Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kagiş
Müsteşar
18 Haziran 2022 21:59

Vallahi ben bu hayatta "ölüm yazgısı" haricinde her şeye bir çare bulunabileceğini, bugün beyaz denilene yarın siyah denilebileceğini, bu gün "he tamam!" denilene ; yarın "yoo ben öyle demedim!" denilebileceğini gördükten sonra sizin belirlediğiniz bu rakamların, tahminlerin hiçbir anlamı kalmıyor üstadım! Bekleyip görelim bakalım!)))

Emir ka, 2 yıl önce
Ya çocuk değilsiniz biraz mantıklı konuşun..zaten şuana kadar zam yüzde 35 garanti.35in altı gelmesi için haziran enflasyonunun eksi çıkması lazım.tamam tüik düşük çıkarırda eksi çıkaracak kadar da değil.hergün gelen akaryakıt zamları gıda zamları varken eksi çıkması mümkünmü sizce

fatih ç.
Genel Müdür
18 Haziran 2022 23:44

siz marttan beri her ay, bu ay enflasyon eksi gelecek" diyen tiplerden değil misiniz? forumda sürekli görüyorum. en başından beri belliydi zaten bu seviyeye geleceği. tutturmuşsunuz bir eksi muhabbeti. hayır, bitmiyor da bi türlü. nisan geçti, mayıs geçti, haziran geldi hâlâ 25-30 diyorsunuz. pes.

Kagiş, 2 yıl önce

Vallahi ben bu hayatta "ölüm yazgısı" haricinde her şeye bir çare bulunabileceğini, bugün beyaz denilene yarın siyah denilebileceğini, bu gün "he tamam!" denilene ; yarın "yoo ben öyle demedim!" denilebileceğini gördükten sonra sizin belirlediğiniz bu rakamların, tahminlerin hiçbir anlamı kalmıyor üstadım! Bekleyip görelim bakalım!)))

Kagiş
Müsteşar
19 Haziran 2022 00:01

Siz de bayramın birinci gününde eline bir şeker verilince tüm bayram boyunca sevinen çocuklar misali olan tayfadan mısınız acaba!?)) Ben maalesef maddi konularda optimist bir beklentiye giremiyorum hemşehrim! Hatta temmuzda alacağımız zamla ve yapılması düşünülen asgari ücret güncellemesiyle piyasaların daha da uçmasından korkuyorum! Hayırlısı olsun bakalım. Bizim maaşlar yükselince piyasa da şahlanıyor!!! Bu nasıl çözülür, işte mesele bu!

fatih ç., 2 yıl önce

siz marttan beri her ay, bu ay enflasyon eksi gelecek" diyen tiplerden değil misiniz? forumda sürekli görüyorum. en başından beri belliydi zaten bu seviyeye geleceği. tutturmuşsunuz bir eksi muhabbeti. hayır, bitmiyor da bi türlü. nisan geçti, mayıs geçti, haziran geldi hâlâ 25-30 diyorsunuz. pes.

hugo.almeida
Kapalı
19 Haziran 2022 00:02

Matematiksel olarak %2,5 sayı doğrusunun sağ tarafında kaldığı için eksi olmuyor. Hocam siz haklısınız.

fatih ç., 2 yıl önce

gfb_makine
Kapalı
19 Haziran 2022 00:28

Sallamayın hocam bunu
fatih ç., 2 yıl önce

Yukatuman
Şef
19 Haziran 2022 06:14

Yetmez ama ewet hı :)) ahh ahh acıyorum halinize

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
REFAH PAYI memura cansuyu olur. Hükümete ise, artı puan olarak yazar. Zam %40 tan aşağı kesin düşmeyecek. %50 olursa da yetmez ama evet diyicez.

Ogretmenhanm
Memur
19 Haziran 2022 09:24

En fazla 40 verirler. Alkışı alırlar. Verecekleri para enflasyon farkı bile değil gerçekte. Benim 40 in üstüne geleceğine dair bir beklentim yok. Belki 40 bile olmaz
Yukatuman, 2 yıl önce

kelimero33
Aday Memur
19 Haziran 2022 10:18

Yüzde 100 zam bekliyorum artı yüzde 50 refah payı birde araba birde ev Not: Hayaller.

Aslanım1905
Kapalı
19 Haziran 2022 12:20

Yanlız temmuzda enflasyon farkı dışında bir ek zam yok olmayacak bilginize ne gelirse en dusugunden onu verecekler % 40 olursa öp başına koy.

Aslanım1905
Kapalı
19 Haziran 2022 12:25

Eğer enflasyon farkı konusunda gündemi takip eden söylenenleri cımbız misali yorumlayan var ise ENFLASYON FARKININ DIŞINDA birşey verilmeyeceğini belki OCAK 2023 te küçük bir düzenleme olacağını bilir %40 temmuzda artış dışında birşey beklemiyorum aksini inkar eden buyursun ben bütün söylemleri kanıtlarıyla ortaya koyarım

taklasiguzel
Kapalı
19 Haziran 2022 12:31

%2 yi geçmez.

mikkaa
Şef
20 Haziran 2022 10:50

Nerede yaşadıklarını bilmediklerinden değil olacakları az çok kestirebildiklerinden kaynaklanıyor. Bir nev'i öğrenilmiş çaresizlik durumu var burada.

gfb_makine, 2 yıl önce
Anketin yarısı 37-40 vermiş.bunlar nerede yaşıyor

gfb_makine
Kapalı
20 Haziran 2022 11:25

Dikkate almayın bu arkadaşı.var bunun gibi birkaç kişi
fatih ç., 2 yıl önce

hDundar
Aday Memur
20 Haziran 2022 16:19

Bazıları refah payından bahsetmiş ben gerçek enflasyondan bahsediyorum. Geçen yıl aldığım maaşla bu yıl aldığımdan çok daha fazlasını alabiliyordum. Ama neymiş enflasyon %70 miş ! Bunlara hakkımı helal etmediğim gibi, bunlara destek olup, biatçılığını yapanlara da etmiyorum ! Yargılanacağınız günler geç de olsa elbet gelecek !

hugo.almeida
Kapalı
20 Haziran 2022 18:28

Yalan yanlış yorum yapanları dikkate almayın. Dikkate alacağınız veriler TÜİK verileridir. Güvenilir ve şeffaftır. Bu verilere göre de haziran ayı enflasyonu ile birlikte maaşımızda süper, muhteşem, olağanüstü, fevkaladenin fevkinde bir zam alacağımızdan eminim. Neymiş enflasyon eksi çıkacanış. Buna kargalar bile güler.

Hakancanftr
Aday Memur
20 Haziran 2022 19:13

ha yani senin mantığa göre bize ne kadar az zam verirlerse piyasa o kadar az yükselcek :) güldürme beni sen su an zaten uçmuş piyasada gerçek enflasyon farkının bile altında zam alıyosun sen yüzde 20 felan iste sana öyle versinler hey allahım ya. sene sonuna doğru görürsün

Kagiş, 2 yıl önce

Siz de bayramın birinci gününde eline bir şeker verilince tüm bayram boyunca sevinen çocuklar misali olan tayfadan mısınız acaba!?)) Ben maalesef maddi konularda optimist bir beklentiye giremiyorum hemşehrim! Hatta temmuzda alacağımız zamla ve yapılması düşünülen asgari ücret güncellemesiyle piyasaların daha da uçmasından korkuyorum! Hayırlısı olsun bakalım. Bizim maaşlar yükselince piyasa da şahlanıyor!!! Bu nasıl çözülür, işte mesele bu!

Kagiş
Müsteşar
20 Haziran 2022 21:03

Yahu kardeşim uzayda mı yaşıyorsunuz!? Ocak zammını alınca ve o dönemde asgari ücret de zamlanınca piyasalar ne oldu bir hatırlasana!?

İğneden ipliğe her şeyin fiyatı artmaya başladı ve bugün de bu duruma geldik!! Tabi ki maaşımıza iyi bir zam istiyoruz, enflasyona ezdirilmek istemiyoruz; lakin memleketteki ekonomik temayül maaşlara endekslenmiş durumda! Ocak ve Şubat aylarında 2 bin TL kira istenilen bir daire bugün 4-5 bin liradan kiraya veriliyor!

Emlakçılar temmuzun ortasında boşalacak bir daire için kira rakamı veremiyor ;önümüzü göremiyoruz diyorlar!! Çıkan kiracı 1900 TL'den çıkarken evi tutmak için arayanlar 3 bin, 3 bin beş yüz lira verelim diyorlar ama ev sahibi oralı bile olmuyor!???

Şu kadarını söyleyeyim, turizmciler bile temmuzu bekliyor;çünkü oda fiyatlarını artıracaklarr!

Herkes (piyasa) pusuya yatmış temmuzda memurun alacağı zammı ve asgari ücretteki güncellemeyi bekliyor!! Ondan sonra döviz de altın da şahlanmaya başlıyor!!

Bu duruma nasıl bir çözüm bulunur işte mesele bu diyorum! Bilmem anlatabildim mi acaba!)))

Hakancanftr, 2 yıl önce

ha yani senin mantığa göre bize ne kadar az zam verirlerse piyasa o kadar az yükselcek :) güldürme beni sen su an zaten uçmuş piyasada gerçek enflasyon farkının bile altında zam alıyosun sen yüzde 20 felan iste sana öyle versinler hey allahım ya. sene sonuna doğru görürsün

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
20 Haziran 2022 21:29

Sen kendi haline acı... 20 yıldır sandıkta yediğiniz tokatlar! Beyin, beyincik ne varsa dağıtmış. Bu seferrrr, bu seferrr, hayırrr bu seferrrr... Demek ve sonrasında büyük hüsran... O yüzden sen kendine acı.
Yukatuman, 2 yıl önce

okulön
Memur
21 Haziran 2022 12:41

%35 verdiler diyelim. Zammı hemen temmuzda verecekler mi yoksa 6 aya mı bölecekler.?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2022 13:07

Şakamısınız???
okulön, 2 yıl önce
%35 verdiler diyelim. Zammı hemen temmuzda verecekler mi yoksa 6 aya mı bölecekler.?
Toplam 70 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi