Editörler : Pangaea
03 Temmuz 2020 15:09

İyi o zaman bende Hakimlik,Tus,Eczacılık,İmamlık vb. sınavlarına gireyim!!!

İyi o zaman bende Hakimlik,Tus,Eczacılık,İmamlık vb. sınavlarına gireyim!!! Sınavları kazanırsam hizmet içi kurum eğitim versin işe başlayayım.

Bir iş önce yeterlilik belgesi gerekmiyorsa o zaman neden okul okuyoruz?

Neden işimi bıraktım?

Neden başka şehre derse gittim sınavlarına girdim?

Neden staj yaptım rapor hazırladım?

Neden paramı harcadım?

Neden EMEK verdim?

Haksızlık olmaması için sınav öncesi meb olur üniversiteler olur kim olursa olsun ismi formasyon olsun yada yüksek lisans tezi olsun mutlaka öncesinde alınmalı sonra sınava girilmelidir!!!

Önce YETERLİLİK sonra SINAV!!!

matesahin
Aday Memur
04 Temmuz 2020 00:22

diploman olduktan sonra hakimlik sınavına da imamlık sınavına da görebilirsiniz, hem onlarda formosyan şartı da yok... ha formasyonlu öğretmenlerin girdiği bu seneki (2019 kpss) eğitim bilimleri sınavı ortalaması 80 soruda 33 . yani formasyon insanı öğretmen yapmıyor. hepimiz formasyon aldık biliyoruz keşke bizim zamanımızda kaldırılsaydı, dediğiniz gibi emeğimiz paramız boşa gitmezdi. bu yanlıştan dönülmesi çok yerinde oldu.

fatih ç.
Genel Müdür
04 Temmuz 2020 11:32

Bence iyi oldu. Üniversitelerin hayal satmasına kısıtlama geldi en azından. Sakız gibi herkese dağıtılıyordu para kazandıkları için. Böylesi daha iyi. Atanamayan kişi boş yere para da vermez.

a.turan13
Aday Memur
07 Temmuz 2020 09:33

askerdeki devrecilik mantığı, ben çektim onlarda çeksin

sistemlink
Şef
08 Temmuz 2020 12:11

egitim fakültesi mezunuyum açıkçası ben çok yerinde gördüm bu kararı .keşke çok daha önce uygulansaydı.Ne güzel bir düşünün hayatın içinden birçok farklı deneyim sahibi olmuş öğretmenler geliyor...

Codybt
Şef
08 Temmuz 2020 21:57

Her hayat zaten farklı bir deneyimdir. Eğitim fakültesinde okuyan insanların da deneyimleri aynı değildir. Önemli olan öğretmenlerin deneyimleri değildir. Önemli olan öğrencilere neyi ne kadar aktarabilmesidir. Eğitim fakültesi mezunuysanız aldığınız eğitim bilimi derslerinden bunun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Bizim amacımız öğrencilere deneyimlerimizi aktarmak değil.

sistemlink, 4 yıl önce

egitim fakültesi mezunuyum açıkçası ben çok yerinde gördüm bu kararı .keşke çok daha önce uygulansaydı.Ne güzel bir düşünün hayatın içinden birçok farklı deneyim sahibi olmuş öğretmenler geliyor...

sistemlink
Şef
09 Temmuz 2020 11:54

Ne güzel...hayat sana hala pıtırcık belli ki....Öğretmenliği sadece eğitim fakültesinden aldıgın derslerden ibaret oldugunu sanıyorsun.Pandemi ile herşey sıfırlandı.Bu uygulama ile gerçek öğretmenler dönemi başlıyor ben toplum adına çok sevınıyorum bireysel zerre bir kaygım yok.Önemli olan sadece toplum.Yeni öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun basarıları daim olsun

Codybt, 4 yıl önce

Her hayat zaten farklı bir deneyimdir. Eğitim fakültesinde okuyan insanların da deneyimleri aynı değildir. Önemli olan öğretmenlerin deneyimleri değildir. Önemli olan öğrencilere neyi ne kadar aktarabilmesidir. Eğitim fakültesi mezunuysanız aldığınız eğitim bilimi derslerinden bunun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Bizim amacımız öğrencilere deneyimlerimizi aktarmak değil.

Codybt
Şef
09 Temmuz 2020 18:46

Anladığım kadarıyla eğitim fakültesi mezunu olmadan öğretmen olmaya çalışan birisisiniz. Yazdıklarımdan hayatın bana pıtırcık olduğu sonucunu çıkardığınız için sizi tebrik ediyorum. Konumuza dönersek eğitim fakülteleri öğretmen yetiştirmek için eğitim veriyor. Öğretmenlik eğitim fakültesinde aldığım derslerden ibaret değilse sizin okuduğunuz fakülteyle uzaktan yakından alakası yoktur hele aldığınız 3-5 aylık formasyon eğitiminin yakınından uzağından geçmez. Ki anladığım kadarıyla formasyonun kaldırılmasını yanlış anlamışsınız.

"Madde 7 - (1) Öğretmen olarak atanacakların gerekli ve yeterli düzeyde genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon almaları esastır. Bu eğitim süreçlerinden birini tamamlamamış ya da yeterli kredi almamış olanların öğretmen olarak ataması yapılmaz. Ancak, öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı durumlarda, gereken nitelikleri taşıyan adayların atanmalarından sonra gelmek koşuluyla pedagojik formasyonu olmayanların atamaları da yapılabilir. Bu şekilde atananların adaylık dönemi içinde pedagojik formasyon kazanmaları için gerekli önlemler alınır."

Artık ihtiyaç olması halinde eğitim fakültesi mezunu olmayanlar atanacak ve formasyon şartı aranmayacaktır. Dediğiniz gibi "bu uygulama ile gerçek öğretmenler dönemi başlıyor" ve ben de toplum adına çok seviniyorum ;)

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi