Editörler : supporters.
«138139140141142143144145146147148149»

integral23
Daire Başkanı
02 Mart 2021 23:32

Jüriler birbirlerini dahi bilmiyorlar hocam, her jüri sadece kendi adaylarının göründüğü sayfayı gorebilir. Ancak eger gecmis dönemde basvurduysaniz bu 2. 3 . Basvurunuz ise eski raporları isimsiz bir sekilse gorebiliyorlar. Ama sizin kendi jurileriniz birbirlerini gormuyorlar bilmiyorlar raporlari da haliyle bilemezler.

Neruda.dr.
Aday Memur
03 Mart 2021 10:53

Hocam emin misiniz..

Daha önce sorulduğunda (şuan eskiyi bulamadım) jüriler eski raporları göremiyor denmişti..

Teşekkürler

integral23, 3 yıl önce

Jüriler birbirlerini dahi bilmiyorlar hocam, her jüri sadece kendi adaylarının göründüğü sayfayı gorebilir. Ancak eger gecmis dönemde basvurduysaniz bu 2. 3 . Basvurunuz ise eski raporları isimsiz bir sekilse gorebiliyorlar. Ama sizin kendi jurileriniz birbirlerini gormuyorlar bilmiyorlar raporlari da haliyle bilemezler.

tldb
Aday Memur
03 Mart 2021 13:25

Neruda.dr., 3 yıl önce

Hocam emin misiniz..

Daha önce sorulduğunda (şuan eskiyi bulamadım) jüriler eski raporları göremiyor denmişti..

Teşekkürler

Neruda.dr.
Aday Memur
03 Mart 2021 13:51

ok..

tldb, 3 yıl önce

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=24519&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

2. Bölüm Madde 6 da var. (9)'u okuyun hocam.

03 Mart 2021 16:32

Hocam puanınız çok iyi ben 150 puanla ilk kez başvurdum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur hocalarım.

2018docentadayı, 3 yıl önce

Ben 2018 yılında başvurmuştum. ÜAK'taki ön komisyon tarafından -jüriye gitmeden- asgari şartları sağlamadığım belirtilmişti. Makalemin birini alan dışı bulmuşlar (oysa doktora konuma yakın bir konuydu), birini de TR dizinde değil demişlerdi. Oysa bu dergi başvurduğum dönemde 5 yıldır TR Dizin de taranıyordu. Bu derginin editörü ile daha sonra yaptığım görüşmede, benim alanımdan aynı dergiyi dosyasında kullanıp doçent olan onlarca hocanın olduğunu söylemişti.

Çarpık düzende mantık aramaya çalışıyoruz.

Şimdi merak ettiğim bu seferki başvurumda bu yayınları kabul edip etmeyecekleri. Şimdi ön komisyon diye bir şey yok neticede.

Bu sefer garantiye alıp 170 puanla başvurdum. Bakalım neler olacak?

Aynı durumları yaşayan var mıdır?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
03 Mart 2021 17:22

Hocam puana takılmayın. 104 puan ile doçent olan tanıyorum, 210 puan ele 2/3 başarısız olan var. 2018'de doktoradan mezun olan arkadaşım 2019'da doçent oldu. jüriye bağlı, jürinizden ricacı olanlara bağlı. jürilere boşuna adaylara bildirilmiyor. imkanı olan gitsin bağlasın diye veriliyor. dergiye makale gönderince hakemi bilemiyoruz, doçentlikte direkt isimlerini veriyorlar. neden dersiniz?

butterfly35, 3 yıl önce

Hocam puanınız çok iyi ben 150 puanla ilk kez başvurdum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur hocalarım.

muhmuh34
Kapalı
03 Mart 2021 17:27

Jürilerin birbirini etkilediğini duymuştum jüriler birbirini göremiyorsa nasıl haberdar oluyorlar birbirlerinden acaba?

Bu ayın sonunda jürilerimiz belli olur mu?

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam puana takılmayın. 104 puan ile doçent olan tanıyorum, 210 puan ele 2/3 başarısız olan var. 2018'de doktoradan mezun olan arkadaşım 2019'da doçent oldu. jüriye bağlı, jürinizden ricacı olanlara bağlı. jürilere boşuna adaylara bildirilmiyor. imkanı olan gitsin bağlasın diye veriliyor. dergiye makale gönderince hakemi bilemiyoruz, doçentlikte direkt isimlerini veriyorlar. neden dersiniz?

03 Mart 2021 18:40

Jürilerimizin bu ay içinde belli olmasını umut ediyorum, hem 1 ay öteleme ile başvurduk hem de Mayıs ayında yeni başvuru dönemi olacak. Süreci hızlandırırlar diye düşünüyorum, bunlar tabii ki sadece tahmin.

muhmuh34, 3 yıl önce

Jürilerin birbirini etkilediğini duymuştum jüriler birbirini göremiyorsa nasıl haberdar oluyorlar birbirlerinden acaba?

MazlumDoç.adayı
Aday Memur
04 Mart 2021 01:59

Hocalarım, jüriler kesinlikle birbirlerinden haberleri oluyor. Onların da grupları var. Bundan önceki başvurumda 255 puanla başvurdum. İstanbul'daki bir üniversiteden 3 jüri üyesi olumsuz verdi. Raporları birbirine oldukça yakın. 26 makalemin sadece 3'üne bakıp okuma tenezzülünde bile bulunmadan, bir de yalan yanlış ifadeler yazıp olumsuz verdiler. Anadolu'dan jüri üyeleri olumlu verdiler. Raporları görseniz gülersiniz. Bu dönemde 320 puanla başvurdum. Bakalım bu sefer ne yapacaklar.

Allah hepimize hakkaniyetli jüri üyeleri atanmasını nasip etsin.....

muhmuh34, 3 yıl önce

2018docentadayı
Aday Memur
04 Mart 2021 02:17

3 jürinin de aynı üniversiteden oluşu da oldukça garip. Hemen hemen aynı bilimsel bakış açısına sahip insanlara dosya gönderiyorlar. Üstelik iletişim kurabilmeleri ve birbirlerini etkileyebilmeleri de mümkün.

Jüri seçimleri de bilgisayardan programı ile seçilmeli.

MazlumDoç.adayı, 3 yıl önce

Hocalarım, jüriler kesinlikle birbirlerinden haberleri oluyor. Onların da grupları var. Bundan önceki başvurumda 255 puanla başvurdum. İstanbul'daki bir üniversiteden 3 jüri üyesi olumsuz verdi. Raporları birbirine oldukça yakın. 26 makalemin sadece 3'üne bakıp okuma tenezzülünde bile bulunmadan, bir de yalan yanlış ifadeler yazıp olumsuz verdiler. Anadolu'dan jüri üyeleri olumlu verdiler. Raporları görseniz gülersiniz. Bu dönemde 320 puanla başvurdum. Bakalım bu sefer ne yapacaklar.

Allah hepimize hakkaniyetli jüri üyeleri atanmasını nasip etsin.....

integral23
Daire Başkanı
04 Mart 2021 06:56

ÜAK in dedigine adayin ve jurilerin belirttigi anahtar kelimelere göre ve adayin sehri danışman bilgisine göre bilgisayar atıyormuş. Bir de sanirim jurilerin de bir puanlama sistemi var. Neye bagli onu bilmiyorum. Sadece yeni atama söz konusu oldugunda elle atama yapılıyormuş. Bana soylenen buydu kesin bilgi mi bilmem

nicksiz000
Memur
04 Mart 2021 10:14

Hocam kesinlikle öyle olmadığını biliyorum. Bir adaya farklı dönemlerde aynı bölümden farklı hocalar gelirmi? Geliyor işte. Hele son duyduklarıma göre özeliikle bir Doç. Komisyon Üyesi kendi fakültesindeki hocalara her dönem 2-3 dosya veriyormuş(1 asil 2 yedek gibi). Bu şekilde istediği adaya asgari konusu başta olmak üzere istediğini verdiriyormuş.

Biz daha buz dağının sadece tepesini görüyoruz.

integral23, 3 yıl önce

ÜAK in dedigine adayin ve jurilerin belirttigi anahtar kelimelere göre ve adayin sehri danışman bilgisine göre bilgisayar atıyormuş. Bir de sanirim jurilerin de bir puanlama sistemi var. Neye bagli onu bilmiyorum. Sadece yeni atama söz konusu oldugunda elle atama yapılıyormuş. Bana soylenen buydu kesin bilgi mi bilmem

frmn
Şube Müdürü
04 Mart 2021 11:38

Jüriler diğer jürileri göremiyorlar. Ancak yapılan telefon görüşmeleri vs. öğreniyorlar. Siz jürilerinizi birine söylüyorsunuz o birine derken öğreniliyor. Sonra jürilere ulaşılınca başka kimler varmış diye sorulunca öğreniliyor vs. Sistemde jüriler bir tek adayın ismini ve asil mi yoksa yedek mi olduğunu görüyorlar

muhmuh34, 3 yıl önce

integral23
Daire Başkanı
04 Mart 2021 11:55

Kesinlikle muhtemeldir hocam burası Türkiye

nicksiz000, 3 yıl önce

Hocam kesinlikle öyle olmadığını biliyorum. Bir adaya farklı dönemlerde aynı bölümden farklı hocalar gelirmi? Geliyor işte. Hele son duyduklarıma göre özeliikle bir Doç. Komisyon Üyesi kendi fakültesindeki hocalara her dönem 2-3 dosya veriyormuş(1 asil 2 yedek gibi). Bu şekilde istediği adaya asgari konusu başta olmak üzere istediğini verdiriyormuş.

Biz daha buz dağının sadece tepesini görüyoruz.

Okutman Dr.
Memur
04 Mart 2021 12:29

Yedekler yedek oldugunu biliyor mu. Ben bilmiyorlar diye duymuştum. Emin misiniz.

muhmuh34
Kapalı
04 Mart 2021 13:27

Hocam puana önem verilmediğini deneyimli hocalarımız da söylüyor ama bakalım hayırlısı. En azından 100 ün %25-30 üzerinde bir puanla başvuru yap diye öneren de çok oldu. Tamamen jürinin tüm kriterleri adaletli incelemesine bağlıyız.

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

hidalgo54
Şef
04 Mart 2021 13:43

Evet, biliyorlar.

Okutman Dr., 3 yıl önce

Yedekler yedek oldugunu biliyor mu. Ben bilmiyorlar diye duymuştum. Emin misiniz.

frmn
Şube Müdürü
04 Mart 2021 13:44

Yedek jüri, yedek olduğunu biliyor ancak kaçıncı yedek olduğunu bilmiyor. Bizzat ekrandan kendi gözümle gördüm :)

Okutman Dr., 3 yıl önce

bhrm79
Aday Memur
04 Mart 2021 16:29

Arkadaşlar ben sonradan sistemden çekilen yüksek lisans bilgilerimde bir yanlışlık olduğunu farkettim. Yüksek lisans giriş tarihim 2001 olduğu halde sistemde 2000 yılı olarak gözüküyor. Haliyle özgeçmişimde de YL giriş tarihim 2000 yılı olarak gözüküyor. Lisans mezuniyet tarihi 2001, YL giriş tarihi 2000 yılı olarak gözüktüğünden bir tutarsızlık söz konusu. Fakat benimle ilgili değil, sistemden kaynaklı bir hata. Sizce bu ciddi bir soruna yol açar mı? Daha önce benzer konuyla karşılaşan veya duyan var mı? Çok stres yaptım....

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
04 Mart 2021 16:59

Hocam stres olmayın lütfen. sonuçta kuzey kore değiliz. yanlış beyan yapanı vurmuyorlar. Şuna dikkat ediniz, o bahsettiğiniz veriler sistemden çekilmiş güvenli veri mi?

bhrm79, 3 yıl önce

Arkadaşlar ben sonradan sistemden çekilen yüksek lisans bilgilerimde bir yanlışlık olduğunu farkettim. Yüksek lisans giriş tarihim 2001 olduğu halde sistemde 2000 yılı olarak gözüküyor. Haliyle özgeçmişimde de YL giriş tarihim 2000 yılı olarak gözüküyor. Lisans mezuniyet tarihi 2001, YL giriş tarihi 2000 yılı olarak gözüktüğünden bir tutarsızlık söz konusu. Fakat benimle ilgili değil, sistemden kaynaklı bir hata. Sizce bu ciddi bir soruna yol açar mı? Daha önce benzer konuyla karşılaşan veya duyan var mı? Çok stres yaptım....

Toplam 8769 mesaj
«138139140141142143144145146147148149»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi