Editörler : crops35
13 Eylül 2021 19:13

Güvenlik sorusturması hakkında

Merhabalar, ADALET BAKANLIĞI'NIN bu seneki personel alımında pek çok yerde sonuçlar açıklandı. Kazanan arkadaşlar evraklarını teslim etti.

Şunu merak ediyorum. Güvenlik soruşturması sonuçlardan evvel yapıldı mı yoksa, sonuçlar açıklandı güvenlik soruşturması şimdi mi başladı ?

Bir de e devlet üzerinden alınan adli sicil kaydı belgesinde " adli sicil kaydı yoktur" yazan bir kişinin güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanması mümkün mü?

Bilen ve bilgilendirmek isteyen varsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

demirYBT
Memur
13 Eylül 2021 23:27

güvenlik soruşturması sonuçlar açıklandıktan sonra yapılır. kişinin herhangi bir ceza davasına, soruşturmaya veya kovuşturmaya konu olup olmadığı güvenlik soruşturması sürecinde değerlendirilir. adli sicil kaydı belgesinde adli sicil kaydı yoktur ifadesinin yer alması bu süreci etkilemez.

Teknisyen6006
Aday Memur
14 Eylül 2021 12:12

Peki bir şey soracağım mülakata gitmeden önce güvenlik soruşturması formu doldurup verdik hatta yaşadığımız yere polis gelip komşularımıza da bizleri sordu soruşturdu o ne içindi ?

demirYBT, 3 yıl önce

güvenlik soruşturması sonuçlar açıklandıktan sonra yapılır. kişinin herhangi bir ceza davasına, soruşturmaya veya kovuşturmaya konu olup olmadığı güvenlik soruşturması sürecinde değerlendirilir. adli sicil kaydı belgesinde adli sicil kaydı yoktur ifadesinin yer alması bu süreci etkilemez.

camelbox
Aday Memur
14 Eylül 2021 14:37

Güvenlik soruşturması başvuru değerlendirilirken yapılır, işe başladıktan sonra yapılmaz. Bunu asla unutmayın.

Jdjd
Aday Memur
14 Eylül 2021 14:39

Ben henüz işe başlamadım, sonucum acıklandı evrakları teslim ettim. Merak ettiğim güvenlik soruşturması sonuc acıklanmadan evvel mi yapıldı, yahut şu anda mı yapılmakta.

camelbox, 3 yıl önce

Güvenlik soruşturması başvuru değerlendirilirken yapılır, işe başladıktan sonra yapılmaz. Bunu asla unutmayın.

demirYBT
Memur
14 Eylül 2021 15:38

arkadaş mülakatlı alım olduğunu belirtmemiş. merkezi atamalarda güvenlik soruşturması aday kuruma yerleştikten sonra yapılıyor. jdjd, gs' nin bitip bitmediğini evrakları teslim ettiğin servise (personel servisi veya insan kaynakları servisi) telefon açıp öğrenebilirsin.

camelbox, 3 yıl önce

Jdjd
Aday Memur
14 Eylül 2021 15:46

Teşekkür ederim.

demirYBT, 3 yıl önce

arkadaş mülakatlı alım olduğunu belirtmemiş. merkezi atamalarda güvenlik soruşturması aday kuruma yerleştikten sonra yapılıyor. jdjd, gs' nin bitip bitmediğini evrakları teslim ettiğin servise (personel servisi veya insan kaynakları servisi) telefon açıp öğrenebilirsin.

ysn1888
Memur
16 Eylül 2021 10:43

Lütfen madem bilmiyorsunuz bari fikrinizi kendinize saklayında insanları yanlış bilgilendirmeyin. Bende adalet bakanlığına atandım bana atandıktan sonra polisler eve geldi soruşturma için

demirYBT, 3 yıl önce

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi