Editörler : Pangaea

Berat arslann
Aday Memur
05 Mayıs 2019 16:09

Tamam teşekkür ederim çok sağolun
economi06, 5 yıl önce
Ilan bugünde çıksa sinav tarihine bağlı içeriğinde yazar girip giremeyeceği ..

kurtulus92
Aday Memur
05 Mayıs 2019 22:44

++

sinantrgt, 5 yıl önce

ptt nin kendi yazılı sınavını yapmaması adını cimere gönderdiğimiz yazıdır duyarlı olup gönderilirse pttde yaptığı yanlıştan kurum olarak bir an önce döner umarım.

İyi günler?

Atama dönemlerine baktığımızda PTT kurumu 2018 den önceki yıllarda KPSS puanı ile alım yapan bir kurumdu ancak 2018 den sonra kurum bazlı alımlarında kendi YAZILI sınavını yapmaya başlaması bizi manen yormaktadır.Zaten milyonlarca gencin KPSS sınavına yıllarını vererek çalışıp puan aldığı yetmezmiş gibi bir de PTT'nin kendi sınavına çalışılacak olması bize tekrar tekrar aynı süreci yaşatmaktadır.

Türkiyenin en saygın kurumu olan ÖSYM'nin yaptığı sınav bizler açısından şeffaf,adil olarak görülürken acaba PTT aynı kurumun yaptığı sınavı görmezden gelerek kendi sınavını yaparken ÖSYM'ye güvensizliğini mi belli etmektedir? Bu bilgiler doğrultusunda;

-Daha önce hiçbir kurumun başvurmadığı bu çağ dışı uygulamayı deneyen PTT'nin derhal bu uygulamadan vazgeçip önceki yıllardaki gibi KPSS puanını göre alım yapması KAMUDA LİYAKAT ilkesi açısından en adil sistem olacağı kanaatindeyiz.Gerekli düzenlemenin bir an önce yapılıp 2019/1 döneminde PTT'nin de merkezi alımlarda yer almasını bekliyoruz.

Saygılarımla...

günahımne
Memur
06 Mayıs 2019 00:27

++

vitoscaletta
Şube Müdürü
07 Mayıs 2019 10:57

Yeni alımda postacılığı bekleyen var mı?

illede"657"
Aday Memur
09 Mayıs 2019 18:42

Arkadaslar hala tek sefwrde 55 bin kisi alinacagina inanan var buna nasil inaniyorsunuz sasiyorum .... 55 bin alim 2023 yilina kadar alinmak istenen toplam persoel sayisi... yani alinirsa 5 6 bin cicarinda bi alim olur..

vitoscaletta
Şube Müdürü
11 Mayıs 2019 23:24

alım olsun,ilan yayımlansın da alınacak personel sayısı hiç önemli değil kardeşim

illede"657", 5 yıl önce

Arkadaslar hala tek sefwrde 55 bin kisi alinacagina inanan var buna nasil inaniyorsunuz sasiyorum .... 55 bin alim 2023 yilina kadar alinmak istenen toplam persoel sayisi... yani alinirsa 5 6 bin cicarinda bi alim olur..

atanamayn
Aday Memur
11 Mayıs 2019 23:26

Puan kaça düşer sizce geçenki alımda 83le açıkta kaldım da

vitoscaletta
Şube Müdürü
11 Mayıs 2019 23:27

ptt için kpss puanı gerekmiyor

atanamayn, 5 yıl önce
Puan kaça düşer sizce geçenki alımda 83le açıkta kaldım da

atanamayn
Aday Memur
11 Mayıs 2019 23:34

Kpss puanı değil hocam kendi sınavında zaten

vitoscaletta
Şube Müdürü
11 Mayıs 2019 23:37

hocam önceki sınavlara katılmış biri olaraktan tecrübeli oldugunuza inanıyorm yeni alımda postacılık ilanını bekliyorum alım hakkında bilgi verir misiniz?

atanamayn, 5 yıl önce
Kpss puanı değil hocam kendi sınavında zaten

atanamayn
Aday Memur
12 Mayıs 2019 01:23

Hocam ben gişe için girdim format kpss gibi farklı değil aslında 100 soru vardı yanlış değilsem yanlış doğruyu götürmüyor sallayadabilirsin güncel bilgiler falan da var onun dışında ikamet zorunluluğu var başka ile başvuramıyorsunuz onun dışında başka sormak istediğiniz var mı
vitoscaletta, 5 yıl önce

hocam önceki sınavlara katılmış biri olaraktan tecrübeli oldugunuza inanıyorm yeni alımda postacılık ilanını bekliyorum alım hakkında bilgi verir misiniz?

publicenemy
Memur
12 Mayıs 2019 11:32

Personel rejiminin farkı var. Halihazırda PTT içerisinde 5 farklı statü mevcuttur. 1- 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi personel. (Çok az sayıda olmakla birlikte bu statü amir ve üzeri unvanlarda bulunmaktadır.) 2- 399 sayılı kanun hükmünde kararnameye tabi personel. Yani sözleşmeli memur statüsünde çalışan personel. 2013 öncesi işe başlayan personel. 3- İdari hizmet sözleşmesine tabi personel. Yani memur olmayıp PTT bünyesinde çalışan personel. 2013 sonrası işe başlayanlar bu sözleşme ile ise alınmaktadır. 657 ve 399 a tabi personelden bu statüye geçenler de olmuştur. Bu tür çalışanların özlük hakları neredeyse tamamen memurlarla aynı olmakla birlikte maaş ve yan ödemelerde avantajları/dezavantajları bulunmaktadır. Ancak kamu görevlisi statüsünde değil PTT A.Ş. personeli olarak görev yaparlar. 4- 4857 sayılı iş kanununa tabi personel. Yani işçi statüsündeki personel. Yine oldukça az sayıda bulunan personeller. 5- Hizmet alımı yoluyla çalışan personel. Yani firma personeli ya da bilinen adıyla taşeron personel.
ısletmecı, 5 yıl önce

PTT tamamı kamuya aittir ve calisan personel kamu personelidir.. Ziraat bankası kamu bankası olmasının yanında personeli is kanununa tabi özel statudedir kamu personeli ile alakasi yoktur sadece is veren kamudur özel şirket çalışanları ile kanunen hiç bir farkları yoktur..Ziraat çalışanları memur değildir ptt memur statusundedir ve ptt calisanlarinin tamami idarî hukuka tâbidir yani kısaca personel rejimlerinin hic bir farkı yoktur PTT, EUAŞ TEIAŞ gibi aş olarak kamu kurumudur

navaro83
Yasaklı
12 Mayıs 2019 14:17

Artı ihs liler maaşı düşük performans var işlem adedi özelinde ama personel sayısı artarsa o da olmaz ihsli şef ve veznedar 399 şef ve veznedarlardan fazla kazanırlar.

Kurum özelleşirse 399 kalmaz o da gerçek

Kurum kötü yöneticiler iğrenç profesyonellik yok tek yapılmayan .... satışı herşey var

vitoscaletta
Şube Müdürü
12 Mayıs 2019 14:54

üstat ben postacılık alımına hazırlıyorum soracaklarım var yardımcı olursan sevinirim teşekkürler. Postacılık alımında geçen yıl 50 baraj puan olmuş barajı geçen herkes kazanabiliyor mu,yazılı sınav sonrası sözlü mülakata kalıyor muyuz?

atanamayn, 5 yıl önce
Hocam ben gişe için girdim format kpss gibi farklı değil aslında 100 soru vardı yanlış değilsem yanlış doğruyu götürmüyor sallayadabilirsin güncel bilgiler falan da var onun dışında ikamet zorunluluğu var başka ile başvuramıyorsunuz onun dışında başka sormak istediğiniz var mı

vitoscaletta
Şube Müdürü
12 Mayıs 2019 14:56

hocam bu anlattıklarınızdan yola çıkarak ptt personelinin bir devlet memuru ile aynı oldugunu söyleyebilir miyiz?

publicenemy, 5 yıl önce
Personel rejiminin farkı var. Halihazırda PTT içerisinde 5 farklı statü mevcuttur. 1- 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi personel. (Çok az sayıda olmakla birlikte bu statü amir ve üzeri unvanlarda bulunmaktadır.) 2- 399 sayılı kanun hükmünde kararnameye tabi personel. Yani sözleşmeli memur statüsünde çalışan personel. 2013 öncesi işe başlayan personel. 3- İdari hizmet sözleşmesine tabi personel. Yani memur olmayıp PTT bünyesinde çalışan personel. 2013 sonrası işe başlayanlar bu sözleşme ile ise alınmaktadır. 657 ve 399 a tabi personelden bu statüye geçenler de olmuştur. Bu tür çalışanların özlük hakları neredeyse tamamen memurlarla aynı olmakla birlikte maaş ve yan ödemelerde avantajları/dezavantajları bulunmaktadır. Ancak kamu görevlisi statüsünde değil PTT A.Ş. personeli olarak görev yaparlar. 4- 4857 sayılı iş kanununa tabi personel. Yani işçi statüsündeki personel. Yine oldukça az sayıda bulunan personeller. 5- Hizmet alımı yoluyla çalışan personel. Yani firma personeli ya da bilinen adıyla taşeron personel.

atanamayn
Aday Memur
12 Mayıs 2019 15:56

İşte gişede ve belli bölümlerde mülakat yok direk psikotest gibi bir şey oluyor sınavdan sonra sanırım bazısında mülakat var bazısında yok yani aslında işe girişle alakalı benim de çok bilgim yok çünkü o bölüme geçemedim hocam :D yedeğe dahi kalamadım

vitoscaletta, 5 yıl önce

üstat ben postacılık alımına hazırlıyorum soracaklarım var yardımcı olursan sevinirim teşekkürler. Postacılık alımında geçen yıl 50 baraj puan olmuş barajı geçen herkes kazanabiliyor mu,yazılı sınav sonrası sözlü mülakata kalıyor muyuz?

vitoscaletta
Şube Müdürü
12 Mayıs 2019 17:20

kardeşim ilanın tarihi belli oldu takip et.

atanamayn, 5 yıl önce

İşte gişede ve belli bölümlerde mülakat yok direk psikotest gibi bir şey oluyor sınavdan sonra sanırım bazısında mülakat var bazısında yok yani aslında işe girişle alakalı benim de çok bilgim yok çünkü o bölüme geçemedim hocam :D yedeğe dahi kalamadım

atanamayn
Aday Memur
12 Mayıs 2019 19:15

Nerde yazıyor hocam kendi sayfasında Bi şey yok ama
vitoscaletta, 5 yıl önce

Caulerpa
Memur
12 Mayıs 2019 19:21

Ptt alımlarını ınstagramdan ptt.vip adlı sayfadan takip edebilirsiniz

Deniiz.A.
Aday Memur
12 Mayıs 2019 19:22

hiçbir yerde duyuru yok. nasıl ilana çıktı ? Tarih belli oldu ? ptt nin kendi sitesinde yok. memurlarda bile yok
vitoscaletta, 5 yıl önce

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi