Editörler : F16 Gökçen
«78910111213141516171819

yagmuraaa
Aday Memur
02 Aralık 2013 22:30

Benimde kilo vermem gerektiğini söylüyolar doktorlarım ama ilaca da devam ediyorum.Peki şimdi nasılsınız? İyileştiniz mi yoksa kilo vermeye devam etmeniz gerekiyo mu?

bellemorte, 10 yıl önce

Öncelikle geçmiş olsun.
Diğer arkadaşları bilmem fakat benim kilo veriyorum 20 kilodan fazla.

İlaçlarımı bıraktım sebebi ilaçların beni tedavi etmemesi ve hastalığın ilerlememesinden dolayı takip altındayım. Yani ilacı bırakmamım birebir kilo vermemle alakası yok... Benim durumumda kilo verdikçe ödemin azalacağı varsayılıyor.

bellemorte
Memur
03 Ocak 2014 15:09

Merhaba ,

Kilo vermeye devam ediyorum. En son muayenede ne ilerleme ne gerileme vardı. İlaç kullanmama nedenim ilacın etki etmemesi. Son durum ne açıkcası bilmiyorum. Bu ay sonu belli olacak.

yagmuraaa, 10 yıl önce

Benimde kilo vermem gerektiğini söylüyolar doktorlarım ama ilaca da devam ediyorum.Peki şimdi nasılsınız? İyileştiniz mi yoksa kilo vermeye devam etmeniz gerekiyo mu?

SiriusBlack
Şube Müdürü
03 Mart 2014 09:05

Merhabalar.. Şuan durumunuz nasıl?

MEHTAPAYIŞIĞI, 11 yıl önce

selam arkadaslar size cok güzel umutlar vermek için yazıyorum..ben 2007 yılında yakalandım çok kez lp yapıldı çok kez hastanede yattım diazomıd topmax kullandım ... gözlerim görmez oldu %10 görüyordum sadece peki ya şimdi.. 2 yıldır ılac kullanmıyorum 8 aylık hamıleyım ve suanda 26 yasındayım..çok mutluyum ve umutluyum..sadece sunun farkına varın bu hastalık kesınlıkle psıkolojık bır durum aslında kendınızı ınandırın ıyılesecegınıze.. ben ınandım ve oldum..sizde lutfen takılmayın ılacın dozuna..cıkan basıncın oranına kılonuza takılmayın sadece.. saglıklı gunler dılıyorum...sevgılerımle

SiriusBlack
Şube Müdürü
03 Mart 2014 09:15

Merhaba..

Sizin son durumunuz nedir acaba?

bellemorte, 10 yıl önce

Merhaba ,

Kilo vermeye devam ediyorum. En son muayenede ne ilerleme ne gerileme vardı. İlaç kullanmama nedenim ilacın etki etmemesi. Son durum ne açıkcası bilmiyorum. Bu ay sonu belli olacak.

kermen44
Aday Memur
07 Haziran 2014 09:45

arkadaşlar merhaba bişi sormak istiyorum ilaç kullanmayı bırakıp sonra tekrar nükseden var mı aramızda. Ben ilacı bıraktım 1 hafta önce ama değişik şeyler hissetmeye başladım. bu adar kısa zamandada olmaz diyorum kendime. gözlerimde hafif bir sıkıntı oldu güneştendir diye düşünmek istiyorum. başım ağrıyor omuzlarımla birlikte ara ara. nüksetmesinden çok korkuyorum ben

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
15 Temmuz 2014 10:00

3 yıl aradan sonra ağrıdan cılduıracağım gene:S

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
16 Temmuz 2014 16:49

gözdibi bakısı, mr, mr venografi hoşgeldin diazomid ve yeniden lp:S

cnsasn
Aday Memur
23 Kasım 2014 17:12

arkadaşlar hepinıze geçmiş olsun.

ben ıkı aydır pseudotumor cerebri hastasıyım. başımda çok şiddetli ağrı ıle başladı ve daha sonra kulağımdan sesler gelmeye başladı. kulak benı yanılttı ve ben kbb ye gıttım uc hafta boyunca sınüzit ve orta kulak ıltıhabı tedavısı aldım numune hastanesınde. 3 kutu antıbıyotık sıkayetlerimi geçirmedi. ozel hastanenın kbb sıne gıttım doktor hemen noroloji ve göze yonlerdırdı ve teshis konuldu. dıazomıde basladık gorme bozuklugum artmıstı. bir de universiteye gıdeyım dedım acil olarak lp yapıldı ve basınc 49 cıktı. hala dıazomıd kullanıyorum gormem duzeldı ama kulagımdan hla ses gelıo doktor dıazomıd etkı etmezse tekrar lp yaparız dedı. lp canımı cok yaktı ve hala belım agrıo sızın de oyle mı ?

derya0341
Aday Memur
04 Ocak 2018 11:46

Arkadaşlar benim annemede 2004 yılında teşhis konuldu ameliyat dendi şant için ama o olmayı reddetti.. Bazen iyiki diyorum fakat şuan gözlerinde aşırı bi şişlik var vede ne kontroldeyiz nede bunun için ilaç alıyoruz.. Sizlerinde göz kapaklarında aşırı bi şişlik oluyormu ? Sanki kapaklarda su dolu gibi ?

o.b.
Kapalı
05 Ocak 2018 11:06

bu zaman zarfında bir şey olmadımı gözlerine annenizin.

derya0341, 6 yıl önce

Arkadaşlar benim annemede 2004 yılında teşhis konuldu ameliyat dendi şant için ama o olmayı reddetti.. Bazen iyiki diyorum fakat şuan gözlerinde aşırı bi şişlik var vede ne kontroldeyiz nede bunun için ilaç alıyoruz.. Sizlerinde göz kapaklarında aşırı bi şişlik oluyormu ? Sanki kapaklarda su dolu gibi ?

derya0341
Aday Memur
08 Ocak 2018 09:23

Hayır şuan bişi yok.. Arada çift görme oluyor.. Ama göz kapakları çok şiş..

o.b., 6 yıl önce

bu zaman zarfında bir şey olmadımı gözlerine annenizin.

Eliznur
Aday Memur
02 Ağustos 2018 13:05

Herkeze merhaba

Bu konuda herhangi bir tedavi süreci ya da doktor tavsiyesi hk yardımcı olabilir misiniz ?Son durumlarınız nedir?

14 Eylül 2018 00:21

Güncel. Lütfen cevap verir misiniz

ADONİS77
Aday Memur
21 Eylül 2018 08:50

Benim eşim 1999 yılından beri tedavi oluyor istanbul da ankara da hatta askeri hastanede Gata da

ADONİS77
Aday Memur
21 Eylül 2018 08:52

Şant dediler ama ameliyat olmadı şu an Adana Çukurova Ün.Hastanesinde yaklaşık 15 yıldır aynı doktor

ADONİS77
Aday Memur
21 Eylül 2018 08:54

Eşim doktoru hakkariye tayin çıksa oraya gider o kadar güveniyor 2003 te körlük noktası da kurtardı

dumanlı33
Aday Memur
21 Eylül 2018 23:18

Tavsiye de bulunabileceginiz bir hastane yada doktor varmı?

Drnacar
Aday Memur
24 Eylül 2018 09:17

Çok geçmiş olsun sırttan alınan o sıvının acısına dayanmak zor iş.

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
04 Ekim 2018 14:48

4 kez alındı alınması o adar zor değil snraki birkaç gün daha zor bence

Ela1996
Aday Memur
08 Ekim 2018 12:34

merhaba forumu dün gördüm bende 3 senedir psodotumor serebri hastayım 22 yaşındayım. istanbulda yaşıyorum ve burda tedavi oluyorum. doktorlarımın ilgisi sayesinde teşhis kısa sürede konuldu. ilaç tedavisi bir süre denendi fakat körlük vs diğer belirtiler çok hızlı ilerlediği için ilaçlarla da gerilemediği için şant takıldı. ameliyat denince doktor değiştirmedim açıkçası güvendiğim için doktorlarıma ve şuan sık kontrollerle gayet iyiyim. nöroloji : bahçelievler medical park hastanesi Doç. Dr. Gülşen Kocaman , beyin cerrahı : bezmialem vakıf üniversitesi hastanesi Doç. Dr. Mustafa Aziz Hatiboğlu. doktorları bir araştırmanızı öneririm hepimize geçmiş olsun ( bezmialem vakıf üniversitesi hastanesinde akrabam öğretim üyesi olarak çalışıyor onunla bu durumu konuşup doktoru sorduğumda bu hastalık ve ameliyatlarda %100 başarı olduğu bilgisini aldım nöroloji uzmanımda o hastanedeydi Gülşen Hanım şuan medical park ta hizmet veriyor )
Toplam 361 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi