Editörler : E.Kayı Han
25 Ocak 2022 18:41

İstifa lütfen yardım edin

2017 yılında sözleşmeli personel olarak Mübaşir oldum. 5 yılın sonunda artık dayanamayarak istifa etmeye karar verdim. Sorum şu ki önümüzde ki kpss ile merkezi atama ile atandığımda bekleme süresi var mı?? Sözleşmeli olarak başlanmak istenirse 1 yıl bekleme süresi var onu biliyorum. Peki kadrolu, merkezi atama ile atanırsam yine de var mıdır? Komisyon dahil kimse bilmiyor yardımcolur musunuz?

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2022 18:45

İstifa ettiniz mi edecek misiniz?

samozlem
Memur
25 Ocak 2022 18:57

Hayır henüz etmedim. Planım bu sene haziran ayı gibi etmek, ekimde yapılacak kpss ye tekrar girmek.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2022 18:59

Başka bir sözleşmeli pozisyona atanmanız durumunda (alanınızla ilgili değilse atandığınız pozisyon) bekleme süresine tabi olursunuz.

samozlem, 2 yıl önce

Hayır henüz etmedim. Planım bu sene haziran ayı gibi etmek, ekimde yapılacak kpss ye tekrar girmek.

samozlem
Memur
25 Ocak 2022 19:07

Sözleşmeli olarak bahsetmiyorum. Merkezi atamadan söz ediyorum. Direkt kadrolu olarak memuriyete başlamaktan yani. Lütfen bilen varsa iki kelam cevap yazabilir mi?

yerelmezunu
Aday Memur
25 Ocak 2022 19:18

Merkezi atama kadrolu olduğu için 6 ay bekleme süresi söz konusu değil.

samozlem, 2 yıl önce

Sözleşmeli olarak bahsetmiyorum. Merkezi atamadan söz ediyorum. Direkt kadrolu olarak memuriyete başlamaktan yani. Lütfen bilen varsa iki kelam cevap yazabilir mi?

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2022 19:20

konuyu açarken sözleşmeli olarak başlanmak istenirse demişsiniz onun için öyle cevap verdim. Kadrolu bir pozisyonda bekleme süresi olmaz.

Edit : Ben yanlış okumuşum. Sözleşmeli de bir yıl bekleme var onu biliyorum demişsiniz. Bekleme süresi olmaz. 

samozlem, 2 yıl önce

Elif Erva yıldız
Aday Memur
26 Ocak 2022 10:01

İşletme mezunu biri belediyede işletme mezunu bir sözleşmeli kadroya atanınca aynı zamanda mübaşirliğide kazanmış olsa sözleşme imzaladıktan sonra belediyeye geçemez mi ? Mübaşirliğe herkez başvuruyor ama belediye kendibölümünden alıyor

Elif Erva yıldız
Aday Memur
26 Ocak 2022 10:02

İşletme mezunu biri belediyede işletme mezunu bir sözleşmeli kadroya atanınca aynı zamanda mübaşirliğide kazanmış olsa sözleşme imzaladıktan sonra belediyeye geçemez mi ? Mübaşirliğe herkez başvuruyor ama belediye kendibölümünden alıyor

samozlem
Memur
26 Ocak 2022 14:38

Cevap verenlere teşekkür ederim

26 Ocak 2022 14:50

istifa etmektense, buna sebep olanları şikayet et hakkını ara, Allah'a sığın ve mücadele et bence

cengzantunga
Memur
26 Ocak 2022 23:56

İstifa etmeyi kafana koymussan sana zulüm yapanları şikayet et belki de istifa etmene gerek kalmayacaktır.

Asalet0565
Aday Memur
27 Ocak 2022 07:11

Ben 5 yıl sözleşmeli mübaşilik yaptım kadrolu atama gelince istifa ettim kadrolu atamada 1yıllık süreç işlemiyor atandığım ünvan gih memur

cevherdudayev1
Daire Başkanı
27 Ocak 2022 10:49

kimi kime şikayet edeceksin

cengzantunga, 2 yıl önce

İstifa etmeyi kafana koymussan sana zulüm yapanları şikayet et belki de istifa etmene gerek kalmayacaktır.

27 Ocak 2022 16:29

İstifa etmek yerine haklarını ara. Gördüğüm kadarıyla işten ayrılmaya dahi karar verebileceksin. O halde, seni üzenlerle hesaplaş. Sana daha ne yapabilirler işinden istifa edersen veya atılırsan??

En azından denemiş olursun. Onlar ceza alabilirler, seni yoranlar büyük bedeller ödeyerek her personele olduğu gibi eşit davranmaya zorlanırlar.

ahmeterdal91
Kapalı
30 Ocak 2022 07:35

Hocam kurumun içi bakanlık görev değişimiyle hepten karıştı, herkes küme küme cepheleşiyor. Daha İstanbul adliyesini bekleyen 80 zabıt katibi de çağrılmadı.. Arkadaşlarımız komisyonu ne kadar sıkıştırmışsa da hep kaçamak cevaplar verdiler.. Yok efendim güvenlik tahkikatı falan.. Ben bile girer girmez 1 ay içinde yıprandım, sen mübaşir olarak yine iyi dayanmışsın.

samozlem
Memur
31 Ocak 2022 15:38

Merhaba özelden mesaj atsam bakabilir misiniz?

Asalet0565, 2 yıl önce
Ben 5 yıl sözleşmeli mübaşilik yaptım kadrolu atama gelince istifa ettim kadrolu atamada 1yıllık süreç işlemiyor atandığım ünvan gih memur

samozlem
Memur
31 Ocak 2022 15:40

Diğer arkadaşların dediği gibi kime kime şikayet edeceksin. Sistem zaten bu. Tamamı Şahıslarla ilgili bir durum değil istifamın nedeni

cengzantunga, 2 yıl önce

samozlem
Memur
31 Ocak 2022 15:54

Adliyelerde yıpranmamak elde değil ister katip ol ister Mübaşir. Ama tabii ezen ezene. Yıpranma oranları farklı :)

ahmeterdal91, 2 yıl önce

Hocam kurumun içi bakanlık görev değişimiyle hepten karıştı, herkes küme küme cepheleşiyor. Daha İstanbul adliyesini bekleyen 80 zabıt katibi de çağrılmadı.. Arkadaşlarımız komisyonu ne kadar sıkıştırmışsa da hep kaçamak cevaplar verdiler.. Yok efendim güvenlik tahkikatı falan.. Ben bile girer girmez 1 ay içinde yıprandım, sen mübaşir olarak yine iyi dayanmışsın.

conqieror
Şube Müdürü
31 Ocak 2022 17:42

merkezi atamada daha iyi bir kadro ve maaş alabilirsen istifaya gerek yok.

samozlem
Memur
01 Şubat 2022 12:57

Daha iyi bir maaş ve kadro için iyi bir puan ve tekrar kpss demek, tekrar kpss demek istifa demek. Hem bu işte çalış hem ders çalış olmuyor. Mübaşirlik zor meslek ben kadın olarak zorlandım. Ve tekrar diyorum adliyeler bir insanın en son tercih edeceği kurum olmalı.

conqieror, 2 yıl önce

merkezi atamada daha iyi bir kadro ve maaş alabilirsen istifaya gerek yok.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi