Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Temmuz 2019 22:08

Meslek lisesinden aöl geçiş kredi sıkıntısı

11. sınıf teknik lise öğrencisiyim 12. sınıfta açığa geçeceğim. kredi sıkıntısı oluyor dediler üniversite sınavına kadar mezun olabilir miyim ? o kadar zor değildir diye tahmin ediyorum .

Birolbir
Aday Memur
08 Temmuz 2019 08:42

mesleki açık liseler teknik bölüm değil anadolu meslek bölümü olarak işliyor. sen 11e kadar teknik okuduysan anadolu meslekte okuyanlardan daha az meslek dersi almışsındır. 12 sınıfta 24 saat işletmelerde beceri eğitimi yani staj var. şimdi sıkıntı şu olabilir alabileceğin ders kredi miktarı sınırlı yani staj ve teknik olduğun için almadığın meslek derslerinin kredisini tek dönem alabilir misin. eğer alamazsan ancak seneye mezun olabilirsin

mekatronikokuyorum
Aday Memur
09 Temmuz 2019 15:38

düz açık liseye geçiş imkanı yok mudur ?
Birolbir, 5 yıl önce
mesleki açık liseler teknik bölüm değil anadolu meslek bölümü olarak işliyor. sen 11e kadar teknik okuduysan anadolu meslekte okuyanlardan daha az meslek dersi almışsındır. 12 sınıfta 24 saat işletmelerde beceri eğitimi yani staj var. şimdi sıkıntı şu olabilir alabileceğin ders kredi miktarı sınırlı yani staj ve teknik olduğun için almadığın meslek derslerinin kredisini tek dönem alabilir misin. eğer alamazsan ancak seneye mezun olabilirsin

Birolbir
Aday Memur
10 Temmuz 2019 14:40

düz açık liseye geçiş mümkün diye biliyorum açık liseye geçerken okuduğun dersleri başarılı saydırarak krediye dönüştürüyorsun aldığın meslek dersleri kredi getiremeyecek bu durumda sadece kültür derslerinin kredisini saydıracaksın. Oradan gelecek krediler ile bu sene alabileceğin krediler mezun olamana yeter mi bilemem
mekatronikokuyorum, 5 yıl önce
düz açık liseye geçiş imkanı yok mudur ?
Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi