Editörler : Pangaea
26 Kasım 2019 13:05

Türkçe/ Atanır mıyım Çalışmaya başlayayım mı?

Arkadaşlar sıralamam 1554.

Son on senenin alımlarına baktım. 2017 hariç hep çift atama olmuş

En kötü yılda bile kaymayla 1800e kadar gitmiş (yanlışsa düzeltin)

Sizce öyle ya da böyle atanır mıyım, çalışmaya başlayayım mı?

atanamamismemurr
Aday Memur
26 Kasım 2019 13:16

Hocam bu sene tek atama gibi görünüyor.Umarim yanılırım.Benim de sıralamam 1165 . Çalışmaya başladım.Tavsiyem siz de çalışın .Bu sene ilginç atamalar açısından.

AtheusMagnus
Aday Memur
26 Kasım 2019 13:26

837. yim ben de ama karamsarlığa kapıldım şu son birkaç gündür...

nikneyme
Şef
26 Kasım 2019 13:58

Önünüzde 2018'li yoksa rahatlayabilirsiniz hocam. Tabii önce atama duyurusu gerekiyor.

AtheusMagnus, 4 yıl önce

837. yim ben de ama karamsarlığa kapıldım şu son birkaç gündür...

MammaMai
Memur
26 Kasım 2019 14:13

Arkadaşlar sıralamam 1400. Ben gayet atanacağımı düşünüyorum. Nasıl oluyor da siz düşünmüyorsunuz? Ağustos'ta atanıp sınava girenleri, 3. Sınıf olup sınava girenleri ve olağan kaymayı göz önünde bulundurunca pek tabii atamamız gerçekleşecektir. Bunun yanında sosyal medyada, mecliste ve bütçe görüşmelerinde yapılan konuşmalar da etkili olacaktır.

Turkceogretmeni1
Aday Memur
26 Kasım 2019 14:15

hocam 1554 sıralama için puanınız kaç?

AtheusMagnus
Aday Memur
26 Kasım 2019 14:16

Geçen sene en son atama yapılan puandan daha yüksek puana sahibim. Ama bu karma alımdır, denkleştirmedir beni korkutuyor.

nikneyme, 4 yıl önce

Önünüzde 2018'li yoksa rahatlayabilirsiniz hocam. Tabii önce atama duyurusu gerekiyor.

atanamamismemurr
Aday Memur
26 Kasım 2019 14:40

25 binde atanma şansınız çok yüksek hocam kaymalarla birlikte.
MammaMai, 4 yıl önce
Arkadaşlar sıralamam 1400. Ben gayet atanacağımı düşünüyorum. Nasıl oluyor da siz düşünmüyorsunuz? Ağustos'ta atanıp sınava girenleri, 3. Sınıf olup sınava girenleri ve olağan kaymayı göz önünde bulundurunca pek tabii atamamız gerçekleşecektir. Bunun yanında sosyal medyada, mecliste ve bütçe görüşmelerinde yapılan konuşmalar da etkili olacaktır.

MammaMai
Memur
26 Kasım 2019 16:34

Hocam siz zaten 800 küsur sıradasınız. Sizin önünüzde bir tane bile 2018li yok. Dalga mı geçiyorsunuz?
AtheusMagnus, 4 yıl önce

Geçen sene en son atama yapılan puandan daha yüksek puana sahibim. Ama bu karma alımdır, denkleştirmedir beni korkutuyor.

MammaMai
Memur
26 Kasım 2019 16:37

Ben de öyle düşünüyorum hocam. Bakan her defasında Türkçe dersini ve dört beceriyi önemseyen açıklamalar yapıyor bu doğrultuda 25 bin atamada bizim branşın atama oranı artarsa kaymaya gerek kalmadan bile atanabilirim.
atanamamismemurr, 4 yıl önce
25 binde atanma şansınız çok yüksek hocam kaymalarla birlikte.

atanamamismemurr
Aday Memur
26 Kasım 2019 16:56

Aynen hocam . 25 bin olursa 1350 nin altına düşmez. Son programda da Türkçe'nin öneminden bayağı bahsetti. Ben umutluyum açıkçası.
MammaMai, 4 yıl önce
Ben de öyle düşünüyorum hocam. Bakan her defasında Türkçe dersini ve dört beceriyi önemseyen açıklamalar yapıyor bu doğrultuda 25 bin atamada bizim branşın atama oranı artarsa kaymaya gerek kalmadan bile atanabilirim.

Yaren Türkçe
Kapalı
26 Kasım 2019 16:56

Hocam geçen sene siralamam 1400tu ama ilk atamada atanamadim

Yaren Türkçe
Kapalı
26 Kasım 2019 16:59

Mart atamasinda siralamam 316 oldu Aralikta atananlar cikarildigi icin istedigim yere atandim

atanamamismemurr
Aday Memur
26 Kasım 2019 17:01

Nereye atandiniz hocam?
Yaren Türkçe, 4 yıl önce

Mart atamasinda siralamam 316 oldu Aralikta atananlar cikarildigi icin istedigim yere atandim

AtheusMagnus
Aday Memur
26 Kasım 2019 17:07

Hayır sadece endişeli olduğumu belirtmek istedim, forumda birçok arkadaş atama olmayacak, olsa da az olacak gibisinden şeyler söylüyor. Karma alım, denkleştirme gibi mevzulara da yabancıyım, olur da bana bir sıkıntı yaratır mı diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın lütfen.

MammaMai, 4 yıl önce
Hocam siz zaten 800 küsur sıradasınız. Sizin önünüzde bir tane bile 2018li yok. Dalga mı geçiyorsunuz?

adliyekatip
Kapalı
26 Kasım 2019 17:26

Öğretmenlerim, benim de puanım 76,85 ve sıralamam 1634. Geçen yıl atanıp sınava girenler, 3.sınıf olup sınava girenler, kayma durumları gibi durumları göz önünde bulundurursak özellikle 25,30 ve 35 bin gibi alımlarda gitme olasılığım nedir ? Tabii karma alımla ilgili sorun ne olacak onu bilemiyoruz. Bir de kontenjan hakkında da fikirlerinizi merak ediyorum. Ziya Selçuk, her konuşmasında Türkçeye önem veren ifadeler kullanıyor. Bildiğiniz üzere bizim branşa ortalama %5.50 kontenjan veriliyor. Sizce kontenjanlarımız ne olur ? Şimdiden herkese teşekkür ederim :) Her şey hakkında hayırlısı olsun dileklerimi iletip en kısa zamanda ilanın gelmesini temenni ediyorum

Pho3nix20
Kapalı
26 Kasım 2019 17:35

Hocam ben otuz bin atama bekliyorum. Fakat bizim kontenjanda ciddi bir atlama yapacaklarını da sanmıyorum. Yüzde beş buçuktan aşağı gelmesin de, fazlasını sonra düşünürüz.

Otuz binde bence karma alım meselesi çözülmese bile gidersiniz. Önünüze geçenler olur ama ama saydığınız gruplar onları nötrler diye düşünüyorum.

Benim sıralamam da 1431. İlk binde olsak rahat olurduk ama şimdi iki arada bir derede kaldık. Bakalım, inşallah hayırlı bir haber gelir.

adliyekatip, 4 yıl önce

Öğretmenlerim, benim de puanım 76,85 ve sıralamam 1634. Geçen yıl atanıp sınava girenler, 3.sınıf olup sınava girenler, kayma durumları gibi durumları göz önünde bulundurursak özellikle 25,30 ve 35 bin gibi alımlarda gitme olasılığım nedir ? Tabii karma alımla ilgili sorun ne olacak onu bilemiyoruz. Bir de kontenjan hakkında da fikirlerinizi merak ediyorum. Ziya Selçuk, her konuşmasında Türkçeye önem veren ifadeler kullanıyor. Bildiğiniz üzere bizim branşa ortalama %5.50 kontenjan veriliyor. Sizce kontenjanlarımız ne olur ? Şimdiden herkese teşekkür ederim :) Her şey hakkında hayırlısı olsun dileklerimi iletip en kısa zamanda ilanın gelmesini temenni ediyorum

Yaren Türkçe
Kapalı
26 Kasım 2019 17:36

Ben İstanbul'u istiyordum hocam İstanbul'a atandim

Yaren Türkçe
Kapalı
26 Kasım 2019 17:38

Benim size tavsiyem hocalarim kontenjanlar aciklanincaya kadar ders calismayi birakmayin 2017 yilinda siralamam 1800lerdeydi ve tek atama oldugu icin atanamamistim

adliyekatip
Kapalı
26 Kasım 2019 17:40

Hocam, 2017 yılı meselesi ayrı bir meseleydi. Tarihte ender görülecek bir olaydı. O zamanın bakanı ile bu zamanın bakanı farklı. Yani hayatta elbette her şey olabilir ancak 2017 yılındaki olay tek atama yüzünden karma meselesi ortaya çıktı ve halen problem çözülemedi. Bakalım hayırlısı olsun

Yaren Türkçe, 4 yıl önce

Benim size tavsiyem hocalarim kontenjanlar aciklanincaya kadar ders calismayi birakmayin 2017 yilinda siralamam 1800lerdeydi ve tek atama oldugu icin atanamamistim

MammaMai
Memur
26 Kasım 2019 17:43

Hocam bakan bizzat şubat ataması olacağını söyledi. Siz son 20 senedeki en kötü atama sayısı verilse dahi atanacaksınız. Gönlünüzü ferah tutun.
AtheusMagnus, 4 yıl önce

Hayır sadece endişeli olduğumu belirtmek istedim, forumda birçok arkadaş atama olmayacak, olsa da az olacak gibisinden şeyler söylüyor. Karma alım, denkleştirme gibi mevzulara da yabancıyım, olur da bana bir sıkıntı yaratır mı diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın lütfen.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi