Editörler : Pangaea
22 Ağustos 2012 14:02

Lütfen yardım!!! 2013 Kpss Nasıl Çalışmalıyım

Dershaneye gitme imkanım yok,Ztv eğitim videolarını indirdim bunun dışında hangi kaynaklardan(konu anlatım,soru bankası vb.) çalışmalıyım. Herkese şimdiden düşünceleri için teşekkürler

aftor12
Aday Memur
22 Ağustos 2012 14:03

sabah ki sınav kesinlikle ihtiyaçtan bak eğitime de yedi iklim yargı ikisinden biri

ardilcan
Şef
22 Ağustos 2012 14:03

hocam bol bol soru ve takrar gerekli..ayrıca farklı yayınlardan kalıp sorulardan sıyrılıp farklı sorular çözmenizi tavsiye ederim..ayrıca muhakkak ösym nin yapmış olduğu tüm sınavlardaki soruları çöz derim ..basarılar

sosyalcieren
Memur
22 Ağustos 2012 14:04

eğitim bilimlerinden kunu anlatımı olarak yediiklimden çalışmayı düşünüyoru.Dershane zaten zaman kaybı oluyor.Gk-Gy ise genelde ihtiyaç ve data yı öneriyorlar.Bu arada bol deneme çözmek iyi olur.

gome78
Daire Başkanı
22 Ağustos 2012 14:06

bol soru cozmek lazim, mumkun oldugunca fazla kaynak, deneme sinavlarina disardan katilabilirsin, mutlaka katil sabahki sinavda sure kisitli en azindan ben yetistiremiyoirum, simdiden basla, cok iyi anlamadan baska konulara gecme, ara ara deneme sinavlari coz genel tekrar acisindan... en onemlisi bol bol dua et bu sinavin en az %20 side sans bana kalirsa basarilar bende hazirlanmaya adayim bu sekilde dusunuyorum

umut242
Kapalı

hocam bura çok saçma burdan gelmez dediğin herşeye çalış bide matematik ve türkçeden uzun ve zorlayıcı sorular çöz..bildiğin ne kadar alakasız ve saçma soru varsa çöz.2012 kpss de sorular böyleydi de :)

DontPanicc
Şef

kim ne derse onu alma.büyük yayınları al.fem/ihtiyaç/ yedi iklim/uzman kariyer/yargı/ gerisini sal gitsin.zorlamaya gerek yok.umudun yoksa şimdiden başla özet çıkararak çalısmaya aralık olmadan bitsin konular.alan sınavıda gelse aşağı yukarı aynı konulara çalışacaksın.kolay gelsin

22 Ağustos 2012 14:10

hocam branşım coğrafya bu yıl mezun odum hedefim herkes gibi 80-85 arası alıp yerimi garantilemek bol soru ve deneme çözmek inşallah yeterli olur.

umut242
Kapalı
22 Ağustos 2012 14:13

sınavın büyük bölümü stres yapmamak rahat olmak hızlı yapabilmek tabi bide sorularda önemli inşallah seneye ters köşe sorular sorulmaz

mathizmir
Genel Müdür
22 Ağustos 2012 14:14

hocam ztv nin eğitim konu anlatımlarında hatalar var, pek tavsiye etmem

gy-gk konu anlatımı için data modüler seti almanızı kesinlikle tavsiye ederim...test olarak ihtiyaç, uzman kariyer, beyaz kalem, fem, yediiklim çok güzel sorular var. tg denemeleri olarak da bunların hepsinden çözün gerçekten faydasını göreceksiniz.

egitimde ise genelde yediiklim konu anlatımı tavsiye ediliyor ama biraz dili agır geliyor bana. bu sene beyaz kalem modüler setini aldım senenin ortalarında, keşke daha önce alsaymışım dedim, fazlası var eksigi yok süper. soru olarak pegem hariç hepsini çözebilirsiniz, beyaz kalem bazen fazla kasar soruları ama iyidir.

bol bol soru çözün hocam, konu çalışmak yetersiz tek başına, soruları çözerken cevapları da irdeleyin, sorgulayın cünkü yanlış sorularla cok karşılacaksınız.

en önemlisi en başından bir hedefiniz olsun, o hedefe yaklaşmaya çalışın net veya puan konusunda, yaklaştıkça hedefinizi yükseltin

tabi tüm bunları yaparken istikrarlı olmak şart hocam, 1 ay çalışıp 1 ay boş durunca olmaz bu iş, hele ki hedef puanınız yüksek ise...

kolay gelsin.

aftor12
Aday Memur
22 Ağustos 2012 14:14

yavaş 80 -85 boru mu yavaştan gt hocaa briazz menivela kolunu kırarsın(meaczı mürsel yapıorum yanlış anlamayaın))

22 Ağustos 2012 14:18

mathizmir pegem hakkındaki yazdıklarınıza katılıyorum sorularında hatalar çok fazla sadece ben öyle düşündüğümü sanıyordum,ayrıca datanın tarih ve vatandaşlık konu anlatımı var.Eğitimden ise 2011 yargı elimde mevcut Beyazkalemi araştırıp almakta fayda var yargı sanki fazla detaya girmiş gibi.

DON KİŞOT40
Daire Başkanı
22 Ağustos 2012 14:19

psikolojinizi sağlam tutmanın yollarını öğrenin,

benim gibi sınavda bayılırsanız bütün emekleriniz boşa gider, kimseye kendinizi ifade edemezsiniz, için içini yer durur :(

allah düşmanımın başına vermesin!!!

22 Ağustos 2012 14:21

aftor 12 :) haklısına ulaşılabilir hedefin nekadar büyükse gerçekten az aşağısı veya yukarısı geliyor,coğrafya için 75-80 arası yeterli ama Türkiye şartlarında ne olcağı belli olmuyor.Bu yıl okul+tez+staj+ev işleri vb 67 anca alabildim.Hayırlısı bakalım ne olacak

muzo-come-back
Yasaklı
22 Ağustos 2012 14:22

memurlar.nete girmeyerek başlayabilirsin.

22 Ağustos 2012 14:33

doğru kaynak seçimi+anlayarak çalışma+bol soru çözümü+tekrar+azimli olma

diye düşünüyorum.

Başarılar dilerim hocam.

16subat
Kapalı
22 Ağustos 2012 14:38

Editör notu;üyenin isteğiyle yorum silindi...

mathizmir
Genel Müdür
22 Ağustos 2012 14:48

hocam aslında çalışma konusunda söylenecek çok şey var hepsini yazsak sayfalar tutar belki ama her arkadaş aklına gelen farklı açıdan bir şeyi söylüyor ve hepsi dogru hocam: forumdan uzak durmak, heyecanını kontrol etmek vs

kendimden örnek verecek olursam son 1 aya girdigimde yoruldugumu hissettim, çalışmalara biraz ara verip kafamı toparladım, dinlendim, ücretli öğrt ,özel dersler,kpss kursu derken baya yogun gecen sürecim son ay yavaşlayınca birden ne kadar yoruldugumu hissetmiştim cünkü

son ay genel uyarılmışlık düzeyi cok yüksek oluyor hocam, bu düzeyi düşürmek için gevşeme egzersizleri yapabilirsiniz, stresinizi azaltacak fiziksel aktiviteler, yürüyüş vs, dinlendirici besinler, süt iyi gelir bünyeye....

sınavın son 1 ayı yeni şeyler öğrenmeye kalkışmayın hocam, bildiklerinizi de unutursunuz onun yerine bol bol soru çözün, basit düzeyde tekrarlar yapıp anayasa güncel çalışabilirsiniz tabi

son 2-3 günse dersi kitabı bırakın ve dinlenin hocam, her şeyi unutmuş gibi hissedeceksiniz ama emin olun sınav anında hepsini hatırlıyorsunuz :)

perihelim
Memur
22 Ağustos 2012 14:59

zamanı iyi değerlendirmek gerekli.çeşitli kaynaklardan soru bankası ve deneme çözün.ben de sınava hazırlanmaya başlayacağım.elimde kaynağım yok.düzenli çalışma ve inanma ile olur diye düşünüyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Belki seneye buradan atama haberlerinizi verirsiniz.

semawer
Şube Müdürü
22 Ağustos 2012 15:17

İlk kural Sınavda Stres Yapmayacan Aga... Yoksa çok yazık olur... Kaydırma yapmayacan dikkatli olacan.. endişelenmeyecen..

MaRaZaLi37
Memur
22 Ağustos 2012 15:48

Biraz ayrıntılı yazıcam umarım işine yarar. Ben ilk defa bu sene hazırlandım matematiği 0 olan biri olarak 80 puan aldım. Belkide atanıcam ama şansım %50.

GK-GY de ihtiyaç kesinlikle 1numara. Eğer her kitabı ayrı alıcam diyosan , vatandaşlık için data , tarih için ihtiyaç + data , coğrafya için 2012 moduler set içinde bulunan yediiklim coğrafya , türkçe için ise dil bilgisini geniş alan herhangi bir kitap seçebilirsin.

Eğitim bilimleri için yediiklim modüler seti öneririm ( Eğitim e sini bilmezken sınavda 95 doğru yaptırdı bana) Yediiklim setinin şüphesiz en iyi kitapları rehberlik , öğrenme ve gelişim. Öyt için beyaz kalem , ölçme için ihtiyaç , program için ise beyazkalem yada uzmankariyer.

GK-GY soru bankası olarak ihtiyaçı banko al , data tarih soru bankasını al , vatandaşlık için yine data , bunların dışında uzman kariyer soru bankalarınıda alabilirsin. TÜRKÇE(çok önemli) yargı kozmik oda yada uzman kariyerin çıkmış sorulardan derledikleri soruları kesinlikle çöz. Matematik öneremiyorum çünkü 1 sene hiç çalışmadım :)

Eğitimde yediiklim moduler soru bankası ilk çözeceğin olsun Özellikle bunu unutma. Yediiklimden sonra uzman kariyer ve ihtiyaç bide bu sene beyazkalem de iyi olabilir iyi reklam yaptılar kaliteli şeyler çıkarıcaklarını düşünüyorum.

Gelelim deneme sınavlarına Eğer maddi durumun ve zamanın uygunsa ihtiyaç , uzmankariyer , yediiklimin bütün sınavlarına girmeni tavsiye ederim. Eve alacağın paket denemelerde gk-gy de uzmankariyer eğitimde yediiklimi öneririm. Bunların dışında yıl boyunca 2-3 beyazkalem , 1-2 yargı , 1-2 fem , 1-2 pegem denemesine girmen kesinlikle yararına olacaktır.

Nasıl çalışılacağı konusunda ise en önemli tavsiyem şu kesinlikle çok hızlı girme yeni sezona :) ben yaşadım ve gördüm sonradan düşüyorsun, İlk zamanlarda 3-4 saatlik çalışmalar konuları bitirmen için yeterli olabilir. İlk 2 aydan sonra bu süre 4-5 saate çıkmalı. Belli bir süre sonra konular bittiğinde aralıklı olarak her dersi toplu tekrar yapmanı öneriririm. Son 3 ay ise denemelerin sıklaşmalı bol bol soru çözmelisin. İlk zamanlarda da soru çözmelisin ama abartmadan önce konular bitmeli. Kendine belli saatler ayırıp o saatlerde sosyal hayatını yaşamanı öneririm. Kesinlikle ilk çalışmaya başladığın gün kendine bir hedef çiz ve hedefine göre planlar yap. Planlı çalışır ve hedeflerine ulaşmak için çabalarsan başarırsın. Allah yardımcın olsun , atanamazsam benimde yardımcım olsun :)

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi