Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
22 Ağustos 2019 13:09

Mülakatta Kaç Yazdığımız Önemli mi?

Arkadaşlar ben 150 yazdım. Başka arkadaş 170 yazdı. Mülakka sen 170 yazdın diye bir avantaj olacak mı? (Atanmada vs.)

olicapone
Memur
22 Ağustos 2019 13:10

150 yazan alınmazken 95 yazan dahi alınabiliyor. çok yazanın avantajlı olduğunu görmedim daha.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
22 Ağustos 2019 13:13

çok yazman avantaj sağlar. ama ve lakin kpss puanın ve kendini ifade etmen sorulara verdiğin cevaplar etkiler.

Dead-Pan
Aday Memur
22 Ağustos 2019 13:18

Tamamen diğer değerlendirmelere bakıyor. Eğer Kpss puanlarınız ve mülakat süreciniz eşitse fazla yazan daha avantajlı olur

Memurolunmali
Aday Memur
22 Ağustos 2019 13:23

Neyin önemli olduğunu bı turlu anlayamadım birinci dururken gidip sonuncusu alıyorlar mesela . Yani en düşük yazani. İlginç .... Yada kpss yüksek varken gidip 70 olanı alıyor bı turlu anlamadik

PolisKatip
Kapalı
22 Ağustos 2019 13:50

Peki mülakatta ki sorulara doğru cevap vermek ne kadar önemli?

gebeskeli
Memur
23 Ağustos 2019 13:07

3 mülakata katılmış ve elenmiş biri olarak söylüyorum.

bazı komisyonlar yazılan kelime sayısına, ikamet e, evli olmaya vs. dikkat ediyor.

(ama istanbul ve kocaelinde böyle bişey görmedim ben)

mülakatta sorulan sorularında pek bir önemi yok. istediğin kadar kendini parçala yırt doğru cevap ver.

tamamen dayı referans torpil olayı.

en son girdiğim sınavda 125 yazdım mülakat süper geçtiği halde elendim 90 kelime yazan girdi.

23 Ağustos 2019 13:14

90 yaz torpilin olsun kazanırsın 250 yaz torpilin yoksa kazanamazsın

gebeskeli
Memur
23 Ağustos 2019 13:17

aynen öyleee......

benden daha eskileri vardır illaki 3 sınavla bu tecrübe sabittir arkadaşlar.

Adayadayı1604, 5 yıl önce
90 yaz torpilin olsun kazanırsın 250 yaz torpilin yoksa kazanamazsın

Sevket50
Aday Memur
23 Ağustos 2019 13:49

Bende bunu merak ediyordum, Sınava katılacağım ilin geçmiş senelerdeki listelerini inceledim kpss puanları, yazdığı kelime sayıları ve mezuniyet durumları bunları incelediğimde sözlüden geçen kişileri görünce gerçekten şok oldum sizde hangi ilde girdiyseniz geçmiş yıllardaki alımları bi araştırın. (Benim gördüğüm lise mezunu rahatlıkla lisans mezununu geçebiliryor, 90'lı kelimeler yazmış birisi kolaylıkla 150-170 yazmış birisini geçebiliyor, lise kpss den 71 alan birisi lisans kpss den 80 alan birisini geçebiliyor.) Bu parantez içinde yazdıklarımın olması Liyakatin Bittiğinin Göstergesidir bence bu şekilde devam ettikçe hiçbir şeyin iyiye gitmesi beklenemez...(Bu arada bulunduğum ilçedeki katiplerle konuştuğumda sözlü sınavda sorulan birkaç soruya cevap veremediklerini ama atandıklarını fakat sözlüde sorulan sorulara verdiği cevaplardan emin olanların atanamadıklarına şahit oldum.)

babythaliaa
Memur
23 Ağustos 2019 14:05

geçen sene 140 net kelimeyle mülakata kaldım ama yedeğe bıraktılar 100 küsür yazanlar asil olarak atandı velhasıl kelam kaç yazdığınızın bir önemi yok..

kolay gelsin herkese ..

23 Ağustos 2019 16:40

peki yaş durumuna bakılıyor mu acaba ? benim yaşım 33 , bu durum negatif bir sonuca sebebiyet verir mi ?

teşekkürler..

babythaliaa, 5 yıl önce

geçen sene 140 net kelimeyle mülakata kaldım ama yedeğe bıraktılar 100 küsür yazanlar asil olarak atandı velhasıl kelam kaç yazdığınızın bir önemi yok..

kolay gelsin herkese ..

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
23 Ağustos 2019 21:41

arkadaşlar 70 kpss puanı ve 90 kelime yazmak katiplik için asgari şarttır.

yani yüksek puan ve kelime yazmış katip adayı

alınacak diye hak ediyor diye bir kanun kural bakış açısı yok.

burda işi hak edip etmeme diyede birşey yok.

alınacak kişi sayısı az mülakata katılan kişi sayısı fazla.

elbette birşeyler bahane olacak eleneceksiniz veya başarılı olacaksınız.

babythaliaa
Memur
24 Ağustos 2019 09:32

aksine yaşınızın büyük olması avantaj diye duymuştum

ihtiyar tekniker, 5 yıl önce

peki yaş durumuna bakılıyor mu acaba ? benim yaşım 33 , bu durum negatif bir sonuca sebebiyet verir mi ?

teşekkürler..

Never.GiveUp
Kapalı
24 Ağustos 2019 22:21

Şevket girdin mi klavye sınavına, kaç yazdın geçebildin mi?

Sevket50, 5 yıl önce

Bende bunu merak ediyordum, Sınava katılacağım ilin geçmiş senelerdeki listelerini inceledim kpss puanları, yazdığı kelime sayıları ve mezuniyet durumları bunları incelediğimde sözlüden geçen kişileri görünce gerçekten şok oldum sizde hangi ilde girdiyseniz geçmiş yıllardaki alımları bi araştırın. (Benim gördüğüm lise mezunu rahatlıkla lisans mezununu geçebiliryor, 90'lı kelimeler yazmış birisi kolaylıkla 150-170 yazmış birisini geçebiliyor, lise kpss den 71 alan birisi lisans kpss den 80 alan birisini geçebiliyor.) Bu parantez içinde yazdıklarımın olması Liyakatin Bittiğinin Göstergesidir bence bu şekilde devam ettikçe hiçbir şeyin iyiye gitmesi beklenemez...(Bu arada bulunduğum ilçedeki katiplerle konuştuğumda sözlü sınavda sorulan birkaç soruya cevap veremediklerini ama atandıklarını fakat sözlüde sorulan sorulara verdiği cevaplardan emin olanların atanamadıklarına şahit oldum.)

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi