Editörler : swat3410
16 Haziran 2019 15:18

Borç sebebiyle haciz gelme ihtimali nedir?

3 bankaya borcum var ödeyemedim babamın evide üzerime kayıtlı ....haciz gelir mi en önemlisi ihraç olur muyum....lütfen bilgisi olan ve dalga geçmeyen arkadaş lar yazsin

16 Haziran 2019 15:49

Gelir tabi niye gelmesin. Haciz gelmeden önce evi usulüne göre sat aksi takdirde evine haciz koyulup icra dairesince çok ucuza satışa çıkarılır. evide noter aracılığıyla ve para transferini banka üzerinden yap. Aksi takdirde büyük ihtimalle tasarrufun iptali açılacak elinde kozun olsun

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
16 Haziran 2019 16:52

İcra dairesi kıymet takdiri yaptırmıyor mu ?

Muvazaa nedeniyle işlemin iptali söz konusu olmuyor mu ?

16 Haziran 2019 17:13

Evet kıymet takdirini İcra Müdürlüğü bilirkişi vasıtası ile yapılır. Muvazaalı olduğuna kanaat getirirse ilgili mahleme tasarrufun iptalü gerçekleşiyor
ÇOTANAK, 5 yıl önce

İcra dairesi kıymet takdiri yaptırmıyor mu ?

Muvazaa nedeniyle işlemin iptali söz konusu olmuyor mu ?

poolpolice
Memur
16 Haziran 2019 17:22

icra memuru devrem ben 2 donem kredi odeyemedim 3. donem 3unude kapatacam icra acilma gibi bir durum olur mu bu ayin 15i 2. taksit gecikti ama temmuz 15te mayis haziran temmuz taksidini toplu oduycem
16 Haziran 2019 17:25

Sıkıntı olmaz. 90 gün hiç ödeme yapmazsan banka sana ihbarname gönderir. Sana tebliğ olduktan sonra 3 4 gün içinde ödeme yapmanı bekler. ödeme yapmazsan Avukata verir 1 hafta içerisinde takibi açar. yani aşağı yukarı 95 gün vaktin var
poolpolice, 5 yıl önce
icra memuru devrem ben 2 donem kredi odeyemedim 3. donem 3unude kapatacam icra acilma gibi bir durum olur mu bu ayin 15i 2. taksit gecikti ama temmuz 15te mayis haziran temmuz taksidini toplu oduycem

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
17 Haziran 2019 09:21

Bu konuya yorum yazmam; bankalar bu konuda sizden uyanıktır, sizin okuduğunuz kitabı adamlar yazdılar. Hal böyle olunca, türlü entrikalara başvurmaya gerek yok, en güzeli borcu ödemektir.

Aamir khan 44
Yasaklı
17 Haziran 2019 11:35

İhraç olmaz 5 senede 5 kez ceza alırsan yani 2 ve 3 dosya 1 dosya dersen en az 15 dosya farklı tarihte gelecek. Üzerindekileri devret 1 ve 2 ay daha öde gelen icraya itiraz etme hakkın var

dilaraselenay
Aday Memur
17 Haziran 2019 11:55

maaşına haciz gelen arkadaşlarım var ama bir avukat tanıdığımda var ve durumumlarını halletti tavsiye ederim http://www.avukatdeniz.com

Nasuhbey
Şef
17 Haziran 2019 17:18

Peki kefil olduğumuz kişi odeme yapmadı banka beni arıyor bana haciz gelme durumu nedir üzerimde de 5 adet kredi görünüyor banka haciz koyabilir mi kredileri oduyorm ancak kefil olduğumu odeyemeycem durum ne olur

Aamir khan 44
Yasaklı
17 Haziran 2019 17:22

Haciz gelebilir ama alacağı çoksa gelmez
Nasuhbey, 5 yıl önce

Peki kefil olduğumuz kişi odeme yapmadı banka beni arıyor bana haciz gelme durumu nedir üzerimde de 5 adet kredi görünüyor banka haciz koyabilir mi kredileri oduyorm ancak kefil olduğumu odeyemeycem durum ne olur

Nasuhbey
Şef
17 Haziran 2019 17:27

Üzerimde bi araba var ancak onu eminevimden aldım daha borcu bitmedi ipotekli şuan araç borç bitene kadar eminevimden araba için sknti olmaz demi

17 Haziran 2019 17:29

Kanunen kefile doğrudan icra takibi başlatılamaz. Kefile icra takibi başlatılabilmesi için evvela asıl borçlunun üzerinde hiçbir mal varlığı bulunmaması gerekir maaşı dahil. Borçlu işsiz ise mal varlığı yok ise evinde hacze kabil mal yok ise Alacaklı vekili icra dairesinde aciz vesikası alır ondan sonra kefile takip açılır. Aciz vesikası almakta çok zordur. Takip açılırsa itiraz et takibin iptali olur
Nasuhbey, 5 yıl önce

17 Haziran 2019 17:30

Borcunu düzenli ödediğin takdirde sıkıntı çıkmaz. başka icra takiplerince haciz konulabilir satmanı engellemek için
Nasuhbey, 5 yıl önce

Üzerimde bi araba var ancak onu eminevimden aldım daha borcu bitmedi ipotekli şuan araç borç bitene kadar eminevimden araba için sknti olmaz demi

Nasuhbey
Şef
17 Haziran 2019 17:35

Tamam çok teşekkür ederim bilgiler için Allah razı olsun

Aamir khan 44
Yasaklı
18 Haziran 2019 12:43

İcra memuru numaranı atarmısın
İcraMemuruuu, 5 yıl önce
Kanunen kefile doğrudan icra takibi başlatılamaz. Kefile icra takibi başlatılabilmesi için evvela asıl borçlunun üzerinde hiçbir mal varlığı bulunmaması gerekir maaşı dahil. Borçlu işsiz ise mal varlığı yok ise evinde hacze kabil mal yok ise Alacaklı vekili icra dairesinde aciz vesikası alır ondan sonra kefile takip açılır. Aciz vesikası almakta çok zordur. Takip açılırsa itiraz et takibin iptali olur

Sefa264
Şef
18 Haziran 2019 21:24

alakası yok sen birine kefil oldu isen müteselsil kefil olmuşsundur, bankalar özellikle müteselsil kefil yaparlar ki borç sahibi ödemez ise direk kefile hacze gitmek için...

seneler öncesi şefime kefil oldum ödememiş bana direk icra takibi açıldı ve mal beyanında bulunmam için evrak geldi icra dairesinden, banka borçluya gitmez kefile gider direk yani...

İcraMemuruuu, 5 yıl önce
18 Haziran 2019 22:15

Müteselsil kefilde haklısın, borçluyla aranda bir fark yok. Ama her kefillik müteselsil kefili olduğun anlamına gelmez. Sözleşmesine bakmak gerek
Sefa264, 5 yıl önce

alakası yok sen birine kefil oldu isen müteselsil kefil olmuşsundur, bankalar özellikle müteselsil kefil yaparlar ki borç sahibi ödemez ise direk kefile hacze gitmek için...

seneler öncesi şefime kefil oldum ödememiş bana direk icra takibi açıldı ve mal beyanında bulunmam için evrak geldi icra dairesinden, banka borçluya gitmez kefile gider direk yani...

Nasuhbey
Şef
19 Haziran 2019 07:44

Müteselsil kefil olsa bile peki benim üzerimde 5 adet kredi görünüyor banka yine de haciz koyabilir mi zaten bunları oduyirum asgari geçim tutarının sınırında olmamıdan dolayı maaşa haciz koyabilir mi ki kefilden dolayi

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi