziran 2020 09:59

Özlük sorunu mu dediniz?

Alın size özlük sorunu: Kasım ayında yapılması planlanan GYS'na şuan sözleşmeli zabıt katibi olan ve 5 yılını doldurup askerlik süresiyle birlikte bu sınava girmeye hak kazanan arkadaşlar malesef bu sınava giremeyecekler. Nedenmi? Çünkü kadro bir türlü gelmek bilmedi.

- Kadro neden gelmiyor?

İşte bu tam manşetlik bir soru!

- Sözleşmeli Zabıt Katipleri neden GYS'na giremiyor?

İşte bu tam manşetlik bir soru!

Daha bu sorular çoğaltılabilir. Ama tabi uygun görülür mü bilemiyorum.

Çünkü öyle kolay değil manşet işi sanırım.

s343tcg
Aday Memur
05 Haziran 2020 19:45

Sorun 1- 6 Yıldır sözleşme bekleyen arkadaşlar var

Sorun 2-Alınan maaş çok yetersiz ev kirasımı vereceksin(İstanbul, Ankara,izmir gibi yerler) Elelektrik, su, doğalgaz, yeme içme, giyim vs.. her ay -2000 le giriyoruz herşeye saydığım şeylere 180 zam gelmişken,

Sorun 3-Çoğu yerde mobing var ( Yeni katip arkadaşları duruşmaya çıkarıyoruz adam heyecan yapıp apallıyor hakim okadar milletin gözününde azarlıyor) bu adam daha duruşmaya çıkmak istermi?

Sorun 4-Nöbet ücreti yok, bazı yerlerde haftalık nöbet tutulurken

Sorun 5- Adalet hizmeti sınıfı yok

Sorun 6- Fazla çalışma ve mesai ücreti yeterli değil

Saysak bir sürü var siz sorun göremiyorsunuz öyle mi

ÇOTANAK, 4 yıl önce

Sizin gördüğünüz sorunlar nelerdir?

Çözüm ihtimali yüksek olan sorunlardan bahsediyorum. Adliye personelinin sorunun ne diye sorulduğunda, maaşımız az, eziliyoruz, yıpranıyoruz vs. gibi konulardan bahsetmiyorum.

Sorun olarak gördüğünüz konuları bu konu başlığın altında yazar mısınız?

KarobasaN
Memur
06 Haziran 2020 10:20

Parasal sorun bunlar, mobing demişsin oda karasal sorun, corona falan hiç deme o zaten yarasal sorun...

Neyi çözebiliriz diyoruz mesela? memurlar nete o sorunumuzu taşıyalım, heh buldum

Zabıt katiplerinin bitmeyen çilesi, açılış şifresi sürekli değiştirilmek zorunda kalınıyor.

Yaz bunu güzel haber

s343tcg, 4 yıl önce

Sorun 1- 6 Yıldır sözleşme bekleyen arkadaşlar var

Sorun 2-Alınan maaş çok yetersiz ev kirasımı vereceksin(İstanbul, Ankara,izmir gibi yerler) Elelektrik, su, doğalgaz, yeme içme, giyim vs.. her ay -2000 le giriyoruz herşeye saydığım şeylere 180 zam gelmişken,

Sorun 3-Çoğu yerde mobing var ( Yeni katip arkadaşları duruşmaya çıkarıyoruz adam heyecan yapıp apallıyor hakim okadar milletin gözününde azarlıyor) bu adam daha duruşmaya çıkmak istermi?

Sorun 4-Nöbet ücreti yok, bazı yerlerde haftalık nöbet tutulurken

Sorun 5- Adalet hizmeti sınıfı yok

Sorun 6- Fazla çalışma ve mesai ücreti yeterli değil

Saysak bir sürü var siz sorun göremiyorsunuz öyle mi

xalym
Memur
10 Haziran 2020 08:46

Duymayanlar için!

Adalet Bakanlığı'na bağlı çalışan tüm sözleşmeli ve kadrolu arkadaşlarımızın dikkatine!

Sözleşmelilerin kadroya alınması için tüm gücümüzle

YARIN!

Saat: 20:00'da

#AdaletBakanlığıKadroya

Hashtagı ile Twitter'a yükleniyoruz.

Herkesten destek bekliyoruz!

xalym
Memur
10 Haziran 2020 08:53

Düzeltme: Bugün (10.06.2020)

KarobasaN
Memur
10 Haziran 2020 09:23

Editörün kalbine indireceksin böyle sorunlarla yapma bunu

Yokmu şöyle oturaklı sorunun klavye arasına giren pislikler için çözüm iste yada ekran için ıslak mendil, bu aralar çok dikkat çekiyorsun benden söylemesi

xalym, 4 yıl önce

Duymayanlar için!

Adalet Bakanlığı'na bağlı çalışan tüm sözleşmeli ve kadrolu arkadaşlarımızın dikkatine!

Sözleşmelilerin kadroya alınması için tüm gücümüzle

YARIN!

Saat: 20:00'da

#AdaletBakanlığıKadroya

Hashtagı ile Twitter'a yükleniyoruz.

Herkesten destek bekliyoruz!

agasarli77
Aday Memur
10 Haziran 2020 11:07

Her insan fitrat (genetik özellik/yetenek) olarak ayrı yaratılmış. Bu gerçeğin bilimsel bir delili elbette vardır merak edenlerimiz araştıralibilir.

Bu nedenle "herkesin eşit düzeyde kabiliyetli olması" mümkün değildir. ÜÇ DAKİKADA 90 kelime yazıp işe girmiş olmak bunu ortadan kaldırmaz ki hakim ve savcılarımızın istediği performans BİR DAKİKADA 90-100 kelime olmaktadır. Yani ÜÇ DAKİKADA Minimum 200 DAKİKA yazmak herkes için mümkün olmuyor maalesef.

Bu iş eğitimle falan çözülecek gibi değil. Savcı yanında ifade, karar yazmada ÜÇ DAKİKADA 90 kelime yazma yeterli olsa da ,duruşma da bundan çok fazlası istenir/aranır.

Bence iş barışının sağlanması için DAHA FAZLA ÇALIŞANLAR/ ZOR İŞ YAPANLAR FAZLA ÜCRET ALMALI. Bu kriter yıllardır konuşulur ancak bir türlü uygulanmaz!

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
12 Haziran 2020 16:23

Bakanlık hakimin isteğini mi ciddiye alır katibin isteğini mi?

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi