Editörler : Pangaea
23 Haziran 2022 15:51

Memur olabilmek için yaş sınırı.

Memur olabilmek için kanunen yaş sınırı var mi

AKayin
Memur
23 Haziran 2022 15:54

Düz memurlukta yaş sınırı yoktur.

Ayşegül Cellat
Aday Memur
23 Haziran 2022 15:58

Yani şöyle söyleyeyim ben İçişleri bakanlığı memur alımında büro memurluguna başvuru yaptım yalnız 35 yaşi 3 ay önce doldurdum sıkıntı olur mu
AKayin, 2 yıl önce

Düz memurlukta yaş sınırı yoktur.

AKayin
Memur
23 Haziran 2022 16:23

Hayır olmaz. Büro memurlarında da yaş sınırı yok.

umutkngl
Memur
23 Haziran 2022 19:05

sadece düz memurlukta mı yok? yani iibf yada mühendislik mezunları için merkezi alımlarda açılan kendi branş kadroları için yaş sınırı mı var?

06haziran2021
Şube Müdürü
23 Haziran 2022 19:12

hocam genel bırşey söylemek yanlış olur. açıktan alımlarda zaten ilanda yaş şartı varmı yokmu yada yaş şartı kaç gösterıyor.

merkezı alımlarında cogunda yaş şartı yoktur. bazılarına yaş şartı koyarlar.

ne olarak başvurdugunuzun bir önemi yok. merkezi alımda güzel puan alırsanız yaşa takılmazsınız.

ekremcan58
Aday Memur
25 Haziran 2022 09:47

35yas şartı var ise evet sıkıntı ama yaşa dair bir açıklama yoksa alım bildiriminde sorun değil

regenerated
Kapalı
26 Haziran 2022 12:18

ÖSYM tarafından yapılan alımlarda (sonu /1 ve /2 olan) yaş şartı olmaz, kurum ilanlı olan alımlarda işse yaş durumu kuruma bağlıdır, isterse yaş şartı koyar, istemezse koymaz.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2022 11:52

Açılan ilanın şartlarında belirtilir zaten. Yaş şartı diye bir madde yoksa sorun yok demektir, 35 yaş şartı gibi bir madde varsa başvurun kabul edilmez

Ayşegül Cellat, 2 yıl önce
Yani şöyle söyleyeyim ben İçişleri bakanlığı memur alımında büro memurluguna başvuru yaptım yalnız 35 yaşi 3 ay önce doldurdum sıkıntı olur mu

bunudagormedik
Genel Müdür
27 Haziran 2022 13:02

Hanzel'im gelmiş . Çok özlemiştik senin gibi dobra gerçekçi ağlak olmayan özverili memurları

hanzel, 2 yıl önce

Açılan ilanın şartlarında belirtilir zaten. Yaş şartı diye bir madde yoksa sorun yok demektir, 35 yaş şartı gibi bir madde varsa başvurun kabul edilmez

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi