Editörler : Pangaea
16 Haziran 2019 20:24

Mühendislik Okumak Gerçekten Zor Mu?

Sizce mühendislik okumak zor mu, sizin zamanınızda zor muydu?

Bizim zamanımızda aynen şöyle:

https://youtu.be/yzczWK6hCuo

Bu cins hocaların dersinden nasıl geçtiniz?

sema333
Kapalı
16 Haziran 2019 22:12

Mühendislik okumak gerçekten çok zordur. Ama 2010 lu yıllardan itibaren çok sayıda açılan apartman fakülteleri yüzünden mesleğin kazanılması ve okuması çok kolay bir hal aldı. Mühendislik mesleği şuan itibari ile bitik durumda kimseye okutturmayın yada okumayın. lise mezunu torpilli bekçiler bile yetişmiş mühendis yada devlette çalışan mühendis gibi maaş alıyor hesabını siz görün artık. özel sektörde alacağınız maaşlar utanç verici aralıktadır. şimdi yeni nesil okuyan mühendisler birkaç üniversite haricinde çöp kutusudur boşuna zaman ve masraf. devlete atanmak istiyorsanız artık direkt bakan tanıdığınızolmalı KPSS falan artık hikaye artık merkezi alım Mühendis çokluğu yüzünden mülakatlı alımlara geçmiş ve herkes akrabasını tanıdığını işe sokuyor. özel sektörde de çok tecrübeli mühendis istiyor ve aranan kriterler çok fazla ve devasa nitelikler yani aradıkları mühendis mi ? Şoför mü? yazılımcımı ? tesisatçımı ? bilgisayar uzmanımı? temizlikçimi ? patron uşağımı? proje uzmanımı? İngilizce dil uzmanımı? vs vs vs böyle gider ve yıllarca kariyer sitelerinde hep aynı tekrarlayan işler görürsünüz. nedense yıllarca aynı yerinde sayan iş ilanları hep devam ediyor.

A.C.D.C
Daire Başkanı
17 Haziran 2019 02:05

Zor diye bir şey yoktur. Yetenekli olduğunuz ve olmadığınız alanlar vardır. Teknik üniversitede calculus, dif vb. mat derslerini güle oynaya BA, AA ile verirken teknik resimden 2 kez kalmışlığım vardır. (Ne iyi ki CAD diye bir şey var. Aç kalırdım yoksa :)

Bir iş size zor ve sıkıcı geliyorsa o işe yeteneğiniz yok demektir. Direk bırakın ve yetenekli olduğunuz alanı arayın.

KadirACelik
Aday Memur
17 Haziran 2019 02:24

Genelde öğrenciyi zorlamayı ve bırakmayı seven birkaç hoca olur. Onların derslerini birden fazla almak gerekebilir. Hele bir de o dersler başka dersleri bağlıyorsa yandı gülüm keten helva. Zor ama bitmiyor değil. Günü gününe çalışan ve derslere devam eden, azıcık hocalara yalakalık yapmasını bilen biri rahatça vaktinde bitirebilir.

Şimdi üniversite sınavı yeni yapıldı. Acaba mühendislik yazsam mı diye düşünen arkadaşlar buraya bakacaktır. Aman diyim yazmayın. Bilgisayar mühendisliğini dışarda tutuyorum onlar genelde özelde kendi işlerini bir şekilde yapabiliyor ama gerisi çok kötü. Kimya mühendisiyim kel alaka bir iş yapıyorum şu an. Kendi mesleğimde bir yıl iş aradım sonuç yok.. YTÜ mezunuyum bir de. Şimdi puanlara bakiyorum gencler akillanmis puanlar hep düşmüş ben zamanında bayağı iyi bir puanla girmiştim.. ne bileyim böyle olacak.

Antoni Gaudi
Yasaklı
19 Haziran 2019 16:48

Mühendis olsam utanırdım.

O derece irritice edici bir bölüm artık.

Bence aklınız varsa okuyanlar yarıda bıraksın, düşünenler hayatının hatasını yapmasın ;)

harita94
Genel Müdür
19 Haziran 2019 16:53

davutpaşada mı okudunuz

KadirACelik, 5 yıl önce

Genelde öğrenciyi zorlamayı ve bırakmayı seven birkaç hoca olur. Onların derslerini birden fazla almak gerekebilir. Hele bir de o dersler başka dersleri bağlıyorsa yandı gülüm keten helva. Zor ama bitmiyor değil. Günü gününe çalışan ve derslere devam eden, azıcık hocalara yalakalık yapmasını bilen biri rahatça vaktinde bitirebilir.

Şimdi üniversite sınavı yeni yapıldı. Acaba mühendislik yazsam mı diye düşünen arkadaşlar buraya bakacaktır. Aman diyim yazmayın. Bilgisayar mühendisliğini dışarda tutuyorum onlar genelde özelde kendi işlerini bir şekilde yapabiliyor ama gerisi çok kötü. Kimya mühendisiyim kel alaka bir iş yapıyorum şu an. Kendi mesleğimde bir yıl iş aradım sonuç yok.. YTÜ mezunuyum bir de. Şimdi puanlara bakiyorum gencler akillanmis puanlar hep düşmüş ben zamanında bayağı iyi bir puanla girmiştim.. ne bileyim böyle olacak.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi