Editörler : Pangaea
25 Mart 2008 16:31

TED Koleji Öğretmen Alımı

Bu pazar sınavı varmış. Daha önce bu kolejin sınavına giren var mı arkadaşlar?

bey80
Şef
25 Mart 2008 17:19

BEN GİRDİM VE KAZANDIM.AMA İNAN SINAVLARI ÇOK ZOR.HANGİ İLE BAŞVURDUĞUN DA ÖNEMLİ.BİLİM SINAVI VAR,KİŞİLİK TESTİ VAR 566 SORULUK,MÜLAKAT VAR.BİZ 25 ARKADAŞ BAŞVURDUK SADECE BEN KAZANDIM.AMA BİZİM BÖLÜMDEN 1000 KİŞİ YE YAKIN BAŞVURU VARDI.ANKARA İZMİR VE İSTANBULUN MÜLAKATLARI ZOR.DİĞER İLLERİN DE PEK KOLAY SAYILMAZ GERÇİ AMA BÜTÜN İLLERİ İSTERSEN ŞANSIN YÜKSEK OLUR.BEN SÖZLEŞMELİ OLUNCA TEDİ BIRAKTIM SÖZLEŞMELİ ÇALIŞIYORUM.

yasanmadanbılınmez
Şube Müdürü
25 Mart 2008 17:48

basvurular ne zamandıkı

gizem_er
Aday Memur
25 Mart 2008 22:50

normalde ankara ted koleji deneyimsiz alım yapmıyordu. Bu yıl ilk kez stajyer öğretmen alıyorlar. Alan sınavı yapılacak diyorlar ama ne tür sorular çıkar bilginiz var mı?Başvurular erken oldu.

mercey
Memur
26 Mart 2008 11:02

bende girdim ted sınavlarına.ama çalış kadrolu öğretmen ol yolu suyu olmasın tek.ama şunu söyleyim sözlü sınavda beni iş alsınlar dye lafların altında ezilme ezildiğini farkettiklrinde hiç almazlar neysen o ol.

frdd
Memur
26 Mart 2008 11:36

ted olarak değilde genel olarak soruyorum bir özel okulun mülakat sınavına giren varsa ne tür sorular soruyolar bilgi verir misiniz?mülakat bu ders anlatımı olmaz heralde.

tiçır
Aday Memur
26 Mart 2008 16:09

bu özel okulların başvuru formlarında üyesi olduğunuz dernek ve kulüplere bir ing.öğr.olarak neler yazılabilir?

gizem_er
Aday Memur
26 Mart 2008 19:58

haklısın kadrolu öğretmenlik daha iyi tabi. TED sınavında neler sorulur fikriniz var mı? Genel alımlarda 100 eğitim bilimleri +1 açık uçlu soru soruluyormuş. Yalnız bu sınav ted

ankara kolej için yapılıyor.

handetje
Şef
27 Mart 2008 11:26

Arkadaşlar bu sınavda ne tarz sorulr çıkıyor nerelere çalışmak lazım ben fransızcadan giricem ama neye çalışmam gerektiğini bilemedim. Hiç olmadı birz bi şeyler bakıp gidelim diyorum. Sözlüde neler soruyolar?

beyazzz
Aday Memur
27 Mart 2008 12:29

handetje sen ankara kolejinin sınavına mı girceksin? istanbul ve ankara dışındaki ted kolejlerinin sınavı ne zaman bilen var mı?

eymikrafft
Aday Memur
27 Mart 2008 15:35

arkadaşlar ben geçen yıl ted ankara koleji sınavlarına girdim 100 eğitim bilimleri sorusu vardı kpss ye iyi çalışan biri için kolay bir sınavdı.Açık uçlu soru ise şöyleydi kendi branşınızda bir diğer branşlarla nasıl ilişkilendirirsiniz? (ders anlatımı sırasında)fakat şunuda belirtmeliyim : yazılı sınavda 1. olmama rağmen( ki mulakat ta gayet iyi geçmişti)işe alınmadım.Tedde çalışan biriyle konuşyuğumda ise bunun sebebinin deneyimsizlik olduğunu söyledi.Gerçi bu branşla da alakalı bir şey ben matematikçiyim fakat rehberlikçi arkadaşım işe alındı

gizem_er
Aday Memur
27 Mart 2008 16:26

Ted'in genel alımında 100 eğitim bilimleri sorusu+ 1 açık ıçluydu evet. Fakat bu alım ted_ank koleji için. Branşım fen bilgisi. İngilizce alan bilgisi sınavı yapacaklarmış. KPDS minumum C düzeyi istiyorlar Fen ve mat öğretmenleri için. Sorular ne tarzda olur bilmiyorum. Fikriniz var mı?

beyazzz
Aday Memur
27 Mart 2008 22:29

peki ted mülakatında ne tarz sorular soruluyor kaç kişi değerlendirme yapıyo?

gizem_er
Aday Memur
29 Mart 2008 13:32

bizim henüz sınav hakkında fikrimiz yok:)

beyazzz
Aday Memur
30 Mart 2008 14:36

sınava giren arkadaşlar nasıl geçti?? haberlerinizi bekliyoruz..

gizem_er
Aday Memur
30 Mart 2008 22:29

fen ve teknoloji alanında girdim sınava. 15 tane açık uçlu ingilizce soru soruldu. Sorular normal düzeyde sayılırdı. Fakat sınavım iyi geçmedi.Birçok şeyi unutmuşum.

asyacan4
Genel Müdür
10 Nisan 2008 21:02

arkadaşlar açık uçlu soru neydi?hatırlayan var mı?

TARASOVA
Şef
11 Nisan 2008 00:58

arkadaşlar benim olayım karışık olduğundan ben önce mülakata girdim.sınıf öğrt.

4 kişi mülakatta genelde sıkıştırmıyolarmış ama beni acayip sıkıştırdılar ve ingilizce yaptılar :( ama anlımın akıyla çıktım ingilizce mülakattan sonuçlar belli değil tabiki ama inglizcem de ii ona güveniyorum tabi bu mülakatı kazandım anlamına kesinlikle gelmez ben sadece ingilizce için anlımın akıyla dedim

genel anlamda kısa özgeçmiş neden ted ve branş sorusu soruyolar

bana alakasız şeyler sordular o ayrı ama çıkan herkese böyle

başka bi sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım

oklit_cem
Aday Memur
11 Nisan 2008 13:19

arkadaslar bu nisan 20 de ted genel sınavı var daha once bu sınava gırmıs arkadasım var mı sınavda sadece egıtım bılımlerı mı soruluyor yoksa tarıh cografya gıbı genel kultur sorularıda soruluyor mu bırde mulakat nasıl oluyor sımdıden cevaplarınız ıcın tesekur ederım iyi calısmalar

newtec
Aday Memur
11 Nisan 2008 13:30

ben geçen yıl girdim eğitim bilimleri ile ilgili kpss formatında sorular vardı test şeklinde ayrıca açık uçlu bir soru sormuşlardı "kendi branşınızı diğer disiplinlerle ilişkilendirerek bir ders planı yapınız"benzeri bir soruydu hatırladığım kadarıyla...

osmanyak
Aday Memur
18 Nisan 2008 02:14

geçen seneki sınavlardan bahseden arkadaşlara sormak istiyorum sınav 100 tane eğitim bilimleri 1 tane de açık uçlu sorudan oluşuyor diyorsunuz. peki eğitim bilimleri sınavının test olacağı ilanda belirtilmişmiydi? bu sene ki ilanda 5 yılın altında deneyimi olan adaylara eğitim bilimlerinden yazılı sınav yapılacak deniyor.bu yazılı sınav bizim bildiğimiz klasik sınav mı yoksa test misir? cevaplarsanzı sevinirim.

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi