Editörler : crops35

helpless45
Aday Memur
30 Ocak 2015 10:36

merhaba arkadaşlar, programcı olmak için "en az 2 programlama dili bilmek" şartından kastettiği o 2 dil ne oluyor acaba. bunun için hangi sertifikayı almak gerek. bilgisi olan varsa lütfennnn cevap verebilir mi?

yelda@
Şef
30 Ocak 2015 12:25

ne mezunusunuz

helpless45
Aday Memur
03 Şubat 2015 10:12

kamu yönetimi mezunuyum. uzaktan eğitim şeklinde meb onaylı sertifika alabileceğim bi yer var mı acaba ????

yelda@
Şef
03 Şubat 2015 13:35

bazı üniversiteler sertifika veriyorlarmış. ama siz programcı ile alandan mezun değilsiniz. kısa süreli sertifika alıp programcı olmak istemek mantıksız...

nasıl hemşire olmak sertifikayla olacak bir şey değilse, programcı olmakta sertifika işi değil...

denemekte özgürsünüz, tabi...

helpless45, 9 yıl önce

kamu yönetimi mezunuyum. uzaktan eğitim şeklinde meb onaylı sertifika alabileceğim bi yer var mı acaba ????

yelda@
Şef
03 Şubat 2015 13:36

bilgisayar programcılığı alanında en az iki yıllık yüksekokuldan mezun olanların, en az iki programlama dilini bildiğini belgeleyenlerin, (Adaylar mezun olduğu bölüme ait transkript ile en az iki programlama dili bildiğini belgelendirmelidir. Görev alanı uygun olup mezun olduğu bölümde programlama dili dersi görmeyen adayın en az iki programlama dili bildiğini sertifika ile belgelendirmesi....

bu şartı da taşımalısınız..

helpless45
Aday Memur
03 Şubat 2015 13:49

hangi üniversiteler olduğunu biliyor musunuz??? biliyorum bölümüm değil . yani alamazsam da 2 yıl daha okucam artık :)

domain12
Aday Memur
22 Şubat 2015 01:34

Merhabalar ben Düz Lise çıkışlı ve fizik bölümünden mezun oldum tezsiz yüksek lisans yaptım. Şuan BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE PROGRAMLAMA okuyorum. 2007 de almış olduğum özel yazılım eğitimlerim var. Bu şartlar altında Programcı veya Çözümleyici kadrosuna tercih yapabilir miyim ?

uyanın millet
Aday Memur
23 Şubat 2015 14:40

Programcı kadrosuna atanabilmek için;

1) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yükseköğretim mezunu olup, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip olmak,

2) En az iki işletim sisteminin uygulamasını bildiğini belgelemek,

3) En az bir programlama dilini bildiğini belgelemek,

Arkadaslar Saglık bakanlıgında vhki yim.Ben acıköğretim lisans bitirdim.MEB ten 400 saatlk programcılık sertifikası aldım.Yalnız 2 ve 3. şartlar için sertifikam yeterli mi,yoksa onlar için de ayrı belge mi hazırlamalıydım? Tesekkürler.

yeniyenden
Aday Memur
28 Aralık 2015 13:33

Sahte sertifikalara dikkat edin arkadaşlar özkurder açıklama yapmış

http://www.milliyet.com.tr/sahte-programcilik-sertifikasi-veren-ankara-yerelhaber-1134917/

hasan_bt
Aday Memur
07 Ocak 2016 09:42

Hala bi muallak durum var değil mi bu konuda arkadaşlar..? 4 yıllık mezunu olup (AÖF) Meb sertifikası ile ünvan değiştirenler mevcut.. Demekki oluyor...

Porque e que
Aday Memur
28 Temmuz 2016 16:34

Ben anadolu ticaret meslek lisesi - bilgisayar programcılığı mezunuyum

üniversitede bilgisayar dışında başka bir önlisans okudum

kpss önlisans ile kazanıp memur kadrosunda göreve başladım daha sonradan lisans tamamladım.

ünvan değişiklik sınavında liseden alacağım transkript sertifika görevini görür mü ?

kadir19851985
Aday Memur
09 Temmuz 2019 03:09

mali̇yede bi̇r arkadaşim var.arkadaşim a.ü.i̇kti̇sat fakültesi̇ i̇kti̇sat mezunu. kadrosu bi̇lgi̇sayar i̇şletmeni̇.tam 2 adet serti̇fi̇kasi var.1.serti̇fi̇kasi i̇stanbul aydin üni̇versi̇tesi̇ si̇ber güvenli̇k ve some eği̇ti̇m programi mezunu.yani̇ serti̇fi̇kasi rektörlük onayli si̇ber güvenli̇k uzmanliği.2.serti̇fi̇kasi i̇stanbul bakirköy gözen bi̇lgi̇sayar programciliği mezunu.meb onayli programcilik serti̇fi̇kasi.i̇stanbul defterdarliği personel müdürlüğü bu arkadaşimiza ne si̇ber güvenli̇k uzmanliği kadrosunu veri̇yor ne bi̇lgi̇sayar programciliği kadrosunu veri̇yor ne de kadrosu olan bi̇lgi̇sayar i̇şletmenli̇ği̇nde çaliştiriyor.ne i̇ş yaptiriyor bi̇li̇yormusunuz ? hava li̇maninda yurt dişi çikiş harci pulu satişi....bi̇lgi̇sayar i̇şletmeni̇ kadrosunun görevi̇ pul satişiymiş......evet tüm yazilanlar maalesef doğru..........

nihal20202020
Aday Memur
31 Temmuz 2020 06:43

6225 ni̇teli̇k kodunu i̇stanbul defterdarliği personel müdürlüğü di̇kkate almiyor.mali̇yede bi̇r arkadaşim var.arkadaşim a.ü.i̇kti̇sat fakültesi̇ i̇kti̇sat mezunu. kadrosu bi̇lgi̇sayar i̇şletmeni̇.(kadrosu vhki̇ i̇ken 2000 yilinda görevde yükselme sinavi i̇le kazanma).tam 2 adet serti̇fi̇kasi var.1.serti̇fi̇kasi i̇stanbul aydin üni̇versi̇tesi̇ si̇ber güvenli̇k ve some eği̇ti̇m programi mezunu.yani̇ serti̇fi̇kasi rektörlük onayli si̇ber güvenli̇k uzmanliği.2.serti̇fi̇kasi i̇stanbul bakirköy gözen bi̇lgi̇sayar programciliği mezunu.meb onayli programcilik serti̇fi̇kasi.i̇stanbul defterdarliği personel müdürlüğü bu arkadaşimiza ne si̇ber güvenli̇k uzmanliği kadrosunu veri̇yor ne bi̇lgi̇sayar programciliği kadrosunu veri̇yor ne de kadrosu olan bi̇lgi̇sayar i̇şletmenli̇ği̇nde çaliştiriyor.ne i̇ş yaptiriyor bi̇li̇yormusunuz ? yeni̇ hava li̇maninda yurt dişi çikiş harci pulu satişi....bi̇lgi̇sayar i̇şletmeni̇ kadrosunun görevi̇ pul satişiymiş..657 sayili devlet memurlari kanununda böyle yaziyormuş.mali̇ye bakanliği i̇stanbul defterdarliğina kanunlari bi̇len personel müdürü atasin....

pr90
Aday Memur
04 Ağustos 2020 10:37

Öff, sıktınız gerçekten. Birde büyük harflerle yazmışsınız. Büyük harf ile internet ortamında yazmak "bağırmak" anlamına gelir. Burada bağırmayın, arkadaşınız(!) gitsin kurum amirine bağırsın.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi