Editörler : Pangaea
23 Şubat 2021 20:46

Sizce ek atama olur mu?

Ben de 20bin de atanamıyorum o yüzden soruyorum size.Ek atama olur mu sizce ? Çok mağduriyet yaşanacak çok.

acekiman
Memur
23 Şubat 2021 20:49

Eger mülakat yapılmaz ve ilk atama kısa sürede gerçekleşirse olabilir. Aksi taktirde 3 aylık bir atama sürecini düşününce çok küçük bir ihtimal gibi geliyor bana ek atama olması.

TSSB1958
Aday Memur
23 Şubat 2021 20:55

Acaba ek İçin başvurular temmuzda başlasa yine de yetişmez mi?

TSSB1958
Aday Memur
23 Şubat 2021 20:56

Mebpersonele göre 20binden fazlası YÖK demişti.

TSSB1958, 3 yıl önce

Acaba ek İçin başvurular temmuzda başlasa yine de yetişmez mi?

OkanS.
Aday Memur
23 Şubat 2021 20:58

Atama sayısının bu tarihte açıklanması ek atama yapılması şansını bitirmese de düşürdü bence. Pandemi şartları da öne sürülerek bu yıl tek atamayla geçiştirilebilir maalesef.

TSSB1958
Aday Memur
23 Şubat 2021 21:02

Keşke geçen sene okulu bitirebilseydim.

Penrose
Yasaklı
23 Şubat 2021 21:12

Bakan ve Cumhurbaşkanı tarafından birden fazla kez tekrarlanan bir ifade var:

"bu zamana kadar en yüksek kadro meb e verildi."

Bu ifadeyi artık limitine ulaştı düşüş başlayacak olarak algılıyorum. Bence çalışmalarımız devam ediyor dediği bakanın kişisel olarak 5-10 bin arttırma çabasıydı. Bu 60 binciler şantaj yapıp racon kesmeye başlayınca o çabadan da vazgeçildi.

Ayaz0000
Kapalı
23 Şubat 2021 21:12

Ek atama işini çoğu kişinin yanlış yorumladığı kanısındayım. Ek atama 2020 kpssye girenler için zayıf bir ihtimal. Ekim kasım gibi ek atama yapabilirler bu da 2021 kpssye girecekler için büyük şans olabilir. (tabi pandemi bitmiş ya da etkisini yitirmiş olur ve okullar yani eğitim öğretim eski sistemine, yüz yüze eğitime, dönerse)

TSSB1958
Aday Memur
23 Şubat 2021 21:14

Ama hocam2022 de tekrar alım görecek 2021liler.O zaman da ek atama olmuyor mu onlar için?

Ayaz0000, 3 yıl önce

Ek atama işini çoğu kişinin yanlış yorumladığı kanısındayım. Ek atama 2020 kpssye girenler için zayıf bir ihtimal. Ekim kasım gibi ek atama yapabilirler bu da 2021 kpssye girecekler için büyük şans olabilir. (tabi pandemi bitmiş ya da etkisini yitirmiş olur ve okullar yani eğitim öğretim eski sistemine, yüz yüze eğitime, dönerse)

Emine8001
Kapalı
23 Şubat 2021 21:18

Seçime saklanıyor büyük atama.ek olmaz bu sene.keşke olsa

Emine8001
Kapalı
23 Şubat 2021 21:20

Seçime saklanıyor büyük atama.ek felan yok bu sene.keşke olsa...

Ayaz0000
Kapalı
23 Şubat 2021 21:31

Hocam, yanlış anlaşılan noktalardan biri işte bu yazdığınız. Şimdi diyelim bu sene devlete 100 bin sayı verildi ve bakanlıklara pay ediliyor ya işte MEBe 20 bin verilmiş. Meb bunun dışında 2021 yılı için tekrar atama yapmak istese Maliyenin verdiği sayı ek atama olur. Özetle ek atama işi kpss yılına göre yapılmıyor.

TSSB1958, 3 yıl önce

Ama hocam2022 de tekrar alım görecek 2021liler.O zaman da ek atama olmuyor mu onlar için?

TSSB1958
Aday Memur
23 Şubat 2021 21:34

Anlıyorum yani 2020 olarak mağdur olacağız.2017den başlayarak herkes 2 atama görecek 2021lerde dahil.Biz arada kaynadık.Açıkçası ben sınava çalıştığıma bile çok pişmanım.

Ayaz0000
Kapalı
23 Şubat 2021 21:39

2021 ya da sonraki yıllar görür mü görmez mi bilinmez ama ek atama işi dediğim gibi.

TSSB1958, 3 yıl önce

Anlıyorum yani 2020 olarak mağdur olacağız.2017den başlayarak herkes 2 atama görecek 2021lerde dahil.Biz arada kaynadık.Açıkçası ben sınava çalıştığıma bile çok pişmanım.

anonim000
Aday Memur
23 Şubat 2021 21:43

Arkadaşlar bende ek atama bekleyenlerdenim. 2019da zor şartlara rağmen ek atama yaptılar. O kadar şanssız bir döneme denk geldik ki, herşey üst üste geldi ve bunun ceremesini bizler çekiyoruz. Atanmış olan bir öğretmen arkadaşımın dediğine göre ekonomik sebplerden dolayı ek ders ücretleri bile geç yatmış. Şimdi ben bir öğretmen adayı olarak şunu sormak istiyorum. Bütün bakanlıklar, kamu kurumları pandemi döneminde binlerce alım yaptı. Esnafa, çiftçiye, işsize vs pandemiden etkilenen herkese destek yapıldı. Bütün bunlara rağmen öğretmen ataması isteyince devletin parası bitiyor ve ekonomik sıkıntıya giriyor. Benim buna bir türlü aklım ermiyor

Ayaz0000
Kapalı
23 Şubat 2021 21:49

Nedeni çok basit. Ücretli öğretmenlik var. Bunun için öğretmen olma şartı da yok. Bütün sıkıntı mağduriyet ücretli öğretmenlik yüzünden yaşanıyor.

anonim000, 3 yıl önce

Arkadaşlar bende ek atama bekleyenlerdenim. 2019da zor şartlara rağmen ek atama yaptılar. O kadar şanssız bir döneme denk geldik ki, herşey üst üste geldi ve bunun ceremesini bizler çekiyoruz. Atanmış olan bir öğretmen arkadaşımın dediğine göre ekonomik sebplerden dolayı ek ders ücretleri bile geç yatmış. Şimdi ben bir öğretmen adayı olarak şunu sormak istiyorum. Bütün bakanlıklar, kamu kurumları pandemi döneminde binlerce alım yaptı. Esnafa, çiftçiye, işsize vs pandemiden etkilenen herkese destek yapıldı. Bütün bunlara rağmen öğretmen ataması isteyince devletin parası bitiyor ve ekonomik sıkıntıya giriyor. Benim buna bir türlü aklım ermiyor

anonim000
Aday Memur
23 Şubat 2021 21:59

Ücretli öğretmenlik yapan arkadaşlar anne babamızın yanındayız. masrafımız yok, kpss ye girmek yok, atanma derdi yok diyerek şu anda bir yıl boyunca emek sarfetmiş, çalışıp çabalamış ve atanma puanını almış kişilerin yerlerini gasp ediyorlar. Bu büyük bir vebaldir. Belki devletin işine gelebilir fakat bu arkadaşların bunu anlamaları lazım artık.

noodless
Aday Memur
23 Şubat 2021 22:13

Ek atama olursa atanıyorum.Risk alıp ders çalışmayacağım.Ek atamayı bekleyeceğim.ek atama olmazsa hayatıma özel sektörde yön vereceğim. Risk budur! :)

23 Şubat 2021 22:13

Ya Allah aşkına ne vebali. Tutturmuşsunuz bir vebal, hak, magduriyet.. Kişi asgari ücretin altında bir bedelle ücretli öğretmenlik yapıyor ve vebale giriyor ha.. nasıl bir mantık, nasıl bir anlayıştır bu..

anonim000, 3 yıl önce

Ücretli öğretmenlik yapan arkadaşlar anne babamızın yanındayız. masrafımız yok, kpss ye girmek yok, atanma derdi yok diyerek şu anda bir yıl boyunca emek sarfetmiş, çalışıp çabalamış ve atanma puanını almış kişilerin yerlerini gasp ediyorlar. Bu büyük bir vebaldir. Belki devletin işine gelebilir fakat bu arkadaşların bunu anlamaları lazım artık.

TSSB1958
Aday Memur
23 Şubat 2021 22:15

ama sonra bize de kadro diyorlar ya

23 Şubat 2021 22:22

Çekinmeseniz ilk 20 bini kabul edip atanan da vebale, hakka giriyor, bizi mağdur ediyor, diyeceksiniz..

ramazanerdogann, 3 yıl önce

Ya Allah aşkına ne vebali. Tutturmuşsunuz bir vebal, hak, magduriyet.. Kişi asgari ücretin altında bir bedelle ücretli öğretmenlik yapıyor ve vebale giriyor ha.. nasıl bir mantık, nasıl bir anlayıştır bu..

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi