Editörler : supporters.
«202122232425262728293031»
25 Mayıs 2022 17:13

2-3 hafta daha açıklanmaz bu gidişle

26 Mayıs 2022 10:16

1 ay var ...

fsmplt, 2 yıl önce

2-3 hafta daha açıklanmaz bu gidişle

28 Mayıs 2022 02:32

Ticaret uzman yardımcılığı ile beraber açıklanacak o zaman

31 Mayıs 2022 12:17

1 er hafta arayla açıklanır.

fsmplt, 2 yıl önce

Ticaret uzman yardımcılığı ile beraber açıklanacak o zaman

02 Haziran 2022 11:26

Hocam hem denetmenlik hem uzman yardımcılığını kazananlar için denetmenlikten uzman yardımcılığına geçiş yapmaya izin verirler mi?

10 Haziran 2022 00:34

Denetmenlik açıklandı yedeklerin şansı var mı sizce?

galenus
Aday Memur
10 Haziran 2022 13:12

maaş ne kadar biliyor musunuz?

Portuga34
Daire Başkanı
10 Haziran 2022 19:41

Kurum Sınavı'nda 1. Olan adayları mülakat sonucunda yedeğe bile koymayan Komisyon Üyelerini Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Şunu bilsinler ki bu dünyanın öbür dünyası da var. Kimsenin hakkı kimsede kalmayacak.

15 Haziran 2022 16:06

yok

jacavarys, 2 yıl önce

Denetmenlik açıklandı yedeklerin şansı var mı sizce?

15 Haziran 2022 16:10

Nisan da 12 yi gördü. Ama toplu sözleşme ikramiyesi falan da vardı. Sonrasında vergiden dolayı da düşüyor. Şu ay 11 bin civarı + yolluk (2000-5000 arası değişir bölgeye göre)

galenus, 2 yıl önce

maaş ne kadar biliyor musunuz?

mühmuh
Aday Memur
15 Haziran 2022 16:48

merhaba hocam, maaş dediğiniz kısım, mesai+maaş şeklinde diye biliyorum doğru mudur?

efendinimbensenin, 2 yıl önce

Nisan da 12 yi gördü. Ama toplu sözleşme ikramiyesi falan da vardı. Sonrasında vergiden dolayı da düşüyor. Şu ay 11 bin civarı + yolluk (2000-5000 arası değişir bölgeye göre)

ticaretadayı
Aday Memur
16 Haziran 2022 17:41

Arkadaşlar daha önce ticaret uzman yardımcılığı mülakatına girenler yardımcı olabilir mi ? Sorular alandan mi geliyor yoksa genel kültür tarzında mi ?

Khaldrogos
Aday Memur
17 Haziran 2022 00:45

Doğru biliyorsunuz bir kısmı mesai bir kısmı maaş ödemesi

mühmuh, 2 yıl önce

merhaba hocam, maaş dediğiniz kısım, mesai+maaş şeklinde diye biliyorum doğru mudur?

17 Haziran 2022 09:44

bu ayrıntının ne önemi var sizin için? ayın 15 inde 11 bin civarı para yatıyor. maaş işte. tam ayrıntısını istiyosan bir kısmı maaş ödemesi bir kısmı ek ödeme diye görünüyor internet bankacılığında.

mühmuh, 2 yıl önce

mühmuh
Aday Memur
17 Haziran 2022 09:48

Teşekkür ederim hocam meslekle ilgili rotosyon,çalışma koşulları hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Khaldrogos
Aday Memur
17 Haziran 2022 15:19

Öncelikle alan sorusu olur,bir iki tanade genel kültür gelebilir.

ticaretadayı, 2 yıl önce

Arkadaşlar daha önce ticaret uzman yardımcılığı mülakatına girenler yardımcı olabilir mi ? Sorular alandan mi geliyor yoksa genel kültür tarzında mi ?

Khaldrogos
Aday Memur
17 Haziran 2022 15:29

Kısaca bahsedeyim;İthalat ihracat denetimi yapıyoruz. Mesleği sevebilirsiniz de sevmeyebilirsiniz de tamamen iş tatmini ve sizlerin işten beklentisi ile alakalı.

Rotasyon var tabi ve 3 bölgedede çalışmak zorundasınız örneğin; ben Ankara'ya atandım burdan başka yere gitmeyeyim diye bir lükse sahip değilsiniz.

1. Bölge 9 yil

2. Bölge 7 yil

3. Bölge 5 yil

Maaş mesai+maaş ödemesi olarak 10500 civarı. Ve bu kısımda mesai ödemesi maaş ödemesinden yüksek bu da ilerde emekli ikramiyesi ve emekli maaşına yansıyacak dezantaj.Mesai ödemesini peşin verdikleri için bunu öne sürerek istedigi kadar mesaiye bırakabilirler (haftasonu ve bayram) yoğunluğa göre değişir. Yani fazla çalıştığınızda ekstra mesai almazsınız. Yolluk olayı her yerde yok örneğin ben yoğun bir bölgede ve yolluk olan yerdeyim ama aynı şekilde arkadaşım sadece maaş+mesai alıyor. Yani maaşı düşünen arkadaşlar ilk yazdığım rakamı baz almalı yoksa yolluksuz bir yere düşerlerse büyük hayal kırıklığı yaşarlar. Özlük hakları aynı işi yapan diğer kurumlardaki kadar iyi değil.Geçici görevlendirme ile başka ile denetime gönderilebilirsiniz.Bu sebeplerden dolayı bırakıp başka kuruma geçenler oldu. Özlük haklarında iyileştirme yapılması gereken bir meslek grubu. Takım elbise giyiliyor erkeklerde. Bu yıl tercih değilde kura yöntemiyle atama yapılacağını biliyorum ve herhangi bir bölgede başlamanız muhtemel. Duyduğum kadarıyla doğu illerinde ihtiyaç olduğu.Umarım sorularınıza cevap olmuştur. Atladığım ya da kafanıza takılan birşey olursa yazarsınız yine. İyi çalışmalar

mühmuh, 2 yıl önce

Teşekkür ederim hocam meslekle ilgili rotosyon,çalışma koşulları hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

mühmuh
Aday Memur
17 Haziran 2022 17:47

çok sağolun.... kafamdaki soru işaretlerini büyük ölçüde giderdiniz.

Khaldrogos, 2 yıl önce

Kısaca bahsedeyim;İthalat ihracat denetimi yapıyoruz. Mesleği sevebilirsiniz de sevmeyebilirsiniz de tamamen iş tatmini ve sizlerin işten beklentisi ile alakalı.

Rotasyon var tabi ve 3 bölgedede çalışmak zorundasınız örneğin; ben Ankara'ya atandım burdan başka yere gitmeyeyim diye bir lükse sahip değilsiniz.

1. Bölge 9 yil

2. Bölge 7 yil

3. Bölge 5 yil

Maaş mesai+maaş ödemesi olarak 10500 civarı. Ve bu kısımda mesai ödemesi maaş ödemesinden yüksek bu da ilerde emekli ikramiyesi ve emekli maaşına yansıyacak dezantaj.Mesai ödemesini peşin verdikleri için bunu öne sürerek istedigi kadar mesaiye bırakabilirler (haftasonu ve bayram) yoğunluğa göre değişir. Yani fazla çalıştığınızda ekstra mesai almazsınız. Yolluk olayı her yerde yok örneğin ben yoğun bir bölgede ve yolluk olan yerdeyim ama aynı şekilde arkadaşım sadece maaş+mesai alıyor. Yani maaşı düşünen arkadaşlar ilk yazdığım rakamı baz almalı yoksa yolluksuz bir yere düşerlerse büyük hayal kırıklığı yaşarlar. Özlük hakları aynı işi yapan diğer kurumlardaki kadar iyi değil.Geçici görevlendirme ile başka ile denetime gönderilebilirsiniz.Bu sebeplerden dolayı bırakıp başka kuruma geçenler oldu. Özlük haklarında iyileştirme yapılması gereken bir meslek grubu. Takım elbise giyiliyor erkeklerde. Bu yıl tercih değilde kura yöntemiyle atama yapılacağını biliyorum ve herhangi bir bölgede başlamanız muhtemel. Duyduğum kadarıyla doğu illerinde ihtiyaç olduğu.Umarım sorularınıza cevap olmuştur. Atladığım ya da kafanıza takılan birşey olursa yazarsınız yine. İyi çalışmalar

28 Temmuz 2022 12:58

Arkadaşlar uzman yardımcılığı mı yoksa denetmen yardımcılığı mı siz hangisini neden tercih edersiniz?

tahademir
Aday Memur
02 Ağustos 2022 05:17

Uzman yrd de fena değildir ama denetim grubu her zaman kariyerlidir, çekicidir, seçkindir. Uzm yrd merkezden çalışma yapar ama yöneticiler genelde denetim gruplarından tercih edilir. Ayrıca kamudan özele geçişlerde de denetimciler aranan ve yüksek maaşa kavuşan kişilerdir.

fsmplt, 2 yıl önce

Arkadaşlar uzman yardımcılığı mı yoksa denetmen yardımcılığı mı siz hangisini neden tercih edersiniz?

Toplam 713 mesaj
«202122232425262728293031»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi